[C2 i C2FL] Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 11:37

Nie wiem czy to takie "z duchem czasu" ......
Raczej oszczędności.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 12:21

Jeśli i ja na tym zaoszczędzę to chwała im za to. Do zimowej nie muszę kupować czujników a to około 700 oszczędności dla mnie pomijając już rozładowanie baterii w fabrycznych po kilku latach ich używania - prędzej czy później nas to czeka.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 15:10

Przekładka opon też tańsza...
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 15:17

Spokojnie można kupić zestawy za niecałe 400zł za komplet.
Baterie też idzie wymienić ;)

TPMS każdy w osobnym kole ma rację bytu tylko i wyłącznie, jak pokazuje konkretne ciśnienie i temperaturę w danym kole.
Te wcześniejsze do roku 2015 do d*** bo co mi tylko po informacji, że w którym kole jest niskie ciśnienie, jak nie znam jego wartości.
A jeszcze wcześniejszy (do roku 2013) to już w ogóle porażka .... Wyskakiwała tylko kontrolka niskiego ciśnienia. Trzeba było latać i sprawdzać które to koło ....

W małych, tanich samochodach, które latają po mieście to spoko, może być ten pośredni.
Ale w większych samochodach wolałbym mieć już bezpośredni (i w tak w sumie teraz jest).

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 17:13

Nie wiem po co ci informacja jakie masz dokładnie ciśnienie i temperaturę. To nie jest prom kosmiczny tylko samochód.
Jak dla mnie rozwiązanie kontroli ciśnienia z danych NAS jest dużo lepsza - jako mniejsze zło.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 19:35

Wskazania dokładnie ile jest w każdym kole jest dobrym rozwiązaniem (tak ma żona w Corsie). Wtedy wiadomo ile gdzie brakuje. Ja już tydzień walczę z prawym przednim kołem i mimo że na 3 stacjach benzynowych (i na każdej kolejnej pokazywalo 2.3) pompowalem wszystkie koła na 2.3 to i tak "swieci". Ale zaczęło się jak temperatury spadły :-(. W lato złapałem "wkręt" i dwa razy dopompowalem po wskazaniu czujnika a za trzecim w słońcu zabłyszczał winowajca :-). Kiedyś tego ustrojstwa nie było i też człowiek jakoś żył :-)

Wysłane z s8
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 paź 2017 21:13

Mówisz o precyzyjnym odczycie ciśnienia w poszczególnych kołach ale powiedz mi jak precyzyjne są te czujniki? Poza tym jak precyzyjne są manometry na stacjach benzynowych?
Ja ładuje 2.5 do każdego Koła i zapominam o czujnikach. Nigdy nie ładuje na styk jak fabryka podaje bo to na te czujniki nie jest wystarczające. Zaraz się któreś koło zaświeci.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 lis 2017 07:42

Kiedyś sprawdzałem ciśnienie na rożnych stacjach - rozrzut na manometrach był że ho ho .... A jeden z czujników, który po wymianie opon "nie chciał" zgasnąć, poddał się dopiero po napompowaniu z nastawą 2,6.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 10:53

W poprzednim samochodzie, przy wymianie opon na zimowe, opona musiała się gdzieś nie dopasować do felgi bo po około tygodniu spadało ciśnienie na tyle, że zapalała się kontrolka.
Gdyby nie te "ustrojstwo", pewnie dopiero jakby był "flak" to odczułbym, że jest coś nie tak.
Na oponach niskroprofilowych jest bardzo trudno "na oko" zaobserwować, czy wielkość ciśnienia jest ok.

Staram się bardzo dbać o stan techniczny samochodu (chyba nawet bardziej jak o własne zdrowie :biggrin:
Ale po mimo tego, nie sprawdzam co tydzień na stacji ciśnienia opon, bo mi się nie chce (upieprzone ręce od odkręcania korków z wentyli).

A teraz wyjaśnienie po co mi informacja o temperaturze w oponach .......
Na pewno nie po to, że jak lecę na niemieckich autostradach 2 paczki to boję się o wystrzał z rozgrzanej opony ;)
Przykład bardziej życiowy.

Kilka lat temu miałem Carnivala. Po jakimś tam czasie zaczął być mułowaty i więcej palić.
Diagnostyka komp nic nie dała- praca silnika ok.
Jeździłem tak małą chwilę ale nie dawało mi to spokoju. W jednej nocy się wpieniłem i "przegoniłem" go na autostradzie.
Jak ma coś walnąć w silniku to walnie- przynajmniej będzie wiadomo co było źle jak wszyscy rozkładali ręce.
Nic się jednak nie stało- to było w nocy. Wróciłem i poczułem mega smród z przedniego prawego koła tarcz hamulcowych.
Tarcza była czerwona jak lawa z wulkanu. Okazało się, że był uszkodzony zawór w rozdzielaczu pompy hamulcowej.

I teraz puenta. Gdybym miał czujnik temperatury w kole to od razu doszedłbym co jest nie tak (jak jest duża różnica temperatur między oponami to jest coś nie tak).

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 12:05

Dobrze gada!
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 12:39

Ryba4 napisał(a):Dobrze gada!

Pochlebstwo z twych ust to czysta rozkosz :biggrin: :drinks:

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 13:43

Dobrze gada, ale spadek ciśnienia wykrywa także czujnik z ABSu. Idąc tropem temperatury to także w reflektorze by się przydał żeby człowiek nie jeździł tygodniami że szaloną żarówką. W pełnych to już w ogóle by się przydał czujnik temperatury - kto sprawdza czy się mu tam z tyłu świeci. Jakby był czujnik temperatury to od razu byłoby wiadomo że spalona żarówka.
:-)

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 15:16

Yankee co Ty piszesz :o
A po co komu czujniki temperatur przy żarówkach, jak instalacja CAN ma to do siebie, że sama wszystko wyłapuje ;)
Począwszy od C2, przepalona żarówka jest sygnalizowana w komputerze (trzeba się tylko pod niego podłączyć).
W najnowszych modelach (np. Optima 2 od roku 2016<) ma już funkcję informowania na wyświetlaczu o spalonej żarówce.

Teraz co do pomiaru ciśnienia przez czujnik ABSu......
Ogólnie idea dobra, ale ma kilka ważnych wad:
- czas zadziałania systemu. Samochód musi przejechać określony dystans aby nastąpiło porównanie ciśnień (w bezpośrednim mamy od razu informację- sprawdzałem w swojej Optimie).
- tylko wybrane koło. Jeśli od dłuższego czasu nie sprawdzaliśmy ciśnienia w oponach, może po danym czasie równo we wszystkich kołach spaść ciśnienie. System nie zadziała, ponieważ wszystkie koła kręcą się z podobną prędkością, więc brak jest porównania.
- stosowanie tylko w tradycyjnych kołach. Jeśli mamy runflaty albo opony o wzmocnionych bokach, na których można normalnie jeździć- system się nie sprawdzi.

Dobra, dość pisania w tym temacie.
Jak dla mnie system pomiaru z ABSu do samochodów miejskich (w razie W mamy szybki warsztat), na samochód w trasy- system bezpośredni. :closed:

Leman
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 02 lis 2017 19:39
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2017, m+smart

Czujniki ciśnienia powietrza w oponie

02 lis 2017 19:45

Witam,

jestem posiadaczem Ceed'a od niedawna. Wymieniłem opony na zimowe i zamieniłem salonowe alusy na stalówki. Niestety kupiłem felgi bez czujników powietrza i teraz wyświetla mi się kontrolka. Wiem, że mogę tak jeździć ale niestety gdyby coś się zdarzyło to ubezpieczalnia będzie miała dodatkowy haczyk, aby się doczepić. W związku z tym pytanie czy ktoś może doradzić jakie czujniki dokupić? używane czy oryginalne (koszt podobno ok. 850zł)? Na co spojrzeć przy zakupie? Jestem totalnie zielony w temacie. Mam nadzieję, że znajdą tu się pomocne osoby. Z góry dziękuję :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 22:39

Z tą ubezpieczalnia to już nie przesadzaj :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 23:02

Nie przesadza. U mnie jest o tym nawet w umowie leasingowej.

Tapatalk @ Galaxy S7
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Kozak_Barabasz
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 23:10


AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

02 lis 2017 23:15

Też zmienilem kołai i zgodnie ze wskazówką dopompowalem do 2,4/2,5bar. Wcześniej miałem wskazane 2,2 i kontrolka nie znikła, po dopompowaniu niestety również nie. Jakieś pomysły?

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

03 lis 2017 15:54

Czujniki nowe? Ile mają lat? Mogła bateria paść równie dobrze. Tak to jest z tym badziewiem.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

05 lis 2017 17:28

Obrazek
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl