Kontrolka ESP OFF.

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Kontrolka ESP OFF.

14 sty 2011 10:48

Wczoraj wymieniałem akumulator i już się przestraszyłem, że jest coś z nim nie tak - ponieważ po pierwszym włączeniu cały czas paliła się kontrolka ESP OFF. Nie dało się ESP włączyć. Przejechałem się chwilę samochodem zgasiłem silnik i potem już wszystko wróciło do normy. Następnie drugi raz odłączyłem akumulator i znowu to samo. Czy ESP potrzebuje jakiegoś czasu po resecie (odłączeniu akumulatora) do przetestowanie, że nie można go włączyć? Czytałem parę wątków na temat ESP - ale tam w sumie było to traktowane jako awarie. U mnie się nie dało włączyć ESP po każdorazowym odłączeniu akumulatora.
Teraz jest wszystko o.k. tylko tak z ciekawości pytam czy to jest normalne.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

14 sty 2011 11:32

TAK, jest nawet informacja dla serwisów że to normalne zachowanie.
Ostatnio edytowano 14 sty 2011 17:07 przez teon, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

14 sty 2011 13:21

teon napisał(a):TAK, jest nawet była informacja dla serwisów że to normalne zachowanie.

O.K. to mnie uspokoiłeś - pewnie po wyzerowaniu po prostu ESP musi się jakoś dostroić. Temat do zamknięcia.

AUTOR WĄTKU
magbob
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

15 sty 2011 12:53

Jest to nawet w instrukcji opisane .... też tak miałem przy wymianie żarówki, gdy musiałem wyjąć akumulator :szok

AUTOR WĄTKU
kasia_mm
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

15 sty 2011 14:06

Mi się od początku użytkowania auta po mocniejszym ale czasami i zwykłym hamowaniu kontrolka włącza i dopiero ponowne uruchomienie silnika powoduje jej wyłączenie. Zgłaszaliśmy to na każdym przeglądzie - wdłg. serwisu jest wszystko ok.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

15 sty 2011 14:37

U Ciebie to raczej wina któregoś z czujników ABS.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

16 sty 2011 20:32

kasia_mm napisał(a):Mi się od początku użytkowania auta po mocniejszym ale czasami i zwykłym hamowaniu kontrolka włącza i dopiero ponowne uruchomienie silnika powoduje jej wyłączenie. Zgłaszaliśmy to na każdym przeglądzie - wdłg. serwisu jest wszystko ok.

Miałem podobny objaw od początku zakupu auta, ale u mnie kontrolka zapalała się po najechaniu na dziurę, podjechaniu pod krawężnik itp. zgłaszałem to kilkakrotnie, aż w końcu serwis się tym zajął - wymienili na gwarancji jakieś "konektory" czy jakoś tak i na razie od roku zjawisko pojawiło się tylko dwa razy. :smile:

AUTOR WĄTKU
toomas
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

16 sty 2011 21:13

teon napisał(a):TAK, jest nawet informacja dla serwisów że to normalne zachowanie.


Chyba nie dla wszystkich bo w BDG Tarnów jak wymienili mi pompę hamulcową i odpinali przy tym aku to też tak było. Jak zwróciłem im uwagę że się świeci cały czas to byli w szoku i nie wiedzieli co jest grane.

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

17 sty 2011 21:14

toomas napisał(a):
teon napisał(a):TAK, jest nawet informacja dla serwisów że to normalne zachowanie.


Chyba nie dla wszystkich bo w BDG Tarnów jak wymienili mi pompę hamulcową i odpinali przy tym aku to też tak było. Jak zwróciłem im uwagę że się świeci cały czas to byli w szoku i nie wiedzieli co jest grane.

Znalazłem fajną informację w instrukcji:
✽ UWAGA
Po ponownym podłączeniu lub
doładowaniu wyczerpanego
akumulatora zapalić się może
wskaźnik ESP OFF. W takim
przypadku należy obrócić uchwyt o
pół obrotu w lewo i w prawo
przy
wyłączniku zapłonu znajdującym
się w położeniu ON. Następnie po
wyłączeniu zapłonu należy
ponownie uruchomić silnik.
Wskaźnik ESP OFF możne zgasnąć.
Jeśli jednak nie zgaśnie, układ
powinien zostać jak najszybciej
sprawdzony przez autoryzowanego
sprzedawcę KIA.


Co to jest uchwyt? Pewnie chodzi o kierownicę.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

17 sty 2011 22:32

Chyba bez koreańskiego oryginału nie da się ustalić, co to ma być za uchwyt :ha
W angielskiej wersji jest to samo, co po polsku - handle

✽ NOTICE
After reconnecting or recharging a
discharged battery, the ESP OFF
indicator may illuminate.
In this case, turn the handle half way
to the left and right while the ignition
switch is in the ON position. Then,
restart the engine after the ignition is
off. The ESPOFF indicator may turn
off. If the ESP OFF indicator does
not turn off, have the system checked
by an authorized Kia dealer as soon
as possible.

W szwedzkiej instrukcji w ogóle nie ma tego akapitu przy opisie działania ESP.

Pewno chodzi jednak o kierownicę, bo jak sobie przypominam odłączanie akumulatora: lampka ESP świeci, naciskanie guzika nie pomaga - wyjazd z parkingu z kilkoma skrętami kierownicy, zgaszenie silnika i dopiero po powtórnym uruchomieniu zgasła.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Kontrolka ESP OFF.

17 sty 2011 23:35

Musi się wykonać kalibracja diod w kierownicy więc na pewno chodzi o kierownicę :thanks

ESP sprawdza kąt kierownicy także będzie świecić dopóki się tego nie wykona.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
Sebo83
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

19 mar 2011 11:22

Witam
U mnie po usunięciu problemu z zanikającą masą, zaraz po wyjechaniu z serwisuj zaświeciła się kontrolka esp off esp on i abs, poczym skasował się licznik dzienny, spalanie itp. Po 1 sekundzie wszystko zgasło i wróciło do normy. Nie wiem czemu tak się stało, ale może podobna przypadłość do Waszych - może np po odłączeniu aku po kilku przejechanych metrach ustawia się wszystko...???

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Kontrolka ESP OFF.

20 mar 2011 11:09

Kontrolka ESP zapala się zawsze, gdy był dłączony akumlator. Po ponownym uruchomieniu autka, wystarczy kilka ruchów kierownicą w lewo i prawo, by wszystko wróciło do normy.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

20 mar 2011 12:22

awer napisał(a):Kontrolka ESP zapala się zawsze, gdy był dłączony akumlator. Po ponownym uruchomieniu autka, wystarczy kilka ruchów kierownicą w lewo i prawo, by wszystko wróciło do normy.

Kilka ruchów kierownicy i wyłączenie silnika. Po ponownym włączeniu jest o.k. Samo ruszanie kierownicą niewiele daje.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

01 mar 2012 21:38

mziutek napisał(a):
Pewno chodzi jednak o kierownicę, bo jak sobie przypominam odłączanie akumulatora: lampka ESP świeci, naciskanie guzika nie pomaga - wyjazd z parkingu z kilkoma skrętami kierownicy, zgaszenie silnika i dopiero po powtórnym uruchomieniu zgasła.


Przez prawie rok od tego odłączania było wszystko OK.
Teraz przy okazji przeglądu (z serwisowym kompem) okazało się, że komputer auta pamięta ten fakt -
trzeba było skasować, w dodatku należało wykalibrować układ wspomagania kierownicy.
Żadnej różnicy w prowadzeniu auta po tej kalibracji nie zauważyłem.

AUTOR WĄTKU
mostom
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

02 mar 2012 13:17

mziutek napisał(a):
Przez prawie rok od tego odłączania było wszystko OK.
Teraz przy okazji przeglądu (z serwisowym kompem) okazało się, że komputer auta pamięta ten fakt -
trzeba było skasować, w dodatku należało wykalibrować układ wspomagania kierownicy.
Żadnej różnicy w prowadzeniu auta po tej kalibracji nie zauważyłem.

Komputer masę nieistotnych śmieci trzyma - taka jego rola - pewnie raz na jakiś czas przydałoby się go resetem potraktować (wyzerować) - to tak jak PC-ta :)

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

24 kwi 2012 12:42

hmm
nie wiem gdzie sie wkleic.

mam pytanko, czy po przekroczeniu jakiejs predkosci ESP ma prawo sie wyłaczac ?? potem po zwolnieniu znowu sie wlaczyc i kontrolka wyl. gasnie ....

wie ktos cos ?

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Kontrolka ESP OFF.

24 kwi 2012 12:58

lewadzki napisał(a):hmm
nie wiem gdzie sie wkleic.

mam pytanko, czy po przekroczeniu jakiejs predkosci ESP ma prawo sie wyłaczac ?? potem po zwolnieniu znowu sie wlaczyc i kontrolka wyl. gasnie ....

wie ktos cos ?

Nie ma takiego prawa. No chyba, że się sam zabawisz wyłącznikiem.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

24 kwi 2012 13:07

Nie ma takiego prawa. ESP ma działać cały czas.

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Kontrolka ESP OFF.

24 kwi 2012 13:11

myslicie ze na gwarancji cos pogrzebia?
fakt, ze rzadko się tak jezdzi, al dzis zalozylem nowe letnie opony i chcialem zobaczyc glośność, i po przekroczeniu 200km/h na autostradzie (wiem wiem ze za szybko) sie tak wlasnie zrobilo...
zwolnilem znikla kontrolka...

hmm spr jutro raz jeszcze i wtedy tel i do ASO najwyzej

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl