[C2] Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczne

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

09 cze 2018 22:19

Wiem że temat dotyczy C2, ale sporo osób posiadających C1/C1FL korzysta też z tego wątku więc dorzucę swoje 3 grosze.

Ostatnio dorwałem na allegro oryginalne lusterko, do mnie pasowało idealnie bo też mam mocowane na imbusa (uwaga bo podobno na przełomie roku 10/11 zmieniło się lekko mocowanie)
Obrazek

Piny od lewej: plus, minus, sygnał wstecznego.
Kabelki poprowadziłem do lewego słupka przy przedniej szybie, tam we wtyczce znalazłem odpowiednio zaznaczone:
czerwony - plus
czarny - minus
żółty - sygnał od wstecznego

Obrazek

Działa hula jak ta lala :jumpeveryone:
Ostatnio edytowano 05 lip 2019 11:22 przez marcus9550, łącznie edytowano 2 razy

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

24 cze 2018 14:23

A jak wygląda sprwa z kablami od lusterka ? Chowałeś jakoś czy coś, lusterko do Ceed'a, czy Sportka któregoś ?

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

24 cze 2018 15:31

Udało mi się kupić lusterko wraz z oryginalną osłonką na przewód. Lusterko od Ceeda. Przewód później wcisnąłem pod podsufitkę do słupka.
lusterko - 851012H000
osłonka - 851103E100

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

24 cze 2018 18:22

więc trudno będzie kupić okazyjnie do Ceed'a, myślałem że od sportka będzie pasować , ceny niższe.

EDIT:

Choć patrząc na rysunek to lusterko 851012 wystarczy

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

01 lip 2018 21:34

Obrazek
Obrazek

Tak to u mnie wygląda. Za lusterkiem schowany wideorejestrator


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

11 sty 2020 22:56

Odgrzewając temat lusterka w C2 - właśnie jestem na etapie doposażenia auta w wersję fotochromatyczną. Ceny oryginalnych lusterek używanych od Cee'da są chore, chyba że ktoś będzie miał szczęście... Ale do C2 i prawdopodobnie do C1 pasują też lusterka od np. Toyoty Avensis T25, które można kupić znacznie taniej, a są niemal identyczne.
https://ibb.co/1GqzJnM

Osłonkę na kabel można kupić np. tu: https://pl.aliexpress.com/item/32320481 ... 5c0fDVnzY4

EDIT: zamontowane

Obrazek
Ostatnio edytowano 02 kwi 2020 20:52 przez aviator, łącznie edytowano 2 razy
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

12 sty 2020 10:41

Też się zastanawiam na dołożeniem takiego lusterka, jednak powstrzymuje mnie jedna kwestia. Jak działa takie lusterko przy przyciemnianych szybach? Popytałem znajomych, którzy mają takie w swoich autach, trochę poczytałem na necie i generalnie większość ludzi twierdzi że przy przyciemnionych szybach nie działają wcale, lub bardzo sporadycznie. Jednak dotyczyło się to innych marek aut.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

12 sty 2020 11:20

Ja mam oryginalnie ściemniane szyby i działa.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

12 sty 2020 12:12

ruszok napisał(a):Ja mam oryginalnie ściemniane szyby i działa.

Dokładnie mam tak samo .
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

Avatar użytkownika
Peter007
Asystent Kierownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 cze 2019 15:33
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, L

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

12 sty 2020 13:51

No ale to przecież oczywiste, że będzie działać ale nie tak mocno zauważalnie przy przyciemnionych szybach, bo przecież takie lusterko na za zadanie wyeliminowanie rażenia przez np. światła samochodu za nami, więc skoro same szyby już to tlumią to lusterko nie musi się mocno wysilać.

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

12 sty 2020 21:01

Pangenitor napisał(a):Też się zastanawiam na dołożeniem takiego lusterka, jednak powstrzymuje mnie jedna kwestia. Jak działa takie lusterko przy przyciemnianych szybach? Popytałem znajomych, którzy mają takie w swoich autach, trochę poczytałem na necie i generalnie większość ludzi twierdzi że przy przyciemnionych szybach nie działają wcale, lub bardzo sporadycznie. Jednak dotyczyło się to innych marek aut.


Przede wszystkim działa w sytuacji, gdy czujnik z przodu lusterka nie wykrywa światła, a z tyłu następuje olśnienie od świateł innego auta - sytuacja na autostradzie w nocy. W mieście to siłą rzeczy działa słabiej. Przyciemnione szyby też spowodują ograniczenie w zakresie działania.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

13 sty 2020 11:33

Czytam ten wątek i nie bardzo rozumiem, jakie są Wasze oczekiwania od tego typu lusterka. Nie oczekujcie niczego poza tym:
Lusterko elektrochromowe (ECM)
(jeżeli są w wyposażeniu)
Elektryczne lusterka wsteczne
automatycznie kontrolują oślepiające
działanie reflektorów samochodu
znajdującego się z tyłu w warunkach
nocnej jazdy lub prowadzenia w
warunkach słabego oświetlenia. Czujnik
zamontowany w lusterku wykrywa poziom
światła wokół pojazdu i przez reakcję
chemiczną automatycznie kontroluje
oślepiające odbicie reflektorów pojazdu
znajdującego się z tyłu.
Gdy silnik pracuje, oślepianie jest
automatycznie kontrolowane przez czujnik
zamontowany w lusterku wstecznym.
Za każdym razem, gdy dźwignia zostanie
przesunięta do tyłu (R), lusterko
automatycznie przejdzie do jaśniejszych
ustawień, w celu poprawienia kierowcy
widoku z tyłu pojazdu.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

21 sty 2020 20:37

Po dłuższym zastanowieniu, postanowiłem jednak zamontować to lusterko. Dzisiaj przyszło, w sobotę postaram się zamontować. Postaram się zrobić jakieś zdjęcia z opisem. Jedyne pytanie mam o demontaż osłony słupka A. Podobno wystarczy mocno pociągnąć od góry? Jest jeszcze coś na co zwrócić uwagę?
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

21 sty 2020 22:59

Nie widzę na tapatalku jakiego masz ceeda, ale w C1 wypadałoby uprzednio odkręcić śrubkę znajdującą się pod zaślepką "SRS Airbag" w górnej części słupka. Wtedy zdjęcie osłony będzie dużo łatwiejsze :)

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

22 sty 2020 18:13

Mam C2FL 2017r. Nie ma zaślepki. Już sobie wszystko skompletowałem, mam jeszcze pytanie odnośnie rozłączania złącza FR11, aby uzupełnić styki. Czy trzeba odpinać na ten czas aku?
Lusterko zamontowane. Udało mi się kupić z hultaja I40 razem z osłonką na kable za całe 22zł lusterko + 30 wysyłka.
Obrazek
https://i.imgur.com/lrpDBkC.jpg
Teraz szczegóły. Złącza, które są zastosowane w lusterkach, to jakiejś japońskiej firmy sumimoto. U chińczyków sam korpus wtyku, bez blaszek kosztuje 15$....W związku z tym postanowiłem się posiłkować tym co miałem pod ręką.
Okazało się że spasował mi przewód, który został z czujnika poziomu gazu LPG wpgh-01.
https://i.imgur.com/VKoRemY.jpg
Kolorki kabli ułożyły się tak: biały - plus po stacyjce, czerwony plus z wstecznego, czarny masa.
https://i.imgur.com/2qb7Gzv.jpg
Co do montażu, zacząłem od demontażu lampki i osłony słonecznej, aby móc lepiej ułożyć przewód z lusterka, a przy okazji z kamerki.
Następnie przyszedł czas, na demontaż słupka A.
Pierw ciągniemy go od góry, aż wyskoczy z kołka. Są tam dwa kołki Jeden niebieski, a drugi zielony. Niebieski to typowy kołek, z zielonym jest więcej problemu (jest to jakiś patent teleskopowy, kołek się rozsuwa). Aby odczepić od niego osłonę, należy mieć długie cienkie szczypce i w miejscu przewężenia kołka delikatnie skręcić go o 90 stopni, wtedy wyjdzie z osłony słupka.
https://i.imgur.com/10Tsxuk.jpg
https://i.imgur.com/Li9rnCG.jpg
Myślę że można go też w tym przewężeniu przeciąć i założyć nowy, jak ktoś ma. Mi udało się bez nowego.
Teraz kablekologia.
W moim przypadku było identyczne złącze ja tutaj:
https://www.drive2.ru/l/6742509/
Masa (pin 16) została połączona z już wyprowadzonym przewodem masowym za pomocą typowej szybkozłączki.Trzeb było tylko trochę odwinąć taśmy oplatającej wiązkę.
Pozostałe sygnały zostały uzupełnione w złączu, za pomocą dostępnych pod ręką blaszek. Nie pasują idealnie, ale działają.
https://i.imgur.com/WOcGhlb.jpg
Większa na plus po stacyjce (pin1), mniejsza na sygnał ze wstecznego (pin17).
Przy okazji ukryłem w słupku przewód zasilający z kamerki. Oby dwa przewody (kamerka i lusterko) spiąłem z oryginalną wiązką zipkami, aby się nic nie telepało.
Składanie wszystkiego w odwrotnej kolejności + parę przekleństw przy umiejscowieniu zielonego kołka. Po zaczepieniu go trzeba sprawdzić, czy przekręcanie nie zdeformowało go i czy się swobodnie chowa.
Oryginalne lusterko, było przykręcone na małego torxa.
Przy montażu nowego, okazało się, że jest w nim jakiś nietypowy gwint i śrubka z oryginalnego, jest ciutkę za duża. Śrubka M5 za duża, M4 prawie wpada.
Siła razy gwałt i oryginalną śrubką przegwałciłem gwint w lusterku, tak że zaczrłą się wkręcać normalnie.(robiłem to przy zdemontowany lusterku w rękach
https://i.imgur.com/COTYlmq.jpg
I oto efekt końcowy.
https://i.imgur.com/PAHBRv5.jpg
Cała zabawa zajęła mi ok 1,5 godziny.
Skóra i ćwieki na wieki.....

AUTOR WĄTKU
mck124
 

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

29 lut 2020 19:09

Cześć Panowie,
też przymierzam się do założenia lustra fotochromatycznego w ceed C2 z 2013 roku. Zakupiłem już lusterko od kia carens z wtyczką. No ale mam pytanie jak kolega zakładający temat gdyż wszyscy koledzy opisujący modernizację w swoich ceedach rozbierają lewy słupek i wpinają się tam z zasilaniem ale np. u mnie jest doprowadzona w podsufitce wtyczka biała prostokątna z 6 przewodami jak dobrze pamiętam (wszystkie kable koloru czerwonego) moim zdaniem odpowiada za podłączenie lustra fotochromatycznego oraz drugą mam luźną prawdopodobnie od czujnika deszczu. Czy ktoś przerabiał właśnie temat z tymi kostkami ? czy jednak każdy olewa ten temat i ciągnie bezpośrednio zasilanie z lewego słupka ? Może ktoś z was posiada schematy instalacji, która mieści się w podsufitce bo nie wiem czy jest sens rozbierać lewy słupek.

Kolejne pytanie brakuje mi do całości tej osłonki (osłonka - 851103E100) wiecie gdzie mógłbym ją kupić ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :spoko: :swerve: :grin:

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

29 lut 2020 20:19

Cześć
W wolnej chwili zerknę jak to wygląda w C2 ale w C1FL w podsufitce była wtyczka od szyberdachu i chyba właśnie od lusterka, ale trzeba było mocno odginać podsufitkę żeby do niej sięgnąć, a z racji że nie chciałem jej uszkodzić to dużo łatwiej było dostać się do kostek w słupku.

Co do osłonki to spytaj w aso, ja szukałem jak głupi na aukcjach i przepłaciłem, a w aso kilka zł :)

AUTOR WĄTKU
mck124
 

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

02 mar 2020 11:14

Koledzy sprawdziłem u kolegi, który również ma C2 i ma fabrycznie lusterko fotochromatyczne założone po rozkręceniu lampki też ma te kostki niepodłączone także wydaję mi się że jedna z nich jest od szyberdachu. Także będę robił instalacje jak koledzy powyżej. 8-)

aviator
Dyrektor
 
Posty: 717
Dołączył(a): 28 paź 2019 20:05
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 Pb 135KM
2015, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

25 mar 2020 21:41

mck124 napisał(a):też przymierzam się do założenia lustra fotochromatycznego w ceed C2 z 2013 roku. Zakupiłem już lusterko od kia carens z wtyczką. No ale mam pytanie jak kolega zakładający temat gdyż wszyscy koledzy opisujący modernizację w swoich ceedach rozbierają lewy słupek i wpinają się tam z zasilaniem ale np. u mnie jest doprowadzona w podsufitce wtyczka biała prostokątna z 6 przewodami jak dobrze pamiętam (wszystkie kable koloru czerwonego)


U siebie po odkręceniu lampki w podsufitce też znalazłem jakieś wolne kostki, ale miały one stały plus, więc się nie nadały do lusterka.
... wcześniej Kia Cee'd II JD 2012 1.6 crdi 128KM.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Samościemniające się / fotochromatyczne lusterko wsteczn

11 gru 2022 10:36

w końcu zabrałem się za lusterko. Kupiłem z ProCeeda 2, okazuje się, że są te same kolory kabli co w CF1l, więc było łatwiej. po 2 latach zabierania się za to, teraz już mam i ja.

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl