[C2 i C2FL] Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

16 maja 2015 14:01

Nie jestem specjalista, ale z tego co czytałem, to są zaprogramowane na konkretne koło i jak sie zamieni to sie włącza.. Ale może się mylę..

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

16 maja 2015 22:22

Nie wiem, ja jak już napisałem przekładam do woli i po całej zimie nie mam problemu, kontrolki gasną po chwili jazdy.

AUTOR WĄTKU
szaraczek
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

17 maja 2015 15:34

Mi święcą po przejechaniu 10 km nadal wszystkie koła...
Możliwe że mam zbyt małe ciśnienie w kołach, czujniki podobno wyczuwają jak jest zbyt mało ciśnienia, jak jest więcej niż trzeba tego nie wykrywają. Mam 2.2 bara. dla 1.4 benz z 2014 r ver M

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 maja 2015 12:13

A tak w ogóle miałem dać znać co z moim autkiem. Gdzieś już wspomniałem, że problem chyba rozwiązany ale napiszę dokładniej. Autko stało w serwisie 3 dni, w tym czasie dostałem zastępcze. Po odebraniu auta zrobiłem 1000 kilometrów (trasa Łódź - Sztokholm) i się nie zaświeciła. Podobno kilka razy kalibrowali, jeździli, znowu kalibrowali i w końcu się udało. Mam nadzieję, że nie wykręcili mi diody spod ikonki TPMS :lol: Muszę upuścić powietrza i zobaczyć czy się zapali, ale to dopiero po powrocie do PL :twisted: Mam też nadzieję, że nie będę musiał przez to przechodzić po każdej przekładce zima/lato.. :pałka

AUTOR WĄTKU
szaraczek
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 maja 2015 11:34

Orientujecie się jakie powinno być ciśnienie w oponach z czujkami w Kia Ceed 1.4 bezn ver M. Na słupku pisze 2.2.


Natomiast w salonie Pan powiedział, że należy dobić do 2.5 bo inaczej czujnik nie widzi.


Spotkaliście się z taką sytuacją? Czy można tak dobijać powietrza w kołach? Nic się nie stanie?

Nie znam się na motoryzacji często jeżdżę szybko po autostradzie i boję się żeby nie spowodować wypadku z powodu awarii opony.....

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 maja 2015 17:22

Na pewno nie jest tak, że czujnik nie widzi poniżej 2.5, chyba że jest tak zaprogramowany, ale to nie znaczy, że nie można go przeprogramować. Najlepiej będzie jeśli zadzwonisz do ASO.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 maja 2015 19:08

szaraczek napisał(a):Natomiast w salonie Pan powiedział, że należy dobić do 2.5 bo inaczej czujnik nie widzi.

Naklej napisał(a):Najlepiej będzie jeśli zadzwonisz do ASO.

:szok Pogadali..:fiu
Jakbyś szaraku wpisał w profilu wszystkie potrzebne informacje to byłoby łatwiej ...
A PRZECZYTAŁEŚ CHOCIAŻ CAŁY WĄTEK ALBO CHOCIAŻ POPRZEDNIĄ STRONĘ :?? :!! Do instrukcji zajrzałeś :?? :!! :evil: :pałka
Między 2,2 a 2,5 to jest spora różnica, zajrzyj przede wszystkim do instrukcji. Stać się nic nie stanie, bez obciążenia auto może trochę pływać, ale 2,5 jest wręcz zalecane do autostradowej jazdy z dużą prędkością, albo przy większym obciążeniu.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 maja 2015 21:26

Sry slowo salon mi jakos umknelo... Przeczytalem "serwis" :szok

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 maja 2015 23:29

szaraczek napisał(a):Orientujecie się jakie powinno być ciśnienie w oponach z czujkami w Kia Ceed 1.4 bezn ver M. Na słupku pisze 2.2.


I takie ma być.

szaraczek napisał(a):Natomiast w salonie Pan powiedział, że należy dobić do 2.5 bo inaczej czujnik nie widzi.


Pan w salonie sprzedaje auta. Serwisem zajmują się inni.
Antykoncepcji uczyłeś się od księdza? ;)


Potwierdza się powiedzenie: "chytry dwa razy traci".


Po włączeniu zapłonu kontrolka TPMS od razu Ci świeci, czy najpierw miga przez minutę?

AUTOR WĄTKU
szaraczek
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

22 maja 2015 06:21

Od razu świeciła.

Dobiłem do 2,4 - 2,5 i już nie świeci. Rozmawiałem z Panem z Serwisu dwa razy i tak mi mówili. Jeśli są czujniki trzeba bić 2,5 - 2,4 bo inaczej czujniki nie wyłapią.

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

22 maja 2015 20:08

Bzdura, tak zaprogrampowane to tak lapia...

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

22 maja 2015 20:31

j/w mam 2.2 i nic nie mruga.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
Martin
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

30 cze 2015 21:12

wszystko zalezy tego jak zaprogramowane. ja mam tez widocznie na wiecej niz 2.2 bo jak zeszlo do tylu to od razu pokazal sie komunikat

AUTOR WĄTKU
marek1
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

14 sie 2015 10:09

Witam,

ja za radą znajomego kupiłem czujniki zaprogramowane do IX35 żony na tej stronie:

http://felgeo.pl/pol_m_SYSTEMY-TPMS_Czu ... 83025.html

Jak przeglądam forum to widzę, że w większości przypadku w ASO nie mają zielonego pojęcia z czym się ten TPMS je, a tutaj konkretnie pod tym numerem - 791900370 - siedzi gościu który się podobno tylko tym zajmuje, dzwoniłem kilka razy i zawsze coś podpowie. Ostatnio szwagier do swojego Lexusa też miał problem z czujnikami, które kupił co prawda gdzie indzie, ale nie chciało coś działać.. Zadzwonił pod ten numer żeby "wypytać" przed potencjalnym zakupem hehe i też mu pomogli. Może warto spróbować jak ktoś z was ma problem ze swoim autem.

pozdro

AUTOR WĄTKU
Xfelgi.PL
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

03 wrz 2015 10:51

Witam.
Jeśli ktoś byłby zainteresowany tylko markowymi (nie Tajwan) czujnikami np. Schrader, HUF, Siemens VDO, Aligator Sens.it, TRW.
Rabaty dla forumowiczów.


Odnośnie wątku, wszystko zależy od tego jaki system TPMS został zainstalowany w samochodzie i jakiej wymaga synchronizacji. W przypadku cee'da najwygodniejszym rozwiązaniem dla użytkownika jest sklonowanie czujników tzn. stworzenie drugiego kompletu o takim samym numerze i protokole. Pozwala to uniknąć synchronizacji wymagającej specjalistycznego narzędzia przy każdej zmianie kół. Należy tylko pamiętać aby koła (felgi z czujnikami) trafiały zawsze w swoje miejsce.

Pozdrawiamy
Ostatnio edytowano 03 wrz 2015 20:25 przez gbear, łącznie edytowano 1 raz
Powód: a my zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów rabatów dla klubowiczów. Pozdrawiam

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 paź 2015 21:46

Ostatnio miałem możliwość przekonać się, że do wskazań kompresorów na stacjach paliw należy raczej podchodzić z dużą dozą nieufności. Tankując paliwo "naszła" mnie chęć sprawdzenia ciśnienia. Konieczne było dopompowanie wszystkich kół. Tego samego dnia "znalazłem" kołem coś na asfalcie. :pałka Podczas wizyty u wulkanizatora panowie zmierzyli mi ciśnienie w pozostałych oponach i w każdym kole było niższe o 0,2 bara od wskazań kompresora na stacji paliw.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 paź 2015 22:07

Ale weź pod uwagę, że mogła być różnica temperatur opon, czyli np na stację zajechałeś z rozgrzanymi kapciami, napompowałeś do 2,2, a u wulkanizatora auto postało, opony wystygły, więc 2,2 na ciepłych daje 2,0 na zimnych. Dlatego opony zawsze pompujemy zimne. Ale oczywiście główna myśl posta jest jak najbardziej słuszna :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 paź 2015 23:57

podjechałem innym autem na orlen to miekka opona pokazywała 2,5 ... pojechałem do wulkanizatora i było ok 1,8
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 paź 2015 00:00

awer napisał(a):do wskazań kompresorów na stacjach paliw należy raczej podchodzić z dużą dozą nieufności



Kup sobie manometr za 15 pln, używaj go intensywnie przez rok. Potem kup manometr za 300 pln. Porównaj wskazania.
Coś Ci to podpowiada?

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 paź 2015 07:21

Pisząc tego posta, nie miałem zamiaru się żalić. Ideą mi przyświecającą, było zwrócenie uwagi na fakt, że tak naprawdę w oponach mamy z reguły inne ciśnienie niż nam się wydaje. I tyle. :D
Manometru nie zdążyłem kupić przez 30 lat, i dalej nie mam takiego zamiaru. ;)

Ryba, stację paliw mam pod nosem. Wieczorem, jak się dobrze skupię, to bez okularów widzę, czy ktoś bierze hot doga z musztardą, czy z musztardą i ketchupem. Po porannym dopompowaniu, auto stało na parkingu w pracy. Dzionek był raczej chłodny. Gumę złapałem wracając z pracy, po przejechaniu około 600 m. Aby było śmieszniej, prawie przy wjeździe do serwisu oponiarskiego. Nawet pozwoliłem sobie na żarcik, czy to oni coś rozsypują na ulicy, ale nie wyglądali panowie na ubawionych. :ha
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 122 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl