Panel oświetlenia kabiny

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Kraq
Klubowicz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 20 lut 2017 20:19
Lokalizacja: TST
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Panel oświetlenia kabiny

18 cze 2019 14:16

Szymex ja miałem tak samo i mocowanie całego panelu także szlak trafił.
Otwory na śruby zrobiłem tak:
Wziąłem podkładki meblowe tłoczone i pojechałem do znajomka co spawa plastiki i zalał mi je od zewnątrz plastikiem i jest teraz super mocne nawet mocno przykręciłem i nie pękło.
A przy schowku na okulary to wziąłem trochę dłuższego wkręta zeszlifowałem koniec gwintu przy łepku zostawiłem, przewierciłem otwór w miejscu tego bolca, złożyłem, wkręciłem przerobionego wkręta i tak już jeżdżę prawie trzy lata i jest mocniejsze niż oryginał.
Polecam się pobawić chwilę a kasy sporo zostaje w kielni
:rockout:
ProCEED 2008 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Panel oświetlenia kabiny

18 cze 2019 14:36

Do tej pory moja naprawa jest skuteczna, jedynie mam wątpliwości czy dobrze zamontowałem sprężynkę otwierającą schowek bo jakoś tak mniej ochoczo się otwiera. Nie wiedziałem jak była zamontowana oryginalnie bo wszystko poleciało na dół łącznie ze sprężyną. Złożyłem na "czuja".

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Panel oświetlenia kabiny

18 cze 2019 23:02

szymex napisał(a):Do tej pory moja naprawa jest skuteczna, jedynie mam wątpliwości czy dobrze zamontowałem sprężynkę otwierającą schowek bo jakoś tak mniej ochoczo się otwiera. Nie wiedziałem jak była zamontowana oryginalnie bo wszystko poleciało na dół łącznie ze sprężyną. Złożyłem na "czuja".

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Mam tak samo chyba źle złożyłem bo teraz schowek trzeba ciągnąć w dół ręczne a do góry wraca sam. Chyba powinno być odwrotnie ?
Obrazek

Avatar użytkownika
szymex
Kierownik
 
Posty: 547
Dołączył(a): 21 sty 2013 09:44
Lokalizacja: MAZOVIA
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Optimum

Re: Panel oświetlenia kabiny

19 cze 2019 06:48

Dokładnie, sprężyna ma otwierać schowek. Widzę, że można ją zamontować na co najmniej cztery różne sposoby. Ja wypróbowałam dwa, Ty trzeci a czwarty jest poprawny tylko nikt go nie zna.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Panel oświetlenia kabiny

20 cze 2019 09:08

szymex napisał(a):Dokładnie, sprężyna ma otwierać schowek. Widzę, że można ją zamontować na co najmniej cztery różne sposoby. Ja wypróbowałam dwa, Ty trzeci a czwarty jest poprawny tylko nikt go nie zna.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

:mrgreen: Wolę już nie ruszać aż tak to nie przeszkadza, może kiedyś przy okazji.... Jak się uszkodzi to będzie dopiero klops.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Slimo
 

Re: Panel oświetlenia kabiny

19 sie 2019 17:37

Witam dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem ceeda sw boryka się z tym samym problemem na panelu są podkładki o ile od strony kierowcy jest ok to od pasażera dziura i wyrwany plastik na co najmniej 1.
5cm wokół śruby wpadłem więc na pomysł a jakby ściągnąć panel i w miejscu gdzie sa śruby i schowek na okulary na podstawie na całej jej powierzchni z zewnątrz i wewnątrz nałożyć warstwę włókna szklanego albo węglowego niewiem nie znam się wiec prosze nie prawic moralow jakie wlokno do czego. skleić klejem i nie będzie dużo grubsze a trwałe i to bardzo ? Co o tym myślicie ? Warto ?

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Panel oświetlenia kabiny

20 sie 2019 00:17

Slimo napisał(a):Witam dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem ceeda sw boryka się z tym samym problemem na panelu są podkładki o ile od strony kierowcy jest ok to od pasażera dziura i wyrwany plastik na co najmniej 1.
5cm wokół śruby wpadłem więc na pomysł a jakby ściągnąć panel i w miejscu gdzie sa śruby i schowek na okulary na podstawie na całej jej powierzchni z zewnątrz i wewnątrz nałożyć warstwę włókna szklanego albo węglowego niewiem nie znam się wiec prosze nie prawic moralow jakie wlokno do czego. skleić klejem i nie będzie dużo grubsze a trwałe i to bardzo ? Co o tym myślicie ? Warto ?

Nie bardzo rozumiem o co chodzi... Można jaśniej ?
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Slimo
 

Re: Panel oświetlenia kabiny

20 sie 2019 18:43

Jutro zawoze panel do kolegi co pracuje na wloknach i syntetykach. Pokażę zdjęcia jak będzie gotowe

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Panel oświetlenia kabiny

03 wrz 2019 12:19

Może warto też podjechać na jakieś korepetycje z j. polskiego? ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panel oświetlenia kabiny

07 lip 2020 22:42

Gizmo121 napisał(a):
ples napisał(a):takie specjalne podkładki.


czy o te chodzi???
Obrazek
tu fotostory jak ktoś zakładał wspomnianą lampę - bo nie miał :szok :arrow: http://www.kia-ceed.info/index.php?section=handmade&item=equpment&article=nav_light


hej...probuję znaleźć w sieci ten manual i nie mogę...ma ktoś może aktualny link albo instrukcję ofline? przyjeżdża moja siostra z UK i ma ceed'a bez tej lampki...poprosiła żebym zamontował i zanim kupię chciałbym ogarnąć scenariusz montażu....z góry dzięki
PRO CEED 1.6pb

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl