Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: adamr20
AUTOR WĄTKU
weber24
 

Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

27 cze 2014 21:50

WItam.

Po krótce opiszę co skłoniło mnie do założenia tego tematu.
Zamówiłem nowego Ceeda SW (pocztek kwietnia..... do tej pory go nie ma i nikt nie wie kiedy będzie wyprodukowany/dostarczony.....

Na moje stanowcze pytanie dlaczego po 2,5 miesiącach nie mam jeszcze auta (wg. zamówienia mam czekać 3 miesiące - ale nic nei wskazuje na to żeby dealer się "wyrobił" z dostawą) - dostałem propozycję następującą:

Na składzie celnym jest taki sam model jaki zamówiłem - ale bez systemu navi, ekranu LCD i kamerki cofania...... i tu jest moje pytanie:

Dealer zaproponował mi że do tego auta które jest dostępne - zamontuje inny system NAVI z kamerką cofania ..... czy warto w to COŚ inwestować czy czekać na fabryczny samochód...??? nie ukrywam że zależy mi na wakacyjnym wyjeździe tym autem....\

Nie znam nazwy tego zamiennego modelu - wygląda że jest dostarczany z ramką i zewnątrzną anteną GPS i kamerką cofania.


Zrobiłem sobie bilans tego rozwiązania (plusy i minusy) - proszę o potwierdzenie lub przedstawienie swojego punktu widzenia:


Plusy tego rozwiązania:

+ auto mam w ciągu tygodnia (inaczej podobno mogę oczekiwać nawet do przełomu lipca/sierpnia)
+zyskuję około 1k zł .. (ten zestaw jest tańszy)
+System tego rozwiąznia bazuje na WIndows CE - dostarczany z pre-instalowaną Automapą Europa

Minusy tego rozwiązania

- nie jest to zestaw fabryczny
- gwarancja tylko na 2 lata (fabryczna NAVI ma gwarancję 3 lata)
- antena GPS jest montowana gdzieś na podszybiu (w fabrycznym ukryta jest w antenie radiowej na dachu )
- kamerka montowana nie wiem dokładnie jak (dealer nie umiał tego wyjaśnić....)
- nie znam rozmiarów tej kamerki (nie wiem jak będzie dyskretna)
- istnieje potrzeba prowadzenia dodatkowych wiązek kabli
- istnieje potrzeba zdemontowania/ ponownego skręcenia konsoli i montażu nowych elementów - mam obawy czy deska nie będzie przez to "skrzypiała" za jakiś czas.... jakby nie patrzyć to już nie jest fabrycznie zamontowane...
- nowa ramka nie wiem czy będzie pasowała kolorystycznie do reszty wykończenia deski rozdzielczej (może być tak że ramka jest w kolorze "black piano" a reszta deski szara.....


W sumie więcej minusów - mam pytanie czy ktoś z Kolegów/Koleżanek spotkał się lub korzysta z takiej alternatywnej NAVI - jak się sprawuje - i proszę o radę co zrobić ... czekać (nei wiuem ile czasu jeszcze...) czy brać tą nawigację...??

Sprawa jest dla mnie dość pilna - proszę o Wasze komentarze .. :)

Pozdrawiam
Weber

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

27 cze 2014 22:34

Ja bym wziął navi od dealera przedewszystkim winCE AutoMapa IGo i co tylko chcesz świeżutkie mapki a nie czekanie na łaskę KIA
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

27 cze 2014 23:31

weber24 napisał(a):Zamówiłem nowego Ceeda SW (pocztek kwietnia..... do tej pory go nie ma i nikt nie wie kiedy będzie wyprodukowany/dostarczony.....


trochę nei na temat, ale mnie troszku kolega zdenerwował B) skoro kolega z początku kwietnia może dostać w lipcu, to u mnie zamówinie poszło koniec kwietnia to koniec sierpnia dopiero ??? jak przekroczą 3 miesiace idzie rezygnacja...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
weber24
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

27 cze 2014 23:51

Na zamówieniu jest 3 napisane, że termin dostawy "do 3 miesięcy" ...ale u mnie to na pewno będzie przekroczone .... a na pytanie co sie dzieje po przekroczeniu terminu dostawy (jakieś odszkodowanie w domyśle..) dostałem informację, że dopiero po 120 dniach opóźnienia należy się rekompensata......od Importera...a nie od Dealera..... a dealerzy KIA nie mają podobno żadnego wglądu do czego w rodzaju "komputerowego systemu zamówień/produkcji zamówionych samochodów" ....nikt nic nie wie..... czeski film .... dlatego nie wiem czy brać auto jakie jest i dealer ma mi "dorobić" brakujące zamówione przeze mnie wyposażenie (ale nieoryginalne) czy jednak czekać na fabrycznie zmontowany i skonfigurowany przeze mnie samochód....

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 07:36

Przypomnieliście mi moje problemy związane z odbiorem autka... http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=78&t=4137&start=1220#p139814... Na pocieszenie mogę tylko dodać, że jak już się udało odebrać, to jak dotąd nie miałem żadnego problemu, samochód sprawuje się bardzo dobrze i już prawie 12000 km mamy za sobą. Powodzenia!

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 12:59

Pytanie czy fabryczna Navi jest na Windowsie CE ? Ktos to moze potwierdzic ? Zeby sie nie skonczylo na Tym, ze bedziesz musial kupowac raz do roku marnej jakosci mapy za 200-300zł ktorymi nigdzie nie dojedziesz.

Wiec ktos potwierdzi jak z Tym Windowsem jest? Sam mysle od navi ale od chinola - 380$.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 14:56

Tak fabryczna jest na WinCE ale nie odpalisz tam AutoMapy i innych zananych Ci programów, gdyż nie wiedzieć po co LG w tych radiach użyło procesora MIPS zamiast powszechnie używanego ARM.

weber24 napisał(a):Minusy tego rozwiązania

1. nie jest to zestaw fabryczny
2. gwarancja tylko na 2 lata (fabryczna NAVI ma gwarancję 3 lata)
3 antena GPS jest montowana gdzieś na podszybiu (w fabrycznym ukryta jest w antenie radiowej na dachu )
4. kamerka montowana nie wiem dokładnie jak (dealer nie umiał tego wyjaśnić....)
5. nie znam rozmiarów tej kamerki (nie wiem jak będzie dyskretna)
6. istnieje potrzeba prowadzenia dodatkowych wiązek kabli
7. istnieje potrzeba zdemontowania/ ponownego skręcenia konsoli i montażu nowych elementów - mam obawy czy deska nie będzie przez to "skrzypiała" za jakiś czas.... jakby nie patrzyć to już nie jest fabrycznie zamontowane...
8. nowa ramka nie wiem czy będzie pasowała kolorystycznie do reszty wykończenia deski rozdzielczej (może być tak że ramka jest w kolorze "black piano" a reszta deski szara.....


Co do twoich minusów:
1. no i co ? :)
2. jak ma działać to będzie działać i 2 lata wystarczy
3. to jest jakaś bzdura, nie wiem co oni chcą Ci montować, bo anten GPS nie wyprowadza się na zewnątrz, nie ma takiej potrzeby, na podszybiu OK ale pod kokpitem to tak więc anteny nie bedzie widać tak się to montuje, na zewnątrz wyprowadza się anteny z Tunera DVB-T o ile to twoje radio takie będzie miało.
4. kamerkę z reguły montuje się zamiennie w miejsce lampki oświetlenia rejestracji
5. coś takiego Obrazek
6. no i co ? :)
7. nie wiem jak w C2 ale całej deski się nie demontuje tylko ten środkowy panel black piano, więc strachu nie ma.
8. Ramka będzie pasować tylko powiedz im że mają zamówić w tym samym kolorze, bo są do wyboru.

Ogólnie nie widzę, żadnych minusów u Ciebie wręcz same plusy, dedykowane radio ale nie oryginalne jest o niebo lepsze niz to co ciśnie KIA choćby ze wzgęlędu na dowolność wyboru programu do nawigacji co się przekłada na częstsze aktualizacje oraz większe możliwości takiego radia, w niektórych masz już Tuner DVB-T, niektóre mają ANDROIDA zamiast WinCE co niesie jeszcze większe możliwości. Wszystko zależy co Ci zamontują ;)

Tak wygląda po zamontowanu przykładowa NAVI:
Obrazek
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
CHAOSseba
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 19:15

to co tu widzę na fotce to oryginalne navi od kia w " nowych- od 2012 " ceedach - tez takie mam a update map jest w cenie przeglądu pojazdu -wiec poco cudować z AM i IGO -chyba żeby mieć ostrzeżenie o radarach

lary504
Brygadzista
 
Posty: 120
Dołączył(a): 19 sie 2012 13:34
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 19:36

Na fotce jest odpalona AM. Jeszcze nie słyszałem żeby na oryginalnej navi KA poszła AM.
A jakość map KIA jest co najmniej żenująca. Miałem na jazdach próbnych i ją szybko wyłączyłem.
Ceed SW '12 1.6 CRDI L Sirius Silver

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 20:23

CHAOSseba napisał(a):to co tu widzę na fotce to oryginalne navi od kia w " nowych- od 2012 " ceedach


To źle widzisz ;)

CHAOSseba napisał(a): a update map jest w cenie przeglądu pojazdu -wiec poco cudować z AM i IGO -chyba żeby mieć ostrzeżenie o radarach


Tak masz tylko 7 tych aktualizacji map i to wszystko co Ci przysłyguje, a jakość i aktualność map Navteqa dla KIA to niestety jakaś pomyłka.
Ostatnio edytowano 28 cze 2014 20:36 przez Renegade, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

28 cze 2014 20:32

KIA z tego co szukalem ma mapy takie same co Renault i kilka innych marek. Osobiscie nie widze sensu w fabrycznej navi jesli nie da sie uzywac wlasnego programu nawigacyjnego - co mi z map raz na rok, jesli drogi zmieniaja sie co chwile w polsce ?

http://www.aliexpress.com/item/Special- ... 50189.html dokupujesz kamerke i masz co chcesz :P

btw. wersja radia do modeli 2013 http://www.aliexpress.com/item/KIA-CEED ... 26784.html

Wiec wszystko, kwestia checi, kasy i cla z vatem :-)

AUTOR WĄTKU
CHAOSseba
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

29 cze 2014 17:26

robię co najmniej 3000 km tygodniowo po całej europie na igo primo i mapach z navteq - i nie tylko w Polsce !!! nie nadarzają z update --
a co dopiero AM to jakaś porażka w europie


na foto urządzenie jest oryginalne -jak ktoś w ogóle nie lubi na stale zabudowanych systemów niech używa smartfona

a po upływie gwarancji auto do żyda i nowe następne kopić ,inaczej 7 letnia gwarancja nie ma sensu
-z resztą to tak jak z automatem jedni chwalą a inni mieszają wajchą -zdania są i będą podzielone

Renegade napisał(a):
CHAOSseba napisał(a):to co tu widzę na fotce to oryginalne navi od kia w " nowych- od 2012 " ceedach


To źle widzisz ;)

CHAOSseba napisał(a): a update map jest w cenie przeglądu pojazdu -wiec poco cudować z AM i IGO -chyba żeby mieć ostrzeżenie o radarach


Tak masz tylko 7 tych aktualizacji map i to wszystko co Ci przysłyguje, a jakość i aktualność map Navteqa dla KIA to niestety jakaś pomyłka.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

29 cze 2014 18:48

CHAOSseba napisał(a):robię co najmniej 3000 km tygodniowo po całej europie na igo primo i mapach z navteq


Tak tylko na iGO jak nie pasuje jest możliwość wrzucenia map TeleAtlasa (TomTom) i jedziesz dalej, a do jeżdżenia po Polsce jednak AM jest jedną z najlepszych. Dlatego też stacja, w której można wybrać sobie program do Navi jest dużo lepszym rozwiązaniem.

CHAOSseba napisał(a):na foto urządzenie jest oryginalne


No przestań bo albo nie znasz swojego auta, że nie widzisz różnicy albo się nie rozumiemy, na foto, które zamieściłem, jest nawigacja dedykowana do C2 ale nie jest to ta, którą montuje KIA, jest to tzw. chińczyk.

1. na ekranie jest uruchomiona AutoMapa (co jest niemożliwe na oryginalnej navi)
2. masz inne przyciski

Tutaj masz oryginalna z KIA to sobie porównaj skoro nie widzisz różnicy z twoją:
Obrazek
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
CHAOSseba
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

04 lip 2014 18:02

eeeeeeeeeee faktycznie -starość nie radość :) teraz przyjrzałem się przyciskä i faktycznie ------ale jestem pozytywnie zaskoczony tym chinolem ,dopasowany świetnie!

zwracam honor !
do tej pory myślałem chinol to coś takiego Obrazek

-a tu proszę

PS: od 2 tygodni mam mapy TT na IGO i mapy są dokładnie takie same jak poprzednie ,jedyna różnica to pliki .hnr gdzie TT wypada gorzej niz navteq -może przez to ze mało jezdrze po PL

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

04 lip 2014 23:50

CHAOSseba napisał(a):do tej pory myślałem chinol to coś takiego Obrazek


To jest uniwersalny chinol, są jeszcze dedykowane do konkretnych modeli :)

Tu przykład do ceeda 1 FL :)

Obrazek

Nie ustępują niczym oryginałom, a według mnie mają większe możliwości ;)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
CHAOSseba
 

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

12 lip 2014 18:15

ma ktoś gdzieś foto jak wygląda menu albo info o tych radiach do ceed 2 ?

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

12 lip 2014 20:06

Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

grzesiu
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 16 sty 2016 22:59
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 HB, 1.4 Pb 90KM
2010, Comfort

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

06 sie 2017 10:37

Renegade napisał(a):To jest uniwersalny chinol, są jeszcze dedykowane do konkretnych modeli

Tu przykład do ceeda 1 FL



Nie ustępują niczym oryginałom, a według mnie mają większe możliwości


Zdjęcie, które wyżej wkleiłeś mi się bardzo podoba. Mam jednak problem ze zidentyfikowaniem tego konkretnego modelu. Podałbyś mi proszę nazwę ew. link gdzie można to cudo zakupić?

Dzięki z góry

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

06 sie 2017 15:07

Modeli jest od cholery za tym nie trafisz tu masz fajną navi z instrukcją montażu viewtopic.php?t=8399

Obrazek
Powered by SGS7
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

arpiotom
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30 maja 2019 08:46
Lokalizacja: Lubin
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 Pb 135KM
2013, M

Re: Nowy Ceed SW + montaż zamiennej NAVI

30 lis 2020 19:26

A czy ktoś ma doświadczenie z tym modelem radia? https://marsdev.pl/ceed-12-18/286-nawig ... 64-gb.html
Z opisu wygląda ciekawie.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl