Tempomat & Yellow Dakar

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lukado1
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

25 wrz 2009 20:36

asfilm napisał(a):Witajcie

Jeśli chodzi o tempomat to w EuroKas w Katowicach koszt dołożenia do jeżdżącego już Ceeda:

Ja pytałem do mojego pro w wersji optimum z silnikiem 2.0 CRDi

Koszt tempomatu - 1400zł + ok. 400zł montaż.

Czas montażu - 4 godziny


Potwierdzam - testowałem w 2.0 CRDi bardzo ładnie chodzi... :mrgreen:
Jest opcja sterowania z kierownicy

AUTOR WĄTKU
mszyca100
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

27 wrz 2009 10:50

Rozmawalem z panem Sebastianem z EuroKas i wycena dla 1.6 CRDI to koszt okolo 6 tys zlotych ?!?

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

27 wrz 2009 11:31

W Lublinie dowiadywałem się z ciekawości kierownica z allegro za 300 zł ze sterowaniem tempomatem + 500 zł podłączenie i wszystko działa. Dyrektor salonu ma tak zrobione w swoim 1.6 crdi.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

06 paź 2009 22:28

teon napisał(a):W Lublinie dowiadywałem się z ciekawości kierownica z allegro za 300 zł ze sterowaniem tempomatem + 500 zł podłączenie i wszystko działa. Dyrektor salonu ma tak zrobione w swoim 1.6 crdi.

za taką cenę chętnie bym zamontował 8-)

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 gru 2009 12:23

Dziś przez przypadek dowiedziałem się, że w serwisie huyndaia można zamontować tempomat do każdej wersji silnikowej i30.Koszt całej operacji to 1500PLN. Tempomat ze sterowaniem w kierownicy. Szkoda , że firma KIA nie pomyślała o takiej możliwości.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 gru 2009 14:16

rawemon napisał(a):Dziś przez przypadek dowiedziałem się, że w serwisie huyndaia można zamontować tempomat do każdej wersji silnikowej i30.Koszt całej operacji to 1500PLN. Tempomat ze sterowaniem w kierownicy. Szkoda , że firma KIA nie pomyślała o takiej możliwości.

pewnie niefabryczny i pewnie w kii też można..
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 gru 2009 15:39

jjs napisał(a):pewnie niefabryczny i pewnie w kii też można..


Nie sądzę, by niefabryczny, bo to jest za duża ingerencja w fabryczną elektronikę. Dla przykładu, w grupie VAG wygląda to tak, że wyjmuje się manetkę wycieraczek a w jej miejsce wstawia się wersję manetki z dodanymi przyciskami tempomatu, po czym podłącza się VASa i aktywuje się obsługę tempomatu, która cały czas jest zaimplementowana w elektronice auta, acz nie włączona. Bardzo często elektronika jest do czegoś przygotowana a brak jakiegoś elementu (np. przycisków) powoduje brak funkcji. To wynika z minimalizowania kosztów produkcji - żeby nie klepać kilku różnych modeli modułu, czy urządzenia. Nawet w elektronice użytkowej często masz takie sytuacje, że niższy model jakiegoś urządzenia ma na płycie obsługę czegoś, ale aktywną dopiero w wyższym modelu. Albo czasem coś jest wręcz programowo zablokowane w niższym modelu. Chociażby komórki, gdzie czasem jest, dajmy na to, obsługa WiFi, tylko wystarczy podłączyć kompa i coś wgrać, dograć, sflashować, etc. Np. była kiedyś taka seria Ericssonów Txx. Między modelem 10 a 18 było kilka stówek różnicy w cenie, ze względu na obsługę głosową, którą wystarczyło po prostu włączyć specjalnym softem w tym tańszym modelu:)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 gru 2009 19:34

Kolego jjs w i30 jest to fabryczne - zobacz katalog tego modelu(wyposażenie opcjonalne).W Niemczech ta opcja kosztuje 499 euro.Natomiast w ceed producent nie przewidział takiej możliwości.Temat zgłębiłem bardzo gruntownie. Niestety tu hyundai bije na głowę kię.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

15 gru 2009 19:51

Z podłączeniem tempomatu w ceedzie nie ma problemu wystarczy tylko kierownica ze sterowaniem oraz parę godzin pracy elektryka. Tak jak mówiłem wcześniej w Lubinie tak robią, nawet już był u nich jeden z naszych forumowiczów ze śląska po przeczytaniu tego wątku. W i30 może być łatwiej ponieważ sterowanie audio jest takie same w wersji z tempomatem i bez ponieważ odpowiadają za to tylko przyciski po lewej stronie. W ceedzie gdy jest tempomat audio jest tylko po lewej stronie i nie ma paru funkcji (np. mute).

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

16 gru 2009 08:47

Z intalacją tempomatu w dieslu może nie jest trudno.Natomiast z silnikami benzynowymi 1.4 , 1.6 wymaga wymiany masy elementów.Koszt powyżej 10 tysięcy złotych. Ceed nie miał tempomatu z tymi silnikami w żadnej wersji i w żadnym kraju.

AUTOR WĄTKU
mszyca100
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

19 gru 2009 13:56

A ja załozylem tempomat w Kia w Lublinie za 1000 zl plus 150 zl za kierowice na allegro polecam; poza droga z Chorzowa do Lublina :? dziala super !!!!

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

20 gru 2009 09:57

Mszyca100, z jakim silnikiem?

AUTOR WĄTKU
mszyca100
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sty 2010 21:53

1.6 CRDI

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sty 2010 22:12

mszyca100 napisał(a):1.6 CRDI


możesz udzielić wiecej szczegółów :?:

jaka kierownica
jak montowali etc.

tez chce zmontować tampomacik

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

08 sty 2010 22:58

Ja już opisywałem w tym wątku jak to robią. Kierownica ze sterowaniem tempomatem z allegro od kia cee'd + kilka godzin pracy elektryka który podłączy to wszystko do komputera. Tempomat działa tak samo jak jest to opisane w instrukcji obsługi. W innych salonach może być z tym problem ponieważ oni już u kilku klientów to dodawali w samochodach marki kia, a ceeda sobie przećwiczyli ponieważ szef salonu montował w swoim, dlatego w innych salonach może być problem ponieważ mogą się bać za to zabrać oraz będzie to kosztować dużo więcej bo muszą to rozpracować co w Lublinie elektrycy zrobili hobbistycznie na aucie szefa.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sty 2010 00:19

teon napisał(a):Ja już opisywałem w tym wątku jak to robią. Kierownica ze sterowaniem tempomatem z allegro od kia cee'd + kilka godzin pracy elektryka który podłączy to wszystko do komputera. Tempomat działa tak samo jak jest to opisane w instrukcji obsługi. W innych salonach może być z tym problem ponieważ oni już u kilku klientów to dodawali w samochodach marki kia, a ceeda sobie przećwiczyli ponieważ szef salonu montował w swoim, dlatego w innych salonach może być problem ponieważ mogą się bać za to zabrać oraz będzie to kosztować dużo więcej bo muszą to rozpracować co w Lublinie elektrycy zrobili hobbistycznie na aucie szefa.

ale powraca pytanie..czy jest tak jak mówi rawemon..dotyczy to tylko diesli?
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sty 2010 00:27

Tak bo w benzynie na przeszkodzie stoi przepustnica.

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

09 sty 2010 10:51

W Warszawie żadne ASO nie podjęło się założenia tempomatu do cee'da. Zadałem temat założenia tempomatu w salonie Technotop w Lublinie z moją cee'd 1.6 benzyna. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi, czy to zrobią i ile to będzie kosztowało.Choć pan z salonu powiedział mi, że chyba dadzą radę.Czekam na odpowiedź .

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempomat & Yellow Dakar

10 sty 2010 00:17

rawemon napisał(a):W Warszawie żadne ASO nie podjęło się założenia tempomatu do cee'da. Zadałem temat założenia tempomatu w salonie Technotop w Lublinie z moją cee'd 1.6 benzyna. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi, czy to zrobią i ile to będzie kosztowało.Choć pan z salonu powiedział mi, że chyba dadzą radę.Czekam na odpowiedź .

swietnie..daj znac jak sie czegos dowiesz..rozumiem ze po wypowiedziach panow z ASO mozna nabrac przekonania ze cos jest niemozliwe ale nie zaszkodzi zweryfikowac :twisted: wbrew opinii wielu forumowiczow uwazam ze nawet w miescie w Polsce..nie mowiac o trasie..tempomat da sie wykorzystac 8-)
PRO CEED 1.6pb

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

11 sty 2010 15:18

Niestety dzisiaj otrzymałem odpowiedź odmowną z Lublina.Nie zamontują mi tempomatu - zbyt skomplikowane, choć teoretycznie możliwe.To już chyba koniec moich marzeń o tempomacie w moim cee'dzie.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl