Nie gasnąca kontrolka silnik.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
AUTOR WĄTKU
Vader
 

Nie gasnąca kontrolka silnik.

27 gru 2012 12:06

Postanowiłem napisać nowy watek ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.Po odpaleniu samochodu pali mi się cały czas kontrolka silnika.Silnik pracuje normalnie samochód jeździ normalnie a kontrolka się pali.Może to jakiś błąd? Czy to coś groźnego?Czy też błahostka?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

27 gru 2012 12:09

Kurde no to trochę głupie pytanie... Nie wiem czy sobie jaja robisz czy serio...

Tak kontrolka jest tylko i wyłącznie związana z błędami z sterownika silnika...

Inna kwestia to ilość możliwych błędów. Jest ich... multum. Nie sądzę, aby ktoś miał szklaną kulę, żeby Ci powiedzieć, który błąd u Ciebie wyleciał.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

27 gru 2012 12:18

Vader - warsztat, podpięcie pod kompa, wtedy będzie wiadomo, jaki błąd został zarejestrowany - innej drogi nie ma.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1606
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

27 gru 2012 12:25

Przyczyn może być milion, od złej mieszanki paliwa (np. niedokręcony korek paliwa) do złej pracy silnika...
Będzie: Kia Sportage HEV GT Line 2024
Jest: Kia Optima 1.7 Gt Line 2018
Było: Kia Proceed 2020
Było: Kia Stinger 2019
Było: Kia Sportage 2017
Było: Kia Cee'd JD 2014
Było: Kia ProCee'd 2010
Było: Kia Sportage 2014

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 01:43

Właśnie w tym problem silnik ładnie pracuje żadnego szarpania czy problemów z zapalaniem.W serwisie dopiero się umówiłem na 2 stycznia a jeździć muszę mam do płacenia multum zobowiązań czekać z z założonymi rękami tyle czasu nie mogę.
Próbowałem się dowiedzieć na mieście u jednego speca ale po podpięciu dwóch kompów okazało się ,że mam zbyt nowy samochód i nie może się połączyć jestem skazany na A.S.O.Myślałem ,że ktoś na forum miał tego typu doświadczenia ,że kontrolka się zapalała np.przez wilgoć czy coś podobnego być może któryś czujnik zwariował na skutek wilgoci czy mrozów ,wystarczy skasować błąd i po sprawie. Co to znaczy niedokręcony korek paliwa?Co to może zaszkodzić?Woda się dostaje do paliwa? Może to być świeca żarowa? Mam tylko nadzieje,że to nic poważnego bo przecież nikt szklanej kuli nie ma.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 08:46

Vader, powodów mogą być miliony albo i więcej, nikt Ci tu diagnozy nie postawi. Skoro z autem nic się nie dzieje, to zapewne jest to jakaś pierdoła, więc spokojnie możesz jeździć. Czasami jest tak, że przez ułamek sekundy wystąpił jakiś czynnik i już go nie ma, ale komputer auta to zarejestrował i święcącym checkiem sygnalizuje to do czasu wykasowania zapisu w bloku pamięci błędów.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 09:28

Nie, świeca żarowa na pewno nie.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
grj
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 09:31

jak masz nawigacje Garmina, to możesz dokupić: ecoRoute™ HD, działa nawet z tak nowym samochodem jak kia cee'd (nawiasem mówiąc, lipny jest ten spec).

Pewnie w okolicy Berlina nie jesteś, wiec osobiście nie mogę pomóc.

Urządzenie to podłącza się do złącza diagnostycznego samochodu a na nawigacji można wtedy odczytać niektóre parametry silnika, w tym wszystkie kody błędów. (sprawdzone, działa w kia ceed, więcej info: http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=14&t=9347)

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 15:13

Dzięki za pomoc. Pomyślałem sobie że skoro to może być jakiś błąd spowodowany wilgocią albo mrozem to odłączę akumulator na jakiś czas potem podłącze zobaczymy może to zgaśnie i się nie zaświeci.Jeśli się zaświeci to pojadę do ASO tak jak się umówiłem 2 stycznia ,skoro się już umówiłem to odpuszczę sobie innych speców,szczególnie,że czas przed sylwestrem temu nie sprzyja,mam nadzieję,że mnie nie złoją strasznie mocno na kasę.Mam w końcu 10 procent rabatu.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 16:38

Vader napisał(a):Dzięki za pomoc. Pomyślałem sobie że skoro to może być jakiś błąd spowodowany wilgocią albo mrozem to odłączę akumulator na jakiś czas potem podłącze zobaczymy może to zgaśnie i się nie zaświeci.Jeśli się zaświeci to pojadę do ASO tak jak się umówiłem 2 stycznia ,skoro się już umówiłem to odpuszczę sobie innych speców,szczególnie,że czas przed sylwestrem temu nie sprzyja,mam nadzieję,że mnie nie złoją strasznie mocno na kasę.Mam w końcu 10 procent rabatu.


Jeżeli zgaśnie i nie zaświeci też podjedź, bo nie wiesz co spowodowało błąd i nie chcesz potem żałować :/
A koszty podpięcia do kompa mogą być nieistotne vs ryzyko jakie niesie ze sobą niezdiagnozowana usterka.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

28 gru 2012 16:55

U mnie też zaświecił przed świętami ale w ten sam dzień zgasł, po kilkukrotnych odpaleniach auta. Kilka dni wcześniej padł mi akumulator, tak nagle po pracy już nie odpaliłem ale to chyba nie ma związku. Przy okazji podjadę sprawdzić co to było.
uyyuyu

AUTOR WĄTKU
Vader
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

29 gru 2012 17:35

Odłączyłem akumulator ale nic to nie dało pamiętał o wszystkim mimo ,że był odłączony ponad 10 godzin.Potem nagła niespodzianka, kontrolka zgasła po przejechaniu kilku kilometrów, radość jednak nie trwała długo bo zaświeciła się znowu.Pali się cały czas.Trzeba będzie sprawdzić co to.
Tak czy owak podjechać i sprawdzić trzeba.

Update Pt sty 04, 2013 03:36

Już wiem co jest nie tak byłem w w ASO na Wysockiego zapchał się zawór ERG tak wynika z komputera.
Na razie go wyczyścili i kontrolka się nie świeci polecili mi również żebym dawał większe obroty silnika.
Jeśli problem się powtórzy wtedy zamówią i wymienią mi zawór ERG. Serwis ASO na Wysockiego w Warszawie bardzo miła,
fachowa obsługa.Przy okazji wymieniłem też łączniki stabilizatora z przodu bo znów mi się wysypały ach te nasze drogi.
Mam pytanie czy te czyszczenie EGR coś daje znaczy w dłuższej perspektywie? Może ma ktoś jakieś doświadczenia z zaworem EGR chętnie bym posłuchał.Czytałem,że są z tym kłopoty,że się zapycha ale nie na naszym forum.Po prostu brakuje mi doświadczeń związanych z naszym autkiem.Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą porozmawiajmy o zaworze EGR. Mam nadzieję że rozmowa o tym zaworze nie jest łamaniem regulaminu punkt 2 a może się mylę? Jeśli tak to nie wiedziałem. :lol:
Ostatnio edytowano 04 sty 2013 06:32 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin pkt 2 ppkt i

AUTOR WĄTKU
huzar
 

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

03 lip 2013 14:40

U mnie również pali się ta kontrolka a z silnikiem jest wszystko ok. Byłem w ASO i powiedzieli mi ze moze to być katalizator. Wymiana spowoduje tylko i wyłącznie zgaśnięciem kontrolki, dlatego wolę jeździć z kontrolką.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

03 lip 2013 18:47

huzar napisał(a):... dlatego wolę jeździć z kontrolką.

I automatycznie odcinasz sobie informację o innych awariach. Warto wiedzieć :idea:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Nie gasnąca kontrolka silnik.

03 lip 2013 19:39

Miałem vektrę 1.9cdti więc troszkę o EGRach się naczytałem i sam naczyściłem swój (a później wymieniełem), tam to notoryczny "problem".
Czyszczenie jest dziecinne proste i można spokojnie samemu zrobić - http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_to ... 004_a.html

W vektrze problem był z dostępem aby go wykręcić, nie wiem jak w kijance. Aby zdiagnozować czy to aby napewno EGR (jesli nie mamy numeru błedu a świeci się kontrolka silniczka) można go zaślepić (np. blaszką z puszki po piwie, którą dociąć łatwo nożyczkami) - jeśli nagle autko odzyska dawny zryw przy niskich obrotach to mamy odpowiedź. Po zaślepieniu z kontrolką różnie bywa ale na 99% dalej siębędzie świeciła.
Najczęściej zblokowanie EGRu objawia się mułem przy niskich obrotach, w skrajnych przypadkach nie odpalisz silnika a jeśli odpalisz z rury wyleci tyle dymu co z 40 letniego Kraza a autko wogóle może nie będzieć chcieć jechać i wkręcać się na o obroty.
Jeśli kontrolka dopiero się pojawiła a komp wyrzucił numer błędu o EGRze a autko jeździ jak jeździło nie ma się co cieszyć bo będzie tylko gożej :he
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl