Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 14:36

Witam serdecznie.

Mam problem ze Swoją Kią Pro Ceed I generacji, przed liftingiem. Otóż samochód nie posiada tylnego światła przeciwmgłowego. W zderzaku fizycznie nie ma ani żarówki, ani oprawki, ani nie są w to miejsce pociągnięte żadne przewody. Czy to możliwe że z fabryki wychodziły Proceedki przez tylnego przeciwmgielnego? Samochód wyprodukowany na słowacji, sprzedany w niemieckim salonie.

Dodatkowo, czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć mi jak takie światło jest w proceedzie sterowane? W komorze silnika czy we wnętrzu nie ma żadnego przekaźnika od tylnego przeciwmgielnego, jedynie bezpiecznik który posiadam. Manetka działa tak, że obracając w przód włączamy przednie, a obracając w tył tylne przeciwmgielne (zasada powracania przełącznika na pozycję 0) Włączając przednie słychać jak w komorze silnika przeskakuje przekaźnik, natomiast włączając tylne słychać cyknięcie w okolicach zegarów.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 18:04

Tak to już bywa z igiełkami z reichu... Po co naprawiać po dzwonie coś, czego kupujący prze kupnie nie zauważy..:fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 19:53

(...)
jeżeli coś było grane to jedynie wymiana tylnego zderzaka, tylko dziwi że nie ma pociągniętej wiązki
Ostatnio edytowano 05 mar 2016 21:26 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin forum pkt 2a i 2b

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 20:28

Może trzeba się zastanowić nad tym czy aby faktycznie jakiś "Janusz" nie tunigował przy naprawie
Ostatnio edytowano 05 mar 2016 20:31 przez rafalg31, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 20:45

To co, ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tylnego FOGa czy nie?

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 20:57

DługiWąs napisał(a):To co, ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tylnego FOGa czy nie?



I teraz przeanalizuj co napisałeś, "jeśli było coś grane to jedynie wymiana tylnego zderzaka, tylko dziwi że nie ma podciągniętej wiązki" (może nie ma bo "Janusz zapominał????) Gdzie jest światło przeciwmgłowe tylne w lampie czy zderzaku? (tu mogę się mylę ale chyba w zderzaku). Wjedź ma kanał, poszukaj kabli
Obrazek

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 21:23

A teraz Ty możesz przeanalizować to co ja napisałem, czyli że nie ma ani żarówki, ani oprawki, ani przewodów.

Tak, jest w zderzaku.

Czy możesz mi powiedzieć na jakiej zasadzie włączanie tego tylnego światła przeciwmgielnego jest realizowane?

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 21:35

DługiWąs napisał(a):To co, ktoś jest w stanie powiedzieć coś na temat tylnego FOGa czy nie?

Wizualnie są 2 ale jedno to atrapa. Drugie powinno być podłączone. Zderzak jest uniwersalny dla krajów z lewo i prawostronnym ruchem.
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 21:45

DługiWąs napisał(a):Czy to możliwe że z fabryki wychodziły Proceedki przez tylnego przeciwmgielnego?


Nie, nie jest możliwe, tylne światło przeciwmgłowe jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu na terenie EU. Ktoś coś grzebał. Na tuningowa przeróbkę wskazuje, że podczas ich "włączania", słyszysz prace przekaźnika. Zdarzają się takie ingerencje, ze wiązki nie ma, bo ktoś ją wyprowadził do czegoś innego, np. zasilania chińskich pseudoledów do jazdy dziennej.
W takim stanie auto nie może być legalnie zarejestrowane i użytkowane.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:05

Żadnych przeróbek pt. światła dzienne itp itd nie ma w samochodzie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku poza tym cholernym tylnym fogiem.
Gdzie znajdę przekaźnik od tylnego foga? Bo stawiam że gdzieś takie coś znajdę, nawet patrząc na schematy elektryczne istnieje takie coś jak "REAR FOG LAMP RELAY" umiejscowione w ICM RELAY BOX.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:33

DługiWąs napisał(a):Gdzie znajdę przekaźnik od tylnego foga?


W ceedach masz dwie skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika i po lewej stronie deski rozdzielczej (jak otworzysz drzwi ) a opisy były na forum ...sugeruje skorzystać z wyszukiwarki - prawy górny róg strony ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:39

DługiWąs napisał(a):A teraz Ty możesz przeanalizować to co ja napisałem, czyli że nie ma ani żarówki, ani oprawki, ani przewodów.

Tak, jest w zderzaku.

Czy możesz mi powiedzieć na jakiej zasadzie włączanie tego tylnego światła przeciwmgielnego jest realizowane?



Tak, ja przeanalizowałem co Ty napisałeś.

z obu stron nie ma ani oprawki ani przewodów ani żarówek???


Myśl nasuwa się sama, pomyśl, co napisali poprzednicy ;(

Albo ja nie rozumiem toku rozumowania tematu albo autor nie za bardzo wie o co pyta? jeśli nie ma żarówki, oprawki i kabli to co chce włączyć? ktoś przy wymianie zderzaka poleciał.... i zamontował sam zderzak bez świateł?....
Ostatnio edytowano 05 mar 2016 22:50 przez rafalg31, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:43

Przekaźnik od przednich jest w boxie w komorze silnika, od tylnych chyba gdzieś w okolicy konsoli za zegarami (tak jak opisałeś, ja też tam go słyszę). Skoro masz "cykanie" (kontrolka też się zapala?), to znaczy, że instalacja działa, tytko ktoś ją w którymś miejscu schlastał. Tu już nasze rady nie pomogą, bo trzeba znaleźć fizycznie miejsce ucięcia, a raczej nie podejrzewam, żeby było to tuż za przekaźnikiem. No i zderzak do wymiany, skoro ktoś zalepił otwór pod przeciwmgłowe.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:48

Gizmo121 napisał(a):
DługiWąs napisał(a):Gdzie znajdę przekaźnik od tylnego foga?


W ceedach masz dwie skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika i po lewej stronie deski rozdzielczej (jak otworzysz drzwi ) a opisy były na forum ...sugeruje skorzystać z wyszukiwarki - prawy górny róg strony ;)


Potrafię wyszukać takie informację, i gdybym znalazł to c mnie interesuje to nie zakładałbym tematu.

W przytoczonych przez Ciebie skrzynkach mamy jedynie bezpiecznik tylnych fogów, przekaźnika nie ma. Jedynie do przednich znajduje się w komorze silnika.
A może to właśnie z niego korzystamy skoro żeby włączyć tylne fogi trzeba mieć włączone przednie?

rafalg31 napisał(a):Tak, ja przeanalizowałem co Ty napisałeś.
z obu stron nie ma ani oprawki ani przewodów ani żarówek???
Myśl nasuwa się sama, pomyśl, co napisali poprzednicy ;(


I co to ma za znaczenie? Nie ma to nie ma, chce to naprawić, a nie czytać lamenty jaki to samochód kupiłem :evil: Stawiam, że moje proceedka jest w lepszym stanie od 90% kijanek na forum, no ale przecież jak nie mam tylnego foga to wiadomo że składak z 4ech innych ;)

pioter napisał(a):Przekaźnik od przednich jest w boxie w komorze silnika, od tylnych chyba gdzieś w okolicy konsoli za zegarami (tak jak opisałeś, ja też tam go słyszę). Skoro masz "cykanie" (kontrolka też się zapala?), to znaczy, że instalacja działa, tytko ktoś ją w którymś miejscu schlastał. Tu już nasze rady nie pomogą, bo trzeba znaleźć fizycznie miejsce ucięcia, a raczej nie podejrzewam, żeby było to tuż za przekaźnikiem. No i zderzak do wymiany, skoro ktoś zalepił otwór pod przeciwmgłowe.


W końcu, po kilkudziesięciu postach jakieś ciekawe informacje. Dzięki pioter ;)
Tak, kontrolka się zapala.
Seryjnie tylny fog jest po lewej stronie (patrząc od tyłu) więc raczej można się spodziewać, że wiązka też szła lewą stroną?

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:55

Gdzie jest MOD :pałka

DługiWąs piszesz,że nie ma nawet żarówek to czego oczekujesz??? :pałka

Dopiero kupiłeś używane auto i już uważasz że jest lepsze niż 90% użytkowników na forum ma? Szacun :szok
Ostatnio edytowano 05 mar 2016 23:00 przez rafalg31, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 22:57

Że powiesz mi którą stroną samochodu pchana byłą wiązka od tylne foga. A jak nie wiesz to proszę nie udzielaj się w tym temacie i nie nabijaj bezsensownych postów.

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:01

DługiWąs weź trochę wyluzuj, po pierwsze to Ty chcesz uzyskać informacje, więc grzeczniej.
Po drugie może wstawisz zdjęcie swojego tylnego zderzaka,
A po trzecie to większość aut na forum - ich historia jest znana od nowości obecnym użytkownikom, a pewnie Ty nie znasz do końca historii swojego.

Popatrz na zdjęcie pod moim postem, teraz pomyśl co może być z takim samochodem ( pod. szkoda całkowita), a samochód śmiga po klepaniu po naszych drogach, wiem bo sam go spotkałem, a tablice ma jeszcze moje plus naklejki klubowe, więc naprawę wyklepać da się wszystko,
Ale nie na wszystko przy klepaniu starczy kasy.

Więc pozdrawiam wyklepane Kijanki :ha

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:03

DługiWąs napisał(a):Że powiesz mi którą stroną samochodu pchana byłą wiązka od tylne foga. A jak nie wiesz to proszę nie udzielaj się w tym temacie i nie nabijaj bezsensownych postów.



Lewą, bo do lewej strony jak to w Europie. Szukaj a może znajdziesz. zajrzyj pod spód samochodu. czytaj i szukaj, a nie tylko może przez net ktoś Ci auto naprawi :pałka

A co do historii auta moje znam, odebrałem z salonu we wrześniu 2015 :ha
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:06

rafalg31 szkoda klawiatury na pyskówkę :ok

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:08

Woody napisał(a):DługiWąs weź trochę wyluzuj, po pierwsze to Ty chcesz uzyskać informacje, więc grzeczniej.
Po drugie może wstawisz zdjęcie swojego tylnego zderzaka,
A po trzecie to większość aut na forum - ich historia jest znana od nowości obecnym użytkownikom, a pewnie Ty nie znasz do końca historii swojego.

Popatrz na zdjęcie pod moim postem, teraz pomyśl co może być z takim samochodem ( pod. szkoda całkowita), a samochód śmiga po klepaniu po naszych drogach, wiem bo sam go spotkałem, a tablice ma jeszcze moje plus naklejki klubowe, więc naprawę wyklepać da się wszystko,
Ale nie na wszystko przy klepaniu starczy kasy.

Więc pozdrawiam wyklepane Kijanki :ha


Cóż, wg informacji z ASO po nr VIN samochód do końca był serwisowany w niemieckim ASO do przebiegu 120kkm, trzy miesiące po ostatnim serwisie kupiłem go z przebiegiem 127kkm. Elektronicznym miernikiem lakieru cały samochód sprawdziłem, wszędzie taka sama wartość, jak dobrze pamiętam to 80um-100um.
Zakładałem że mógł być klepnięty w tyłek, ale pod samochodem i w bagażniku nic na to nie wskazuje żeby było coś "klepane" bądź byłyby odczyniane magiczne obrządki Janusza mechanika ;)

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl