Kamera cofania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Lsdm
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 sty 2018 08:58
Lokalizacja: Hamburg
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 ON 100KM
2012

Re: Kamera cofania

23 lut 2018 15:14

Ogolnie mam rade przy wymianie kamery . zamowilem kamere do swojego modelu i okazalo sie ze to nie jest taka kamera jak trzeba . po rozkreceniu na kamerze w samochodzie spisalem numer i spisalem opis modeli z naklejki obok kostki do przylaczania i zamowilem pasujaca kamere . bylo sporo krecenia bo okazalo sie ze stara kamera byla zle zabezpieczona i strzasznie zaatakowala ja sol .. Okazalo sie t.ez ze do mojego modelu potrzebna jest kamera z dolaczonym przyciskiem klapy bagaznika a nie sama , lepiej rozkrecic i sprawdzic dkladnie jaki model nas interesuje bo sam rocznik auta moze okazac sie mylny . pozdrawiam

Mysza_WWL
Dopiero co...
 
Posty: 9
Dołączył(a): 08 lut 2018 12:03
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: KIA Ceed SW 1.6 benzyna 135 KM 2015r

Re: Kamera cofania

05 mar 2018 22:57

http://s.aliexpress.com/nqIVjEn6

Może ktoś z was wie jak kamerę z tego zestawu podłączyć do stacji multimedialnej żeby to działało?

Avatar użytkownika
Thomaster
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 cze 2017 08:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Marka i model samochodu: Sportage Very Limited Edition ;)

Re: Kamera cofania

05 kwi 2018 20:39

Jeżeli ktoś zastanawia się czy problem, który opisałem wcześniej (usterki kamery spowodowane wilgocią) dotyczy też Ceed'ów lub też jak może wyglądać kamera po kilku latach pracy to pozwolę sobie zamieścić tutaj małą fotorelację. Dzisiaj trafiła do mnie (kolejna już zresztą) kamerka z KIA Ceed. Auto rocznik 2012, PN kamery: 95760-1H100. Stan ocencie sami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chyba jednak warto poświęcić chwilę czasu i kilka złotych na klej silikonowy (albo dowolne inne lepiszcze) i uszczelnić chociaż trochę miejsce osadzenia kamery tak aby woda nie miała dostępu do miejsca w którym plastikowa część obudowy łączy się z jej metalowym korpusem. Pozostanie wtedy jeszcze kwestia przepuszczającej uszczelki na soczewce kamery, ale tamtędy wilgoć dostaje się w znacznie mniejszym stopniu.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kamera cofania

06 kwi 2018 10:01

Massssakra :/
Ale z drugiej strony - ktoś ewidentnie nie mył auta całą zimę...
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Thomaster
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 cze 2017 08:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Marka i model samochodu: Sportage Very Limited Edition ;)

Re: Kamera cofania

06 kwi 2018 13:05

Akurst w przypadku tych kamer częste mycie (szczególnie wodą pod ciśnieniem) według mnie przyspiesza proces destrukcji...

Jako ciekawostkę zamieszczam fotki tej samej kamery kilka godzin później (po zakonczonym procesie naprawy):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kamera cofania

07 kwi 2018 14:11

To to się dało uratować?!? Elektroniki nie zeżarło?? Brawo chłopie, masz talent!

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Thomaster
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 cze 2017 08:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Marka i model samochodu: Sportage Very Limited Edition ;)

Re: Kamera cofania

07 kwi 2018 16:47

Elektronikę trochę "nadgryzło" jak widać na jednej z fotek, ale nie na tyle żeby nie udało się jej uratować :smile:

LukasFPL
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 kwi 2018 21:47
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2011, XL

Re: Kamera cofania

08 kwi 2018 21:56

Kolego Thomaster mógłbyś podzielić się jak można takową kamere odratować jeszcze?
Wiecie może czym różni sie kamera o oznaczeniu 95760-1H100 od 95760-1H200?

Avatar użytkownika
Thomaster
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 cze 2017 08:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Marka i model samochodu: Sportage Very Limited Edition ;)

Re: Kamera cofania

09 kwi 2018 07:06

Opis jak odratować kamerę znajduje się kilka postów wyżej (link do forum Sportage'a). Odnośnie numerów kamer to niestety nie pomogę bo do samego Sportage'a naliczyłem przynamniej 4 różne oznaczenia. Było kilka wersji różniących się budową elektroniki, a także zastosowaniem - kamery dedykowanie do navi nie mają wbudowanych linii podpowiadających (linie dodaje sama nawigacja), a te pod wersję z wyświetlaczem w lusterku mają je wbudowane w funkcjonalność kamery.
Naprawa elektroniki nie jest aż tak bardzo skomplikowana pod względem diagnozy uszkodzonych elementów - głównie pada przetwornica zasilania i jej elementy. Problemem jest natomiast usunięcie wszelkiego typu utlenień i niekontaktów powstałych po długotrwałym procesie elektrolizy - tutaj bez odpowiedniego sprzętu będzie ciężko to wykonać w sposób gwarantujący pewność długotrwałego działania. Pola lutownicze elementów pracujących na głównym zasilaniu są w większości przypadków tak utlenione, że bez odpowiedniego ich czyszczenia nie ma najmniejszych szans aby je polutować. Wszystko więc zależy od stopnia uszkodzenia elektroniki, czyli w skrócie mówiąc od tego która z uszczelek kamery puściła bardziej. Czasami kamera zarośnięta od zewnątrz tak, że śrub nie widać okazuje się w środku tylko delikatnie zalana, a czasami taka, której zewnętrzna odbudowa jest tylko troche skorodowana w środku skrywa totalnego pawia, a elementy elektroniki wypadają same po rozkręceniu obudowy.

Naprawiłem już kilkadziesiąt tych kamer i niezależnie od tego czy to Ceed, Sportage, czy Optima wcześniej czy później w mojej opinii każda kamera narażona jest na to samo. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć każdemu proponuję aby posiadaną kamerę uszczelnić (przynajmniej w miejscach najbardziej narażonych) . Po pierwsze można uratować w ten sposób samą kamere, a po drugie zapobiega to dostawaniu się wszelkiego typu syfu do wnętrza klapy.
Cały czas nasuwa mi się pytanie dlaczego KIA wiedząc o problemie, przez tyle lat nie zrobiła nic aby go wyeliminować :sad:

LukasFPL
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 08 kwi 2018 21:47
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2011, XL

Re: Kamera cofania

09 kwi 2018 07:26

Dzieki kolego za odpowiedz i garść przydatnych informacji :drinkingcheers:

elektropomoc
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 wrz 2017 14:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb 90KM
2008

Re: Kamera cofania

04 maja 2018 16:25

A ja mam pytanko. Chciałbym zamontować kamerę. Moje auto co Ceed 1 przed liftem
Na chińskim portalu są dostępne lusterka wsteczne z wbudowanym LCD. Tych oczywiście wszędzie pełno, ale zazwyczaj są to lusterka w formie nakładek na oryginał.
Znalazłem coś takiego jak w linku poniżej, co wygląda zresztą jak lusterko fotochtomatyczne motnowane w Kia fabrycznie:

https://pl.aliexpress.com/item/2015-Spe ... Title=true

Czy jest ktoś w stanie doradzić, czy uchwyt pierwszy będzie pasował do Ceed'a. Jakoś lusterka w moim aucie póki co nie mogę ściągnąć, a wiem, że czasem potrafią one w czasie jazdy drżeć, więc na siłe nie chce ściągać, aby nie pospuć przez przypadek fabryki.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Kamera cofania

04 maja 2018 21:27

elektropomoc napisał(a):Czy jest ktoś w stanie doradzić, czy uchwyt pierwszy będzie pasował do Ceed'a.


Jak raczej skłonny bym był za nr.7 ...lusterko się ściąga bez dodatkowych przyrządów (jeśli dobrze pamiętam do góry).
A trzeszczą te druciki ( zmieniałeś położenie kąta lusterka)?? Mi to na gwarancji robili ..chyba coś smarowali i podginali ( na forum było to już opisywane) .
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Artanis02
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 06 maja 2018 12:20
Lokalizacja: Podkarpacie
Grupa: Podkarpacka
Marka i model samochodu: Mazda 3 BL 2009 2.0 151KM

Kamera cofania + awaryjność.

06 maja 2018 12:24

Witam.
Planuje zakup Kia Cee'd w wersji GT 204 KM 2-Gen (właściwie z full opcją).
Mam co do samochodu pytanie - czy istnieje możliwość modyfikacji komputera w taki sposób, aby linie kamery cofania układały się pod tor jazdy samochodu? Były może do tego jakieś aktualizacje od producenta?
Dodatkowo mam też pytanie co do awaryjności silnika/turbo i innych podzespołów, są jakieś cechy szczególne tego modelu?
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Kamera cofania + awaryjność.

06 maja 2018 12:50

Nie słyszałem, żeby były jakieś aktualizacje kamery.
Autem zrobiłem 70 tys. km i jak na razie nie było żadnych problemów z silnikiem. Zresztą gwarancja na 7 lat, więc głowa spokojna.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Kamera cofania + awaryjność.

06 maja 2018 16:17

bart a mi się coś obiło o uszy z jakimś Twoimi problemami z GT :P

Tapatalk @ Google Pixel
Obrazek

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Kamera cofania + awaryjność.

07 maja 2018 07:38

vonski napisał(a):bart a mi się coś obiło o uszy z jakimś Twoimi problemami z GT :P

Tapatalk @ Google Pixel
Ale to nie z silnikiem tylko układem paliwowym :p Do dzisiaj nie wiadomo czy to była wadliwa seria czy tylko ja miałem takiego pecha. Aa no i 3 razy wymieniali antenę do bezkluczykowego otwierania klapy bagażnika. Ale ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony :)

elektropomoc
Przedszkolak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 wrz 2017 14:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb 90KM
2008

Re: Kamera cofania

08 maja 2018 15:09

Udało się ściągnąć lusterko. Schodzi w dół, a nie do góry, a moje akurat nie trzeszczy / wibruje, czytałem tylko na forum, że może się tak zdarzyć.
Faktycznie pasować powinno to z nr 7. Zamówię, dobiorę jakąś rozsądną kamerkę. Jak wszystko wyjdzie OK, to za miesiąc postaram się dać info jak to wszystko ostatecznie wyszło.

fatall1ty
Przedszkolak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 04 gru 2018 10:13
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,0 Pb 120KM
2016, XL

Re: Kamera cofania + awaryjność.

17 sty 2019 12:26

Hej panowie, podepnę się pod temat. W moim aukcje zdarza się, że kamera często paruje, brudzi się i muszą ją przecierać, wieczorem jest problem z widocznością. Czy kwalifikuje się ona do wymiany ewentualnie do przeczyszczenia? W marcu będę jechał na przegląd i zastanawiam się czy warto o tym wspominać

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Kamera cofania + awaryjność.

18 sty 2019 13:06

Chcesz jechać do serwisu bo ci się kamera brudzi ??? Dobrze czytam ?? :szok:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Kamera cofania + awaryjność.

19 sty 2019 21:07

Ryba brudzenie to jedno, ale parować to chyba nie powinna ? :palka: . Moja dokładana, była już brudna mokra, itp, ale parowanie jej się nigdy nie zdarzyło.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl