nowy Cee'd jaka nawigacja

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pwl
 

nowy Cee'd jaka nawigacja

27 paź 2014 13:32

Witam!

Czy ktoś się orientuje jaka nawigacja jest montowana na dzień dzisiejszy w Cee'dach? (producent, model)??

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Odp: nowy Cee'd jaka nawigacja

27 paź 2014 15:36

Dla KIA do tej pory robiło LG i to się raczej nie zmieniło. Co do map to też się nic nie zmieniło kaszanka jaka była taka jest. Modelu nie znam

Obrazek
Powered by MI2S
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
dzaku
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

27 paź 2014 19:31

Model to LG Lan8900.
Mapy dostarcza Navteq.

I poza tym, że brakuje ostrzeżeń o radarach i sama aplikacja jest raczej prosta (nie pokazuje np. ostrych zakrętów, czy tego, że za 100m skończy się teren zabudowany) to moim zdaniem działa całkiem fajnie. Nie jeździłem z nią jeszcze jakoś długo, ale jak do tego pory raczej nie zrobiła mi żadnego numeru. Jedno co było zaskakujące to to, że fabrycznie była ustawiona na omijanie głównych dróg i autostrad.

No i niestety TMC nie działa w PL.

No i ja osobiście używam angielskich komunikatów - lektor brzmi lepiej niż polski i nie próbuje czytać nazw ulic "po polskawemu".

AUTOR WĄTKU
pwl
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

28 paź 2014 13:35

@dzaku - LG Lan8900 wygląda na fotkach jakoś inaczej niż to co montują - to na pewno to?

AUTOR WĄTKU
dzaku
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

28 paź 2014 15:35

Faktycznie..

Teraz poszukałem jeszcze raz i to jest model: LAN2050EKJD. Sprawdzę jeszcze w domu w instrukcji.

Ale soft jest chyba ten sam niezależnie od modelu (przynajmniej tak wizualnie na zdjęciach).

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

28 paź 2014 17:54

LG LAN8900 - jest w Sportage, LG LAN2050EKJD to jest nowy Cee'd, soft jest we wszystkich ten sam.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
pwl
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

29 paź 2014 20:23

OK, dziękuję za informację. Kiedyś miałem ix35 na testach i tam była Automapa w Blaupunkcie i bardzo fajnie to działało. Miałem nadzieję, że tu jest to samo....

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Odp: nowy Cee'd jaka nawigacja

30 paź 2014 11:06

pwl napisał(a):OK, dziękuję za informację. Kiedyś miałem ix35 na testach i tam była Automapa w Blaupunkcie i bardzo fajnie to działało. Miałem nadzieję, że tu jest to samo....


To ten ix35 miał osobno dokładane to radio, bo oryginalnie to Hyundai ma dokładnie to co KIA

Obrazek
Powered by MI2S
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
pwl
 

Re: Odp: nowy Cee'd jaka nawigacja

21 lis 2014 12:04

Renegade napisał(a):To ten ix35 miał osobno dokładane to radio, bo oryginalnie to Hyundai ma dokładnie to co KIA

Może - chociaż to była jazda testowa z salonu.

Pytanie z trochę innej beczki. Jak w tej navi (LG w nowym ceedzie) wejść w jakieś menu serwisowe?

Kilka uwag po krótkim przetestowaniu systemu (dla potomnych) - w porównaniu z Automapą działa to subiektywnie słabo (może kwestia przyzwyczajenia). Siatka ulic jest wprawdzie całkiem dokładna (czasem nawet za bardzo - polne ulice też się tam znajdą), ale jest mnóstwo denerwujących szczegółów, które mi się nie podobają - np z daleka widać nazwy ulic bocznych, a nazwy tych główniejszych-poprzecznych gdzieś uciekają, problem z regulacją głośności wskazówek (nie ma oddzielnej), brak 'komputera' pokładowego, na dokładkę nie wpadłem jeszcze jak wyłączyć radio żeby działało tylko navi lub mapa - radio zawsze działa w tle. Import kontaktów z telefonu to też porażka - jak ktoś nie ma w telefonie imienia w polu imię i nazwiska w polu nazwisko, albo używa znaków specjalnych to lista kontaktów jest nieczytelna, a wyszukiwanie - trzeba wiedzieć dokładnie co się chce żeby tego poszukać. Regulacja wyświetlacza ma 3 poziomy, przy czym 'niski' świeci prawie tak samo jak 'średni' i jest to jak dla mnie trochę za jasno (denerwuje przy jeździe w nocy - można co najwyżej wyłączyć cały wyświetlacz). Na postoju też `dziwna` sprawa - po kilku minutach komunikat o możliwym rozładowaniu aku i auto off - trzeba przekręcić kluczyk na chwilę i znowu można odpalić radio (właśnie dlatego szukam trybu serwisowego z nadzieją że da się to wyłączyć). Ogólnie interfejs sprawia wrażenie niedopracowanego. Kamerka cofania ma całkiem dobrą jakość, nawet w nocy (nieoświetlony teren) przy pojedynczym świetle cofania (kto to wymyślił?!?!) widać więcej niż przez szyby/lusterka.
Jakość AUDIO jak na zestaw fabryczny całkiem przyzwoita, interfejs radia też OK.

Zestaw navi jako gratis (upolowany przy zakupie wersję 'Limited') fajny gadżet. Gdybym za to zapłacił te cennikowe 4 czy 5tys. to bym się zdenerwował :/

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Odp: nowy Cee'd jaka nawigacja

21 lis 2014 12:20

pwl napisał(a): Import kontaktów z telefonu to też porażka

ciesz się, że w ogóle jest jakiś import, bo w C1 jest tylko "odbierz" - "zakończ" :/

AUTOR WĄTKU
x-mod
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

21 lis 2014 12:21

Jak ja brałem to cennikowo bylo 3500 w tym 7 lat updateow map.

Zgadzam sie z przedmowca, ze import listy kontaktow z telefonu nie jest idealny trzeba miec porzadek w telefonie zeby to dobrze dzialalo.
Popieram że niska jasność jest za jasna. Zastanawialem sie czy mozna zmienic glos nawigacji jakos (wgrac inny?), probuje sluchac tego co jest ale boli czasem w uszy :)
Jeśli chodzi o aku i komunikat, to dobrze wiedzieć że nie jestem sam, myślałem że to kwestia naładowania akumulatora, ale widać że chyba nie.

Może to taki workaround ale skoro masz i tak podlaczony tel to wlacz odtwarzanie muzyki z tel i zatrzymaj, wtedy nie będziesz miał radia w tle nawigacji tylko cisze, ewentualnie USB z muzyką (ja tak jeżdżę).

AUTOR WĄTKU
pwl
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

24 lis 2014 11:08

Przy XL 3500, przy L chyba 5000. W obu przypadkach wolałbym chyba taką kasę przeznaczyć na jakiś porządniejszy zamiennik z AutoMapą, no ale 'darowanemu koniowi...'

A znalazłeś może oddzielną regulację głośności komunikatów?
Ponawiam też pytanie o tryb serwisowy (wyłączenie funkcji automatycznego wyłączania po zgaszeniu silnika) - ktokolwiek widział-ktokolwiek wie...

AUTOR WĄTKU
x-mod
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

25 lis 2014 10:51

Głośność komunikatów, tak, jest to bardzo upierdliwe, mianowicie musisz zmieniać głośność podczas kiedy nawigacja "mówi" do Ciebie i wtedy zmieniasz głośność samej nawigacji diabloo
Innego sposobu jeszcze nie wymyśliłem.

Co do trybu serwisowego to nie wiem.

AUTOR WĄTKU
dzaku
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

30 lis 2014 22:36

Żeby zmienić głośność komunikatów najprościej "wymusić" mówienie naciskając prawe pokrętło od radia - wtedy powtarza ostatni komunikat.

AUTOR WĄTKU
piotrus_pan
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

03 gru 2014 18:09

Nie wiem czy wiecie ale aktualizacje raz na rok się pojawiają. Można wgrać samemu (ok 2h) lub serwis (600zł). Do menu serwisowego nie da się wejść bez:
a) demontażu navi i wyjęcia karty SD
lub wgrywamy Bootloader na Pena i odpala nam się Windows. Z poziomu systemu możemy skalibrować ekran, wyłączyć komunikat o rozładowanym AKU, ustawić jasność ekranu i kilka innych opcji.

W razie pytań piszcie.

Osoby z 3Miasta zapraszam na PW

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

03 gru 2014 19:28

A te rewelacje to skąd ? ;) bo:

1. Są aktualizacje softu i map
- aktualizacje softu są do ściągnięcia i można samemu to zrobić, linki do softu od dawna do pobrania na forum (ASO też wgrywają za free, te co kasują za 600 zł no cóż współczuję i radze unikać)
- aktualizacje map są płatne lub jak ktoś ma nowe auto to mu przysługuje 7 darmowych aktualizacji map.

2. Co do menu serwisowego wszystko się da, ale od wersji softu 5.3 prościej jest wejść poprzez pendrive, jeżeli się ma potrzebę zobaczenia Windowsa ;)

3. Wyjęcia karty SD ??? skąd jak gdzie i po co ?, aby się dostać do navi poprzez komputer po jej zdemontowaniu i odkręceniu tyłu jest tam odpowiednie gniazdo miniusb.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
piotrus_pan
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

03 gru 2014 19:49

1. Aktualizacja MAP kosztuje 600zł.
2. Nie tylko zobaczenia windowsa ale w szczególności wejścia do panelu sterowania
3. Przez USB nie skopiujesz wszystkich plików. Trzeba ubijać procesy, a jak ubijesz niewłaściwy to navi może nie wstać. Jak wyjmiesz kartę SD możesz kopiować co i gdzie Ci się podoba. Są 3 karty pamięci. Jedna z Windowsem, druga z navi i mapami a trzecia jeszcze nie wiem z czym.

W plikach, które na razie przejrzałem można sobie zmienić tłumaczenie menu nawigacji jeśli się coś komu nie podoba :)


Dla niedowiarków próbka plików z danymi:
Kod: Zaznacz cały
19   Number Of The Language                                                         
      0. Uk English   1. French   2. Spanish   3. German   4. Italian   5. Dutch   6. Portuguese   7. Swedish   8. Danish   9. Finnish   10. Norwegian   11. Us English   12.Greek   13. Czech   14. Hungarian   15. Romanian   16. Polish   17. Russian   18. Slovak
45   국가명                                                         
0   Albania   Albania   Albanie   Albania   Albanien   Albania   Albanië   Albânia   Albanien   Albanien   Albania   Albania   Albania   Αλβανια   Albánie   Albánia   Albania   Albania   Албания   Albánsko
1   Andorra   Andorra   Andorre   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Andorra   Ανδορρα   Andorra   Andorra   Andorra   Andora   Андорра   Andorra
2   Austria   Austria   Autriche   Austria   Österreich   Austria   Oostenrijk   Áustria   Österrike   Østrig    Itävalta   Østerrike   Austria   Αυστρια   Rakousko   Ausztria   Austria   Austria   Австрия   Rakúsko
3   Belarus   Belarus   Belarus   Bielorrusia   Weißrussland   Bielorussia   Wit-Rusland   Belarus   Vitryssland   Hviderusland   Valko-Venäjä   Hviterussland   Belarus   Λευκορωσια   Bělorusko   Belorusszia   Belarus   Białoruś   Белоруссия   Bielorusko
4   Belgium   Belgium   Belgique   Bélgica   Belgien   Belgio   België   Bélgica   Belgien   Belgien   Belgia   Belgia   Belgium   Βελγιο   Belgie   Belgium   Belgia   Belgia   Бельгия   Belgicko


Kod: Zaznacz cały
À帣ÄÚµå    ´ëºÐ·ù ÄÚµå   ´ëºÐ·ù   Áߺзù ÄÚµå   Áߺзù   FeatCode   FeatCode   FeatCode   ºñ°í
0   0   EMERGENCY   0   HOSPITAL/POLYCLINIC   7321         
1   0   EMERGENCY   1   MEDICAL SERVICE   5183         
2   0   EMERGENCY   2   PHARMACY   7326         
3   0   EMERGENCY   3   POLICE STATION   7322         
4   1   PETROL STATION   0   PETROL STATION   7311         
5   2   RESTAURANT   0   BALKAN FOOD   7315         
6   2   RESTAURANT   1   BAR/PUB   5132         
7   2   RESTAURANT   2   COFFEE SHOP   9996         
8   2   RESTAURANT   3   CHINESE FOOD   7315         
9   2   RESTAURANT   4   FAST FOOD   7315         
10   2   RESTAURANT   5   FRENCH FOOD   7315         
11   2   RESTAURANT   6   GERMAN FOOD   7315         
12   2   RESTAURANT   7   INTERNATIONAL FOOD   7315         
13   2   RESTAURANT   8   ITALIAN FOOD   7315         
14   2   RESTAURANT   9   JAPANESE FOOD   7315         
15   2   RESTAURANT   10   KOREAN FOOD   7315         
16   2   RESTAURANT   11   SPANISH FOOD   7315         
17   2   RESTAURANT   12   STEAK HOUSE   7315         
18   2   RESTAURANT   13   ALL RESTAURANTS   7315         
19   3   HOTEL/MOTEL   0   HOTEL/MOTEL   7314         


Istnieje też możliwość zmiany wersji mapy bez jej fizycznej instalacji. Ale tego nie będe pisał bo może służyć ukrywaniu czegoś przy sprzedaży.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

03 gru 2014 20:50

No czyli już coś:

ad.1. No to aktualizacja map kosztuje czyli prawidłowo, choć podobno miały być jakieś atrakcyjne obniżki dla tych co nie załapali się na 7 lat, więc samemu to sobie nic nie możesz zrobić, chyba że wgrać nowy soft, bo map se nie wgrasz aktualizatorem, bo trzeba je aktywować., można też wgrać sobie poprzez podmianę katalogu map, ale to każdy kto będzie chciał znajdzie w sieci bo to szara strefa :)
ad.2. chodziło mi tylko o dostęp do czystego windowsa.
ad.3
- skopuje wszystkie pliki ;)
- nawet jak ubije za dużo procesów to co ? restart radia i bawisz się dalej (restart radia: albo bezpiecznikiem albo robisz to pokrętłem power wciskając i kręcąc w lewo).

Pamięć radia jest podzielona na 4 partycje, na 4 są mapy, jedna na system, na jednej jakieś ustawienia, a jedna jest używana chyba przy aktualizacjach. Może w nowych radiach się zmieniło i są to karty SD chętnie zobaczę fotki jak będziesz miał. Bo do tej pory, żadnych kart nie widziałem, ale w sumie nie szukałem bo nie ma takiej potrzeby, kabel wystarcza.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
piotrus_pan
 

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

03 gru 2014 22:10

Pisałem wyraźnie. Mogę zrobić aktualizacje na terenie 3miasta.
Jak wejdziesz w menadżera dysków w windowsie to masz SDCARD1, SDCARD2 itp.

Procesy nakładki KIA możesz dowolnie ubijać, włącznie z procesem LGENavi. Procesów Windowsa lepiej nie tykać bo one mają określaną kolejność ładowania plików z dysku. Ubicie w niewłaściwej kolejności może źle zapisać plik i navi może nie wstać.

Być może jest szansa na zrobienie katalogu z muzyką na wewnętrznym dysku. Pracuje nad tym. Dam znać.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: nowy Cee'd jaka nawigacja

04 gru 2014 00:14

piotrus_pan napisał(a):Jak wejdziesz w menadżera dysków w windowsie to masz SDCARD1, SDCARD2 itp.


Tak dokładnie
Storage Card
Storage Card2
Storage Card3
Storage Card4


Ale to tylko nazwy wydzielonych partycji, różne nawigacje różnie nazywają inne mają:
Storage Card
My Flash Disk
NANDFlash
SDMMC


ja tam, żadnych fizycznych oddzielnych kart SD nie widziałem, jeżeli Ty tak to chętnie zobaczę fotki, zawsze cos nowego :), bo wtedy reanimacja uwalonej navi poprzez wysypanie się softu podczas aktualizacji byłaby bajeczna :D

piotrus_pan napisał(a):Być może jest szansa na zrobienie katalogu z muzyką na wewnętrznym dysku. Pracuje nad tym. Dam znać.

Sztuka dla sztuki ?, skoro muzykę wpinasz przez pena i leci co chcesz, no ale powodzenia.

Trzeba mieć na uwadze, którą partycję chcesz do tego wykorzystać, bo 1 (przy aktualizacji softu) i 4 (przy aktualizacji map) są kasowane, 2 nie wiem, a 3 tak jak pisałem tam chyba przerzuca się soft przy aktualizacji i jest rozpakowywany, itp.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl