Tempomat & Yellow Dakar

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sty 2010 15:40

rawemon napisał(a):Niestety dzisiaj otrzymałem odpowiedź odmowną z Lublina.Nie zamontują mi tempomatu - zbyt skomplikowane, choć teoretycznie możliwe.To już chyba koniec moich marzeń o tempomacie w moim cee'dzie.


Spróbuj w innym ASO, na pewno ktoś ogarnie temat

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sty 2010 15:55

bociek napisał(a):
Spróbuj w innym ASO, na pewno ktoś ogarnie temat


A jeśli nie znajdziesz takiego ASO to może czas zakasać rękawy.

TAK zrobili to nasi sąsiedzi za wschodniej granicy
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sty 2010 16:56

Nie mam co próbować w innym ASO, bo wątpię by jakiekolwiek umiało to zrobić. Pan z Technotopu powiedział mi, że w dieslu założenie tempomatu to pestka w porównaniu z benzyną. W innych ASO nawet w dieslu nie umieją, a co mówić o benzynie.Nie chcę instalacji chałupniczych made in Russia. Interesuje mnie tylko oryginalna w ASO - a taka nie istnieje z 1.6DOHC.

AUTOR WĄTKU
jarekjack
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

13 sty 2010 15:35

mszyca100 napisał(a):1.6 CRDI

Kolego mam ten sam silnik, ale kierownica po FL,
Czy to się da zrobić bez downgrade'u kiery?

Bedę wdzięczny za jakiekolwiek info

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

13 sty 2010 16:02

Jarekjack - zadzwoń do Technotopu - tam ci odpowiedzą.

AUTOR WĄTKU
1grzegorz
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

01 lut 2010 15:45

Witam
Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa tempomatu w benzynce 2.0 Op+ ?
Mam kierownicę w przyciskami, nawet kontrolka się zapala po włączeniu tempomatu tylko ten nie działa.
Może to tylko kwestia zmiany softu ?
z góry dzięki za podpowiedź

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

01 lut 2010 16:28

Zadzwoń do Technotopu w Lublinie - tam są spece od tempomatu w ceedzie. Ewentualnie Warszawa Czyżewska.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

01 lut 2010 22:32

1grzegorz napisał(a):Witam
Czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa tempomatu w benzynce 2.0 Op+ ?
Mam kierownicę w przyciskami, nawet kontrolka się zapala po włączeniu tempomatu tylko ten nie działa.
Może to tylko kwestia zmiany softu ?
z góry dzięki za podpowiedź

nie kumam..kupiłeś używkę? wymieniłeś kierę? czytałeś instrukcję obsługi? jeśli samochód masz od nowości to powinieneś wiedzieć jak to działa, a jeśli używany to jest manual..a jeśli tylko podmieniłeś kierownicę to nie masz tempomatu
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
1grzegorz
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

02 lut 2010 22:13

Auto nowe z salonu, nie płaciłem za opcję dodatkową "tempomat". Auto podobno rzadko spotykane w tej konfiguracji silnika i wyposażenia.
Instrukcję mam i potrafię czytać.
Dzwoniłem do Lublina, są zdziwieni że mam zamontowaną kierownicę z obsługą tempomatu .
Mam podesłać im zdjęcia ściany grodziowej i nr VIN, sprawdzą w specyfikacji zamówienia. Jeżeli nie mam zamontowanego silniczka krokowego do obsługi linki gazu to nic nie poradzą.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 lut 2010 11:01

Jeszcze jest tzw. tempomat uniwersalny, który można zamontować do podobno każdego samochodu :
http://www.allegro.pl/item906812320_tem ... salny.html
http://www.waeco.com/en/4374_452.php

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 lut 2010 13:07

rawemon napisał(a):Jeszcze jest tzw. tempomat uniwersalny, który można zamontować do podobno każdego samochodu :
http://www.allegro.pl/item906812320_tem ... salny.html
http://www.waeco.com/en/4374_452.php

oczywiście, że można i będzie równie dobry jak fabryczny tylko że tańszy (porównując z opcją dołożenia w ASO), tempomat to w gruncie rzeczy dość prymitywne urządzenie, potrzebyny jest mechanizm regulujący linkę gazu, podpięcie do czujnika prędkości i pedałów..jakbym miał montować to właśnie taki waeco (nie jest to żadna instalacja chałupnicza, tempomat fabryczny działa na identycznej zasadzie, można się nawet pokusić o podpięcie go pod oryginalne przyciski bo zakładam że działają one na zasadzie prostego zwierania a nie jakichś skomplikowanych przełączników sterujących cyfrowo)
PRO CEED 1.6pb

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 lut 2010 19:07

rawemon napisał(a):Jeszcze jest tzw. tempomat uniwersalny, który można zamontować do podobno każdego samochodu


Taki możesz zainstalować tylko w samochodach, w których istnieje linka gazu.
W przypadku 1,6 crdi, gdzie występuje bezlinkowy pedał gazu sam moduł sterowania tej firmy kosztuje na rynku niemieckim ok. 350 euro
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 lut 2010 23:14

stj napisał(a):
rawemon napisał(a):Jeszcze jest tzw. tempomat uniwersalny, który można zamontować do podobno każdego samochodu


Taki możesz zainstalować tylko w samochodach, w których istnieje linka gazu.
W przypadku 1,6 crdi, gdzie występuje bezlinkowy pedał gazu sam moduł sterowania tej firmy kosztuje na rynku niemieckim ok. 350 euro
ale rawemon (tak jak i ja) ma linkę 8-)
PRO CEED 1.6pb

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 lut 2010 08:36

W przypadku 1.6Crdi w Technotopie aktywują ci funkcję tempomatu w kompie, połączą z przyciskami sterowania na kierownicy i wsio. Problem jest z silnikami benzynowymi 1.4, 1.6 - bo mają linkę gazu - jedynym rozwiązaniem jest tu właśnie tempomat uniwersalny.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

16 lut 2010 20:12

Gdyby ktoś próbował instalacji tempomatu uniwersalnego Waeco MS50 w ceedzie, to proszę o info. Ja może spróbuję, jak będę miał pewność, że nie przepadnie mi gwarancja.Niestety ten tempomat można kupić tylko na allegro - firma Webasto(jedyny na Polskę importer Waeco) nie sprzedaje tempomatów.
Oto link do obrazkowej instrukcji instalacji tego tempomatu w kia cee'd :
http://www.carware.ru/m_galleryphoto.php?galleryId=16

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

16 lut 2010 23:00

jak zrobisz w aso to problemu gwarancji nie będzie, problemem może być tylko znalezienie kompetentnego serwisu który się tego podejmie, a no i warto albo kupić kierownicę od wersji z tempomatem (żeby mieć przyciski) albo kupić akcesoryjny przełącznik w manetce (ten panel sterowania jakoś nie pasuje do ceeda)
PRO CEED 1.6pb

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

17 lut 2010 15:47

Ciekaw jestem ile taka kierownica z przyciskami do tempomatu kosztuje w ASO, bo na allegro, to nie ma takiej od kilku miesięcy.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

17 lut 2010 16:02

rawemon napisał(a):Ciekaw jestem ile taka kierownica z przyciskami do tempomatu kosztuje w ASO, bo na allegro, to nie ma takiej od kilku miesięcy.

teraz faktycznie nie ma ale jeszcze niedawno temu była, a jak w ASO kupować to nie całą kierownicę tylko przyciski, pewnie po circa 150zł za stronę, a cała kierownica pewnie z 800 albo 1000
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

25 lut 2010 17:17

jjs napisał(a):
rawemon napisał(a):Ciekaw jestem ile taka kierownica z przyciskami do tempomatu kosztuje w ASO, bo na allegro, to nie ma takiej od kilku miesięcy.

teraz faktycznie nie ma ale jeszcze niedawno temu była, a jak w ASO kupować to nie całą kierownicę tylko przyciski, pewnie po circa 150zł za stronę, a cała kierownica pewnie z 800 albo 1000

Dobra myśl o wymianie przycisków... pytanie tylko czy uda się je kupić... coraz bardziej mam ochotę na tempomat.... :mrgreen:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

25 lut 2010 23:23

bob napisał(a):Dobra myśl o wymianie przycisków... pytanie tylko czy uda się je kupić... coraz bardziej mam ochotę na tempomat.... :mrgreen:
to czesc zamienna jak kazda inna..pytanie nie "czy" ale "za ile"..na allegro bym nie liczyl..pozostaje ASO
PRO CEED 1.6pb

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl