Tempomat & Yellow Dakar

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
novee
 

21 mar 2009 12:44

Ale w automacie to by nie miało znaczenia. Przecież z założenia jak miałby trzymać stałą prędkość, to czy manual czy automat, to wtedy biegami nie miesza.

Ale na A2 kawałkami da się z tempomatem pojechać.

AUTOR WĄTKU
falco83
 

21 mar 2009 13:30

orientuje się ktoś ile taki tempomat może kosztować do 1.6crdi procka?

AUTOR WĄTKU
olus
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 17:50

Czy ktoś z was montował tempomat w istniejącej już maszynie? Chodzi oczywiście o Kia Cee'd 1,6 CDTI. Z góry dzięki za odpowiedź.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 18:13

Dyrektor serwisu w Lublinie mi się chwalił że zamontował w swoim 1.6 crdi jakiś z allegro za 200 zł i jest zadowolony, więc możesz zadzwonić tam i się popytać o szczegóły tel. 081 7488888.

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 18:31

Na ceedonline też można znaleźć foto-story montażu tempomatu.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 19:28

stj napisał(a):Na ceedonline też można znaleźć foto-story montażu tempomatu.

podrzuć linkę bo szukam i szukam i nie mogę znaleść

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 19:41

SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 20:00

dzięki, ale niestety nie do wykorzystania w CRDi wg mnie. W CRDi mamy tzw "drive by wire" czyli brak linki gazu, a ten tempomat jest rozwiązaniem mechanicznym. Ja strasznie choruję na tempomat, który miałem w poprzednim aucie, a którego nie mogłem zamówić do ceedka (wtedy jeszcze nie było w ofercie w PL)

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 20:26

Witajcie

Jeśli chodzi o tempomat to w EuroKas w Katowicach koszt dołożenia do jeżdżącego już Ceeda:

Ja pytałem do mojego pro w wersji optimum z silnikiem 2.0 CRDi

Koszt tempomatu - 1400zł + ok. 400zł montaż.

Czas montażu - 4 godziny

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 21:11

tydzień temu zrobiłem trasę około 2k km i mogę z pełną świadomością powiedzieć ze na trasie PL-DE-A-I (Polska - Włochy) tempomat by się w ogóle nie przydał ball
Przede wszystkim dlatego, ze ograniczenia są tak często ze zanim bym włączył już bym wyłączał, po drugie ruch ... nie da się trzymać jednej prędkości np. w Niemczech odwołanie 120 i lecisz do 180 a ty zaraz trzeba hamować bo coś już na klapie siedzi ... i potem znowu gaz bo drugim pasem 120 jadą (może odwołania nie widzieli)
w Austrii pomimo zakupionej winiety jedzie się 70-130 około 20 odcinków w remoncie ... z kolei w Italii 70 jedzie się 100 ale trzeba uważać na radary ... normalnie 130 ale tez raczej ciężko trzymać ta prędkość jadąc 2 pasem

Reasumując jak bym miał tempomat (a nie mam w moim ceedzie) to i tak nie przyniósł by on pożytku mybomb, przejechałem 11 h z 4-5 przystankami 5 minutowymi ale noga nie odpada :twisted:

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 22:05

Franky napisał(a):tydzień temu zrobiłem trasę około 2k km i mogę z pełną świadomością powiedzieć ze na trasie PL-DE-A-I (Polska - Włochy) tempomat by się w ogóle nie przydał

Ja miałem i IMO bardzo się przydaje nawet w PL. Używałem go dość często

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

28 lip 2009 22:12

asfilm napisał(a):Witajcie

Jeśli chodzi o tempomat to w EuroKas w Katowicach koszt dołożenia do jeżdżącego już Ceeda:

Ja pytałem do mojego pro w wersji optimum z silnikiem 2.0 CRDi

Koszt tempomatu - 1400zł + ok. 400zł montaż.

Czas montażu - 4 godziny

Rozumiem że chodzi o oryginalny tempomat, ze sterowaniem w kierownicy :?:

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 07:12

less napisał(a):
Franky napisał(a):tydzień temu zrobiłem trasę około 2k km i mogę z pełną świadomością powiedzieć ze na trasie PL-DE-A-I (Polska - Włochy) tempomat by się w ogóle nie przydał

Ja miełem i IMO bardzo się przydaje nawet w PL. Używałem go dość często


jakos nie jestem przekonany, trasa w PL to ciągłe zmiany 4, 5 (wyprzedzanie tirów) miasto - sygnalizacje, może za granica na autostradach by sie przydał szczególnie w Austrii czy Niemczech gdzie przekroczenia o kilka km/h sa karalne, choc to i tak jest trudne nawet z tempomatem. Licznik zawsze troche oszukuje, testowane na 3 GPSach i właśnie w trasie zawsze opieram sie na gpsie tym bardziej ze obecnie mam 16 cali felgi i niższy profil.

AUTOR WĄTKU
olus
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 12:17

Wydaje mi się że jak ktoś pyta się gdzie można to kupić lub ile to kosztuje to decyzję o jego użyciu ma już podjętą. To ze jedna osoba skacze co chwile swoim autem nie oznacza ze każdy to robi. Poza tym autami jeździ się nie tylko po Polsce lecz również po innych krajach gdzie jazda jest płynniejsza.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 13:01

Ja w swoim mam tempomat oryginalny z racji automatu i korzystam często w trakcie jazdy. Używam go już automatycznie. Szczególnie lubię z nim jeździć przez nasze często przydługie obszary zabudowane, wtedy ustawiam 60-70 i jadę, lub gdy jest w miarę luźniej na drodze to ustawiam ok 115 i jadę. Nawet w trochę większym ruchu się da tylko trzeba stosować zasadę ecodrivingu czyli planować z wyprzedzeniem i wtedy + i - na kierownicy dokonuje korekt. U mnie przyciski tempomatu są najbardziej zużytymi/wyślizganymi elementami w aucie. Większość osób krytykuje a nigdy nie miało, nie jest to dodatek konieczny ale jeśli się ma to zwiększa wygodę korzystania z auta.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 15:00

Chodzi o tempomat ze sterowaniem w dodatkowej gałce po lewej stronie pod gałką kierunkowskazu.

Sterowanie w kierownicy to koszt dodatkowo jakieś 1000zł, trzeba pociągnąć dodatkowe wiązki i wymienić kierownicę.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 23:24

teon napisał(a):Ja w swoim mam tempomat oryginalny z racji automatu i korzystam często w trakcie jazdy

Z automatem tempomat to po prostu bajka jest (wiem b miałem taki zestaw), bo tempomat dodatkowo wymusza zmiany biegów gdy jest taka potrzeba

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

29 lip 2009 23:25

asfilm napisał(a):Chodzi o tempomat ze sterowaniem w dodatkowej gałce po lewej stronie pod gałką kierunkowskazu.

Sterowanie w kierownicy to koszt dodatkowo jakieś 1000zł, trzeba pociągnąć dodatkowe wiązki i wymienić kierownicę.

A to szkoda. Mi się wydawało że wystarczy wymienić same przyciski a nie całą kierę, a co do kabli to jest szansa że jednak są i wystarczy tylko podpiąć

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 sie 2009 16:03

Dzwoniłem dzisiaj do Kia Plaza w Warszawie.Koszt dołożenia tempomatu w moim 1.6DOHC to ok. 8tys.PLN.Wiąże się to m.in. z wymianą komputera.Cena jest zaporowa.Szkoda,że dopiero teraz będzie można zamówić ceeda z tym silnikiem i z tempomatem(rok modelowy 2010).

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tempomat & Yellow Dakar

12 sie 2009 19:29

rawemon napisał(a):Dzwoniłem dzisiaj do Kia Plaza w Warszawie.Koszt dołożenia tempomatu w moim 1.6DOHC to ok. 8tys.PLN.Wiąże się to m.in. z wymianą komputera.Cena jest zaporowa.

W dieslach powinno być znacznie takiej bo "gaz" jest sterowany kablem a nie linką. W autach (dieslach) koncernu VAG zazwyczaj jest okablowanie i wystarczy dołożyć dźwigienkę ze sterowaniem tempomatu (coś około 300 plnów), aktywować funkcję w kompie i tempomat bangla

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl