Zakup nowego Ceeda SW

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zainteresowany
 

Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 13:06

Witam zastanawiam się nad kupnem nowego ceed''a sw i mam kilka pytań. Pierwsze takie pytanie to jest ile się czeka na samochód ( czy to prawda że aż 4 miesiące ? ) tak jak czytałem to mówicie żeby brać maksymalną wersję na jaką stać. zastanawiam się nad XL 116KM + pakiet sportowy + szyberdach + lakier metaliczny i tak relingi ew parktronik. Kolejne pytanie moje czy warto brać radio te z nawigacją ? oraz czy ceedy maja autoalarm czy trzeba dokupywać ? Czy za tą cenę znajdę lepsze kombi ? Zależy mi na tym aby jak najdłużej go mieć bo nie mam zamiaru kupić używanego samochodu bo z nimi pełno niespodzianek i przygód :/ oraz często zmieniać je wiadomo jak ma się coś swojego od początku to całą historię się zna od początku " i jak się wychowa tak będzie chodzić " aa Czy ten silnik 90 konny wystarczy spokojnie ? Czy brać ten 115 ?


aaa jeszcze jedno czy sprzedawca przy takim zakupie może dać jakiś rabat ? czy wszystko jest sztywno według cenika ?

AUTOR WĄTKU
rybkin
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 14:41

Zaczynamy tutaj :thanks
viewforum.php?f=78

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 16:51

Autoalarm to pewnie dealer da ci w gratisie (mi dał).
Rabat dostaniesz ale KIA daje małe rabaty w porównaniu do innych marek.
Lepsze kombi? A jakie są twoje priorytety? Co oznacza "lepsze"? Bardziej prestiżowej marki? Większy bagażnik? Większy "wypas"?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 16:57

Odpowiem tak, jak masz kasę to warto pakiet sportowy-bardzo mi się podobają zegary, ESP-warto praktycznie sprawdzone polecam, radio z nawigacja-fajny bajer lecz nie koniecznie ja używam PDA bo i inne rzeczy w nim używam, alarm jest normalnie za dopłatą można u dilera wynegocjować, czujniki cofania w SW dobra sprawa. Przy klimie szyber zbędny, jakoś zawsze byłem anty do "krojonego"dachu.A i w tej cenie z tym wyposażeniem ciężko coś innego znaleźć. Wersja silnikowa-jak tylko po mieście 90KM ok, ale jak wchodzi w rachubę trasa-wakacje, warto 115KM wsiąść.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 17:16

Zegary wzbogacone są w pakiecie funkcjonalnym, nie sportowym ;-)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 17:32

zainteresowany napisał(a):Witam zastanawiam się nad kupnem nowego ceed''a sw i mam kilka pytań


Forum ci pomoże, ale odpowiedź na podstawowe pytania da ci dealer. Odwiedziłeś jakiś salon ?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 19:44

Kup taką wersję na jaką Cie stać!

Co do nawigacji to lepiej kupić dodatkową ,która jest tańsza i ma nowsze aktualizacje.
Co do SW to polecam wersję 1,6 126 km. Uważam ,że taka wersja dopiero ma odpowiednią moc do budy kombi.
Nie przesadzaj z wyposażeniem , nie wszystko jest warte swojej ceny.
Pozdro!!!

AUTOR WĄTKU
zainteresowany
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 20:02

A ile się czeka na nowe auto ? Byłem u jednego sprzedawcy to nie byłem zadowolony z jego " pomocy " dlatego tu taj jestem a czemu ceed bo jeździłem i bardzo przyjemnie się jeździ i wydaje mi się że jest tani jak na swoją klasę i opcje. o wiele lepiej byłem potraktowany np w oplu. Czy sprzedawca jak się chwalił że sprzedał już w dniu dwa samochody i nie miał ochoty na " nie zobowiązującą " rozmowę ? nie wiem. a może miał zły dzień każdy może mieć więc oki rozumiem trochę. a co do szyberdachu fajny w trasie jest;) np. klima czy ręczna czy elektryczna nie robi mi różnicy radio ważne żeby w miarę dobrze grało i miało mp3 czy złącze usb bo transmitery nie widzą mi się. nawigacje zwykłą mam i dlatego pytam sie czy opłaca się brać tutaj tą za 4500zł. gdzie w sklepie mam dotykową za ok 250 - 300 już. a czy np kupię tańszy pakiet nisz XL to mogę dokupić elektryczne szyby z tyłu ?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5407
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 20:53

Po pierwsze uzupełnij swoje dane(bo nie wiemy w jakiej okolicy mieszkasz ) Po drugie jeden dealer to nie wszyscy - odwiedź jeszcze co najmniej dwóch ( i zagraj podczas rozmowy np:...eeeee to Xiński dawał mi większe upusty albo lepsze wyposażenie ) zawsze możesz się targować. Jeśli klima to poco szyberdach - bo fajny jest :? :zgryz dodatkowy drogi gadżet tak jak radio z navi jeśli masz już jedną. Popatrz na ofertę handlową porównaj wyciągnij wnioski :good Popatrz sobie w postach co Cie interesuje a jak nie wiesz gdzie szukać :arrow: masz wyszukiwarkę :idea:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

20 lut 2011 22:20

Ahoj!
Ja tam akurat jestem z tych, dla których M jest "za bogate" :)
Mam 126KM i nie mam doświadczeń z 90KM - nie wypowiem się.
Dizla bym brał pod uwagę wyłącznie robiąc ponad 30K km rocznie, ale co kto lubi.
Co do tylnych szyb w prądzie - jak widać z cennika, można dokupić do wersji "L".
http://kia.pl/content/~/media/Files/Upl ... 10103.ashx
Jeśli często wozisz więcej niż 2-ie osoby - na co wskazywałoby zainteresowanie elektrycznymi tylnimi szybami - oraz rzadko wozisz dużo "towaru" w bagażniku, to może rzuć okiem na Hjundaja i30SW (brat przyrodni). Tam kosztem bagażnika powiększono miejsce dla paserżerów na tylnej kanapie. A przy róznych promocjach cenowych sa momenty, gdy Hjundaj tańszy od Kiji.
Borys

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

25 lut 2011 12:34

Idz do salonu zobacz co Cie interesuje i uzgodnij opcje i cene. Pozniej poswiec godzine lub dwie i wyslij takiego samego maila do WSZYSTKICH salonow PL. Idz do tego co da najlepsza cene. Jak ebdzie na 2 koncu Polski to wydrukuj maila i idz do salonu najblizej i powiedz, ze to wynegocjowales i co Pan na to.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zakup nowego Ceeda SW

25 lut 2011 13:38

Szyberdach na pewno odpuść, naci możesz, choc fajnie wygląda jest słabo funkcjonalna, resztę bierz ile możesz bo potem będziesz myślał "hmm ale fajnie by było mieć..". Czujniki parkowania i tak dostaniesz w gratisie, od KMP "obligatoryjnie", a z tyłu wozisz kogoś żeby te elektryczne szyby były?? Skup się na sobie i swojej wygodzie :P Pakiet sporotwy jest bardzo fajny, relingi oczywiście, metalic też.

I UZUPEŁNIJ PROFIL :twisted:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
rafostry
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

25 mar 2011 15:02

Elektryczne z tylu przydają się w przypadku wożenia dzieci (znam ludzi co demontowali korbki od tylnych szyb ;) ).

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

30 mar 2011 20:06

Prace nad nowym Ceedem:
http://www.samochodyswiata.pl/viewtopic.php?f=2&t=33725
Do nabycia już w 2013 roku :ok

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Zakup nowego Ceeda SW

30 mar 2011 20:16

w pakiecie sportowym masz kola 17 cali - zastanow sie pod katem ceny opon ...

szyber - ja sobie chwale

navi fabryczne - niekoniecznie, za 4500 kupisz 7 calowe navi, AM na europe i jeszcze zostanie Ci na 20 lat subskrypcji :)

a poza tym, na wiekszosc pytan znajdziesz odpowiedzi na tym forum

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 128
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Zakup nowego Ceeda SW

05 kwi 2011 11:47

zainteresowany napisał(a):Witam zastanawiam się nad kupnem nowego ceed''a sw i mam kilka pytań. Pierwsze takie pytanie to jest ile się czeka na samochód ( czy to prawda że aż 4 miesiące ? ) tak jak czytałem to mówicie żeby brać maksymalną wersję na jaką stać. zastanawiam się nad XL 116KM + pakiet sportowy + szyberdach + lakier metaliczny i tak relingi ew parktronik. Kolejne pytanie moje czy warto brać radio te z nawigacją ? oraz czy ceedy maja autoalarm czy trzeba dokupywać ? Czy za tą cenę znajdę lepsze kombi ? Zależy mi na tym aby jak najdłużej go mieć bo nie mam zamiaru kupić używanego samochodu bo z nimi pełno niespodzianek i przygód :/ oraz często zmieniać je wiadomo jak ma się coś swojego od początku to całą historię się zna od początku " i jak się wychowa tak będzie chodzić " aa Czy ten silnik 90 konny wystarczy spokojnie ? Czy brać ten 115 ?


aaa jeszcze jedno czy sprzedawca przy takim zakupie może dać jakiś rabat ? czy wszystko jest sztywno według cenika ?

ze strony KMP
kia.pl napisał(a):Wyprzedaż rocznik 2010: cee'd, cee'd SW i pro_cee'd Rabat 6.000 PLN.
Możliwość zakupu promocyjnych pakietów ubezpieczenia OC/AC/NW w Allianz lub PZU.
Dodatkowo: czujniki cofania.

Popytaj, może jeszcze się coś da wyhaczyć. Dodatkowe bonusy także możliwe, ale należy podejść do sprawy umiejętnie.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
guwer
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

13 kwi 2011 07:20

rafostry napisał(a):Elektryczne z tylu przydają się w przypadku wożenia dzieci (znam ludzi co demontowali korbki od tylnych szyb ;) ).


Czyli małemu dziecku łatwiej jest kręcić korbką niż nacisnąć lekko przycisk otwierania?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6871
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zakup nowego Ceeda SW

13 kwi 2011 07:25

nie, ale chyba można je zablokować z poziomu kierowcy.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

13 kwi 2011 08:14

Ja chyba bym drugi raz Ceeda nie kupił. Pomimo tego, że auto jest naprawdę OK i narazie (odpukać) się nie psuje to najbardziej denerwuje mnie zawieszenie - niestety do ideału mu sporo brakuje. Jak kupowałem auto to rozważałem jeszcze Megane i teraz bym raczej wybrał ta druga opcję, pomimo, że może być trochę droższa.

AUTOR WĄTKU
liroyek
 

Re: Zakup nowego Ceeda SW

17 kwi 2011 07:56

spokojnie na allegro jeszcze widze autka z roku 2010 ;)
na duze rabaty nie licz, ja nawet pisalem pismo do KMP i niestetym, jesli nie kupisz z 4 aut w roku to jestes dla nich za maly by ci dali cos ektra :(
acha uwazaj na alarm, ja szukalem z fabrycznym bo moj kierownik mial wlasnie gratis alarm okazalo sie ze to montowany przes aso i powiem ci srednio to wyglada :/
ja dalem 69500 za 1,6 crdi 128 ps, wersja L + alarm+czarny metalik+esp (byly tez dywaniki i chlapacze) acha i dealer sciagnal autko z salonu w wrocku do katowic :)
- jedna uwaga, niestety mam DPF jak szukalem swojego to niestety nikt nie mial 2,0 140 ps teraz jak przeglada zdazaja sie takie.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl