światła przeciwmgłowe

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
adamg29
 

Re: światła przeciwmgłowe

08 lis 2009 01:55

dirtyweekender napisał(a):"... do Comfort +"
przeciez w c+ sa w standarcie. WTF ?

Jak to "są" skoro nie są.

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

08 lis 2009 09:16

w C+ nie ma przednich przeciwmgielnych chyba ze piszesz o wersji FL a ja pisze o mk1

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: światła przeciwmgłowe

08 lis 2009 09:54

W wersjach z przed FL światła przeciwmgłowe występują od wersji optimum.

Po FL - każda wersja wyposażenia posiada przeciwmgłowe.

A co do montażu w ASO - bierz tel. i dzwoń po serwisach, będziesz miał porównanie kosztów.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

08 lis 2009 19:07

dzięki (kiedys sobie obiecałem że jak kupowac to tylko full opcję ale nie miałem wyboru a FL to już nie to samo)

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

17 lis 2009 21:41

mam jeszcze ostatnie pytanie w temacie czy w wersji C+ jest przygotowana fabrycznie wiązka kablowa pod halogenki (plug & play) czy też ASO uprawia partyzantkę i ciągnie druty od podstaw?

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

17 lis 2009 23:27

A jak one świecą w wersji po lifcie? Bo jak w swoim zrobiłem najgłupszy i najprostszy test i w nocy na polnej drodze przy włączonych p.mgłowych wyłączyłem światła mijania to myślałem że oslepłem diabloo normalnie kaganki trochę lepsze od pozycyjnych.

AUTOR WĄTKU
nero68
 

Re: światła przeciwmgłowe

18 lis 2009 09:49

novee napisał(a):A jak one świecą w wersji po lifcie? Bo jak w swoim zrobiłem najgłupszy i najprostszy test i w nocy na polnej drodze przy włączonych p.mgłowych wyłączyłem światła mijania to myślałem że oslepłem diabloo normalnie kaganki trochę lepsze od pozycyjnych.

Witam. Jakiś czas temu była dyskusja na temat "lepszości" świateł przeciwmgłowych i widzę, że co niektórzy dalej mają problem. Ludzie!!! Zakonotujcie sobie w waszych uczonych łepetynkach, że światła przeciwmgłowe nie poprawiają Waszej widoczności. Zadaniem tych świateł jest poprawienie widoczności Waszego pojazdu przez innych uczestników ruchu drogowego. Czy to jest jasne? :D

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: światła przeciwmgłowe

18 lis 2009 10:06

nero68 napisał(a):
novee napisał(a):A jak one świecą w wersji po lifcie? Bo jak w swoim zrobiłem najgłupszy i najprostszy test i w nocy na polnej drodze przy włączonych p.mgłowych wyłączyłem światła mijania to myślałem że oslepłem diabloo normalnie kaganki trochę lepsze od pozycyjnych.

Witam. Jakiś czas temu była dyskusja na temat "lepszości" świateł przeciwmgłowych i widzę, że co niektórzy dalej mają problem. Ludzie!!! Zakonotujcie sobie w waszych uczonych łepetynkach, że światła przeciwmgłowe nie poprawiają Waszej widoczności. Zadaniem tych świateł jest poprawienie widoczności Waszego pojazdu przez innych uczestników ruchu drogowego. Czy to jest jasne? :D

niektórzy jezdzą na przeciwmgłowy zamiast na zwykłych..taki wiejski lans 8-) ja ciągle myślę o jakiś fajnych światłach dziennych, ale jak już gdzieś pisałem w pro ceedzie nie ma miejsca na takie lampy niestety (pomijam propozycję jakiego tunera paska ledowego poniżej reflektorów, wygląda to jak produkt z biedronki)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

18 lis 2009 11:10

nero68 napisał(a):Ludzie!!! Zakonotujcie sobie w waszych uczonych łepetynkach, że światła przeciwmgłowe nie poprawiają Waszej widoczności. Zadaniem tych świateł jest poprawienie widoczności Waszego pojazdu przez innych uczestników ruchu drogowego. Czy to jest jasne? :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Co Ty nie powiesz? Tylne przeciwmgielne są do tego, ale przednie? Chcesz powiedzieć że przednie przeciwmgielne z zasady "robią" w czasie mgły za lepsze pozycyjne? Te kaganki soczewkowe w Cee'dzie chyba tak, włącz sobie przednie przeciwmgielne w nowej Octavii, Civicu czy jakimś innym normalnym aucie w czasie mgły to zobaczysz po co są takie światła. Oł dżizas jaki dżołk od rana :mrgreen:

Miszczu, wczoraj wracałem Cifem mojej mamy z Wawki wieczorem, mglisto, dżdżysto i ogólnie do kitu. Po zjechaniu z głównej trasy już na drodze na wioski, na krętej drodze możesz jechać na przeciwmgielnych w miarę normalnie, bo widzisz szerzej pobocze, czy ktoś jedzie, idzie i gdzie się droga kończy. Na zwykłych światłach mijania też jedziesz normalnie, tylko że prędkość spada o jakieś 15 km/h i oczy trzeba wytrzeszczać, bo nie wiesz czy jedziesz jeszcze po asfalcie czy zaraz zaczniesz pobocze łapać kołami.

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

18 lis 2009 20:48

nie trzeba jezdzic nowymi autami aby wiedziec ile dobrego daja przednie przeciwgielne. Widac to np w passku B4 mojego ojca. jak masz mgle na koncu maski to po zalaczeniu przeciwgielnych ktore z zasady sa montowane nisko widzisz znacznie wiecej nie wspone juz o tym co napisane wyzej swieca szerzej aby lepiej kontrolowac swoja pozycje na drodze.

Czy ktos ostatecznie odpowie mi czy w Comforcie + jest wiazka elektryczna pod halogeny czy nie?


Jesteś dość krótko na forum więc tym nie otrzymasz check'a za kolor czerwony, który zgodnie z regulaminem pkt 3b jest zarezerwowany dla administracji
bociek

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: światła przeciwmgłowe

19 lis 2009 18:38

novee napisał(a):A jak one świecą w wersji po lifcie? Bo jak w swoim zrobiłem najgłupszy i najprostszy test i w nocy na polnej drodze przy włączonych p.mgłowych wyłączyłem światła mijania to myślałem że oslepłem diabloo normalnie kaganki trochę lepsze od pozycyjnych.


novee - trochę zgłupłem ...
O ile pamiętam, to przy fabrycznym montażu świateł, wyłączenie świateł mijania automatycznie wyłącza p.mgłowe. Chyba, że masz inne podłączenia :o
(Dawno temu, tak miałem w moim UNO, ale to elektryk montując mi p.mgielne tak mi podłączył).

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: światła przeciwmgłowe

19 lis 2009 20:01

Grubyas napisał(a):O ile pamiętam, to przy fabrycznym montażu świateł, wyłączenie świateł mijania automatycznie wyłącza p.mgłowe. Chyba, że masz inne podłączenia :o

Tak nie jest w ceedzie i nie było w innych autach gdzie miałem fabryczne przeciwmgielne przednie, więc nie wiem skąd ta zasada

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

19 lis 2009 21:11

Grubyas napisał(a):novee - trochę zgłupłem ...
O ile pamiętam, to przy fabrycznym montażu świateł, wyłączenie świateł mijania automatycznie wyłącza p.mgłowe. Chyba, że masz inne podłączenia :o
(Dawno temu, tak miałem w moim UNO, ale to elektryk montując mi p.mgielne tak mi podłączył).

Nie wiem, p.mgielne z pozycjami można u mnie normalnie włączyć. Nic nie grzebałem i nic nie zmieniałem w instalacji.

A w innych autach... mało tjuninkofców i podobnych zasuwa na pozycjach i p.mgielnych? Chociaż sorry, teraz się paski ledów do podświetlania półek w szafkach montuje a'la Audi. Już nawet poldka i żuka z takim wynalazkiem widziałem :lol: :lol: :lol:

Jakbym miał kupować Audi, to bym dopłacił, żeby tylko reflektory bez tych ledowych dziennych były :twisted:

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: światła przeciwmgłowe

19 lis 2009 21:18

less napisał(a):Tak nie jest w ceedzie i nie było w innych autach gdzie miałem fabryczne przeciwmgielne przednie, więc nie wiem skąd ta zasada


Zasada wynika z kodeksu drogowego.
http://www.motofakty.pl/artykul/mgielka_po_oczach.html

Resztę sprawdzę jeszcze raz jutro i opiszę jak u mnie, bo coś derektor ściemnia 8-)
Przypomina mi się jeszcze jakaś wzmianka z instrukcji KIA, o automatycznym wyłączeniu świateł p/mgielnych (przód i tył) podczas wyłączenia świateł mijania ...
Jeśli nie ... to sorrki. Póki co do jutra (sprawdzę jak to ma się w moim :) Ceedzie).

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: światła przeciwmgłowe

19 lis 2009 23:56

Już tłumaczę i objasniam:

Art. 30. Kodeksu Drogowego mówi, że "kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a ponadto:
kierujący pojazdem silnikowym jest obowiązany:
włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie, ... ."

Chcę zwrócić uwagę na "lub", gdzie ustawodawca dał Nam dowolność w używaniu w/w świateł - tyle jeśli chodzi o Kodeks Drogowy

ale jest jeszcze rozporządzenie min. infrastruktury dotyczące warunków technicznych pojazdów i jego wyposażenia
( co prawda bardziej dotyczy producentów i importerów pojazdów),
gdzie w paragrafie 13 napisano:

"2. Połączenia elektryczne powinny zapewniać, aby:
1) światła pozycyjne przednie i tylne, światła obrysowe (jeśli pojazd jest w nie wyposażony), światła pozycyjne boczne (jeśli pojazd jest w nie wyposażony) i światła oświetlające tylną tablicę rejestracyjną mogły być włączane i wyłączane tylko jednocześnie; warunek ten nie obowiązuje, gdy światła pozycyjne pełnią funkcję świateł postojowych lub kiedy światła pozycyjne boczne migają (świecą światłem przerywanym) razem z kierunkowskazami po tej samej stronie pojazdu;
2) światła drogowe, mijania i przeciwmgłowe przednie nie mogły być włączone, jeżeli nie są włączone równocześnie światła wymienione w pkt 1; przepisu nie stosuje się do świateł drogowych lub mijania, kiedy są używane do wysyłania krótkich, przerywanych sygnałów ostrzegawczych"

czyli światła przednie przeciwmgłowe powinny być włączane i wyłączane niezależnie od św. mijania i drogowych, a zależne od włączonych św. pozycyjnych.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

20 lis 2009 11:26

Przeziębiony leżę od 3 dni w domu, ale aż poszedłem przed dom sprawdzić. Przy włączonych światłach mijania odpalam p.mgielne, mijania wyłączam i świecą pozycje i p.mgielne kaganki.

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: światła przeciwmgłowe

21 lis 2009 11:45

novee napisał(a):Przeziębiony leżę od 3 dni w domu, ale aż poszedłem przed dom sprawdzić. Przy włączonych światłach mijania odpalam p.mgielne, mijania wyłączam i świecą pozycje i p.mgielne kaganki.


Zgoda, p.mgielne - przód, tylko przy włączonych pozycyjnych lub mijania, tył - tylko przy włączonych mijania. Chyba, że ktoś sobie w szopie inaczej podłączy.
Pamiętam, sprzed lat kilku (ok.10), jak to "autoelektryki mawiali", że należy tak podłączać halogeny coby automatycznie wyłączały się przy załączeniu drogowych (stara szkoła - już na wymarciu). Oszczędność prądu i oczu tych z przeciwka.
Nie ma nic gorszego w trasie, jak wieśmaki, mają załączone wszystkie światła (zapominają wyłączać diabloo bo sterydy chyba pamięć uszkadzają) i jeszcze do tego źle ustawione diabloo diabloo diabloo ... ale antenka na niebiesko mryga ... . Nic tylko z procy ...

novee - zdrówka życzę, szacun dla zawziętości badacza niuansów halogenowych :idea:

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: światła przeciwmgłowe

21 lis 2009 13:11

Grubyas napisał(a):Nie ma nic gorszego w trasie, jak wieśmaki, mają załączone wszystkie światła (zapominają wyłączać diabloo bo sterydy chyba pamięć uszkadzają) i jeszcze do tego źle ustawione diabloo diabloo diabloo ... ale antenka na niebiesko mryga ... . Nic tylko z procy ...

...a jakie Ty miałeś początki z motoryzacją?? u was w Mieście Łodzi wszyscy jeżdżą prawidłowo?? ( bez urazy) hii
PS ...a często bywa ,że wspomniane "wieśmaki" to nie włączają w ogóle świateł bo i poco - oszczędność to po pierwsze a po drugie na posterunku policji pracuje szwagier kolegi który podkochuje się w córce stryja który mieszka zaraz za płotem i nie raz wódkę się z nim piło. drinkss
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: światła przeciwmgłowe

21 lis 2009 14:24

Gizmo121 napisał(a):...a jakie Ty miałeś początki z motoryzacją?? u was w Mieście Łodzi wszyscy jeżdżą prawidłowo?? ( bez urazy) hii

Pewnie nie.
Ale to nie powód żeby akceptować kierowców stosujących oświetlenie niezgodnie z przeznaczeniem i przepisami.
A już Ci którzy namiętnie włączają przy byle mżawce tylne przeciwmgłowe. Wrrr... :evil:
oraz napisał(a):PS ...a często bywa ,że wspomniane "wieśmaki" to nie włączają w ogóle świateł bo i poco - oszczędność to po pierwsze a po drugie na posterunku policji pracuje szwagier kolegi który podkochuje się w córce stryja który mieszka zaraz za płotem i nie raz wódkę się z nim piło. drinkss

I to jest smutne :(
"Panie, przecież ja tędy jeżdżę od 20 lat! Wszyscy mnie znają i wiedzą, że ja tędy jeżdżę!
Co z tego że tamten miał pierwszeństwo? Przecież to ja tu jestem u siebie, a on to obcy"
No i jeszcze przeświadczenie o pierwszeństwie jadącego prosto... masakra :?

halus
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2008 22:54
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2013

Re: światła przeciwmgłowe

21 lis 2009 23:16

Witam!
Jestem posiadaczem Comfort+ i trochę brakuje mi świateł przeciwmgłowych (autko brałem z jazdy testowej, szaleć z wersją nie mogłem), więc upolowałem oryginalne lampy i przełącznik na allegro, uzbroiłem się w schematy elektryczne i uderzyłem do elektryka. Okazuje się, że brakuje następujących elementów instalacji:
- przekaźnika i bezpiecznika do świateł przeciwmgłowych w skrzynce bezpieczników w komorze silnika;
- kabli od tej skrzynki do lamp (te dwie rzeczy były raczej do przewidzenia);
- brakuje także fragmentu instalacji pomiędzy modułem sterującym i przekaźnikiem, pomiędzy przekaźnikiem a licznikiem (kontrolka), pomiędzy przekaźnikiem lamp głównych i przeciwmgłowych.
Brakujące fragmenty instalacji zaznaczyłem na czerwono na schemacie.
Sprawa komplikuje się tym bardziej, że nie tylko brakuje przewodów, ale nawet pinów w odpowiednich gniazdach.

Poniżej link do schematu elektrycznego z zaznaczonymi brakami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/218 ... 404b0.html

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl