Fabryczny alarm

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Lubią ten wątek: Bing [Bot]
Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 14:09

W alarmie fabrycznym jest dodatkowy "klakson". Są nawet na to gdzieś rysunki serwisowe tu na forum... Chyba jerry wstawiał...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 14:19

ruszok napisał(a):W alarmie fabrycznym jest dodatkowy "klakson". Są nawet na to gdzieś rysunki serwisowe tu na forum... Chyba jerry wstawiał...


Mam fabryczny i dodatkowy, ale dodatkowego (trzeciego) "wyjca" u siebie nie widziałem :szok
Ostatnio edytowano 13 sty 2011 14:25 przez George, łącznie edytowano 1 raz
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

bociek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 14:22

ruszok napisał(a):W alarmie fabrycznym jest dodatkowy "klakson". Są nawet na to gdzieś rysunki serwisowe tu na forum... Chyba jerry wstawiał...


Jeśli masz dodatkowy to go zdeaktywuj.
włącz alarm fabryczny i otwórz drzwi. Zobaczysz z którego głośnika korzysta fabryczny

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 14:24

Mam fabryczny - tylko. Z tego pod maską a nie na atrapie. No są 2, a ile ma być?

Oooo proszę --> viewtopic.php?f=45&t=4741&hilit=fabryczny+alarm#p89327
I co Wy na to :pałka
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Fabryczny alarm

13 sty 2011 15:32

jerry napisał(a):Po FL każdy Ceed ma fabryczny alarm. Jak wspomniano wyżej, wykorzystuje on dźwięk klaksonu, ale gwoli ścisłości nie jest to ten sam klakson, który służy do trąbienia. Ten do trąbienia znajduje się pod atrapą przednią, a ten od alarmu pod maską od strony pasażera, tuż obok wyłącznika krańcowego maski. Ma to swoje logiczne uzasadnienie w tym, że klakson pod plastikową atrapą można błyskawicznie unieszkodliwić, a tego pod maską już nie tak ad-hoc.
Dodatkowy alarm montuje się, ponieważ do fabrycznego nie ma możliwości podłączyć ultradźwięków. Teoretycznie da się, ale to zabawa wręcz modelarska i nikt nie podjąłby się robienia tego seryjnie w każdym sprzedawanym aucie. Jeśli ktoś ma pojęcie o elektronice (albo kogoś pod ręką z takim pojęciem) i chciałby sobie fabryczny alarm doposażyć tanim kosztem w czujniki ruchu, mogę rozrysować schemat podłączenia. Fabryczny alarm zadowala ubezpieczycieli i do AC wystarcza, jednak z uwagi na brak czujników ultradźwiękowych, jeśli ktoś wybije szybę i coś wyjmie z auta, to nie zadziała.

I co w zależności od sytuacji reaguje raz jeden a raz drugi?? Kiedyś chciałem sprawdzić działanie alarmu ,żeby zapamiętać dźwięk alarmu. A teraz wychodzi ,że
mam w aucie z 2008 roku 3 klaksony a dokładniej licząc 2 klaksony i 2ie syrenki alarmowe :? :szok Chyba pojadę gdzieś w szczere pole i wypróbuję te alarmy bo dla mnie to idiotyzm takie zabezpieczenia diabloo
PS Oczywiście do syrenki od dodatkowego alarmu mam kluczyk wyłączający jej działanie. A co będzie jak zacznie działać "klakson" :evil: Jeśli fabryczny alarm nie ma podtrzymania napięcia pewnie będzie trzeba klemy zdejmować z akumulatora....ale wcześniej wyłączyć syrenkę tą dodatkową żeby nie zadziałał "anty sabotaż"
Kiedyś sam montowałem czujniki ultradźwiękowe z centralką które podłączało się pod czujnik drzwiowy - ten co zapala oświetlenie w kabinie - a teraz takie cuda wymyślają. Włos się jeży na głowie :pałka :zgryz
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

bociek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 15:53

Pytanie który rocznik ma kolega mostom bo
Po FL każdy Ceed ma fabryczny alarm. Jak wspomniano wyżej, wykorzystuje on dźwięk klaksonu, ale gwoli ścisłości nie jest to ten sam klakson, który służy do trąbienia.


U mnie jest tak jak pisałem wyżej

Połączyłem dwa takie same tematy

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Fabryczny alarm

13 sty 2011 16:45

No a ja mam FL i mam 2 klaksony. Jeden za maskownicą, drugi pod maską :smile: W razie czego wyje ten pod maską.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

mostom
 

Re: Fabryczny alarm

13 sty 2011 22:40

ruszok napisał(a):No a ja mam FL i mam 2 klaksony. Jeden za maskownicą, drugi pod maską :smile: W razie czego wyje ten pod maską.

Jak może wyglądać ta centralka (jakiej jest wielkości), ewentualnie koloru? Nadal nie mogę za bezpiecznikami jej znaleźć - jak bym znalazł to bym się jakoś dobrał do przycisku serwisowego nawet jeśli go nie podłączyli.

mziutek
 

Re: Fabryczny alarm

13 sty 2011 23:38

mostom napisał(a):Jak może wyglądać ta centralka (jakiej jest wielkości), ewentualnie koloru? Nadal nie mogę za bezpiecznikami jej znaleźć - jak bym znalazł to bym się jakoś dobrał do przycisku serwisowego nawet jeśli go nie podłączyli.


Już pisałem, jeśli masz tylko fabryczny alarm z klaksonem (nie ma syrenki pod maską) to nie ma oddzielnej centralki alarmu.
Funkcje alarmu pełni niewielki fragment Body Control Module.

Tutaj jest dokumentacja:
http://ceedonline.info/ceedonline/ru/Us ... px?CatId=2

mostom
 

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 10:50

mziutek napisał(a):
mostom napisał(a):Jak może wyglądać ta centralka (jakiej jest wielkości), ewentualnie koloru? Nadal nie mogę za bezpiecznikami jej znaleźć - jak bym znalazł to bym się jakoś dobrał do przycisku serwisowego nawet jeśli go nie podłączyli.


Już pisałem, jeśli masz tylko fabryczny alarm z klaksonem (nie ma syrenki pod maską) to nie ma oddzielnej centralki alarmu.
Funkcje alarmu pełni niewielki fragment Body Control Module.

Tutaj jest dokumentacja:
http://ceedonline.info/ceedonline/ru/Us ... px?CatId=2


A od niego nie wychodzi żaden przycisk serwisowy i nie można takowego podpiąć? Dobrze zrozumiałem? Z tego co wyczytałem - to mieści się ten moduł za popielniczką.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:12

Gizmo121 napisał(a):I co w zależności od sytuacji reaguje raz jeden a raz drugi??

Gdy dokłada się drugi, to fabryczny jest wyłączany programowo.

mostom napisał(a):A od niego nie wychodzi żaden przycisk serwisowy i nie można takowego podpiąć? Dobrze zrozumiałem? Z tego co wyczytałem - to mieści się ten moduł za popielniczką.

Dobrze zrozumiałeś. Alarm fabryczny nie jest osobnym urządzeniem. Fabryczny alarm jest jedną z funkcji realizowanych przez moduł BCM, który wykonuje również mnóstwo innych zadań. Aktywacja i deaktywacja funkcji "burglar alarm" realizowana jest komputerem diagnostycznym.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

mostom
 

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:20

jerry napisał(a):Dobrze zrozumiałeś. Alarm fabryczny nie jest osobnym urządzeniem. Fabryczny alarm jest jedną z funkcji realizowanych przez moduł BCM, który wykonuje również mnóstwo innych zadań. Aktywacja i deaktywacja funkcji "burglar alarm" realizowana jest komputerem diagnostycznym.

Czyli zostaje tylko serwis - wszystko jasne - jadę do nich i niech mi to ustawią, przy okazji dowiem się za ile mogą zrobić domykanie przednich szyb. Ciekawe ile mnie skasują :).

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:35

mostom napisał(a):przy okazji dowiem się za ile mogą zrobić domykanie przednich szyb. Ciekawe ile mnie skasują :).

pewnie ze 200zł :pałka
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:39

No, ale jak to ma trąbić choćby pół sekundy przy zamykaniu i otwieraniu to ja dziękuję. Wolę migotki :cool:
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

mostom
 

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:43

ruszok napisał(a):No, ale jak to ma trąbić choćby pół sekundy przy zamykaniu i otwieraniu to ja dziękuję. Wolę migotki :cool:

Kwestia gustu. Mi tak cicho domyka centralny zamek, że nie jestem pewien czy zamknąłem samochód czy nie. Dlatego wolę bipanie.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:51

Tak samo mignie, ale kwestia gustu - fakt.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 13:54

ruszok napisał(a):No, ale jak to ma trąbić choćby pół sekundy przy zamykaniu i otwieraniu to ja dziękuję. Wolę migotki :cool:

Przy fabrycznym, który ma klakson w charakterze wyjca, nie ma nawet takiej opcji w menu, żebyś miał dźwiękowe potwierdzanie uzbrojenia i rozbrojenia :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 14:43

mostom napisał(a):
ruszok napisał(a):No, ale jak to ma trąbić choćby pół sekundy przy zamykaniu i otwieraniu to ja dziękuję. Wolę migotki :cool:

Kwestia gustu. Mi tak cicho domyka centralny zamek, że nie jestem pewien czy zamknąłem samochód czy nie. Dlatego wolę bipanie.

Jeśli alarm nie uzbroił się z jakiejś przyczyny to i tak poinformuje kierunkami - poczytaj instrukcję alarmu ;-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

mziutek
 

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 16:21

ruszok napisał(a):No, ale jak to ma trąbić choćby pół sekundy przy zamykaniu i otwieraniu to ja dziękuję. Wolę migotki :cool:


Daje się to zrobić inteligentnie.
Chrysler kolegi potwierdza klaksonem włączanie/wyłączanie alarmu .
Klakson włącza się na tak krótki czas że nie jest to denerwujące - tylko krótkie piknięcie.
Przy próbie włamania trąbi przeraźliwie.

mostom
 

Re: Fabryczny alarm

14 sty 2011 20:36

Gizmo121 napisał(a):Jeśli alarm nie uzbroił się z jakiejś przyczyny to i tak poinformuje kierunkami - poczytaj instrukcję alarmu ;-)

To ja wiem - czytałem. Ale nie o to mi chodzi. Nacisnę przycisk pilota żeby go uzbroić (i niech z jakiejś przyczyny nie załapie - n.p. za słabo nacisnę przycisk, albo wyczerpana będzie już bateria) -to nawet nie będę wiedział, że mam otwarty samochód. Jakbym miał dźwięk to bym słyszał, że nie włączyłem alarmu - bo nie ma piknięcia.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl