Pokrowce na fotele

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kuba876
 

Pokrowce na fotele

01 wrz 2012 16:37

Witam;)
Tak jak w temacie:
Jakie pokrowce polecilibyście do Kia Cee'd, Hatchback 4/5 2008r. srebrny-metalic
ja znalazłem coś takiego:...,
http://allegro.pl/idealne-pokrowce-samo ... 95474.html
http://allegro.pl/kia-cee-d-koszulki-po ... 72314.html
http://allegro.pl/mocne-pokrowce-samoch ... 64179.html
może wy zamawialiście jakieś i pomoglibyście w wyborze B)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Pokrowce na fotele

01 wrz 2012 18:33

Jeśli mam być szczery to pokrowce nie dość, że okropnie wyglądają i sprawiają wrażenie, że ktoś ze wsi przyjechał to jeszcze się zaczną niszczyć, ruszać na fotelu i zniszczą go bardziej niż normalne użytkowanie foteli. Takie moje zdanie :)

Avatar użytkownika
moscow
Brygadzista
 
Posty: 79
Dołączył(a): 24 kwi 2012 22:05
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Szczecińska

Re: Pokrowce na fotele

01 wrz 2012 20:38

Do pokrowców przekonałem się przy okazji wcześniejszego samochodu, w którym zostały zainstalowane przez poprzedniego właściciela. Pomijam już pozostawiony przez niego ślad po papierosie, który gdyby nie pokrowce, pozostałby na tapicerce foteli. Mi w którymś momencie również przytrafił się "wypadek" z puszką farby. Tylko dzięki pokrowcom udało się przejść przez to bez poważnego zgrzytania zębami, choć i tak na czyszczenie poszło trochę kasy. Co do wymienionych w pierwszym liście, to niestety nie polecę niczego "gotowego". Tak w poprzednim samochodzie, jak i w obecnym Cee'dzie pokrowce były "szyte na miarę".
Są wtedy idealnie dopasowane, ponaciągane i przymocowane jak trzeba, nic się nie rusza, można wybrać dowolny materiał ew. tak jak moim przypadku doszyć tylne kieszenie. W Kia Cee'd, z aktywnymi zagłówkami jest problem właśnie z nimi, ale odpuściłem ten temat i zostawiłem je bez dodatkowej ochrony. W przypadku mojego samochodu efekt po założeniu jest na tyle dobry, że dowolna zapytana osoba nie jest w stanie zauważyć, że to nie jest fabryczna tapicerka. Jak się o tym powie, to nie chcą wierzyć, że to pokrowce.
Niestety kwestia szycia i zakładania jest raczej lokalna. W Szczecinie jest zakład na Niedziałkowskiego 26. Poleciłbym z czystym sumieniem, gdyby nie organizacyjna katastrofa jaka tam panuje (jeśli ktoś się tam zdecyduje coś robić to należy wszystko spisać na papierze, mimo zapewnień właściciela, który ma co najmniej problemy z pamięcią; najlepiej jeszcze przypomnieć wszystkie ustalenia tuż przed odstawieniem samochodu). Zanim uzyskałem to co chciałem musiałem tam podjechać parę razy. Koszt uszycia ~250, założenia ~100 zł i jakieś pół dnia bez samochodu. W innych miastach pewnie by trzeba poszukać, a najlepiej popytać taksówkarzy, bo oni są głównymi klientami takich usług. Zapewne będą wiedzieć, gdzie warto się w coś takiego zaopatrzyć, a które miejsca omijać i ile to mniej więcej kosztuje.
Cee'd M 1.6 (126) DOHC MY12 HB SIRIUS SILVER (18-05-2012)
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Pokrowce na fotele

02 wrz 2012 07:46

www.pokrowce.net
Szyte do każdego modelu oddzielnie.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
krzysztof1969
 

Re: Pokrowce na fotele

02 wrz 2012 16:16

kolega moscow ma racie, znajdź gdzieś tapicera który szyje na miarę najlepiej na tym wyjdziesz . Ja mam uszyte tylko na przednie i są idealnie dopasowane koszt 100 zł z założeniem plus kieszeń .

AUTOR WĄTKU
dybekz
 

Re: Pokrowce na fotele

03 wrz 2012 07:15

Musze potwierdzić to co mówi kolega moscow szyte na miarę wyglądają tak jak oryginalna tapicerka są z lepszych zazwyczaj materiałów a przede wszystkim nie niszczą też tej oryginalnej bo idealnie przylegają miałem taka kiedyś w fiacie uno jak sprzedawałem nowy właściciel jak kupował go to powiedział że musi poszukać pokrowców bo szkoda mu tapicerki bo jest ładna jak mu powiedziałem że to są pokrowce to nie mógł się nadziwić. W następnym samochodzie miałem kupione gotowe do modelu i to była porażka , nie dość że po 50.000 km były całe poprzecierane prawie na wylot to jeszcze podszycie w zagłówkach jakąś ala-gąbką się wytarło i pobrudziło całe zagłówki, że je ledwo doszorowałem.
Tak na marginesie jeżeli koś wie o dobrym tapicerze w Warszawie lub okolicach co szyje takie pokrowce to niech da znać.

falcon
Kierownik zmiany
 
Posty: 148
Dołączył(a): 07 gru 2011 20:04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska

Re: Pokrowce na fotele

03 wrz 2012 11:00

Witam
Ja niedawno kupiłem do mojej kijanki pokrowce firmy Kegel Błażusiak. Pasują w miarę dobrze, przód trochę lepiej niż tył. Z tyłu w pokrowcu na oparcie brakowało otworu na środkowy pas wychodzący z górnej części oparcia. Musiałem trochę pokombinować nożyczkami i później igłą z nitką. Również niezbyt dopasowane są tylne zagłówki. W sumie jednak jest OK, a na żaden pokaz mody nie wybieram się.

AUTOR WĄTKU
kuba876
 

Re: Pokrowce na fotele

03 wrz 2012 12:31

to jakie w końcu przez allegro mam kupić???

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Pokrowce na fotele

03 wrz 2012 12:39

kuba876 napisał(a):to jakie w końcu przez allegro mam kupić???

coś ci wyślę na pw
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kuba876
 

Re: Pokrowce na fotele

04 wrz 2012 13:06

ale strasznie drogie;)
i takie trochę z wyglądu.....

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Pokrowce na fotele

04 wrz 2012 13:13

kuba876 napisał(a):ale strasznie drogie;)
i takie trochę z wyglądu.....

Ale przyjacielu gdy byś przeczytał cały opis, poprosił o fotki sprzedającego i próbki materiałów to opinia była by pewnie inna. A kolejna sprawa jeśli wysyłam coś na pw to liczę na odpowiedź na pw. Tak na przyszłość.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
kuba876
 

Re: Pokrowce na fotele

11 wrz 2012 21:42


AUTOR WĄTKU
dybekz
 

Re: Pokrowce na fotele

12 wrz 2012 07:56

Ostatnie dwa masz szyte do modelu samochodu będą lepiej dolegać do siedzeń bo pierwsze dwa to uniwersalne nigdy ich idealnie nie dopasujesz a co do jakości to nie przekonasz się dopóki ich nie zobaczysz na żywo. Na ostatnim z tego co doczytałem to gąbka jest pomiędzy materiałem wierzchnim a płótnem to przynajmniej z czasem nie zetrze się i nie pobrudzi ci foteli. W przedostatniej jest podszyta pianka chyba dopiero od wersji extra ale to byś musiał się dowiedzieć u sprzedawcy przy okazji możesz powiedzieć żeby przysłał ci te próbki co pisze to chociaż będziesz wiedział jak to wygląda na prawdę. Ogólnie polecam dwie ostanie bo są szyte na miarę.

AUTOR WĄTKU
Sklep-Kia_pl
 

Re: Pokrowce na fotele

26 wrz 2012 17:57

No w sumie racja,idealnie ich nie dopasujesz,ale można wybrać ładne,w miarę uniwersalne i wygodne pokrowce na fotele. Tylko jest jeden haczyk: kwestia ceny. Niestety te tańsze podróbki z allegro nie będą dobre,przetrą się po niecałym roku. Kiedyś kupiłem i żałuje. Jeżeli już to lepiej dołożyć i kupić coś naprawdę solidnego.

watson
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 05 lut 2018 14:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Pokrowce na fotele

05 lut 2018 15:04

Idealnie to będą pasować pokrowce szyte na miarę. Tylko, że taka zabawa kosztuje już trochę więcej. Btw może ktoś wie ile takie pokrowce kosztują na Ceeda? :D Spróbuj poszukać czegoś w tym sklepie http://pokrowce.com/ Mają dosyć szeroki wybór wzorów na różne marki samochodów, więc może uda Ci znaleźć coś w swoim guście.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl