[C2 i C2FL] Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

04 gru 2014 22:45

Geegles napisał(a):Moze sa ze Slupska?

:lol: :lol: :lol: Padłem :??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1149
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

05 gru 2014 08:53

Geegles napisał(a):Moze sa ze Slupska?

:lol:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

05 gru 2014 09:20

Domki w Słupsku czy słomki w ...?

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1606
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

05 gru 2014 10:15

Mieszkańcy Słupska, szykujcie du#$%ska!
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
dzaku
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

05 gru 2014 11:24

red napisał(a):
acieslin napisał(a):Ale jak podepniesz pod kompa to Ci pokaże które. Albo jak podjedziesz do gumiarza, który ma czytnik TPMSów. Chociaż w niektórych samochodach pokazuje które koło.

No to fajnie, ale nie będę podpinał do kompa, żeby zobaczyć, gdzie mam flaka, bo to mogę sobie zobaczyć sam wysiadając z auta :) Wiem, że w niektórych pokazuje - wtedy programowanie miejsca czujnika ma większy sens. Chociaż w Pugu miałem tak, że nie programowało się miejsca, a pokazywało, które koło ma ubytek, więc widać da się.


Pokazuje przy podszybiu - tam w okolicach niezapiętych pasów, poduszek powietrznych itp.

AUTOR WĄTKU
Sidean
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

29 gru 2014 20:26

Kilka dni po wyjechaniu z salonu zaczęła palić się kontrloka TPMS. Pomimo wielokrotnego sprawdzenia ciśnienia w oponach kontrolka nie gasła. Wizyta w ASO nic nie zmieniła. Ponoć czujniki o`key. Wada dotyczy systemu w samochodzie. Muszę czekać. Moje spostrzeżenia. Sprzedawca twierdził, że czujniki są bezwzględnie konieczne zarówno w oponach letnich jak i zimowych. Następnie, że tylko u nich gwarantują, że układ będzie sprawny (łącznie z wymianą kół). Na razie są bezradni, a ja odbieram zabawę w czujniki jako porażkę- kii czy salonu?

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

29 gru 2014 20:29

Hmmm. Czujniki OEM czy akcesoryjne?
Tzn kole 600 za sztukę czy jakiś 1000 za komplet?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

29 gru 2014 23:56

Sidean napisał(a):Kilka dni po wyjechaniu z salonu zaczęła palić się kontrloka TPMS. Pomimo wielokrotnego sprawdzenia ciśnienia w oponach kontrolka nie gasła. Wizyta w ASO nic nie zmieniła. Wada dotyczy systemu w samochodzie


Niech w ASO zaprogramują na nowo te czujniki ale zmienią kolejność, czyli przypiszą czujniki do innych kół niż rzeczywiście są), a potem niech znów zaprogramują ale już poprawnie, błąd powinien zniknąć.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
pwl
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

04 sty 2015 18:23

@szczur75
Jestem pewien, że żaden z dwóch powyższych nie jeździł z trolejami.
Żaden też nie odbył szkolenia bezpiecznej jazdy w jakiejś poważnej szkole.
A jedno i drugie warto przeżyć.
Wasz światopogląd legł by w gruzach.

Ale nie mi Was nawracać.
Najwyżej serwisy blacharskie będą miały zajęcie.
Oby tylko serwisy.



W moim przypadku zakładam lepsze na przód bo uważam że tak mi się lepiej jeździ - mieszkałem w miejscowości gdzie każdej zimy drogi były białe, ubite i bardzo śliskie i takie mam swoje doświadczenia - uzależnione w dużej mierze od własnego stylu jazdy i konieczności 'wyciągania auta'. Żadne sytuacje ekstremalne - zwykła spokojna jazda z głową.

Przywołujecie tu troleje - a kto jechał autem z napędem na tył i trolejami z przodu? No właśnie.. bo jak już ktoś tego użył to były zamontowane na tył i na tej podstawie jest sugestia że jak z tyłu nie ma przyczepności to auto lata....

W sumie off-topic. Każdy ma swoje doświadczenia i głowę i każdy znajdzie jakieś argumenty - nikogo nie zachęcam do podążania za moimi teoriami - najlepiej wytestujcie na jakimś oblodzonym odludziu z jedną osią na letnich - więcej się nauczycie niż z 'internetów'

Temat TPMSu - wytestuję w naturze za jakieś 2-3 m-ce - dam znać co wyszło z drugiego kompletu
Ostatnio edytowano 07 sty 2015 08:22 przez pwl, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

04 sty 2015 19:03

pwl napisał(a):Przywołujecie tu troleje - a kto jechał autem z napędem na tył i trolejami z przodu? No właśnie.. bo jak już ktoś tego użył to były zamontowane na tył i na tej podstawie jest sugestia że jak z tyłu nie ma przyczepności to auto lata....



Zły przykład podajesz. Cały czas była mowa o autach przednionapędowych. Urban legend mówi, że lepsze opony na oś napędową. Stąd sugestia o trolejach na tylnej osi - nie napędzanej. Co do tylno napędowca: lepsze opony na tył. Zresztą tył napęd prowadzi się sam... ;)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

04 sty 2015 19:37

W jednym z ostatnich AŚ obalali różne mity i było też coś takiego:

Obrazek
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

04 sty 2015 20:56

Renegade napisał(a):W jednym z ostatnich AŚ


Akurat to pismo nie jest jakąś wykładnią.

AUTOR WĄTKU
Sidean
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

19 sty 2015 21:28

Kompletny bajzel z systemem TPMS i czujnikami. Do nowego Cee`da zakupiłem polecany przez salon zestaw zimówek z felgami i czujnikami. Od miesiąca pali się kontralka TPMS, a serwis rozkłada ręce. Wskaźniki płożenia opon świecą jak chcą pomimo dobrego ciśnienia w oponach. Miało być wszystko o`key zaś czujniki zakupione w Kii miały gwarantować kompatybilność z systemem i czujnikami fabrycznymi. Na razie nic nie działa i ostrzegam przed zakupami czujników w salonach Kii. Problem został zgłoszony do Kia Motars Poland lecz odpowiedź była lapidarna i odesłano mnie do salonu Długołęka. "Autorytet Kii i salonu wzrasta" z każdym tygodniem!
PS Na słupku wartość prawidłowego ciśnienia we wszystkich oponach to 2.5. W serwisie pompowano mi od 2.1 do 2.7 (może na próbę). Niestety lampka ostrzegawcza wciąż świeci. Sami też musicie zorientować się czy macie wskaźnik położenia opon. Niektórzy w serwisie bądź co bądź autoryzowanym tego nie wiedzą. Jak nie centrala Kii to kto jeszcze może pomóc??!

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

20 sty 2015 00:08

A ja kupiłem zimowe 16" w salonie biorąc swoją GT i wszystko śmiga jak należy... Kupowane w Eurokas Katowice.

Tapatalk @ Huawei Ascend Mate 7
Obrazek

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3744
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

20 sty 2015 03:46

Sidean napisał(a):Miało być wszystko o`key zaś czujniki zakupione w Kii miały gwarantować kompatybilność z systemem i czujnikami fabrycznymi. Na razie nic nie działa i ostrzegam przed zakupami czujników w salonach Kii.


No i działa, ale zdarzają się takie przypadki jak twój i nie masz przed czym przestrzegać bo inne czujniki Ci nie podejdą więc trzeba kupić z KIA aby działały z tym systemem i salony nie są tu winne, chyba, że sobie założysz inny oddzielny system.

Sidean napisał(a):Jak nie centrala Kii to kto jeszcze może pomóc??!


Podjedź do Lublińca do Auto-Moniki powinni Ci to zrobić.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
szczur75
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

20 sty 2015 07:33

Sidean napisał(a):Problem został zgłoszony do Kia Motars Poland lecz odpowiedź była lapidarna i odesłano mnie do salonu Długołęka.


Wszystkie problemy gwarancyjne zgłasza się w serwisie, więc jeśli KMP odesłało do ASO, które montowało te czujniki to jest to jak najbardziej właściwa odpowiedź.

Sidean napisał(a):Miało być wszystko o`key zaś czujniki zakupione w Kii miały gwarantować kompatybilność z systemem i czujnikami fabrycznymi.


Jeśli to są czujniki akcesoryjne a nie fabryczne KIA to temat jest wyjaśniony przez dystrybutora tychże (co podczas ostatniej wizyty obiecano zrobić) i po przygotowaniu do naprawy doradca na nią umówi.

Sidean napisał(a):Jak nie centrala Kii to kto jeszcze może pomóc??!


Centrala jest w Warszawie i bezpośrednio nie są w stanie zadziałać przy aucie.

Sidean napisał(a):Od miesiąca pali się kontralka TPMS, a serwis rozkłada ręce


Czasami jesli problem jest "świeży", na jego rozwiązanie potrzebny jest czas za co oczywiście przepraszam.

AUTOR WĄTKU
Sidean
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

20 sty 2015 20:57

Dziękuję. Cel postu to głównie informacja o wadliwym systemie TPMS i czujnikach. Ostrzeżenie kolejnych klientów salonów Kii. Od Kia Motors Polska nie oczekuję naprawy systemu. Kontakt był jedynie w formie informacji, sygnalizacji czy zainteresowania problemem. Wolno chyba pytać, powiadamiać, alarmować. Każdy dylemat jest do rozwiązania, ale w Kii MP widocznie nie widzą sprawy.

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

31 mar 2015 22:10

Witam,
Od niespełna 3 tygodni jestem posiadaczem nowej Kii Ceed II SW zakupionej w salonie w Łodzi. Wraz z samochodem zakupiłem u dealera kompletne koła na alufelgach z czujnikami ciśnienia (700zł za wszystkie czujniki). Na drugi dzień po wyjechaniu z salonu i przejechaniu zaledwie 30km kontrolka TPMS zaczęła mrugać a po chwili przełączyła się w świecenie ciągłe. Podjechałem na stację i zgodnie z naklejką na słupku wbiłem 2.5 bara w każde koło, ale problem nie ustąpił. Auto trafiło do serwisu, zostało podłączone pod komputer i stwierdzono, że jeden czujnik ześwirował, więc zrobili rekalibrację, ale na wszelki wypadek zamówili nowy czujnik. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła - miganie, po czym ciągłe świecenie TPMS i tak przy każdym odpaleniu. Auto znowu odstawione do serwisu, wymieniony czujnik i ponowna rekalibracja. Następnego dnia - powtórka z rozrywki :/ Auto po raz trzeci trafia do serwisu dealera. Tym razem wymienione wszystkie 4 czujniki na całkiem inne (inaczej wyglądają) i wymieniona centralka (odbiornik). Kilka dni spokoju i (4 z czego 3 razy auto było używane)... dzisiaj znowu to samo. Najpierw miganie przez około minutę, a następnie świeci bezustannie. Zaczynam tracić cierpliwość :/ Jutro zadzwonię, żeby się umówić na kolejną wizytę, ale szlag mnie trafia, bo nie tak sobie wyobrażałem kupno nowego auta :/ Dobrze chociaż, że naprawy są wykonywane nieodpłatnie w ramach gwarancji... Mam nadzieję, że w końcu to naprawią... :/

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 kwi 2015 09:39

Witaj na forum i w Unii Europejskiej :fiu
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Naklej
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

01 kwi 2015 10:59

Czesc :) Dzwonilem juz do serwisu i powiedzieli mi ze zorganizuja dla mnie auto zastepcze zebym zostawil u nich swojego Ceed'a na kilka dni po świętach. Dam znać jak sytuacja się wyklaruje.

Pozdrawiam ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 117 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl