Wymiana stacyjki

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pol22pol
 

Wymiana stacyjki

02 sty 2013 17:01

Cześć,

Muszę wymienić stacyjkę i zastanawiam się czy będzie pasowała stacyjka i zamek od pro ceed. Wie ktoś czy jest ta sama wtyczka i czy komputer będzie ją dobrze widział?
Samą stacyjkę i piloty i tat chyba trzeba będzie od nowa zaprogramować w komputerze.

Pozdrawiam,
Mariusz

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Wymiana stacyjki

01 lut 2013 18:14

Moim zdaniem stacyjka od pro ceed nie bezie pasowac,warto byłoby zamówić oryginalną od tego modelu w dobrym sklepie internetowym. Zajmujemy się akurat tym,więc chętnie pomogę.

AUTOR WĄTKU
pol22pol
 

Re: Wymiana stacyjki

24 mar 2013 09:20

Stacyjka sama pasuje tylko okazuje się że nie pasują piloty do centralnego, trzeba by wymienić moduł radiowy. :-(

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Wymiana stacyjki

12 cze 2016 12:02

Po włożeniu kluczyka z pozycji on przechodzi od razu w start i następuje rozruch silnika i standardowo problem z zamykaniem auta( widziałem stos tematów na forum). Dodatkowo spalił mi się rozrusznik.

Mam pytanko odnośnie wymiany stacyjki, czy można przełożyć do starej mechanizm "bębenek" kluczyka? Czy czeka mnie wymiana stacyjki wraz z kluczykami i programowaniem immo?
Czy może wystarczy wymienić samą kostkę stacyjki?
bogdang83 napisał(a):I mnie kostka przy stacyjce się zepsuła i jechałem kawałek z włączonym rozrusznikiem aż się spalił. Taniej było kupić urzyeany oryginalny rozrusznik niż naprawa w Kia bo oczywiście uznano że za często odpalam samochód dlatego zepsuła się kostka



EDIT:

Zamówiłem kostkę stacyjki w serwisie
KIA HADM + Gramatowska
ul. Rokocin 4G, 83-200 Starogard Gdański
w czwartek dotarła do mnie, zadowolony bylem bo po tygodniu bez auta bylem przekonany ze będę mógł użytkować je dalej. Lecz okazało się ze kostka przyszła do mnie uszkodzona. Zapakowana była w oryginalnej foli razem z filtrem powietrza w folii kurierskiej DHL. W mojej opinii folia nie chroni przed uszkodzeniem, tym bardziej ze to jedzie razem z kartonami na pace kurierki .Nie sprawdziłem przesyłki przy kurierze i po otwarciu zonk- kostka roztrzaskana. Zadzwoniłem po kuriera,wrócił i spisaliśmy protokół uszkodzenia.
Zadzwoniłem również do serwisu w celu wyjaśnienia tak skromnego zabezpieczenia przesyłki-otrzymałem odpowiedz ze to moja wina gdyż nie otworzyłem przesyłki przy kurierze. Czekam do poniedziałku co powiedzą w DHL. Masakra ręce mi opadają. Miał ktoś podobna sytuacje? Czy zwrócą mi koszty. Nie jest to jakaś wielka kwota, ale wolałbym dać te 100 zł swoim dzieciom.

EDIT 2 Opiszę wymianę kostki stacyjki:



-odpinamy akumulator
-odkręcamy śrubkę dolnej maskownicy kierownicy
-przekręcamy kierownicę tak żeby był dostęp do 2 śrubek pod kierownicą
-odhaczamy dwa zatrzaski przy manetkach, i zdejmujemy plastiki- odblokować położenie kierownicy, będzie łatwiej- mamy dostęp do stacyjki
-odpinamy złącze stacyjki, odkręcamy mocowanie kostki do stacyjki, możemy zacząć demontować kostkę, trzeba przekręcić kluczykiem w odpowiednie położenie "wybieraka pozycji" w kształcie litery "T"- kostka zdemontowana, dla ułatwienia można zdemontować całą stacyjkę, ale tam są śruby samozrywalne i odkręcenie ich najlepiej wychodzi płaskim śrubokrętem pukając w śrubokręt ręką. Moja uwaga- dobrze kupić przynajmniej jedną śrubę samozrywalną nową żeby dobrze przy montażu przykręcić stacyjkę( koszt takiej śruby 17 zł/szt.)

Nie polecam nikomu zwlekać gdy są objawy gdy stacyjka nie odbija i nie możemy zamknąć auta z pilota, w dalszym stopniu zużycia "rozruch" auta występuje wraz z zapaleniem się kontrolek na desce rozdzielczej, - nie zdąży nawet zgasnąć kontrolka podgrzania świec żarowych. Dochodzą dodatkowe koszty- spalony rozrusznik, nowy 600-700zł, używany ok 200-300 zł.
Dla zainteresowanych mogę opisać również wymianę rozrusznika.
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Avatar użytkownika
Kraq
Klubowicz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 20 lut 2017 20:19
Lokalizacja: TST
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Wymiana stacyjki

02 maja 2017 10:15

Chce wymienić stacyjke z immo i dwoma pilotami(bo mam tylko jeden) , wkladke drzwi .
Pytanie moje-czy będzie trzeba programować immo z autem czy wystarczy przekładka i działa?
ProCEED 2008 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana stacyjki

03 maja 2017 16:02

Raczej trzeba będzie programować - nowe kluczyki trzeba wgrać do kompa auta.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Kraq
Klubowicz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 20 lut 2017 20:19
Lokalizacja: TST
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 ON 115KM
2008

Re: Wymiana stacyjki

03 maja 2017 19:59

Dzwoniłem do serwisu i za scyzoryk z kodowaniem oraz nadaniem nowego kodu w starym to koszt 450-500 pln.
A kupując taKi zestaw, to jak pytalem gostka w serwisie to zaczął kręcić motać i nic konkretnego nie powiedział.
ProCEED 2008 1.6 CRDI

AUTOR WĄTKU
milky
 

Re: Wymiana stacyjki

04 maja 2017 11:48

Mi również wydaję się, że będzie trzeba programować nowy kluczyk wraz z kompem, gdyż będzie to zupełnie nowy zamek, którego komputer raczej nie rozpozna, ale możesz próbować. Skoro masz dojście do tańszej stacyjki i znasz się trochę w temacie to na pewno wyjdzie Ci to taniej niż w ASO. Możesz również zerknąć sobie na stronę https://www.ucando.pl/k/zamki-i-sterowanie-zamkow-drzwi/U2207 i jakbyś potrzebował jakiejś części związanej z zamkiem powinieneś ją tu znaleźć ;)

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl