światła przeciwmgłowe

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

12 lis 2007 19:46

sa bardzo SŁABE
poprzednie auto miałem normalne pmgielne i dawały 3 razy mocniej
mam bo mam
ale napewno nie dopłaciłbym i nie dokładał teraz

AUTOR WĄTKU
adpo
 

15 lis 2007 10:40

Ja przeciwmgielne światła zamówiłem jako wyposażenie dodatkowe przy zamawianiu pojazdu. W salonie w Suwałkach kosztuje to 400 zł ale z oddzielnym wyłącznikiem bo wymian przełącznika zintegrowanego na opcję ze sterowaniem swiatłami przeciwmgielnymi jest doroga (ok. 800 zł koszt przełacznika zintegrowanego).

AUTOR WĄTKU
Piotr
 

15 lis 2007 11:18

W dodatku slaboÂśc swiateÂł w cee'dzie potwierdzil niezaleÂżny test auto Âświata ktĂłry zostaÂł opublikowany w AÂŚ z 12/11/07

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

15 lis 2007 13:24

Dlatego używam ich do jazdy na codzień, jestem lepiej widoczny a pora roku jest jaka jest. I jeszcze jedna rzecz - auto lepiej wygląda z tymi lampkami :D .

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

16 lis 2007 20:55

PIotr faktycznie p[isza że słabe sa
dla mnie tez bez rewelacji nie stwierdziłem że sa lepsze od lamp z poprzedniego auta a zazwyczaj tak bywało -bo technologia do przodu i zawsze nówki odbłyśniki i szkiałka jeszcze kamyczkami ni obstukan e


dla mnie poprostu bez rewelacji nie są złe ale spodziewałem sie ze będa lepsze
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

16 lis 2007 21:03

przymierzam sie do wymiany H7 na Hella Light Power albo Osram Silverstar. ( Zwiększona wydajność) . Biorę jeszcze pod uwagę Osram Light & Day. ( Przedłuzona trwałość), lub standardową Osram Bilux. ot zagwozdka.

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

16 lis 2007 23:39

Wojtas,ty nas podpuszczasz,czy faktycznie jeździsz na zapalonych halogenach przy "normalnej" widoczności?Bo jeżeli tak jest,to jesteś burak i konus! Nie jechałeś nigdy w nocy naprzeciwko kogoś,kto ma zapalone halogeny? Ja pier...olę co za gość!

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2007 00:30

Uzywam ich jak pada deszcz albo gdy jest pochmurno. A jak swieci słonce to pewnie ze nie i nie w nocy, ale ostatnie dni w Krakowie to cały czas leje albo pada snieg wiec swiatełka sa idealne, dlatego też napisałem ze "pora roku jest idealna". Jedno jest pewne we mgle nie pomoga zbytnio :P . Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

17 lis 2007 08:24

Wojtas napisał(a):Uzywam ich jak pada deszcz albo gdy jest pochmurno. A jak swieci słonce to pewnie ze nie i nie w nocy, ale ostatnie dni w Krakowie to cały czas leje albo pada snieg wiec swiatełka sa idealne, dlatego też napisałem ze "pora roku jest idealna". Jedno jest pewne we mgle nie pomoga zbytnio :P . Pozdrawiam!





Boszszsze,ja myślałem,że nleżysz do tych.którzy jeżdżą non-stop nahalogenacch.Sorki za uniesieie

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 lis 2007 09:42

Wojtas napisał(a):Dlatego używam ich do jazdy na codzień, jestem lepiej widoczny a pora roku jest jaka jest. I jeszcze jedna rzecz - auto lepiej wygląda z tymi lampkami :D .


A POiRD to czytałeś kiedyś ? Szczególnie rozdział o używaniu przeciwmgłowych ?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2007 10:28

Nie czytałem i nie mam zamiaru czytac :P . Bede używał przeciwmgielnych pouważaniu jak mnie tylko ochota najdzie bo po to kupilem auto z tymi lampkami zeby sobe poswiecic :lol: . Pozdro !

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 lis 2007 13:39

Wojtas napisał(a):Nie czytałem i nie mam zamiaru czytac :P . Bede używał przeciwmgielnych pouważaniu jak mnie tylko ochota najdzie bo po to kupilem auto z tymi lampkami zeby sobe poswiecic :lol: . Pozdro !


Powodzenia... A to że takim burackim zachowaniem przeszkadzasz innym na drodze to masz w dupie ?

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2007 15:05

Burackim zachowaniem czyli czym - tym ze mam halogeny zapalone, człowieku zastanow sie co ty mowisz, powiedz mi w jaki sposób??

AUTOR WĄTKU
misiek1
 

17 lis 2007 17:37

O matko-a jednak.Człowieku,jak chciałeś mieć auto,które fajnie wygląda,to trza było kupić Civica hehe.A tak na serio -włączone halogeny może podobają się 12 latkowi,każdy normalny człowiek określi Cię zgoła inaczej

AUTOR WĄTKU
KZ
 

17 lis 2007 17:48

Ja już się poddaje, bo tłumaczyć dalej nie ma sensu.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

17 lis 2007 19:39

Ok moze macie racje ze nie powinno sie jezdzic na przeciwmgielnych na codzien ale ja ich uzywam przy takiej pogodzie jaka mamy. Wszystko rozumiem tylko po co odrazu te epitety (burak) po co?. Przyznaje ze zgodnie z przepisami niepowinno sie uzywac tych lamp chyba ze jest widocznosc mniejsza niz 50 metrow czy cos taskiego. Ok zgadzam sie i przyjmuje do wiadomosci. Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
arturko
 

17 lis 2007 22:36

<span>Wojtas</span> napisał(a):Ok moze macie racje ze nie powinno sie jezdzic na przeciwmgielnych na codzien ale ja ich uzywam przy takiej pogodzie jaka mamy.

Oślepisz ludzi z naprzeciwka i z tyłu
Stałeś może na śwaitłach za kimś kto Ci świeci halogenami w twarz z odległości 3 metrów!

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

18 lis 2007 17:27

Wojtas - please, zgaś te halogeny - one naprawdę oślepiają - nawet źle ustawione światła mniej mnie denerwują niż gość walący z przeciwnej strony na halogenach - ja wtedy nie mam skrupułów i włączam drogowe. A zgodnie z PORD halogeny możesz włączyć w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (np. mgła - a 50m odnosi się do tylnych przeciwmgłówek) lub na drodze krętej (oznaczonej znakami). Tak więc jadąc na przeciwmgłowych nie wzbudzasz zachwytu - co najwyżej wzbudzasz chęć posłania Tobie paru słów ... diabloo
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
Wojtas
 

18 lis 2007 18:19

Poczytałem co nieco od wczoraj na internecie o swiatłach przeciwmgielnych i doszedłem do wniosku ze niebede juz na nich jezdził chyba ze warunki drogowe beda na to pozwalały.
P.S - Sorry KZ troche mnie poniosło! Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
KZ
 

18 lis 2007 18:25

Wojtas napisał(a):Poczytałem co nieco od wczoraj na internecie o swiatłach przeciwmgielnych i doszedłem do wniosku ze niebede juz na nich jezdził chyba ze warunki drogowe beda na to pozwalały.
P.S - Sorry KZ troche mnie poniosło! Pozdrawiam!


Spoko - ja też nie nazywałem Cie burakiem, tylko chodziło mi o zachowanie typu "mam wszystko gdzieś bo mam fajne halogeny to sobie będę świecił, a reszta niech spada....". Jak będziemy zwracać uwagę na innych na drodze to naprawdę będzie się lepiej jeździło każdemu...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl