Domykanie szyb

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
OPOS_1
 

Domykanie szyb

11 wrz 2010 17:39

Witam serdecznie,

Jestem tu nowy, właściwie CEED nie jest mój, a mojego Taty, ale do rzeczy.
Tato często jeździ z psem i otwiera mu okno, o czym potem zapomina i kilka razy zdarzyło się że auto zamknięte, alarm uzbrojony a szyba (prawa tylna) otwarta...

Przy zakupie nie było montowanych takich bajerów jak domykanie, choć to wersja Optimum+, w serwisie twierdzą teraz (po 2 latach od zakupu), że jeśli w elektrycznych szybach jest opcja zamknięcia "automatycznego" (nie trzymam przycisku aż do zamknięcia szyby tylko zamyka się sama po dłuższym przytrzymaniu przycisku) to nie ma możliwości dodania domykania szyb - czy to prawda?

Kolejne pytanie do was, czy ktoś montował sobie takie domykanie, jeśli tak to jakie gdzie i za ile?

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc

Pozdrawiam
OPOS1 ;)

AUTOR WĄTKU
mariuszek
 

Re: Domykanie szyb

11 wrz 2010 19:09

Ja ci poradzę,jeżdze z boxerem zrobiłem mu klatkę,nie lata mi po aucie i jest bezpiecznie wożony!

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Domykanie szyb

11 wrz 2010 19:13

Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
OPOS_1
 

Re: Domykanie szyb

11 wrz 2010 21:04

CEEDEEROM napisał(a):Witaj na forum.
Zacznij od szukajki a tam znajdziesz np:
...


Czytałem i szukałem już od jakiegoś czasu i w żadnym wątku nie znalazłem informacji na temat dołożenia takiego modułu - bo rozumiem, że do tego się to wszystko sprowadza, skoro wszystkie szyby elektryczne i alarm jest.

Pierwszego wątku jeszcze nie czytałem, ale ten drugi dość dokładnie i żadnych konkretów. No może poza tym, że jak se dokupiłeś za 700zł taką opcję to się domykają :P Fajnie, że ci co dokupili się wypoiwadają, ale w naszym wypadku nikt nie kupił przy zakupie auta, a teraz chcemy dokupić po czasie i jest problem...

Pan z serwisu LIGAS nie chce założyć, ponawiam pytanie, czy ktoś zakładał już po zakupie autka?

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Domykanie szyb

13 wrz 2010 08:52

OPOS_1 napisał(a):Pan z serwisu LIGAS nie chce założyć, ponawiam pytanie, czy ktoś zakładał już po zakupie autka?


Tu masz mój opis ad A do Z, jak działa elektronika szyb i jak podłączyć domykanie:
viewtopic.php?f=54&t=1795

Ja u siebie już to zrobiłem. Bez przekaźnika, bez modułu. Co prawda mam tylko przednie szyby elektryczne, ale modyfikacja na 4 to nie problem. Fakt, że masz wszystkie 4 szyby w automacie powoduje, że można bez przeciążania układu elektrycznego zrobić domykanie wszystkich 4 równocześnie (i nie słuchaj nawet wszelkich teorii, że nie). Jak chcesz, to wpadnij, podłączę :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
OPOS_1
 

Re: Domykanie szyb

13 wrz 2010 17:35

Wielkie Dzięki,
Ten topic też kiedyś czytałem, ale szukałem raczej informacji o module wtedy...

Ja w moim 10 letnim już aucie, pewnie bym taki myk zrobił, obawiam się jednak, że Tato swojego wychuchanego i wymarzonego 3latka nie odda tak łatwo ;)

On by wolał, założyć to oficjalnie, żeby się nikt o gwarancję nie przyczepił, chociaż może?

A skąd wiadomo co za alarm siedzi - gdzie go znajdę pod maska żeby się dowiedzieć?

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Domykanie szyb

13 wrz 2010 21:11

jerry bywasz na podkarpaciu? bardzo chętnie skorzystałbym z Twojej propozycji, też mam C+ sorry za offa
uyyuyu

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Domykanie szyb

13 wrz 2010 22:17

OPOS_1 napisał(a):On by wolał, założyć to oficjalnie, żeby się nikt o gwarancję nie przyczepił, chociaż może?
A skąd wiadomo co za alarm siedzi - gdzie go znajdę pod maska żeby się dowiedzieć?

Wspominasz, że auto ma 3 lata. Na elektrykę ile 3 lata temu dawali gwarancji? 3, czy 5? Bo jeśli 3, to nie ma nad czym ubolewać.
Mój patent z diodami ma to do siebie, że wszystko jest zaimplementowane w wiązce w drzwiach. Żadnego obcego urządzenia, w ogóle nie widać, że jest dorobione domykanie. Jak odbiorę swojego z ASO za kilka dni (sąsiad mi wjechał na parkingu w drzwi, nomen omen kierowcy) to zrobię zdjęcia instalacji i wrzucę na forum. Jeśli chodzi o model alarmu, jeśli masz czujniki ruchu, to jest alarm dokładany. Czy to jest QX, czy jakikolwiek inny, nie ma żadnego znaczenia, bo od dobrych kilkunastu lat każdy alarm ma wyjście do sterowania domykaniem. Jeśli natomiast masz alarm fabryczny, co da się poznać po tym, że wyje klakson, a nie syrena, to też nie problem, bo mam patent i na to (chodzi o to, żeby szyby domykały się wyłącznie wtedy, gdy zamkniesz auto pilotem, a nie kluczykiem albo przyciskiem na desce).
john78 napisał(a):jerry bywasz na podkarpaciu? bardzo chętnie skorzystałbym z Twojej propozycji, też mam C+ sorry za offa

Tak, i to nawet często, bo moja dziewczyna stamtąd pochodzi. Bywam w Przemyślu, Fredropolu, Arłamowie i Kalwarii Pacławskiej.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Domykanie szyb

16 wrz 2010 20:56

jerry nie znam się na elektronice ale ile czasu zajęło Ci na zrobienie tego domykania?
uyyuyu

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Domykanie szyb

16 wrz 2010 22:43

Jerry rzuć schematem i fotami co i gdzie podłączyć, też mam tylko przednie i może bym się skusił :)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Domykanie szyb

17 wrz 2010 11:24

Nie wiem czy jerry się zgodzi, ale może dałoby się go namówić, żeby pozakładał chętnym układ swojego autorstwa. Ja ostatnio lutuję tylko przewody i nie mam lutownicy z cienkim grotem, więc mógłbym diody popalić (nie mówiąc o tym, że elektronikę ostatni raz litowałem chyba w technikum).

Generalnie jeżeli jerry miałbyś trochę czasu i ochoty to powiedz ile kosztowałaby u Ciebie usługa (układ+założenie) domykania szyb.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Domykanie szyb

17 wrz 2010 12:28

karolsz napisał(a):Nie wiem czy jerry się zgodzi, ale może dałoby się go namówić, żeby pozakładał chętnym układ swojego autorstwa. Ja ostatnio lutuję tylko przewody i nie mam lutownicy z cienkim grotem, więc mógłbym diody popalić (nie mówiąc o tym, że elektronikę ostatni raz litowałem chyba w technikum).
Generalnie jeżeli jerry miałbyś trochę czasu i ochoty to powiedz ile kosztowałaby u Ciebie usługa (układ+założenie) domykania szyb.

Dla kolegów z forum w 150 zł za całość się zamkniemy. Bez znaczenia, 2 czy 4 szyby. Oczywiście dotyczy wersji, gdzie wszystkie szyby są automatyczne. Tam gdzie tylne są elektryczne, ale bez funkcji auto, niestety trzeba robić układ kombinowany: na przednie mój patent, a tylne sterowane klasycznym modułem do domykania. Tu jest kwestia dogadania ceny indywidualnie.

Odpowiadając na pytanie johna, czas montażu około godziny. Najbardziej czasochłonne jest przełożenie kabla przez osłonę gumową łączącą drzwi se słupkiem. Kto już "był tam", wie o czym mowa - poszarpane paluchy i te sprawy...

Jak ktoś chce zrobić sam, zrobi to bez problemu posługując się moim opisem stąd:
viewtopic.php?f=54&t=1795

Dla osób, dla których ten opis jest niezrozumiały, to bez obrazy, ale poziom wiedzy o elektronice wskazuje w takim przypadku, żeby nie robić tego samemu :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Domykanie szyb

17 wrz 2010 13:45

jerry napisał(a):Jak ktoś chce zrobić sam, zrobi to bez problemu posługując się moim opisem stąd:
viewtopic.php?f=54&t=1795

Chętnie popatrzyłbym..poczytał i może zrobił ...ale link nie śmiga :oops:
PS kopiowanie linka do przeglądarki nie pomaga....bo : "Firefox nie może odnaleźć serwera www.viewtopic.php.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Sebeko
 

Re: Domykanie szyb

17 wrz 2010 13:53

Jak nie, jak tak ;-) Działa, działa - a dla ułatwienia podam klikalny:
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=1795

AUTOR WĄTKU
Kejs
 

Re: Domykanie szyb

04 lip 2011 17:43

witam ja startuje z podłączeniem modulu domykania szyb i otwierania firmy tesor mpw2 jak zrobie dam fotki i opis co i jak pozdoro B)

AUTOR WĄTKU
bandzii
 

Re: Domykanie szyb

06 lip 2011 07:36

to ja poczekam na foto relacje mam nadzieje ze przed liftowy bedzie mial instalacje elektryczna tak samo , a przy okacji pytanie do specow od elektyki czy mozna zrealicowac skladanie lusterek z 1 kanalu modulu domykania szyb i ewentualne pozniejsze rozkladanie ?

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Domykanie szyb

14 lip 2011 15:32

Kejs napisał(a):witam ja startuje z podłączeniem modulu domykania szyb i otwierania firmy tesor mpw2 jak zrobie dam fotki i opis co i jak

Start się opóźnia, czy wystąpiły jakieś problemy? Pytam, bo jestem zainteresowany tą funkcjonalnością.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Domykanie szyb

15 lip 2011 20:37

karolsz napisał(a):Pytam, bo jestem zainteresowany tą funkcjonalnością.

A Ty masz przecież obie w automacie? Czy zależy Ci stricte na otwieraniu?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Domykanie szyb

16 lip 2011 17:29

Mam obie z automatem, ale bez domykania. Jakby się dało z otwieraniem z pilota też by było fajnie :)
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Domykanie szyb

18 lip 2011 13:53

karolsz napisał(a):Mam obie z automatem, ale bez domykania. Jakby się dało z otwieraniem z pilota też by było fajnie :)

Noo, to zmierzam do tego, że skoro masz obie w automacie, to możesz zastosować mój patent bez modułu, oczywiście bez opcji otwierania. Ale czy otwieranie się sprawdza? Jak otwierasz auto, a akurat leje i masz ochotę jak najszybciej wskoczyć i zamknąć drzwi i Ci się jeszcze szyby otwierają... Trochę kicha :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl