Jak zdjąć wkład lusterka ?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: adamr20, Piotr1953
AUTOR WĄTKU
cor
 

Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 15:19

Witam !
Nie grzeje mi prawe lusterko (mam sterowane elektrycznie + grzanie)
Czy ktoś z was wyciągał już samą szybkę (jak to zrobić) żeby jej nie zniszczyć - chciałbym pomierzyć od środka grzałkę .

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 16:45

Czekamy na opinie innych co znają dokładnie lusterka w kiach... tym czasem ogólna zasada to maksymalne odgięcie/przygięcie lustra, zazwyczaj do wewnątrz i zazwyczaj widoczne sa mocowania lustra do mechanizmu.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Avatar użytkownika
PABLOTECH
Asystent Kierownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): 18 gru 2013 21:18
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA SORENTO XM ( MY2013 ) 3,5L EXV6 280KM

Re: Odp: Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 17:17

Ja przy wymianie zarowki w kierunkowskazie musialem zdjac te plastikowa obudowe lusterka wypinajac ja z trzech zaczepow ktore widac wlasnie przy max odgieciu lusterka do wewnatrz. Zaczepy najlepiej potraktowac czyms plaskim i waskim np. nozem, powpadaja do srodka i obudowa zdjeta. Nastepny etap to odkrecenie i wyjecie mechanizmu do ktorego prawdopodobnie przymocowane jest lusterko. Przytrzymuja go (chyba 3 ) sruby ampulowe ktore trzeba potraktowac specjalnym kluczem ampulowym....pisze specjalnym czyli takim co dobrze odkreca pod lekkim kątem a to dlatego ze calosc przyslaniana jest przez lusterko. Mysle ze po odkreceniu tych srub lusterko wraz z mechanizmem powinno dac sie wybebeszyc .... ale pewnosci nie mam gdyz ja zakonczylem swoja czynnosc na jednej srubie ktora przytrzymywala kierunkowskaz ..... powodzenia 8-)
Poprzednie auto: KIA CEE'D SW 2010 115KM OPTIMUM+ FUN Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 18:01

Wkład lusterka jest na plastikowych zaczepach i wystarczy pociągnąć wkład do siebie ( na zewnątrz obudowy ) i powinien wyskoczyć ....a grzałka jest podpięta dwoma konektorkami :fiu
Oto fotka jak wygląda wkład lusterka :
Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 18:17

Jak jesteśmy przy lusterku, moze toś ma instrukcje jak zdjąć ta lakierowana nakładkę, wiem, ze jest na zatrzaski ale nie chciałbym tego sp.... :D, więc warto wiedzieć gdzie podważyć.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
cor
 

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

28 sie 2014 20:00

Dziękuję za odpowiedzi. Patrząc na foto chyba dobre będzie włożenie dwóch noży w szczeliny i podważenie (może nie złamię lusterka).

AUTOR WĄTKU
lalas
 

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

10 paź 2014 01:14

Ja wymieniałem wkład prawy tydzień temu, niestety przy zdejmowaniu mi pękło, ale szczerze jakoś specjalnie nie uważałem bo je i tak spisałem na straty :D

majsterB
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 06 wrz 2018 05:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2014, L

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

06 wrz 2018 07:03

Witam
Wkład lusterka można oczywiście próbować wyrwać z zewnątrz ale wiąże się to z ryzykiem urwania plastikowych zaczepów lub pęknięcia samego wkładu. Można się dostać do wkładu od drugiej strony. Ja potrzebowałem wprawdzie wymienić kierunkowskaz LED zainstalowany w lusterku ale żeby to zrobić konieczny jest demontaż wkładu lusterka.
Wyglądało to następująco: https://youtu.be/v32nq8lMUO0

Potrzebne będą:
- Taśma zabezpieczająca
- Płaski śrubokręt
- Torx 20
- Otwierak / podważacz

Czas naprawy około 15 min.

Więc do roboty:
I. Wymiana wkładu lusterka
1. Oklejamy dolną część lusterka aby jej nie porysować przy podważaniu obudowy.
2. Podważamy obudowę od spodu luzując kolejne zaczepy zaczynając od zewnętrznej strony.
3. Po ściągnięciu lakierowanej części lusterka uzyskujemy (przez prostokątny otwór) dostęp do dwóch zaczepów wkładu lusterka, podważamy pierwszy zaczep jednocześnie delikatnie ciągnąc od drugiej strony za wkład lusterka, tak samo postępujemy z drugim zaczepem – wkład lusterka powinien wyskoczyć teraz już tylko odpiąć dwa konektory od maty podgrzewającej i gotowe.
II. Wymiana kierunkowskazu LED
4. Demontaż wkładu udostępnił nam wkręt typu torx trzymający kierunkowskaz – odkręcamy.
5. Lokalizujemy wtyczkę i od tego miejsca zaczynamy ciągnąć kierunkowskaz ku górze.
6. Wyciągamy wtyczkę.
7. Demontujemy kierunkowskaz ciągnąc do góry i trochę w prawo, gotowe.
Montaż w odwrotnej kolejności.
Numer kierunkowskazu prawego 87624-A2000 EAC

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jak zdjąć wkład lusterka ?

06 wrz 2018 10:08

Kolejny debiut roku, brawo! Wybaczamy brak przywitania ;) Szkoda, że na forum wciąż nie ma opcji "podziękowań" czy wirtualnego browara czy coś ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 18 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl