Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:12

a masz te zdjęcie tyłu? Twój zderzak wygląda tak samo jak w innych prockach?
Uwierz, że nawet historia w ASO nie jest gwarantem tego co kupujesz, wiem bo pracuję w jednym z nich, i już osobiście to przerabiałem B)

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:18

Obrazek

Taki tył jest u mnie

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:19

i po lewej stronie nie ma ani żarówki ani wiązki żadnej?

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:31

niestety nie :D
od wewnątrz te dolne światła w zderzaku są identyczne (atrapy)

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:39

no to niestety masz odpowiedź na Twoją tezę, samochód jest napewno po "kolizji", bo uwierz większość z nas ma lub miała swoje auta od nowości i NIKT nie miał takich problemów jak Twój... Jakby nie patrzeć ingerencja musiała być w auto...
Pracując w ASO widzę takich spraw wiele, uwierz, i na forum nikt nie chce źle dla Ciebie, tyle że trzeba być uprzejmym i zadać i odpowiedziec rzeczowo na pytania....

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:40

No to masz odpowiedz :!!
Jednak cos ktoś majstrował ;(

i cóż jednak nie jest tak doskonały jak 90% użytkowników tego forum ;(
Mimo wszystko życzę aby to była drobnostka która łatwo da się naprawić (a raczej tak będzie).
Na przyszłość pohamuj troche emocje i słownictwo a na pewno znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania i pomoc ze strony użytkowników forum :)
Ostatnio edytowano 05 mar 2016 23:46 przez rafalg31, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:43

rafalg31 szybka diagnoza co nie, ale widać że identyczna, ja swojego Ceeda miałem 7 lat i wsumie uratował mi życie, bo uszkodzenia na foto są przy prędkości uderzenia około 140-150 km/h, ale przeciwmgielne nawet po wypadku miałem :ha

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

05 mar 2016 23:55

Woody napisał(a):rafalg31 szybka diagnoza co nie, ale widać że identyczna, ja swojego Ceeda miałem 7 lat i wsumie uratował mi życie, bo uszkodzenia na foto są przy prędkości uderzenia około 140-150 km/h, ale przeciwmgielne nawet po wypadku miałem :ha

Uszkodzenia z podpisu z taką prędkością? To chyba draśnięcie ?
Autor tematu ma auto bo bardzo delikatnej stłuczce ale niestety po bardzo nie fachowej naprawie ;( , diagnoza nasuwa się sama skoro atrapy w światłach to co ma świecić, przekaźniki działają, słychać. kolejne pytanie skąd pomysł i materiały na taki "patent", części z anglika? przecież to więcej kombinacji niż roboty przy podłączniu :good
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 00:00

OT: ja uważam że to było draśnięciem, za miesiąc miałem ślub, i jak zobaczyłem auto następnego dnia to byłem w szoku, bo wieczorem dnia wypadku ja byłem w stanie odjechać w takim byłem szoku, naprawdę Cee'd uratował mi życie, jak teraz pomyślę że skończyło się tylko szokiem i podbitym okiem od poduszki to wsumie nic. Ale ktoś jęździ wyklepanym "moim Ceedem" :ha

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 00:15

No to szczęście w nie szczęściu :good I już całkiem OT masz w podpisie że RIP a nadal jeździsz? Co prawda po foto to uszkodzenie jak to mówią handlarze "najlepsze" ?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Woody
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 00:21

tym już nie jężdże szkoda całkowita na ponad 70 tys zł dach podłoga koła tyle zawieszenie, poduszki miska itp :d szukam dla siebie czegoś nowego, obecnie mam na jakiś czas megane 3 rs 300km, można powiedzieć jako służbowe, więc wiadomo jakie ASO :ha

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 01:23

DługiWąs napisał(a):
Woody napisał(a):DługiWąs weź trochę wyluzuj, po pierwsze to Ty chcesz uzyskać informacje, więc grzeczniej.
Po drugie może wstawisz zdjęcie swojego tylnego zderzaka,
A po trzecie to większość aut na forum - ich historia jest znana od nowości obecnym użytkownikom, a pewnie Ty nie znasz do końca historii swojego.

Popatrz na zdjęcie pod moim postem, teraz pomyśl co może być z takim samochodem ( pod. szkoda całkowita), a samochód śmiga po klepaniu po naszych drogach, wiem bo sam go spotkałem, a tablice ma jeszcze moje plus naklejki klubowe, więc naprawę wyklepać da się wszystko,
Ale nie na wszystko przy klepaniu starczy kasy.

Więc pozdrawiam wyklepane Kijanki :ha


Cóż, wg informacji z ASO po nr VIN samochód do końca był serwisowany w niemieckim ASO do przebiegu 120kkm, trzy miesiące po ostatnim serwisie kupiłem go z przebiegiem 127kkm. Elektronicznym miernikiem lakieru cały samochód sprawdziłem, wszędzie taka sama wartość, jak dobrze pamiętam to 80um-100um.
Zakładałem że mógł być klepnięty w tyłek, ale pod samochodem i w bagażniku nic na to nie wskazuje żeby było coś "klepane" bądź byłyby odczyniane magiczne obrządki Janusza mechanika ;)


Pamiętaj tylko, ze przecietny czujnik lakieru nie sprawdzi czy zderzaki i tylna klapa byly malowane.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 07:45

DługiWąs napisał(a):
Gizmo121 napisał(a):
DługiWąs napisał(a):Gdzie znajdę przekaźnik od tylnego foga?


W ceedach masz dwie skrzynki z bezpiecznikami i przekaźnikami w komorze silnika i po lewej stronie deski rozdzielczej (jak otworzysz drzwi ) a opisy były na forum ...sugeruje skorzystać z wyszukiwarki - prawy górny róg strony ;)


Potrafię wyszukać takie informację, i gdybym znalazł to c mnie interesuje to nie zakładałbym tematu.

W przytoczonych przez Ciebie skrzynkach mamy jedynie bezpiecznik tylnych fogów, przekaźnika nie ma. Jedynie do przednich znajduje się w komorze silnika.
A może to właśnie z niego korzystamy skoro żeby włączyć tylne fogi trzeba mieć włączone przednie?

Żeby włączyć tylne przeciwmgielne nie trzeba mieć włączonych przednich przeciwmgielnych.

AUTOR WĄTKU
DługiWąs
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 09:05

Obrazek

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 09:20

DługiWąs napisał(a):Obrazek

Przeczytaj jeszcze raz ten fragment instrukcji który dodałeś,przednie przeciwmgielne muszą być włączone jeśli chcesz załączyć przeciwmgielne tylko z pozycyjnymi,a nie z światłami mijania!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 13:24

Dokładnie - w wielu samochodach nie włączysz tylnego przeciwmgłowego, jeśli nie masz załączonych przednich (jeśli są - oczywiście :ok ). W cee'd I nie ma tej zależności podczas jazdy na światłach mijania, można włączać przeciwmgłowe przednie i tylne niezależnie od siebie.
A ze zdjęcia wynika, że masz w zderzaku lampę - po prostu ktoś coś robił, upierniczył wiązkę i wstawił także po lewej atrapę. Nie pozostaje nic innego jak odkryć, gdzie jest ucięcie i wstawić w zderzak komplet, który będzie świecił.
Wiązka idzie w stronę tylnej lewej lampy, potem lewym nadkolem - i tam bym szukał niespodziewanego zakończenia.
A tak na boku - patrząc, w jakich warunkach tylne przeciwmgłowe jest masowo w Polsce włączane zastanawiam się, czy faktycznie powinno być obowiązkowe. W trakcie całej mojej wieloletniej kariery wystąpienie warunków z widocznością poniżej 50 m mógłbym policzyć na palcach rąk.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 14:41

Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 14:55

Fajnie Gizmo, tylko światło niehomologowane = zabrany dowód + mandacik.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

06 mar 2016 16:59

pioter..dlatego nie polecam a dałem tylko takiego małego OT'a ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

oficer
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 09 paź 2017 12:43
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb/LPG 122KM
2009

Re: Tylne światła przeciwmgielne - POMOCY!!!

09 paź 2017 12:57

Podłączę się z pytaniem do tego wątku . Otóż w zderzaku Ceeda I hatchback są lampy przeciwmgielne po obu stronach. Lewa działa. Prawa nie jest atrapą - jest żarówka (nieprzepalona) jest oprawka i są doprowadzone przewody. Po włączeniu świateł przecimgielnych lewa świeci, a na oprawce z prawej strony nie ma napięcia. Wiem, że auto pochodzi z Niemiec, więc może gdzieś celowo odłączono te przewody. Ma ktoś może jakiś pomysł? Czy ktoś może podpowiedzieć którędy idą przewody do tych przeciwmgielnych tylnych? Czy one się łączą z wiązką głównych lamp tylnych?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl