Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

13 lut 2011 10:03

Przepaliła mi się żarówka wiec decyzja kupuje rurkowe z diodą.
Zakupione, podnoszę klapę a tu zonk. Jakoś wcześniej nie zauważyłem.
Spękane w okolicach śrub mocujących, w środku zaparowane środku piasku pełno.
Ciekawe czy ktoś miał podobnie? W serwisie jedynie można zakupić komplet kloszów z całymi lampkami i wiązką cena 160PLN. Już nie chodzi o wymianę na gwarancji, bo to nie realne, może ktoś namierzył same klosze. Po cholerę mi całe lampi i wiązki.

Tak to wygląda:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

13 lut 2011 14:13

Kiedyś na portalu aukcyjnym widziałem całą listwę z kloszami z demontażu za ok 50zł ale teraz jakoś nie widzę :eek:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

and
 

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 08:58

A pisałem wcześniej wymieniac żarówki nad tablica na diodowe-nie ciemnieje plastyk i nie jest spekany .
ps.podzwon gdzies na szroty moze cos znajdziesz albo na allegro gdzie maja kijanki na czesci a nie sa wystawione.
i jeszcze jedno moze sam klosz podejdzie z innego auta np espero czy cos innego

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 09:41

and napisał(a):A pisałem wcześniej wymieniac żarówki nad tablica na diodowe

A jakie kupiłeś?
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

and
 

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 09:53


Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 10:15

Hmm no to jeżeli to się tak wypala i taka dewastacja, to nie byłoby głupim pomysłem wymienić od razu te żarówki na ledy, z tym że dla mnie to jest wiejski tuning jak tablica się komuś świeci jak psu jajca, więc ja bym się rozejrzał zamiast za "super hiper krypton mocnymi" to jakimiś "bida version ledwo świecą" i wtedy by to miało sens, widział ktoś takie kiepskie ledy rurkowe? :P
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

and
 

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 10:23

hehehe nie az tak -powiem że w sklepie kupiłem nie takie mocne jak na allegro sprzedawaja mozna 4 ledowe tez kupic-przy okazji zrobie foto to zobaczysz ze jajuszek nie widac :ha aha zawsze mozesz te ledy ściemnic odwracajac diody w innym kierunku w kloszu

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 10:36

Ale niby czemu mają tego nie wymienić na gwarancji? Co mi powiedzą?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 10:39

Testowaliśmy różne żarówki rurkowe z diodami 4-6-8 i po czasie się przepalało i tak.
Teraz mamy wsadzone jak na obrazku i nic się na razie nie dzieje. Cena za sztukę w Aprovi Gdańsku 21PLN (DIODA LED 10X36 12V BIALA)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

kozlp
 

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 11:09

Żeście mnie przekonali. Tak się przyglądałem i faktycznie się zdrowo nagrzewa. Już zamówiłem sobie 6led. :smile:

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 11:26

ruszok napisał(a):Ale niby czemu mają tego nie wymienić na gwarancji? Co mi powiedzą?

Powtórze pytanie: a co mi powiedzą ? Przecież to nie z mojej winy jeździmy na światłach 24h a samochód musi spełniać homologację. Więc jak mi kolsz popęka pojadę do serwisu i tyle. To tak ja by przedni reflektor sięprzytopił bo za długo świeciły się światła drogowe. No chyba że ograniczyli na to gwarancję do dwóch lat. To też możliwe :pałka
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 11:53

witia_2005 napisał(a):
ruszok napisał(a):Ale niby czemu mają tego nie wymienić na gwarancji? Co mi powiedzą?

Powtórze pytanie: a co mi powiedzą ? Przecież to nie z mojej winy jeździmy na światłach 24h a samochód musi spełniać homologację. Więc jak mi kolsz popęka pojadę do serwisu i tyle. To tak ja by przedni reflektor sięprzytopił bo za długo świeciły się światła drogowe. No chyba że ograniczyli na to gwarancję do dwóch lat. To też możliwe :pałka

Cytuje: "A niech mi pan udowodni, że nie uszkodził przy wymianie i mocniej dokręcił" to ja na to "Widzi Pan zdjęcia przed wymianą, syf." a Pan dalej swoje.
Więc szkoda nerwów i olać. Wyleczyłem się z napraw albo coś zgłaszać na gwarancji, czekają, patrzą tylko aż do końca się rozwali i zobaczą co tak piska itd.
Jadę albo słyszę, że TTTM albo jak pan pojeździ i będzie bardziej słychać to proszę podjechać. To o czym my rozmawiamy?!
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 11:57

To tak samo mogą mówić przy uszkodzonym łączniku stabilizatora, albo w/w reflektorze... Jak się do tego normalnie podejdzie to to wymienią...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 12:08

Co rozumiesz przez słowa..
ruszok napisał(a): Jak się do tego normalnie podejdzie to to wymienią...
przecież z "ryjem" nie pojechałem, problem przedstawiłem i czekam co można z tym zrobić. I usłyszałem... "Jak by Pan miał 5tyskm na liczniku to ok wymiana, ale ma Pan 23tys.km i ..." Dłonie opadają. Może podjadę jeszcze do innego ASO KIA i zapytam co z tym fantem.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 12:17

SebolE napisał(a):To o czym my rozmawiamy?!

Zmień serwis. Podtrzymuje zdanie Ruszoka :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

szady
 

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 17:09

Wymieniałem nie raz już. U mnie sytuacja podobna. Przy pierwszej wymianie czyli przy około 5kkm zobaczyłem że plastikowe szkiełko jest popękane.
Do dzisiaj się trzyma i nawet sobie tym głowy nie zawracam.

witia_2005 napisał(a):Zmień serwis. Podtrzymuje zdanie Ruszoka


W moim ASO też by nie wymienili. Sam często mówię "zmień serwis". Problem pojawia się wtedy kiedy do do najbliższego innego jest 250km :ha

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 17:21

Długo się zbierałem. Dziś wymieniłem podświetlenie tablicy na ledy rurkowe białe.
Wieczorem sprawdzę jak świecą.

Ryba4 napisał(a):z tym że dla mnie to jest wiejski tuning jak tablica się komuś świeci jak psu jajca, więc ja bym się rozejrzał zamiast za "super hiper krypton mocnymi" to jakimiś "bida version ledwo świecą"


Wybrałem 6 w rurce. Jak będą "waliły" to wyreguluję kierunek świecenia tak jak opisał "and"

Przy okazji zmieniłem podświetlenie bagażnika, schowka i centralne w kokpicie.
Zostały jeszcze kierunkowe ( te nad głową ). Nie dostałem takowych, ale co się odwlecze ...

Na tym chyba koniec. :grin:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 18:38

Dzisiaj dokonałem wymiany plastików i temat zamknięty. Nowe szkiełka aż pachną ;P
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

14 lut 2011 19:24

SebolE napisał(a):Dzisiaj dokonałem wymiany plastików i temat zamknięty. Nowe szkiełka aż pachną ;P

Rozumiem ,że to euforia z wymiany nie pozwoliła Ci dalej napisać : czy sam czy w ramach gwarancji któreś ASO wymieniło :? :ha
Ryba4 napisał(a):dla mnie to jest wiejski tuning jak tablica się komuś świeci jak psu jajca

Teoretycznie każde nowe auto wchodzące na rynek to dla Ciebie wiocha bo wszyscy idą w "wiejskie LED'y" :zgryz
Niestety dioda jest bardziej kierunkowa niż żarówka ale i z tym można powalczyć np wkładając "rozpraszającą słomę" ( czyt matowy plastik) :ha A na serio to chodzi o przyzwyczajenie. Gdy pomyślisz o podświetleniu tablicy rejestracyjnej od razu kojarzysz tablicę z podświetleniem żarówkowym czyli barwa światła "biała ciepła" a nie jak w ledach "biała zimna". Amen
Przykład :
Obrazek
A wieś zaczyna się wtedy jak tak auto świeci clapping że nie potrzebujesz oświetlenia do cofania :ha
Obrazek
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

15 lut 2011 10:23

o-o-o ta beemka to dobry przykład bo właśnie n najczęściej taki widok mam przed sobą na autostradzie :lol:
Gizmo121 napisał(a):Teoretycznie każde nowe auto wchodzące na rynek to dla Ciebie wiocha bo wszyscy idą w "wiejskie LED'y" :zgryz

nice.. no właśnie nie zupełnie bo ja tez mam ledowe drly np, ale miażdży mnie ja widzę wsadzone jakieś bieda-ledowe żarówki w miejsce postojówek z tyłu czy stopów, które świecą na wprost i ledwo taka lampę potem widać..

edit

Ale mnie olśniło właśnie! :grin: Dziękigizmo! Mam czasem taki problem (przez ciemne szybki) że cofając w nocy w nieoświetlonym miejscu niewiele widzę. Ceed ma i tak o tyle dobrze że światła cofania są dwa, ale może by tam zamiast tych zwykłych żaróweczek (btw: jakich?) wsadzić jakieś właśnie super hiper mocne full hd xenon krypton ledy czy coś tam? Używa się tego przecież okazjonalnie a nie w ruchu, więc nikogo to nie będzie raziło, a ja będę miał piękne szperacze z tyłu i będę wszystko widział :lol: :lol: Ale to tylko taka luźna myśl :good Jakieś linki z allegro co tam podejdzie?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl