Jak zdjąć plastiki z klapy bagażnika w SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
blazo

Jak zdjąć plastiki z klapy bagażnika w SW

20 lis 2011 15:37

Panie i Panowie,

Jak zdjąć plastik z wewnętrznej strony klapy bagażnika w SW? Na pewno trzeba odkręcić cztery wkręty we "wnękach" (po dwa w każdej) ale czy coś jeszcze. Po ich odkręceniu próbowałem zdjąć ale "nie schodziło" więc sobie odpuściłem. Gdzie są ewentualne zatrzaski? Gdzie podważyć, pchnąć, pociągnąć?
Chcę się dostać za tablicę rejestracyjną.

Dzięki z góry za pomoc.

witia_2005
Weteran

Grupa: Małopolska

Re: Jak zdjąć plastiki z klapy bagażnika w SW

20 lis 2011 20:57

blazo napisał(a):Jak zdjąć plastik z wewnętrznej strony klapy bagażnika w SW? Na pewno trzeba odkręcić cztery wkręty we "wnękach" (po dwa w każdej) ale czy coś jeszcze. Po ich odkręceniu próbowałem zdjąć ale "nie schodziło" więc sobie odpuściłem. Gdzie są ewentualne zatrzaski? Gdzie podważyć, pchnąć, pociągnąć?
Chcę się dostać za tablicę rejestracyjną.

Najpierw boczki (szare) koło szyby, następnie po wykręceniu wkrętów są kołki cztery bodajże od dołu i po dwa po bokach. Rób to w ciepłym garażu :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker

20 lis 2011 21:10

Bardzo ciepłym i najlepiej po jeździe i dogrzewaniu auta. Inaczej połamiesz i pourywasz zatrzaski i inne delikatne plastikowe elementy. :he

AUTOR WĄTKU
Roman5

20 lis 2011 21:23

Odkrec czarne sruby i podwaz plastik.Wszystko na klipsach.Nie ruszaj gornych jasnych.Maja sruby schowane pod ta ciemna pokrywa.Klipsy dostaniesz w podrobkach jak polamiesz.Typowe od innych aut.

Vontrobba
Przedszkolak

Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, Optimum

18 cze 2018 07:33

blazo napisał(a): Na pewno trzeba odkręcić cztery wkręty we "wnękach" (po dwa w każdej) ale czy coś jeszcze.

Oprócz 4 śrub we wnękach na dłoń, należy odkręcić dodatkowo jedną śrubę trzymającą skórzany uchwyt do zamykania klapy. Śruba znajduje się pod plastikową zaślepką.

blazo napisał(a): Gdzie są ewentualne zatrzaski? Gdzie podważyć, pchnąć, pociągnąć?

Plastikowe zatrzaski znajdują się po obwodzie osłony plastikowej. Natomiast pionowe szare osłony słupka klapy są zamocowane za pomocą metalowych klipsów.

Powrót do Akcesoria i wyposażenie