światła przeciwmgłowe

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Re: światła przeciwmgłowe

Postprzez ticzer » 22 lis 2009 00:52

Gizmo121 napisał(a):...a jakie Ty miałeś początki z motoryzacją?? u was w Mieście Łodzi wszyscy jeżdżą prawidłowo?? ( bez urazy) hii

Pewno że bez urazy ... ale i tak nie rozumiem zaczepki :? Nie miałem i nie mam niebieskich lampek na antenkach 8-) , świateł używam tak, aby innych nie oślepiać. (No a tak się tworzą animozje pomiędzy warszawką a innymi miastami, chociaż osobiście lubię W-wę, przez kilka lat studiowaliśmy tam z żoną. Ale niestety nie lubię jak jeżdżą (szczególnie na trasie) kierowcy z numerami warszawskimi ... zgroza). Nie chcę zbytnio :ot:
Tematem są p/mgielne. A odniosłem się do beznadziejnej praktyki oświetlania na niebiesko wozów a nie dbania o właściwe ustawienie świateł. Nie odnoszę tego terytorialnie, więc nie rozumiem aluzji. Praktyka ta raczej przywiązana jest do kierowców o IQ 55, niż do konkretnej miejscowości.
W nawyku mam, że przed wyjazdem w trasę myję klosze reflektorów i p/mgielne, ustawiam światła w zależności od obciążenia samochodu. Myślę, że jest to standardem dla wielu kierowców. P/mgielne mam ustawione dosyć wysoko, więc doświetlenie mnie zadowala. Klosze reflektorów po myciu auta zawsze traktuje sprayem teflonowym ("niewidoczna wycieraczka" - czy jak tam to zwią). Safety first !
Tak czy inaczej pozdrawiam warszawkę hii i nie tylko ...
Ceed SW, CRDi, 115kM, O+, czarna perła
ticzer
Kierownik

Marka i model samochodu: SW crdi 1,6

Postprzez novee » 22 lis 2009 12:32

halus napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem Comfort+ i trochę brakuje mi świateł przeciwmgłowych (autko brałem z jazdy testowej, szaleć z wersją nie mogłem), więc upolowałem oryginalne lampy i przełącznik na allegro, uzbroiłem się w schematy elektryczne i uderzyłem do elektryka. Okazuje się, że brakuje następujących elementów instalacji:
- przekaźnika i bezpiecznika do świateł przeciwmgłowych w skrzynce bezpieczników w komorze silnika;
- kabli od tej skrzynki do lamp (te dwie rzeczy były raczej do przewidzenia);
- brakuje także fragmentu instalacji pomiędzy modułem sterującym i przekaźnikiem, pomiędzy przekaźnikiem a licznikiem (kontrolka), pomiędzy przekaźnikiem lamp głównych i przeciwmgłowych.
Brakujące fragmenty instalacji zaznaczyłem na czerwono na schemacie.
Sprawa komplikuje się tym bardziej, że nie tylko brakuje przewodów, ale nawet pinów w odpowiednich gniazdach.

Poniżej link do schematu elektrycznego z zaznaczonymi brakami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/218 ... 404b0.html

Jak możesz to oddaj to co upolowałeś i kup akcesoryjne przeciwmgielne Helli albo Philipsa, bo:
1. Wyjdzie Ci ze 2x drożej niż akcesoryjne.
2. Kijowe fabryczne przeciwgielne są kompletnie, całkowicie do d...y. Świecą jak kaganki, w każdym innym znanym mi aucie świecą nieporównywalnie lepiej (poza Polonezem). Jak komuś takie wystarczają, to chyba wcześniej nie widział jak świecą normalne p.mgielne.
SW 2.0 CRDi wersja WRC (Warcy, Rycy, Cescy) not-so-good-vibration masahuku edyszyn
novee
Nadworny Tester

Postprzez less » 22 lis 2009 12:53

novee napisał(a):Kijowe fabryczne przeciwgielne są kompletnie, całkowicie do d...y. Świecą jak kaganki, w każdym innym znanym mi aucie świecą nieporównywalnie lepiej (poza Polonezem). Jak komuś takie wystarczają, to chyba wcześniej nie widział jak świecą normalne p.mgielne.

W pełni się zgadzam, niestety. Minimalną poprawę daje jednak ich regulacja - podkręcenie do góry (są przy nich pokrętła)
jest: cee'd SW 1.6 GDi "L" + FUN '12
był: cee`d SW 1.6 CRDi Opti+ '07 (120 kkmów u mnie)
less
Weteran

Marka i model samochodu: ceed SW 1.6 GDi L+FUN

Postprzez halus » 22 lis 2009 13:45

novee napisał(a):Jak możesz to oddaj to co upolowałeś i kup akcesoryjne przeciwmgielne Helli albo Philipsa

Oddać już nie oddam, ale kosztowały mnie niewiele więcej niż w ASO zaśpiewali mi za same ramki w zderzak (w C+ są zaślepki). Jeśli Hella, to rozumiem że Micro DE, a Philips? Jakoś nie mogę się doszukać....
halus
Dopiero co...

Postprzez novee » 22 lis 2009 18:21

Ja tylko rzuciłem z głowy nazwę firmy, nie sprawdzałem. Jakbyś miał dobierać akcesoryjne, to nie muszą być przecież tylko soczewki.
SW 2.0 CRDi wersja WRC (Warcy, Rycy, Cescy) not-so-good-vibration masahuku edyszyn
novee
Nadworny Tester

Postprzez halus » 22 lis 2009 23:30

W takim razie zabieram się za przeglądanie oferty :)
halus
Dopiero co...

Postprzez mookie16 » 23 lis 2009 22:30

znajomy pytał w ASO to koszt 1300-1500 zł z częściami i okablowaniem którego nie ma. :cry:
Machine SILVER C+ 1,6 CRDI 90KM 2009
Mini Cooper R56 Pepper White
NO GAS on the street
Obrazek
mookie16
Brygadzista

Marka i model samochodu: Cee'd 1,6 CRDi

Postprzez and » 09 paź 2010 21:52

fl -światła przeciw-mgielne można podregulować kręcąc śrubą w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara - wówczas świecą wyżej
and
Kierownik zmiany

Marka i model samochodu: CEED,1,4

Postprzez slavo1972 » 10 paź 2010 10:04

and napisał(a):fl -światła przeciw-mgielne można podregulować kręcąc śrubą w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara - wówczas świecą wyżej

Tak. I najlepiej niech oślepiają innych używane często niezgodnie z przepisami czyli przy dobrej widoczności lub jeszcze lepiej podczas deszczu. :evil:
Cee`d 1.4 109 KM C+ HB mars red
Sławek
slavo1972
Asystent Kierownika

Marka i model samochodu: ceed

Postprzez jethro59 » 06 lis 2010 10:19

Witam Kolegów
zamieszczam linka http://www.hella.com/hella-pl-pl/325.html rozkład świateł przecimgielnych
jethro59
Dopiero co...

Marka i model samochodu: CEED II 1,6 135 KM

Postprzez Radar » 21 sty 2011 22:30

Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)
Obrazek
Kia Cee'd 2008 1.6 DOHC Optimum ESP
Suzuki Swift 2011 1.2 VVT Elegance
Polski Fiat 126p 1980 Komfort

https://www.facebook.com/CamperyWadowscy
Radar
Brygadzista

Marka i model samochodu: Kia Cee'd

Postprzez Ryba4 » 22 sty 2011 00:14

Radar napisał(a):Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)

bez komentarza.... :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI :lol:
Ryba4
Nadworny błazen

Marka i model samochodu: Ceed FL HB 1,4 Pb M (Comfort+) MY2011 5K

Postprzez Kubeusz » 22 sty 2011 12:24

Radar napisał(a):Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)

A sprawdzałeś czy nie oślepiają jadących z przeciwka? :pałka
Kubeusz
Nadworny bimbrownik

Marka i model samochodu: zasadniczo to Subaru :)

Postprzez mziutek » 22 sty 2011 13:40

Teraz lepiej oświetlają dachy poprzedzających aut? :?
Mziutek
Kia Ceed 1.6 EX SW
mziutek
Kierownik

Marka i model samochodu: KIA CEED 1.6 EX SW

Postprzez Radar » 22 sty 2011 15:14

Sprawdziłem z dwoma osobami i nie stwierdziły że oślepiają, po za tym an przeciwmgielnych się jeździ w czasie mgły wiec raczej nie będzie z tym problemu:)
A jak będzie problem to nie będę robił nazłość innym i wrócę do wcześniejszego ustawienia:)
Obrazek

Radar
Brygadzista

Postprzez c22 » 22 sty 2011 16:04

oby nie było za późno.....
jak ty byś się czuł, jadąc we mgle, skupiasz się na drodze, a tu nagle ktoś z naprzeciwka będzie jechał ze źle ustawionymi światłami?
obyś nie był w takiej sytuacji sprawcą wypadku.

chcesz być pewien jedź na stację diagnostyczną niech sprawdzą, czy nie świecą za wysoko.
administratorze/moderatorze - tak, wiem, że pisze małymi literami i informuję, że nie robię tego umyślnie ale, że sprzęt wziął górę nade mną.
c22
Derektor

Postprzez slavo1972 » 22 sty 2011 16:11

Radar napisał(a): po za tym an przeciwmgielnych się jeździ w czasie mgły

Ciekawe.To dlaczego codziennie spotykam tak wielu jeżdżących na przeciwmgielnych podczas gdy ostatnia mgła w moich okolicach była tydzień temu :pałka .NIe wspomnę o tych którzy jeżdżą na nich po zmroku w czasie deszczu :pałka :pałka

Ostatnio zaobserwowałem nowy sposób zastosowania przeciwmgielnych:jako zastępcze za przepaloną żarówkę światła mijania.Tylko,że to "zastępstwo" trwa tydzień i dłużej.
Cee`d 1.4 109 KM C+ HB mars red
Sławek
slavo1972
Asystent Kierownika

Marka i model samochodu: ceed

Postprzez Radar » 22 sty 2011 16:15

c22 napisał(a):oby nie było za późno.....
jak ty byś się czuł, jadąc we mgle, skupiasz się na drodze, a tu nagle ktoś z naprzeciwka będzie jechał ze źle ustawionymi światłami?
obyś nie był w takiej sytuacji sprawcą wypadku.

chcesz być pewien jedź na stację diagnostyczną niech sprawdzą, czy nie świecą za wysoko.

Dobry pomysł, w niedługim czasie zbliża się przegląd to połączę jedno z drugim :good

slavo1972 napisał(a):Ciekawe.To dlaczego codziennie spotykam tak wielu jeżdżących na przeciwmgielnych podczas gdy ostatnia mgła w moich okolicach była tydzień temu :pałka .NIe wspomnę o tych którzy jeżdżą na nich po zmroku w czasie deszczu :pałka :pałka

Ostatnio zaobserwowałem nowy sposób zastosowania przeciwmgielnych:jako zastępcze za przepaloną żarówkę światła mijania.Tylko,że to "zastępstwo" trwa tydzień i dłużej.

No ja jeżdżę w czasie mgły.A że inni kierowcy mają na to właśnie taki pogląd ja przedstawiłeś... nic nie poradzę...
Ostatnio edytowano 22 sty 2011 16:56 przez Radar, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Radar
Brygadzista

Postprzez c22 » 22 sty 2011 16:43

sprostowanie - ostatnia cytowana wypowiedź nie jest mojego autorstwa ;-)
administratorze/moderatorze - tak, wiem, że pisze małymi literami i informuję, że nie robię tego umyślnie ale, że sprzęt wziął górę nade mną.
c22
Derektor

Postprzez Radar » 22 sty 2011 16:56

Mój błąd już poprawiłem :oops:
Obrazek

Radar
Brygadzista