Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
likuy
 

Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

21 sie 2010 19:20

Witam
W połowie lipca br. zamówiłem ceed'a w salonie w Opolu.
Akurat zbiegło się to z czasem pojawienia się nowych wersji samochodu (rok modelowy2011) oznaczonych jako S,M,L,XL.
Na wyposażeniu wersji L w standardzie były systemy bezpieczeństwa typu TSC,ESC,HAC itp. Więc podpisałem umowę przedwstępną wpłaciłem zaliczkę i czekam na odbiór samochodu.
W dniu dzisiejszym na stronie Kia Motors Poland w cenniku zobaczyłem, iż wersja L już nie jest wyposażona w te systemy.
Jak myślicie czy samochód przyjdzie w specyfikacji takiej jak zamówiłem,czy w takiej jak teraz w cenniku tzn. bez tych systemów?
Generalnie nie wiem jak ugryźć temat u dealera, zrezygnować z zakupu czy targować o "zamontowanie" tych systemów za darmo lub z niewielką dopłatą?

Serdecznie pozdrawiam
likuy

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3746
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

21 sie 2010 21:42

Jeżeli masz ulotkę, że w momencie podpisywania umowy to dawali do wersji L to musisz to dostać i tego bym się trzymał, muszą Ci to dać. Chyba, że w twojej umowie jest zapis małymi literkami, zezwalający na takie zmiany :)
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
likuy
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 07:05

Nie ma nic zapisanego małymi literkami.
Znając podejście dealerów czeka mnie mała bitwa z Kia, źle to wróży na przyszłość :(

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 08:23

Wersja wyposażenia "L" dotyczy tylko rocznika 2011, jeśli kupowałeś auto z rocznika 2010 tzn. że jest to wersja OPTIMUM, w której notabene jest również O czy opcjonalnie za 2000 zł,
Tylko w najwyższych wersjach wyposażenia systemy ESP i inne w pakiecie są w koszcie auta.

AUTOR WĄTKU
Piotr13
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 10:10

Cennik ma charakter informacyjny.
Kia Motors zastrzega sobie prawo do zmiany bez uprzedniego powiadomienia specyfikacji wyposażenia oraz podanych cen pojazdów.

Cytat ze strony http://www.kia.pl/ceedFL_wyposazenie.htm
Zadzwoń do dealera z zapytaniem, jak sprawa wygląda, bo nie ma co gdybać.

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 13:17

dobra dobra bo też takowy zamówiłem ale.... spójrzcie na ceny jak było w wyposażeniu "L" te systemy to cena była 60900 a teraz jest 58900 i niby bez systemów + 2000 za systemy to wychodzi to samo

AUTOR WĄTKU
likuy
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 17:43

Tak mi się właśnie wdawało tylko, nie mam przy sobie specyfikacji z ceną na ten model.
Mam nadzieje że małżonka jutro mi prześle wtedy będe miał dokładny wgląd w sytuacje.
No i mam nadzieje na telefon od dealera, wczoraj wysłałem maila.
kozlp ma chyba rację, oby, jutro się przekonam i dam znać

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

22 sie 2010 19:45

hehe jak przeczytałem ten post to od razu zobaczyłem w ofertę od dealera i pakiet TSC,ESC,HAC itp. miałem dla opcji wyposażenia "L" - w standardzie a autko zamówione zostało w lipcu br :mrgreen:
a powiedz likuy na kiedy masz przewidziany odbiór ??

AUTOR WĄTKU
likuy
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 07:38

Witaj kozlp
Samochód zamówiłem w lipcu br. zaraz po pojawieniu się oferty ceed'a w wersji "L"

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 10:01

Ja dostałem samochód, w którym nie było wszystkiego co miało być zgodnie z cennikiem/ulotką.
Zgłosiłem sprawę do KMP, a Ci odpowiedzieli mi, że się pomylili w cenniku i mnie przepraszają. Koniec, kropka.
Poprawili w cenniku.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
pmlody
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 10:32

czyli co, moge zaplacic za wersje optimum + a dostac comforta?? :)
bo na to wychodzi...

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 10:43

Dokładnie tak. Jak powiedziałem to sprzedawcy to odpowiedział mi, że mogłem auta nie odebrać. Problem polegał na tym, że nie wpadłem, żeby sprawdzać czy auto ma wszystko co było wyszczególnione na liście wyposażenia.

Żeby było lepiej sprzedawca powiedział mi, że oni wiedzieli, że auto przyjdzie takie jak przyszło. Generalnie więc po prostu mnie oszukali. A że w umowie nigdzie nie ma wyposażenia wpisanego to nie mam się czym podeprzeć.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 10:46

Woow, no to super podejście Kia ma do klientów.
Panowie tak się nie robi!!!
To ja w takim przypadku, nie odebrał bym auta, chyba że zwrócą różnice w cenie i dadzą coś w ramach rekompensaty.

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 17:45

karolsz - jak dla mnie sprawa kwalifikuje sie do sadu. Czemu odpusciles ?

Mi przy odbiorze probowali wcisnac auto bez wyswietlacza do czujnika cofania - sam sygnal. Zrobilem gruba zadyme, bo na jazdach testowych i w salonie
widzialem auta z wyswietlaczem i nikt mnie nie informowal, ze takiego nie dostane. W cenniku nie bylo zadnych opcji czujnika cofania, wiec poczulem sie
robiony w konia. Zmiekli i mi zamontowali - nawet nie musialem grozic, ze nie odbiore auta - sila perswazji :)

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 18:43

Kuuurde, karolsz, ciesz się że koła i silnik masz... :twisted: :?
A na powaznie, to albo masz gdzieś zaszyte w umowie jaką wersję masz i z czym, albo obowiązuje umowa + specyfikacja z dnia podpisania umowy, jesli w tekście umowy nie jest zapisane inaczej.
Jak znajdziesz ostrego prawnika, to nawet z tego próbę oszustwa zrobi...

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 19:26

Po pierwsze nie mam umowy tylko fakturę, po drugie w specyfikacji zamówienia mam wpisaną tylko wersję wyposażenia. Nigdzie oprócz ulotek i strony WWW nie ma informacji co w wyposażeniu ma być, a na ulotkach i stronie jest informacja o tym, że nie stanowi to oferty w rozumieniu ble ble ble...
Po trzecie rozmawiałem z rzecznikiem konsumentów i powiedział mi to co powyżej napisałem.
Problem był taki, że ja już odebrałem auto i kia dostała kasę, więc mogli mnie mieć głęboko. Jakbym się zorientował przed tym jak im zapłaciłem może byłoby inaczej, choć nie sądzę.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 19:29

Karol który Cię tak urządził?
Jak odbierałem auto, miałem listę od dealera z którą chodziłem i sprawdzałem wersję

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 19:51

karolsz napisał(a):Po pierwsze nie mam umowy tylko fakturę, po drugie w specyfikacji zamówienia mam wpisaną tylko wersję wyposażenia. Nigdzie oprócz ulotek i strony WWW nie ma informacji co w wyposażeniu ma być, a na ulotkach i stronie jest informacja o tym, że nie stanowi to oferty w rozumieniu ble ble ble...
Po trzecie rozmawiałem z rzecznikiem konsumentów i powiedział mi to co powyżej napisałem.
Problem był taki, że ja już odebrałem auto i kia dostała kasę, więc mogli mnie mieć głęboko. Jakbym się zorientował przed tym jak im zapłaciłem może byłoby inaczej, choć nie sądzę.


Nie masz umowy?! A zamówienie było przez telefon? Na podstawie czego zamówiłes i kupiłeś auto, faktury? Na czym się opierało zamówienie, opis wersji?
Cennik i ulotka nie stanowią oferty same w sobie (bo są od tego np. rabaty nie ujęte w cenniku, pełni funkcje bardziej informacyjną,a oferta jest już konkretna), ale jesli na ich podstawie zamówiłeś auto, to jeśli nie dostałeś innej specyfikacji do zamówienia, ulotka z opisem wyposażenia wg mnie automatycznie jest "załącznikiem" do zamówienia.

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 20:22

novee napisał(a):Na podstawie czego zamówiłes i kupiłeś auto

Na kartce z zamówieniem był model i wersja, informacja o tym, że to rok modelowy 2010, a rok produkcji 2009 itp.
novee napisał(a):jeśli nie dostałeś innej specyfikacji do zamówienia, ulotka z opisem wyposażenia wg mnie automatycznie jest "załącznikiem" do zamówienia

KMP oraz Rzecznik Konsumentów niestety byli innego zdania.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Różnica w wyposażeniu zamówionego samochodu

23 sie 2010 22:28

Rzecznik też człowiek, to raz... bo coś mi się kupy nie trzyma.

Inaczej, na kartce z zamówieniem było napisane: Maybach Cee'd, full wersja Arab-Dubaj edition. Na podstawie czego, skąd wiesz jakie auto w ogóle zamówiłeś?
Jedyną informacją była ulotka/katalog z opisem aut z rocznika modelowego 2010, prod. 09. - ta ulotka to nie jest stricte oferta, ale informacja od producenta, z jego znaczkami itd. Liczy się model i wersja z dnia podpisania zamówienia, jeśli na zamówieniu nie jest napisane że zamawiasz wersjęjakanamsiępodoba, chyba że sprzedawca Cię lojalnie przestrzegł, że mogą być zmiany wyposażenia (ustnie, dowód raczej słaby).
Kto i jakim prawem mógł Ci podmienić Maybach Cee'da na zwykłego Cee'da? Tak ma to teraz wyglądać?:
- Rozumie Pan, bo jest ku^&%#a kryzys i zamiast 4 kół, teraz będą 3 i będzie eco i bez klimy, szyby na korbkę, OK?
- A takiego ch... proszę państwa, proszę mi dostarczyć auto jakie zamówiłem, albo oddawać zaliczkę + odsetki ustawowe.

Albo oświećcie mnie, bo nie nadążam :?

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl