[C2 i C2FL] Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

17 sty 2016 21:42

jegro napisał(a):Jestem nowym na forum i serdecznie witam wszystkie koleżanki i wszystkich kolegów.
Zacznę nietypowo - mój pierwszy post nie jest prośbą o pomoc, a wręcz odwrotnie. Pragnę podzielić się swoimi spostrzeżeniami w temacie wątku.
Od sierpnia br. posiadam KIA Ceed 1,6 GDI w wersji business line. Z racji wyposażenia w TPMS, w kołach fabrycznych ( alu, opony letnie) niepokoiłem się tym jak zachowa się auto
po zmianie kół na inne, z oponami zimowymi, ale ze zwykłymi zaworkami. Zadzwoniłem do dealera i otrzymałem informację, że po zmianie będą paliły się cyt."jedynie" obie lampki
tj. ta z oponą i ta przedstawiająca samochód z kołami, zapewniając mnie jednocześnie, że żadnego sygnału dźwiękowego na szczęście nie będzie.
Nowe felgi stalowe z założonymi nowymi oponami ( zimowymi) i zwykłymi zaworkami zostały zamontowane w samochodzie.
Zdjęte koła zostawiłem w depozyt. Po uruchomieniu silnika usłyszałem sygnały dźwiękowe ( mógł to być sygnał nie zapiętych pasów, który zniknął po kilku sekundach), wyjechałem z pomieszczenie i zatrzymałem się w pobliżu ( ok 5-10 m).
Spojrzałem na przedmiotowe kontrolki i byłem zdumiony. Żadna z obu kontrolek nie paliła się. Jeżdżę kilka dni i jest wszystko OK.
Jestem z zawodu elektronikiem i informatykiem, ale w temat TPMS nie "wchodziłem", bo nie było potrzeby. Wstępnie wytłumaczyć to mogę tym, że prawdopodobnie komputer pokładowy skanuje zaworki i "uczy się " ich, czyli rejestruje rodzaj zaworu.
Mam nadzieję, że podzielenie się tymi spostrzeżeniami może komuś pomóc. :)
Pozdrawiam

Spokojnie, zapali się... ale nie wszystkie lampki, tylko żółta przed nosem... samochodzik koło zegara nie dostanie 4 kół ekstra, jak to ma miejsce w przypadku małego ciśnienia. P.S. Palić się będzie tylko żółta lampka na zegarka obok prędkościomierza.

co do dźwięku przez pare sekund, najprawdopodobniej ostrzeżenie o temperaturze... bodaj od +4 w dół piszczy przy odpalaniu jak i co pół godziny (nie pamietam okresu).

jeśli nie będzie lampki to:
-albo w magiczny sposób wyłączyli ustrojstwo, ale raczej by powiedzieli
-albo masz zepsute ustrojstwo, musisz sprawdzić na letnich robiąc lekkiego kapcia
-albo jeszcze nie zaprogramowało, u różnych osób różnie reaguje.. zazwyczaj po założeniu nic nie świeci tylko później... u mnie kilkaset metrów i wieksza predkosć.
-inne :twisted:
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
mariusz11g
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

17 sty 2016 22:32

Mi kontrolka od TPMS zapaliła się po ok 35 km po zmianie opon z letnich z czujnikami, na zimówki bez czujników.

Avatar użytkownika
micmal
Przedszkolak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 05 lip 2015 09:33
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 sty 2016 07:58

mi po kilku 3,4 kilometrach- reszta objawów, dźwięków to tak jak pisze butter18

AUTOR WĄTKU
red
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 sty 2016 09:02

No rozrzut jest dość duży od kiedy system skapnie się, że jedzie bez czujników. Obserwuję to co sezon i raz się zapaliło po jakichś 5 km, raz zaraz po wyjechaniu z serwisu po 200 m, a w tym roku potrzebował prawie 20 km :)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 sty 2016 13:16

iiam systemu nie zrozumiesz iiam żyje swoim życiem iiam
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
jegro
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 sty 2016 15:48

Ja się ucieszyłem ...a tu kubeł zimnej wody. ;) Trudno, poczekam zobaczę.
co do dźwięku przez pare sekund, najprawdopodobniej ostrzeżenie o temperaturze... bodaj od +4 w dół piszczy przy odpalaniu jak i co pół godziny (nie pamietam okresu).

Tak, masz rację, zapomniałem o tym.
albo masz zepsute ustrojstwo, musisz sprawdzić na letnich robiąc lekkiego kapcia

Nie jest zepsute, działa prawidłowo, przed zmianą upuściłem powietrze z jednego koła i była właściwa reakcja.
Dziękuję i pozdrawiam :)

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

18 sty 2016 17:52

A jak to jest z używanymi czujnikami? Czy kupując używane oryginale koła z czujnikami będą działały u mnie czy jest tak jak mi wulkanizator powiedział ze są jednorazowo przypisane do auta?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 sty 2016 10:34

Czy ktoś wie czy czujniki da się przeprogramowac do innego auta?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 sty 2016 14:30

Tak da się tylko ich producent musi się zgadzać z fabrycznymi.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

21 sty 2016 18:51

Oryginale felgi Kia wiec czujniki pewnie też, tylko pytanie czy producent ten sam :-(. Dzięki za info.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

AUTOR WĄTKU
jegro
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

29 sty 2016 17:15

Spokojnie, zapali się... ale nie wszystkie lampki, tylko żółta przed nosem... samochodzik koło zegara nie dostanie 4 kół ekstra, jak to ma miejsce w przypadku małego ciśnienia. P.S. Palić się będzie tylko żółta lampka na zegarka obok prędkościomierza.

Potwierdzam. Lampka zapaliła się po ok. 20 km.
Dziękuję.

Avatar użytkownika
rafalg31
Dyrektor
 
Posty: 675
Dołączył(a): 24 wrz 2015 20:30
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6 Pb 204KM
2020, GT+7DCT+TEC+AEB+PRE+PNS

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

11 mar 2016 23:41

Pytanko. Auto kupiłem nowe na felgach 15" które powinny mieć ciśnienie 2.5 bara , teraz na lato założyłem 16" i zostały założone nowe czujniki (jakieś), znajomy wulkanizator zczytal urządzeniem oryginalne, nowe pod komputerem zaprogramował. I było ok. Niestety dziś jedno kolo wywaliło błąd . Pojechałem, czujnik ok, łączy się z urządzeniem. Koło rozebrane czujnik jeszcze raz zaprogramowany. Nadal błąd . Co się okazało wystarczyło na nabić kolo do 2.4 bara. Ale pozostałe miały 2.2 i błędu nie wyrzucaly. Czy można obniżyć tolerancję przy jakiej komputer pokazuje za niskie nisnienie?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

06 paź 2016 19:01

Może takie pytanie już padło, ale nie do końca rozumiem jak działają te czujniki.
Pytanie zadam zatem jeszcze raz.
Czy jak kupię używane czujniki do samochodu Kia ceed/ hyundaia i zamontuje je w nowych felgach a następnie założę koła na auto to samochód automatycznie rozpozna i nauczy się nowych sygnałów z czujników?
Czy kupione na allegro używane czujniki będą nadawały się do użytku? Da się je ewentualnie programować?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

06 paź 2016 19:16

Jeżeli są od kia i są dobre to nie ma problemu, możliwe, że jeżeli by się same nie chciały zaprogramować to będzie potrzeba wizyty w ASO aby je zaprogramowali komputerem.

No i oczywiście o ile twoje auto obsługuje takie czujniki, bo póki co to nie uzupełniłeś profilu i nie wiadomo czy masz ceeda czy traktor.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

08 paź 2016 21:18

Walcem jeżdżę :-)
Kupiłem Cia Keed dopiero w środę więc zrozumiałe jest, że nie mogłem jeszcze profilu sobie uzupełnić.
Pytałem się dzisiaj jeszcze w ASO i rzekomo od 2015 sa jakieś niby nowe czujniki z którymi nie trzeba jeździć do serwisu. Same się adaptują z samochodem.
Pytanie czy to prawda czy tylko pomysł na sprzedanie mi tych czujników za 750 zł :-)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

09 paź 2016 09:52

Poprzednie też tyle kosztowaly...

Tapatalk @ Xperia Z3 Tablet Compact
Obrazek

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

09 paź 2016 11:15

Tak, ale poprzednie można kupić na allegro za 60 zł do 120 zł za sztukę a nie za 750 zł(za komplet). Gdybym miał pewność że te za 60 będą tak działały jak opisałem wyżej to brałbym w ciemno.

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

09 paź 2016 12:06

Mam ceeda z 2015r. Kupiłem do niego drugi komplet kół z czujnikami TPMS od hyundaja. Zamieniałem je w każdy możliwy sposób. Ani razu nie zapaliła się kontrolka. Wygląda na to, że faktycznie są samoadaptujące się.

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

09 paź 2016 12:16

A czujniki kupiłeś w salonie nowe czy na allegro? To czy w hyundai czy w kia nie ma znaczenia bo to to samo.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

AUTOR WĄTKU
panpromek
 

Re: Czujniki ciśnienia do kół / TPMS

09 paź 2016 17:27

Kupiłem całe koła z czujnikami. Hujdaj, kija - jeden pies ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl