reflektor do rozmontowania?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maksyms
 

reflektor do rozmontowania?

05 mar 2011 14:29

Witam Szanownych uzytkownikow!

Chcialbym zasiegnac opinii w nastepujacej sprawie. Mam zamiar zmienic reflektory w moim proceed wersja LX, ze zwyklych jak w ceed na tzw.ciemne. Czy jest mozliwosc zamienic sam srodek w konstrukcji lampy, bo z zewnatrz obie wersje sa identyczne zarowno ksztalt jak mocowania- uchwyty, czy tez nie ma mozliwosci rozmontowania reflektora? Moje pytanie wynika z faktu, ze mam mozliwosc kupic powypadkowe, ''ciemne'' reflektory, z ktorych wymontowalbym srodek i zamienil. Kupno nowych lamp z wykluczeniem tych sprawnych obecnie sie nie kalkuluje. Zaznaczam, iz porzucilem serwisowanie przez ASO i robie co mi sie podoba. Prosze o sugestie w tej nietypowej sprawie.

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: reflektor do rozmontowania?

05 mar 2011 15:03

Witam !
popatrz tutaj:
http://ceedonline.info/ru/articles/Arti ... aspx?id=80
i tu:
viewtopic.php?f=78&t=4137&start=520
P.s. szkło lampy trzymają 3 malutkie wkręty.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: reflektor do rozmontowania?

06 mar 2011 01:07

maksyms napisał(a):Czy jest mozliwosc zamienic sam srodek w konstrukcji lampy

"Szkło" jest klejone do pozostałej części lampy i spięte zatrzaskami. I nie ma możliwości "demontażu" bez rozklejenia.
(Jeśli nie byłyby klejone to temat parowania lamp byłby na forum najdłuższym wątkiem ) ;)
Obrazek
Wyraźnie widać na dole lampy zapinki zachodzące na szkło
Od góry zapinki są w większej części zasłonięte gumą
Obrazek
Jeśli "ciemne" reflektory nie są połamane prościej jest wymienić całe. :)
rybkin napisał(a): szkło lampy trzymają 3 malutkie wkręty.

A nie chodzi tu o lustra (odbłyśniki) lamp :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
gucio33
 

Re: reflektor do rozmontowania?

06 mar 2011 08:23

Może warto zastanowić się nad taką opcją http://allegro.pl/jedyne-lampy-kia-ceed ... 13114.html :good
Obrazek

AUTOR WĄTKU
ghost985
 

Re: reflektor do rozmontowania?

09 gru 2015 10:14

No dobra kolejny kotlet odgrzewam. Problemem są oczywiście parujące lampy, które doprowadzają mnie już do drastycznych kroków finansowych :twisted: . Ceed 2007r lampy już suszone suszarką, zdejmowane dekle, wyciągane suszone w domu przez 48h, uszczelniane mocowania, wymienione gumki odpowietrzające i nic :pałka próbowałem je nawet rozkleić (już nie jeden rozlkejałem, ale te z uwagi na specyficzny kształt i materiał obudowy można zniszczyć - nie polecam) żeby je wyczyścić od środka, bo para wyschła i ma siwe zacieki od wody. Teraz pytanie czy warto zakładać nowe oryginały, które tez będą parować, czy może coś Dayline takie j.w. diodowe z soczewką firmy DEPO (wiadoma jakość, ale może nie będą parować, może ktoś zakładał, używa) czy używane oryginalne?? będę wdzięczny jeżeli ktoś się wypowie :thanks

znalazłem jeszcze Hella: http://kia.auto.pl/reflektor-prawy-ceed ... -1030.html, cena do przyjęcia jak za nowe, może będą lepsze niż oryginały. :ha

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: reflektor do rozmontowania?

09 gru 2015 14:05

ghost985 napisał(a):może będą lepsze niż oryginały

Jest to całkiem prawdopodobne, odpuść te depo i inne tuningowe cuda, błagam...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
ghost985
 

Re: reflektor do rozmontowania?

09 gru 2015 14:11

Ta Hella to chyba będzie to po tym co zdążyłem do tej pory przejrzeć :good Cena tych naszych Mobisów to jakaś masakra, a jeszcze kupić nowe i znów mieć zaparowane to już szczyt szczytów.

AUTOR WĄTKU
ghost985
 

Re: reflektor do rozmontowania?

01 mar 2016 20:20

Hey Panowie szczególnie użytkownicy pro ceeda czy u was lampy (te z czarnym środkiem) tez mocno parują w obecnej aurze jak w HB? chodzi mi szczególnie o przedlifty, bo chciałem sobie podmienić B)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: reflektor do rozmontowania?

21 sie 2020 10:45

Odgrzeje kotleta -> gdzie się znajdują odpowietrzniki reflektorów?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl