mata chłodząca

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

mata chłodząca

02 sie 2010 22:42

czy używał ktoś z Was lub w ogóle zetknął się z takim wynalazkiem.

http://allegro.pl/item1168763988_waeco_mata_chlodzaca_mcs10_12v_1szt.html

strona producenta: http://www.waeco.com/en/4381_650.php

zastanawiam się, czy to właściwie działa - firma niby dobra /wiem, bo mam lodówkę samochodową WAECO/ żaden marketowy "nołnejmowy" chiński chłam.
na dłuższych trasach podczas wakacyjnych wyjazdów do "ciepłych krajów" :wink: często mam mokre plecy a czsami nawet du...pę - mimo działającej cały czas klimy.
i tak sobie myślę, czy stanowiłoby to jakieś remedium.
z drugiej jednak strony nie przepadam za wszelkiego rodzaju matami, koralikami, kapami oraz pokrowcami na oryginalnych siedzeniach - sam nie wiem...

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: mata chłodząca

03 sie 2010 05:07

Wszelkie kiedyś kupowane maty (miałem na początku kariery za kółkiem taki okres błędów i wypaczeń) kończyły u mnie żywot najdalej po tygodniu - bo były niewygodne, podwijały się, etc. Ale co najważniejsze - chcesz załatwić sobie korzonki i po dłuższej jeździe być wyjmowany z samochodu - to kup matę (jesli to faktycznie działa jak w opisie) :twisted: To ma wiać zimnym powietrzem bezpośrednio na plecy - mój lekarz piałby z zachwytu, bo dałbym mu po zastosowaniu tego wynalzaku duuuuużo zarobić :? :twisted: Zresztą jak masz klimę - to na cholerę Ci ten wynalazek rodem z telezakupów Szajsango? Jak się pocisz mimo klimy to i tak się pocić będziesz, choćbyś usiadł na lodzie - tak już jesteśmy skonstruowani 8-)
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

c22
 

Re: mata chłodząca

03 sie 2010 06:28

EMWU napisał(a):zastanawiam się, czy to właściwie działa

znajomy kupił kiedyś coś podobnego w lidlu - kilkadziesiąt złotych. usiadłem na tym wynalazku i stwierdziłem, że to wyrzucony pieniądz.
w dolnej partii jak widać, masz wentylator. ja go porównałem do tych stosowanych w pecetach - dmucha bo dmucha. bo ile może dmuchać taki wentylator zasilany 12V.

przekonaj się do "koralików" - może w ciemniejszym kolorze. dystans między fotelem a plecami wraz z klimą wymusi w pewnym stopniu przepływ powietrza.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: mata chłodząca

16 sie 2010 15:28

tez mam zawsze plecy mokre mimo klimy

dawno temu skutecznym rozwiązaniem były maty koralikowe - wiem ani efektowne ani nie wygodne
ale testowałem daaaaawno temu na południu europy i mniej się na tym pocą plecy - tylko szybko się przeciera żyłka łącząca koraliki
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

CZUCZU
 

Re: mata chłodząca

16 sie 2010 17:31

ja w ceedzie mam mate koralikową i zrobiłem w zeszłym roku na takiej samej prawie 100 tys km i daje rade

Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl