Tempomat & Yellow Dakar

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

10 mar 2010 18:17

Prowadzę trudne rozmowy z pewnym ASO w sprawie instalacji tempomatu uniwersalnego waeco - na razie nie są w stanie udzielić mi odpowiedzi, czy podejmą się montażu. Najgorsze jest to , że nikt w Polsce tego nie robił w ceedzie - rola królika doświadczalnego niezbyt mi się uśmiecha.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

10 mar 2010 23:01

rawemon napisał(a):Prowadzę trudne rozmowy z pewnym ASO w sprawie instalacji tempomatu uniwersalnego waeco - na razie nie są w stanie udzielić mi odpowiedzi, czy podejmą się montażu. Najgorsze jest to , że nikt w Polsce tego nie robił w ceedzie - rola królika doświadczalnego niezbyt mi się uśmiecha.

ale nie rozumiem co znaczy "trudne"..dla mnie to zero jedynkowe..albo się podejmują albo nie..jak nie to do następnego ASO..strach wynika wyłącznie z braku takich doświadczeń ale jak przeanalizujesz instrukcje montażu okazuje się ze gdyby nie gwarancja to sam byś to sobie zamontował
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 mar 2010 20:56

Naszym rumuńskim kolegom udalo się...
http://www.clubkiaromania.ro/forum/redu ... 72-20.html.
Szkoda że nie po Polsku

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

30 mar 2010 11:36

Może ktoś jest w stanie rozszyfrować, co to za tempomat(jakiej firmy) jest zaprezentowany na tej rumuńskiej stronie?
Zestaw kosztuje 2100PLN- to dość dużo, ale gdyby był oferowany w polskim ASO KIA, ja bym się zdecydował.
Z tego co czytam na rumuńskim forum, to oferują instalację tempomatu oficjalnie w rumuńskim ASO KIA -w Polsce ASO KIA są w lesie.
Znalazłem na rumuńskiej stronie KIA w akcesoriach tempomat do ceed w dodatkowej dźwigni za 435 euro:
http://www.kia.ro/manuale/accesorii_web.pdf
Uderzę do polskich serwisów w tej sprawie.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

01 kwi 2010 11:40

Dostałem odpowiedź z rumuńskiego serwisu KIA, że oryginalny tempomat zamieszczony w akcesoriach KIA(link wyżej) nie nadaje się do ceeda z silnikiem benzynowym. Kolejny zonk.

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

01 kwi 2010 22:02

rawemon napisał(a):Może ktoś jest w stanie rozszyfrować, co to za tempomat(jakiej firmy) jest zaprezentowany na tej rumuńskiej stronie?
Zestaw kosztuje 2100PLN- to dość dużo, ale gdyby był oferowany w polskim ASO KIA, ja bym się zdecydował.
Z tego co czytam na rumuńskim forum, to oferują instalację tempomatu oficjalnie w rumuńskim ASO KIA -w Polsce ASO KIA są w lesie.
Znalazłem na rumuńskiej stronie KIA w akcesoriach tempomat do ceed w dodatkowej dźwigni za 435 euro:
http://www.kia.ro/manuale/accesorii_web.pdf
Uderzę do polskich serwisów w tej sprawie.


W PL w salonie oferują Tempomat w pakiecie z Blutoothemi taj jeszcze innymi bajerami za 2000 i jeszcze pewnie instalacja a to dużo.
Wiesz moze jak wyglądam kwestia samego tempomatu bo to guziczki, czujniki i moduł,a może i mniej bo (przynajmniej w Oplach) zdarza się że instalacja już jest i tylko przyciski rtrzeba dołożyć?



rawemon napisał(a):Dostałem odpowiedź z rumuńskiego serwisu KIA, że oryginalny tempomat zamieszczony w akcesoriach KIA(link wyżej) nie nadaje się do ceeda z silnikiem benzynowym. Kolejny zonk.

No to mi na rękę bo ja Diesluję

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

02 kwi 2010 08:49

Odpowiem sam sobie.
Dziś Gadałem z ASO i nie da się do diesla założyć, jeżeli nie był założony fabrycznie.
A szkoda...

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

02 kwi 2010 13:03

Karolfm zadzwoń do technotopu Kalinówka - tam do diesli zakładają - jest o tym wcześniej w tym temacie(przeczytaj cały temat).

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

02 kwi 2010 15:19

Jest jeszcze na duńskiej stronie KIA w akcesoriach (KIA shop) tempomat do ceeda benzynowego za ok. 2200PLN:
http://udstyr.kiamotors.dk/main/show1.a ... 2&gruppe=3
Gdyby ktoś miał znajomego w Danii...

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

03 kwi 2010 12:16

Otrzymałem odpowiedź z duńskiego forum ceeda, że ten zestaw http://udstyr.kiamotors.dk/main/show1.a ... 2&gruppe=3 pasuje do wszystkich ceedów benzynowych 2007-2009 z manualną skrzynią biegów.Teraz jak to ściągnąć (zainteresować KMP)oficjalnie do Polski?

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 kwi 2010 14:36

Orrzymałem dziś odpowiedź od duńskiego dilera, który potwierdza, że ich zestaw pasuje do mego ceeda 2008 1.6DOHC. Teraz jak oficjalnie zaimportować ten produkt...

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 kwi 2010 14:54

rawemon napisał(a):Orrzymałem dziś odpowiedź od duńskiego dilera, który potwierdza, że ich zestaw pasuje do mego ceeda 2008 1.6DOHC. Teraz jak oficjalnie zaimportować ten produkt...

po co importować z danii? przecież to raczej napewno nie jest duńska produkcja..ja bym pociągnął temat z duńczykiem i zapytał co to dokładnie jest za tempomat i poszukał gdzieś w naszej ojczyźnie...pamiętaj, że dania to baaaardzo drogi kraj
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 kwi 2010 16:38

karolfm napisał(a):Dziś Gadałem z ASO i nie da się do diesla założyć, jeżeli nie był założony fabrycznie.
A szkoda...


To nieprawda co piszesz. Jest dokładnie tak jak napisał kolega :

rawemon napisał(a):Karolfm zadzwoń do Technotopu Kalinówka - tam do diesli zakładają - jest o tym wcześniej w tym temacie(przeczytaj cały temat).


Dwa tygodnie temu byłem sam osobiście i poruszałem ten temat - kierownica na allegro 250zł + robocizna 750zł
czyli za tysiaka masz tempomat - co do kierownicy nie wiem czy jeszcze mają ale kierownik serwisu
poinformował mnie że takową posiada i widnieje ona na jakiejś aukcji tylko nie pamiętam czy na allegro.
Jeżeli jesteś zainteresowany to wystarczy do nich zadzwonić - jak dobrze pamiętam to szef salonu sobie zrobił takiego
moda w swojej kijance i wszystko jest ok. Rzecz jasna mówię o 1.6 CRDI. W benzynie z tego co pytałem jeszcze nie zakładali
ponieważ są bardzo duże koszty.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 kwi 2010 19:41

Jjs - prowadziłem dziś korespondencję z duńskim dilerem KIA.Dialog się zakończył gdy poprosiłem o numer katalogowy tego tempomatu.Wysłałem też zapytanie do KIA Dania - bez odpowiedzi.Po prostu nie chcą się podzielić wiedzą. To samo było na forum rumuńskim ceeda.Facet chętnie rozmawiał o kupnie u niego.Gdy poprosiłem by podał numer katalogowy - powiedział , że nie poda, bo to jego biznes.Na duńskim forum ceeda też nikt mi nie pomógł poza stwierdzeniem, że tempomat pasuje do ceeda benzynowego. Chyba zdecyduję się na Waeco MS50 - 700PLN na allegro.Mam zgodę ASO na montaż.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 kwi 2010 22:06

rawemon napisał(a): Chyba zdecyduję się na Waeco MS50 - 700PLN na allegro.Mam zgodę ASO na montaż.
i słusznie :) ..a jak znajdziesz bytrego elektryka to i kierownicę ze sterowaniem tempomatu Ci podłączy..każdym tempomat do silnika sterowanego linką gazu działa tak samo...więc płacenie duńczykom 3x więcej to przesada
PRO CEED 1.6pb

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

07 kwi 2010 15:24

Gdyby ktoś chciał zamówić przyciski do sterowania tempomatem z kierownicy, to informuję, że kosztują w ASO KIA 748PLN. Nieźle sobie liczą za 2 małe kawałki plastiku.

AUTOR WĄTKU
Strus Pedziwiatr
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

07 kwi 2010 19:38

Panowie tak się składa że ja mieszkam w Danii i może bym mógł w czymś pomoc odnośnie tego tempomatu np. spróbował zdobyć ten.nr.katalogowy.Z tego co wiem to tylko w dwu litrówkach benzyniakach jest tempomat,tutaj jest zdjęcie kijanki i chyba ma właśnie tempomat http://www.bilbasen.dk/brugt-bil/forhan ... 201551.htm.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

07 kwi 2010 22:07

rawemon napisał(a):Gdyby ktoś chciał zamówić przyciski do sterowania tempomatem z kierownicy, to informuję, że kosztują w ASO KIA 748PLN. Nieźle sobie liczą za 2 małe kawałki plastiku.

oj..poczekasz na okazje na allegro i kupisz kierownice..a potem sprzedasz ja ze swoimi przyciskami :twisted:
PRO CEED 1.6pb

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 kwi 2010 11:57

Strus Pedziwiatr, drogą mailową jeden z duńskich dilerów poinformował mnie, że ten tempomat do ceedów benzynowych(również do mojego 1.6DOHC) to lokalny produkt - czyli musiałbym go kupić w Danii.To duże ryzyko -cena wysoka i nie ma pewności, że będzie wszystko ok. Jeżeli byś zdobył jakieś dodatkowe informacje, to oczywiście będę wdzięczny.Głównie by mnie interesowała dokumentacja/instrukcja montażu i numer katalogowy tego zestawu.

AUTOR WĄTKU
Strus Pedziwiatr
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 kwi 2010 16:18

W niedziele sie wybieram do dilera na jazde probna bo chce sie przesiasc z peugota 407 wlasnie na kijanke 1.6 crdi 115 konikow wersja sport to sprobuje wyciagnac jakies info odnosnie tego tempomatu.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl