[C2] Roleta bagażnika

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: roleta bagażnika

13 sty 2016 21:33

mirage napisał(a):jakie to czynności powinien wykonać użytkownik


A kto powiedział, że użytkownik? Nawet lepiej jeśli takimi sprawami zajął by się ktoś ogarnięty w temacie (z zasady ogarnięty).

Avatar użytkownika
mirage
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 10 lis 2015 19:53
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska

Re: roleta bagażnika

13 sty 2016 21:46

szczur75 napisał(a):A kto powiedział, że użytkownik?


no na pewno nie ja:p

szczur75 napisał(a):Jeśli nie użytkownik, to kto ma odpowiadać za konserwację i smarowanie?
Cee'd 1.6 GDI C2FL HB 2015 Obrazek Opel Astra H 1.7 CDTI 100KM 2004 Obrazek

AUTOR WĄTKU
AgnieszkaKatowice
 

Re: roleta bagażnika

13 sty 2016 23:42

Moje stanowisko w tej sprawie jest takie: jeżeli coś nie działa w pełni sprawnie od samego początku to użytkownik nie powinien być obarczony kosztami naprawy. Poza tym nawet taka trywialna rzecz jak roleta nie powinna psuć się w pierwszym roku użytkowania auta.
Chciałabym uniknąć naciągania mnie na naprawy, w końcu auto objęte jest gwarancją a nigdzie nie jest napisane, że roleta nie podlega gwarancji czy jej podlega i w jaki sposób.

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: roleta bagażnika

14 sty 2016 00:30

mirage napisał(a):
szczur75 napisał(a):A kto powiedział, że użytkownik?


no na pewno nie ja:p

mirage napisał(a):Nawet jeśli wspominają to chyba lekkie nie porozumienie, żeby nakładać na użytkownika taki obowiązek


Mamy Cię!!!! :lol:
Kłamczuszku.

Avatar użytkownika
mirage
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 10 lis 2015 19:53
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska

Re: roleta bagażnika

14 sty 2016 18:45

AgnieszkaKatowice napisał(a):Moje stanowisko w tej sprawie jest takie: jeżeli coś nie działa w pełni sprawnie od samego początku to użytkownik nie powinien być obarczony kosztami naprawy. Poza tym nawet taka trywialna rzecz jak roleta nie powinna psuć się w pierwszym roku użytkowania auta.
Chciałabym uniknąć naciągania mnie na naprawy, w końcu auto objęte jest gwarancją a nigdzie nie jest napisane, że roleta nie podlega gwarancji czy jej podlega i w jaki sposób.


Dokładnie Aga, pełna zgoda. Panowie są widać po drugiej stronie barykady i bronią swoich interesów;p

szczur wypraszam sobie. Sądząc po nicku to masz już swoje lata na karku a poziom dyskusji z Tobą jak przedszkolakiem. Widzę, że postawiłeś sobie za cel mi cisnąć ale nie masz co próbować "bo zmęczysz się i zaśniesz..." także pozdrawiam Ci serdecznie i proponuje czytać ze zrozumieniem
Cee'd 1.6 GDI C2FL HB 2015 Obrazek Opel Astra H 1.7 CDTI 100KM 2004 Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: roleta bagażnika

14 sty 2016 19:12

mirage napisał(a):proponuje czytać ze zrozumieniem


I vice wersja. ;)

WYKONAĆ a ODPOWIADAĆ za wykonanie/chęć wykonania etc, to są dwie różne rzeczy.
Nie zrozumiałeś kontekstu, to nie miej o to do mnie pretensji, poproszę.

A to, że nie masz dystansu do siebie i wszelkie żarty bierzesz za atak na swoją osobę, to już nie mój problem.

nirv
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 paź 2015 12:54
Lokalizacja: Działoszyn
Grupa: Łódzka

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 12:20

roleta wymieniona w ramach gwarancji jest już ok ciągnie jak żyleta.... czas oczekiwaniania 3 tyg.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1362
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 16:05

Widzę, że temat rolety bagażnika jest co dla niektórych sprawą życia i śmierci więc powiem, że roleta podlega naprawie/wymianie gwarancyjnej (jak każdy inny element w aucie) jeśli jej usterka jest wynikiem wady produkcyjnej – patrz K.G.

nirv napisał(a):roleta wymieniona w ramach gwarancji jest już ok ciągnie jak żyleta.... czas oczekiwaniania 3 tyg.


I tak będzie działała jeśli będziesz prawidłowo ją eksploatował a w szczególności nie przewoził na niej przedmiotów oraz kontrolował ręką jej zwijanie do samego końca. Większość użytkowników po odpięciu rolety z zaczepów puszcza ją samowolnie i to jest główna przyczyna uszkodzeń.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 16:07

gisio napisał(a):szczególności nie przewoził na niej przedmiotów oraz kontrolował ręką jej zwijanie do samego końca. Większość użytkowników po odpięciu rolety z zaczepów puszcza ją samowolnie i to jest główna przyczyna uszkodzeń.

Te dwie rzeczy są najważniejsze, a masa ludzi ma to głęboko w (_I_)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 17:35

Heh. Ciekawe ilu userów przyznało by się do nieprawidłowej eksploatacji rolety. Wszak to nie prom kosmiczny...;)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 22:40

szczur75 napisał(a):Wszak to nie prom kosmiczny...;)


....ale czasami auto służbowe :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: roleta bagażnika

16 sty 2016 23:04

Gizmo121 napisał(a):
szczur75 napisał(a):Wszak to nie prom kosmiczny...;)


....ale czasami auto służbowe :fiu


I jak służbowe, to można na...ać roletą??

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: roleta bagażnika

17 sty 2016 10:31

Znam takich co podejście mają zupełnie inne do służbówki niż do prywatnego auta.
Zresztą od lat znane są stwierdzenia :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek B)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

filippo5050
Przedszkolak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 01 cze 2015 11:15
Lokalizacja: Rumia
Grupa: Trójmiasto

Re: roleta bagażnika

19 sty 2016 14:14

U mnie też przy mrozach pojawił się problem z roletą i chyba w końcu wybiorę się do serwisu bo to irytuje. Szczerze mówiąc nigdy nie przykładałem wagi do sposobu zwijania tej rolety bo w poprzednim samochodzie przy -20 nie było z tym najmniejszych problemów.

A druga sprawa zauważona też przy mrozie to klapa bagażnika, która otwiera się aż do połowy, a potem trzeba ją ręcznie podnieść do samej góry - czasami można albo wybić zęby albo mocno uderzyć się w głowę. U was też tak jest w C2 (kombi) ?
U ojca w carensie III jest podobnie, ale tłumaczyłem to sobie tym, że samochód ma już kilka lat, i że to model przejściowy kii więc mogły być jakieś niedoróbki, ale wydaje mi się, że C2 powinien mieć już jakieś porządne podnośniki, albo płyn, który nie gęstnieje zbytnio przy niskiej temperaturze bo nie wiem co jest powodem tej sytuacji.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6859
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: roleta bagażnika

20 sty 2016 17:47

O podnośnikach/siłownikach klapy jest temat.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
luko
 

Re: roleta bagażnika

05 sty 2017 18:15

luko napisał(a):Być może będzie tak jak mówisz. Chodź dealer mu powiedział ze przegląd cały co daje oszczędność jakieś 700 750zl. Ale sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądać :)


Tak jak obiecałem, zdaje relację.
Minęły dwa lata od zakupu samochodu i ten przegląd miałem mieć za darmo.
Potwierdzam serwis filipowicza wywiazał się z umowy i przegląd 2 lata/30000 km został zrobiony w całości za darmo.
Jedyny koszt jaki poniosłem to koszt piór wycieraczek w cenie 156 zł.
Póki co nie mogę na nich narzekać i będę wszędzie polecał :)

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl