Blokada skrzyni

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Blokada skrzyni

17 sie 2010 19:25

Mam taki problem. Za ok miesiąc będę odbierał kijankę i sobie wymyśliłem że dodatkowe zabezpieczenie w postaci blokady skrzyni nie byłoby głupim wyjściem. Ciekawi mnie czy wiecie czy warto montować blokadę w serwisie czy podjechać do jakiegoś prywaciarza. No i ile to kosztuje (skrzynia to automacik). Ew. gdzie w Łodzi takie coś można sprawnie i za rozsądne pieniążki zamontować. Może polecacie jakiś typ blokady jakie sami używacie w waszych pojazdach.
Z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady.
Piotr

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Blokada skrzyni

17 sie 2010 19:56

Chcesz gwarancję na automat na dzień dobry stracić? :o

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Blokada skrzyni

17 sie 2010 20:48

Właśnie nie bardzo :P ale do salonu już napisałem i cierpliwie czekam na odpowiedz już kolejny dzień - pewnie na urlopie siedzą. Może w weekend sobie podjadę i się spytam lub może zadzwonię będzie szybciej.

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 08:39

Taka blokade bardzo szybko da sie zdjac. Zrob sobie gdzies ukryty przycisk odlaczajacy np zaplon.

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 09:27

novee napisał(a):Chcesz gwarancję na automat na dzień dobry stracić? :o

nie bardzo rozumiem dlaczego miałaby być stracona gwarancja.
w końcu to nie ingerencja w budowę skrzyni. blokadę zakłada się na drążek i to on jest blokowany.
wujekcybul napisał(a):Taka blokade bardzo szybko da sie zdjac. Zrob sobie gdzies ukryty przycisk odlaczajacy np zaplon.

gdyby tak było, to ubezpieczalnie nie brałyby pod uwagę posiadanie blokady jako czynnik zmniejszający wysokość składki.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 13:18

wujekcybul napisał(a):Taka blokade bardzo szybko da sie zdjac.

To bardzo ciekawe co piszesz; możesz rozwinąć tę myśl?
Widziałeś jak wygląda konstrukcja nakrętek, którymi blokada jest mocowana? :)
Najszybszą metodą na te nakrętki jest użycie szlifierki kątowej, ale jeśli dokonywać kradzieży w tak dyskretny sposób, to już lepiej wejść właścicielowi do mieszkania, z buciorka wywalając drzwi i zażądać wydania kluczyków wraz z dokumentami :D
No chyba, że Tobie ktoś zamontował blokadę z użyciem zwykłych nakrętek, a nie tych przeznaczonych do tego celu i stąd ta opinia?
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 13:38

jerry napisał(a):


wujekcybul napisał(a):Taka blokade bardzo szybko da sie zdjac.




To bardzo ciekawe co piszesz; możesz rozwinąć tę myśl?
Widziałeś jak wygląda konstrukcja nakrętek, którymi blokada jest mocowana? :)



wujekcybul miał na myśli nie zdjęcie blokady, a unieszkodliwienie ( tak mi się wydaje )
Jeśli nic się nie zmieniło w tym temacie od czasu kiedy miałem taka blokadę na skrzyni w poprzednim sam. to unieszkodliwienie polegało na sprytnym "demontażu" bolca blokującego skrzynię. Są na to "sposoby" niestety diabloo
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 13:53

George napisał(a):wujekcybul miał na myśli nie zdjęcie blokady, a unieszkodliwienie ( tak mi się wydaje )
Jeśli nic się nie zmieniło w tym temacie od czasu kiedy miałem taka blokadę na skrzyni w poprzednim sam. to unieszkodliwienie polegało na sprytnym "demontażu" bolca blokującego skrzynię. Są na to "sposoby" niestety diabloo

Masz na myśli wady konstrukcyjne samej wkładki w bolcu, czy kwestia nieudolnego montażu? Jeśli chodzi o to pierwsze, to nie tylko jeden producent robi blokady i pod względem konstrukcji bolca i wkładki się różnią. A co do tego drugiego, to już czynnik ludzki :)
Spotkałem się z przypadkami montażu na zwykłych nakrętkach; raz niestety przyłapałem na tym jednego ze swoich doposażeniowców, gdy pracowałem w Skodzie. Na pytanie, dlaczego odstawia taką ch...nię, odpyskował, że jak przyjedzie klient na jakąś naprawę wymagającą ingerencji w tunel, to on nie będzie się pół dnia pie...ił ze zdjęciem stelaża blokady. Na tym jego praca w tym miejscu się skończyła.
Gwoli wyjaśnienia, przy naprawie wymagającej usunięcia konstrukcji blokady, oczywiście da się to zrobić higienicznie, nie niszcząc klientowi auta, ale co innego kiedy robi się to bezstresowo w warsztacie, mając tyle czasu ile trzeba, a czym innym jest działanie w warunkach kradzieży, na ulicy.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 14:01

No cóż,
Ja słyszałem o innym sposobie, który pozwala zostawić założoną blokadę i odjechać mając na stałe ustawioną np 2-ke.
Po prostu nie ma idealnych zabezpieczeń. Każde zabezpieczenie ma opóźnić kradzież a przez to zniechęcić złodzieja. tym bardziej jak np parking dalej ma to samo auto bez zabezpieczenia.

Założenie jest takie... musi być jakieś mechanicznie i jakieś elektroniczne zabezpieczenie i już !

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 14:11

elektor napisał(a):Każde zabezpieczenie ma opóźnić kradzież a przez to zniechęcić złodzieja. tym bardziej jak np parking dalej ma to samo auto bez zabezpieczenia.

Święte słowa, których zresztą sam używałem w czasach, gdy jeszcze własnoręcznie babrałem się w alarmach i blokadach (ok. 4tys. samochodów przez 5 lat) :)
Tak jak wcześniej wspomniałem, na wymuszenie wydania kluczyków i tak żadne zabezpieczenie (poza fizyczną ochroną) nie ma szans. Jadnak na szczęście, nasze Kijanki nie należą do grupy aut, których chęć kradzieży wyzwalałaby w złodziejach aż taką determinację :lol:
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 14:51

jerry napisał(a):Masz na myśli wady konstrukcyjne samej wkładki w bolcu, czy kwestia nieudolnego montażu?


Ani jedno , ani drugie.

Raczej to, że usunięcie bolca wymagało zastosowania określonego środka chemicznego ( kto widział Terminatora 2 będzie wiedział ). Bolec kruszy się przy uderzeniu i po sprawie.
Z Gerdą były większe trudności.

Osobiście uważam, że jeśli alarm nie wystarcza to zainwestowałbym w to:

wujekcybul napisał(a):Zrob sobie gdzies ukryty przycisk odlaczajacy np zaplon.


Czasem proste metody są trudniejsze do przeskoczenia :twisted:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 15:45

George napisał(a):Raczej to, że usunięcie bolca wymagało zastosowania określonego środka chemicznego ( kto widział Terminatora 2 będzie wiedział ). Bolec kruszy się przy uderzeniu i po sprawie.

Terminator to nie film naukowy.
Metoda znana jako "yeti-legend", czyli wszyscy o niej mówią, ale nikt nie widział :)
Jak sobie wyobrażasz dotarcie do auta z ładunkiem LN2? To, co jest sprzedawane w puszkach sprayowych, to "trochę" nie to :)
Temat już chyba niegdyś obalony w Myth Busters. Ale może się mylę, więc chętnie zobaczę takie video ;)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
kozlp
 

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 16:11

Dobra wszystko jasne ale jednak jestem skłonny zaryzykować nawet jakby złodzieje mieli zacząć łazić z LN2 czy innymi tego typu 8-) Kwestia jest w tym czy w automatach jest to wykonywane bo dzwoniłem dziś do serwisu kia i mi powiedziano że chyba jest to możliwe choć sami tego jeszcze nie robili nigdy więc się pytam czy któryś z kolegów automatycznych ma coś takiego lub widział w naszych bolidach. Ceny też nie potrafili mi powiedzieć z racji tego że nie robili w życiu. Teraz pytanie skoro będą mogli to zrobić to czy dać im bądź co bądź samochód nówkę sztukę do ćwiczeń ??

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Blokada skrzyni

18 sie 2010 16:36

kozlp napisał(a):Kwestia jest w tym czy w automatach jest to wykonywane


W sprzedaży są dostępne, zarówno przed FL jak i po:
http://www.niedzwiedz-lock.pl/lista_blokad.php?m=19
To tylko pierwszy z brzegu przykład BearLocka, ale myślę, że inni producenci też mają to w ofercie.
Możesz nawet sam ją kupić u któregoś z nich, bo pewnie będzie taniej.
Kwestia "doświadczeń" serwisu, to inny temat. Wersje z automatem są rzadkie, do tego nie każdy klient zamawia blokadę, więc siłą rzeczy nie znajdziesz człowieka, który jest obtrzaskany w zakładaniu locka do automatu w Ceed. Po prostu trzeba trafić na takiego, który się do tego przyłoży i zrobi to akuratnie, za pierwszym razem wywierci w plastikowej osłonie tunelu otwór we właściwym miejscu, itd.. No i nie ma nic gorszego, niż za jakiś czas, przy naprawie czegoś innego dowiedzieć się, że z czymś będzie problem, "bo jak montowali panu blokadę, to coś zrypali pod spodem".
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Blokada skrzyni

19 sie 2010 21:15

Mam blokadę Wim-stoll / zamek Gerda/. w Ceed FL Sw ale w manualu. Zrobiona w Warszawie. W warsztacie zewnętrznym ,gdzie już zakładałem takie blokady 10 lat temu do poprzednich aut. To chyba mają wprawę. Ta jest już w 3-cim samochodzie.Blokada BEZ wyjmowania bolca ,tylko sie odblokowuje / odskakuje/ i zostaje w swojej prowadnicy.
A w tym warsztacie zewnętrznym zapłaciłem 250 taniej niz w Serwisie. A wykonano solidnie i precyzyjnie - patrzyłem na ręce.
Juz rok działa poprawnie , bez problemów.
A jak mają ukraśc to ukradną /ale najpierw kradną gołe bez zabezpieczeń/ ,a głowa spokojniejsza i zniżki w Ubezp.
A do automatu to konstrukcja dosyć podobna -TEŻ ZAŁOŻĄ.
POZDRAWIAM!!!

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Blokada skrzyni

20 sie 2010 06:57

Ahoj!
Jarque War - podaj proszę namiary na warsztat.
Borys

AUTOR WĄTKU
wujekcybul
 

Re: Blokada skrzyni

20 sie 2010 10:13

jerry napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Taka blokade bardzo szybko da sie zdjac.

To bardzo ciekawe co piszesz; możesz rozwinąć tę myśl?
Widziałeś jak wygląda konstrukcja nakrętek, którymi blokada jest mocowana? :)
Najszybszą metodą na te nakrętki jest użycie szlifierki kątowej, ale jeśli dokonywać kradzieży w tak dyskretny sposób, to już lepiej wejść właścicielowi do mieszkania, z buciorka wywalając drzwi i zażądać wydania kluczyków wraz z dokumentami :D
No chyba, że Tobie ktoś zamontował blokadę z użyciem zwykłych nakrętek, a nie tych przeznaczonych do tego celu i stąd ta opinia?


Da sie i to bardzo szybko wszelkie mechaniczne blokady skrzyni biegow unieszkodliwic. Pewnie, ze jak bedzie samochod z blokada i bez to wezma ten bez blokady.

Mozna zamontowac taka co wystaje tylko glowka i nie sposob stwierdzic czy jest zalozona czy nie zostawiasz auto na wstecznym i luz. Nie wyobrazam sobie zamykac tego za kazdym razem jak parkuje.

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Blokada skrzyni

21 sie 2010 21:03

Borys napisał(a):Ahoj!
Jarque War - podaj proszę namiary na warsztat.
Borys


Proszę bardzo!!Chcesz i masz :roll:
Auto-Skot Warszawa /ok.Dworca Wileńskiego/ ul. Inżynierska 6, tel. (22) 6198910

Pozdrawiam!!

AUTOR WĄTKU
Borys
 

Re: Blokada skrzyni

22 sie 2010 01:28

Ahoj!
Dziękuję - może się przyjrzę jak i za ile blokować moją ASB :)
Borys

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl