Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczyka

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lepiark
 

Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczyka

27 lis 2011 22:15

Witam.
Mam problem z zamkiem centralnym w wyżej wymienionym samochodzie. Oto objawy:
1) nie można zamknąć ani otworzyć samochodu (zamku centralnego) za pomocą przycisków umieszczonych na kluczyku - dioda umieszczona w kluczyku mruga podczas naciskania przycisku
2) zamknięcie samochodu kluczykiem po przez przekręcenie zamku drzwi u kierowcy zamyka tylko drzwi kierowcy i nie słychać by zamek centralny się uruchamiał
3) próba zamknięcia drzwi w samochodzie za pomocą przycisku na desce rozdzielczej będąc w środku samochodu wygląda tak że po naciśnięciu przycisku zamek centralny uruchamia się i zamyka drzwi (wskaźnik na przycisku świeci na czerwono) by po 1-2 sekundach ponownie otworzyć wszystkie drzwi (wskaźnik gaśnie)

Dodam że immo zamontowane w kluczyku działa poprawnie, oraz czujniki zamknięcia drzwi są sprawne.
Proszę o sugestie gdzie szukać przyczyny.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

27 lis 2011 22:38

Ja bym zaczął od bezpieczników :D

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

27 lis 2011 22:42

Problem jest o tyle dziwny, że o ile rozumiem auto w ogóle nie reaguje na kluczyk.
Pomijając ten punkt skupiłbym się na kasetach zamków. Któraś prawdopodobnie nie potwierdza zamknięcia zamka.

PS. Rocznik też możesz podać.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

27 lis 2011 23:22

Bywa, że nie można zamknąć auta z pilota, jeżeli w pobliżu są jakieś spore nadajniki radiowe. Zakłócają wtedy bardzo skutecznie, ten nasz kijowy alarm.
Tylko, że wtedy można bez problemu zamknąć i otworzyć kluczykiem. Wykorzystujemy wtedy tylko centralny zamek.
Tutaj może być tak jak mówi Ruszok któryś zamek nie wysyła właściwego sygnału.
Albo problem pochodzi od modułu sterującego centralnym zamkiem.
Na twoim miejscu udałbym się do ASO, bo możemy tutaj sobie gdybać do woli i nic z tego nie wyniknie.

AUTOR WĄTKU
lepiark
 

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

28 lis 2011 07:08

rocznik 2008.
co do nadajników radiowych to w okolicy kompletny brak.
mam podejrzenie że coś jest z siłownikiem master (punkt 2) ale szukam najpierw potwierdzenia gdyż nie chcę bezmyślnie grzebać w samochodzie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

28 lis 2011 08:37

A masz jakieś schematy czy coś, żeby wiedzieć jak być powinno? Tak przez internet nikt pewności Ci nie da.

Ja bym stawiał na to co napisał lub na problemy z BCM [gdzie jest moduł centralnego] co może sygnalizować problem z "radiem".
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
lepiark
 

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

07 gru 2011 21:38

Po kolejnych próbach oraz zasięgnięciu informacji doszedłem do wniosku że problem tkwi w tym iż pilot zamka centralnego bądź samochód uległ rozkodowaniu.
Czy ktoś zna procedurę, oczywiście poza procedurą udania sie do ASO, ponownego nauczenia samochodu kodu kluczyka?

papas5
Kierownik zmiany
 
Posty: 147
Dołączył(a): 19 lip 2017 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 116KM
2012, L

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

01 maja 2018 20:16

Odgrzeje kotlet
Centralny zamek nie zamyka drzwi tylnych lewych oraz klapy bagażnika , dodatkowo nie zawsze działa zamykanie drzwi po przekroczeniu (u mnie 30km/h) ktoś miał coś podobnego

Zby
Kierownik zmiany
 
Posty: 149
Dołączył(a): 19 mar 2017 07:30
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

02 maja 2018 09:55

U mnie pojawia się problem z zamknięciem drzwi (wszystkich) jeśli auto stoi na mocnym słońcu i ktoś otworzy drzwi zanim zgaszę silnik i wyjmę kluczyk który odrygluje drzwi. 2 razy mi się zdarzyło że drzwi nie dało się zamknąć. Musiałem włączać zapłon ponownie i wracało do normy. Drzwi się zamykały.

Normalnie kiedy ktoś otworzy drzwi od auta zanin zgaszę silnik to po zgaszeniu silnika nie mogę otworzyć drzwi z tyłu. Muszę z deski odryglować lub z kluczyka.

Ktoś ma pomysł lub patent na ten problem?

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

19 lut 2019 17:46

Cześć wszystkim,

Nie otwieram nowego tematu, jakkolwiek problem dotyczy nieco innej wersji pojazdu to ze względu na podobne objawy myślę, że to miejsce będzię odpowiednie.

Od jakichś 2 lat jeździłem z zamontowanym do lampki bagażnika oświetleniem LED. Pewnego pięknego dnia poruszyłem kabelek który nie był wystarczająco schowany, LEDy zgasły. Pomyślałem, że pewnie jakieś zwarcie, ale niestety szybko się okazało, że to niestety nie jedyny problem. Odkryłem, że nie świeci lampka w suficie oraz co najgorsze przestał działać mi centralny zamek z pilota tj. nie otwierał i nie zamykał samochodu. Działalo natomiast zamykanie i otwieranie przyciskiem z panelu środkowego. Żeby zamknąć samochód musiałem zamknąć wszystkie drzwi przyciskiem, a wysiadając dodatkowo drzwi kierowcy manualnie kluczykiem. Z braku czasu na bliższą diagnostykę trwałem w tym stanie, aż pewnego razu zamykanie przyciskiem wewnątrz również przestało działać. W momencie jego wciśnięcia słychać ryglowanie drzwi jednak po chwili wszystkie się otwierają.
Korzystając z kluczyka i zamka w drzwiach kierowcy jestem w stanie zamykać/otwierać tylko drzwi kierowcy. Żeby otworzyć np. bagażnik muszę przekręcić kluczyk w stacyjce. Kiedy go wyjmę bagażnik z automatu się zamyka. Jeżeli chodzi o otwieranie innych drzwi niż bagażnik i drzwi kierowcy to muszę zrobić to przyciskiem pod radiem, jednak nie da się już ich w ten sposób zamknąć. Jedyny sposób to przejechać się kawałek aby nastąpiło samoczynne zamknięcie.
Sprawdzałem bezpiecznik koło kierownicy i jest cały.
Gdzie powinienem szukać problemu?
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Adam204
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 lut 2019 11:47
Lokalizacja: Sławków
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2007

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

20 lut 2019 11:41

przepraszam że odgrzebuje kotleta bo nie znalazłem odpowiedzi bo może tak wyskakiwało ale który to jest bezpiecznik od centralnego zamka , bo ze schematu by wychodziło że 3 od gór w środkowej kolumnie ale nie mam pewności więc pytam Obrazek

Avatar użytkownika
gaugan
Asystent Kierownika
 
Posty: 261
Dołączył(a): 19 lip 2015 07:50
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Re: Cee'd kombi 1.6 CRDI-centralny zamek nie działa z kluczy

21 lut 2019 11:19

Udało mi się rozwiązać problem. Spojrzałem na tabelkę którą rzucił Adam i olśniło mnie, że skoro przecież nie działa mi lampka sufitowa i oświetlenie bagażnika to mogę jeszcze sprawdzić bezpiecznik tego układu. Okazał się być spalony, po wymianie ożyło i oświetlenie i ... centralny zamek, mimo że ten wydaje się być na innym bezpieczniku (3 od góry środkowy rząd). W sumie mi ten centralny blokował drzwi przy większej prędkości, więc to nie była wina bezpiecznika centralnego. Dalej jednak zachodzę w głowę jaki jest związek między zamkiem a bezpiecznikiem wnętrza kabiny (6 od góry, środkowy rząd). Oczywiście zaczął działać też pilot, a więc obecnie wszystko jest już sprawne na 100% :swerve:
Obrazek
Jestem panem każdej wsi bo mam kije w el pi dżi.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl