Fabryczny alarm

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

c22
 

Re: Fabryczny alarm

02 gru 2010 22:17

JarquezWar napisał(a):Jak masz na osłonie kolumny kierownicy kontrolkę/wygląda gówniano/ i czujniki na przednich słupkach drzwi to napewno masz założony dodatkowo

jedne serwisy montują na kolumnie inne na konsoli [u mnie] - nie ma reguły.
JarquezWar napisał(a):Ponadto pod machą z prawej masz klakson ,a po lewej , na podszybiu , syrenę z własnym zasilaniem

jw - ja mam w innym miejscu.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Fabryczny alarm

05 gru 2010 16:14

Czy wszystkim posiadaczom alarmu fabrycznego mruga dioda na podszybiu po uzbrojeniu się alarmu? Moje pytanie jest podyktowane tym że od samego początku nie mam takowej sygnalizacji.Zastanawia mnie jeszcze sprawa umieszczenia czujnika światła który składa się z diody fotoelektrycznej (czułej na światło słoneczne). Czy w wersji FL z automatyczną klimatyzacją nie jest umieszczona ta dioda w miejscu diody od alarmu :?
Ostatnio edytowano 06 gru 2010 09:40 przez witia_2005, łącznie edytowano 1 raz
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

wujekcybul
 

Re: Fabryczny alarm

06 gru 2010 09:11

witia_2005 napisał(a):Czy wszystkim posiadaczom alarmu fabrycznego mruga dioda na podszybiu po uzbrojeniu się alarmu? Moje pytanie jest podyktowane tym że od samego początku nie mam takowej sygnalizacji.Zastanawia mnie jeszcze sprawa umieszczenia czujnika światła który składa się z diody fotoelektrycznej (czułej na światło słoneczne). Czy w wersji z automatyczną klimatyzacją nie jest umieszczona ta dioda w miejscu diody od alarmu :?


IMO to jest dioda od imobilaisera. Ja mam automatyczna klime i lampa sie zapala. Masz czujniki ruchu?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Fabryczny alarm

06 gru 2010 09:14

Nie. Mam sam alarm fabryczny. Po wyjściu i zamknięciu auta zapala się dioda ryglowania drzwi na konsoli na ok. 1 min. Potem gaśnie i tyle nic mi nie mruga na podszybiu. :sad: A tu chłopy się rozwodzili nad tą diodą : viewtopic.php?f=45&t=3352&start=40
Ostatnio edytowano 06 gru 2010 14:19 przez witia_2005, łącznie edytowano 1 raz
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Fabryczny alarm

06 gru 2010 11:20

Sprawdziłem w ceedzie szefa -miga...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

mostom
 

Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 14:00

Czy w ceedzie można ustawić aby alarm załączał się oprócz mignięcia światłami piknięciem? Chodzi mi o to, żeby było słychać, że uzbraja się alarm. Pewnie coś trzeba ustawić, obejdzie się bez serwisu czy można to samemu zrobić?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 14:14

Da się. Kwestia wersji alarmu i ustalenia umiejscowienia przycisku serwisowego w kokpicie.
Reszte doczytasz na forum, bo temat był wałkowany.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

mostom
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 14:34

Ja nie wiem - albo ta wyszukiwajka źle działa albo nie mogę znaleźć. Przed napisaniem tego posta szukałem i nic. Szukam dalej. Mam ten alarm fabryczny z klaksonem zamiast syreny.
Ostatnio edytowano 12 sty 2011 14:45 przez mostom, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 14:45

mostom napisał(a):albo ta wyszukiwajka źle działa albo nie mogę znaleźć. Przed napisaniem tego posta szukałem i nic. Szukam dalej



Wszystko działa.
http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=39&t=2181&p=89345&hilit=przycisk+serwisowy#p89345
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

mostom
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 15:02

Dzięki - nie zauważyłem że jest możliwość zaznaczenia, żeby wyszukiwało tylko pierwsze posty z danego wątku. A czy jest gdzieś instrukcja od tego alarmu? Znalazłem jeden wątek z linkiem ale link jest już nieaktywny.
Teraz próbuje zlokalizować przycisk serwisowy ale ni hu, hu - nie ma go w bezpiecznikach.
A sama centralka też gdzieś tam powinna być? Znajdę może samo gniazdo i podłącze kabelek z przełącznikiem.

john78
Koordynator Regionalny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 10 sie 2008 13:08
Lokalizacja: podkarpacie
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: Głośne załączanie alarmu.

12 sty 2011 23:42

mostom napisał(a): A czy jest gdzieś instrukcja od tego alarmu? Znalazłem jeden wątek z linkiem ale link jest już nieaktywny.
Teraz próbuje zlokalizować przycisk serwisowy ale ni hu, hu - nie ma go w bezpiecznikach.


Poszukaj pod kolumną kierownicy...(wciśnięty tam gdzie się kończy plastik) Instrukcje alarmu wyśle Ci na PW w części "Programowanie funkcji alarmu" masz napisane jak to zrobić jak już znajdziesz przycisk serwisowy,albo jedź do aso zrobią Ci to, choć ja musiałem powoływać się na forum żeby mi to włączyli bo mi się osobiście nie udało tego zrobić, nie za każdym razem przycisk serwisowy dał piknięcie i nie mogliśmy się zgrać.
P.S podaj maila bo na forum "Rozszerzenie doc jest zablokowane."
uyyuyu

mziutek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 00:37

mostom napisał(a):Ja nie wiem - albo ta wyszukiwajka źle działa albo nie mogę znaleźć. Przed napisaniem tego posta szukałem i nic. Szukam dalej. Mam ten alarm fabryczny z klaksonem zamiast syreny.


Jeśli nikt nie instalował dodatkowego alarmu a masz tylko "fabryczny" alarm z klaksonem pod maską to w/g mnie nie ma szansy na włączenie sygnalizacji akustycznej zamykania/otwierania auta.
Ten fabryczny alarm jest fragmentem tzw.Body Control Module - komputera sterującego całą elektryką auta .
Przeglądałem schematy i opisy BCM - nigdzie nie ma "guzika serwisowego", nic nie wspominają o sygnalizacji akustycznej poza próbą włamania.
Być może da się coś przestawić komputerem serwisowym w ASO ale szansa jest niewielka, bo w cywilizowanych krajach Europy od lat obowiązuje zakaz sygnalizowania syreną lub klaksonem manipulacji pilotem alarmu - dozwolone tylko miganie światłami.

bociek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 05:53

U siebie prosiłem o aktywację sygnału dźwiękowego, który jest naprawdę dyskretny. Mam pewność że zamknąłem auto.
Dodam że mam dodatkowy alarm

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 12:12

mostom najpierw ustal czy masz tylko alarm fabryczny, czy również dodatkowy instalowany przez ASO.
Jeżeli był on montowany w ASO powinna być książeczka gwarancyjna alarmu.
Tam będzie napisane jaki alarm zainstalowano.

Dla zainteresowanych, mam instrukcję do QX002 oraz QX05.

mostom
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 12:16

john78 napisał(a):
mostom napisał(a): A czy jest gdzieś instrukcja od tego alarmu? Znalazłem jeden wątek z linkiem ale link jest już nieaktywny.
Teraz próbuje zlokalizować przycisk serwisowy ale ni hu, hu - nie ma go w bezpiecznikach.


Poszukaj pod kolumną kierownicy...(wciśnięty tam gdzie się kończy plastik) Instrukcje alarmu wyśle Ci na PW w części "Programowanie funkcji alarmu" masz napisane jak to zrobić jak już znajdziesz przycisk serwisowy,albo jedź do aso zrobią Ci to, choć ja musiałem powoływać się na forum żeby mi to włączyli bo mi się osobiście nie udało tego zrobić, nie za każdym razem przycisk serwisowy dał piknięcie i nie mogliśmy się zgrać.
P.S podaj maila bo na forum "Rozszerzenie doc jest zablokowane."


Witam. Dzięki za pomoc. Już podaję ci maila mostom2002@o2.pl
Z góry dzięki

mostom
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 12:22

mark napisał(a):mostom najpierw ustal czy masz tylko alarm fabryczny, czy również dodatkowy instalowany przez ASO.
Jeżeli był on montowany w ASO powinna być książeczka gwarancyjna alarmu.
Tam będzie napisane jaki alarm zainstalowano.

Dla zainteresowanych, mam instrukcję do QX002 oraz QX05.

Mam uatko sprowadzone z Niemiec - nie mam żadnych papierów dotyczących alarmu. Na pewno alarm (ten fabryczny) mam - bo jak zamknę z pilota a otworzę drzwi kluczem to włącza się klakson. Dodatkowego alarmu na 100 % nie mam bo nie mam czujników ultradźwiękowych.
Co do instrukcji to ma mi podesłać john78, ale ty też jak możesz to wyślij na adres mostom2002@o2.pl
Dzięki

mostom
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 12:24

mziutek napisał(a):
Jeśli nikt nie instalował dodatkowego alarmu a masz tylko "fabryczny" alarm z klaksonem pod maską to w/g mnie nie ma szansy na włączenie sygnalizacji akustycznej zamykania/otwierania auta.
Ten fabryczny alarm jest fragmentem tzw.Body Control Module - komputera sterującego całą elektryką auta .
Przeglądałem schematy i opisy BCM - nigdzie nie ma "guzika serwisowego", nic nie wspominają o sygnalizacji akustycznej poza próbą włamania.
Być może da się coś przestawić komputerem serwisowym w ASO ale szansa jest niewielka, bo w cywilizowanych krajach Europy od lat obowiązuje zakaz sygnalizowania syreną lub klaksonem manipulacji pilotem alarmu - dozwolone tylko miganie światłami.


Na forum ludzie pisali, że ten fabryczny też ma uzbrajanie dźwiękowe - więc chyba się da.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 13:07

napisał: mostom
Mam uatko sprowadzone z Niemiec

W takim wypadku nic Ci nie pomogą instrukcje do alarmów, zakładanych przez ASO w Polsce.

mziutek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 13:16

mostom napisał(a):

Na forum ludzie pisali, że ten fabryczny też ma uzbrajanie dźwiękowe - więc chyba się da.


Gdzie to znalazłeś?
Przeszukiwałem forum i znalazłem tylko uwagi o dokładanych alarmach - o ustawieniach "fabrycznego" ani słowa.

Daj znać, gdy uda Ci się wyjaśnić problem.
Pozdrawiam

bociek
 

Re: Głośne załączanie alarmu.

13 sty 2011 13:41

Alarm fabryczny jest podpięty pod głośnik klaksonu a dodatkowy ma swoją syrenę zamontowaną pod maską.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl