Fabryczny alarm

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 10:50

Rawq napisał(a):Rozumiem, że ten dokładane alarmy z czujnikami ruchu współpracują z oryginalnym pilotem?

Oczywiście, działa z fabrycznym pilotem. Z reguły montuje się QX-002. I tu drobna uwaga. Ten alarm ma takie wejście, które nazywa się inhibit. Spotkałem się kilkakrotnie, że było ono źle podłączone. Nie wchodząc w techniczne niuanse, od strony użytkowania objawiało się to tym, że nieprawidłowo działała funkcja odblokowania bagażnika. Gdy alarm jest uzbrojony, po przytrzymaniu przycisku z piktogramem bagażnika, powinna być następująca reakcja:
- błysk kierunkowskazów
- alarm wyłącza czujniki ruchu
- alarm pozwala otworzyć klapę bagażnika
- po zamknięciu klapy alarm automatycznie ją zablokowuje (nie pozwoli ponownie otworzyć) i z powrotem uzbraja czujniki ruchu
W opisanych powyżej kilku przypadkach było tak, że po wywołaniu tej funkcji otwarcia bagażnika, owszem dało się otworzyć klapę, ale włączał się alarm, bo czujniki nie były odłączane. Wynikało to z niezrozumienia elektryka montującego alarm, co producent QX'a miał na myśli :)
O ile dobrze kojarzę, gdzieś tu na forum widziałem kiedyś wątek, w którym też ktoś się skarżył, że funkcja otwarcia bagażnika działa nieprawidłowo.
Jak będziesz odbierać auto, sprawdź czy jest ok.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 12:35

Rawq napisał(a):Rozumiem, że ten dokładane alarmy z czujnikami ruchu współpracują z oryginalnym pilotem?


Tak

jerry napisał(a):Po FL każdy Ceed ma fabryczny alarm.


Dla porządku - przed FL też :)
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 12:49

to jak rozumieć wypowiedź Rawq:
"Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie... Wszystko za dopłatą nawet ten alarm, który podczas otwarcia drzwi powoduje, że auto mryga kierunkami i trąbi" :?

Franky
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 13:06

był montowany, mogę potwierdzić: miałem :wink:

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 14:03

George napisał(a):
jerry napisał(a):Po FL każdy Ceed ma fabryczny alarm.


Dla porządku - przed FL też :)

Widziałem, że przed FL mają, ale nie byłem pewien, czy to standard, czy tylko ja na takie trafiałem, ale dobrze wiedzieć :)

kozlp napisał(a):to jak rozumieć wypowiedź Rawq:
"Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie... Wszystko za dopłatą nawet ten alarm, który podczas otwarcia drzwi powoduje, że auto mryga kierunkami i trąbi" :?


Aktywacja i dezaktywacja fabrycznego alarmu realizowana jest programowo. Pewnie deafaultowo jest wyłączony i niektórzy sprzedawcy sami nie bardzo wiedzą o co chodzi. To tylko ludzie i jak w każdej innej branży też rotują między firmami, producenci co chwilę wprowadzają modyfikacje, więc czasem nie sposób człowiekowi wszystkiego ogarnąć.
Na pewno czasem zdarzają się przypadki celowego wprowadzania w błąd, ale to raczej margines. Znam z osobistych obserwacji przypadki (na szczęście nie w ASO :) ), kiedy klient przyjeżdża do elektryka szmelcwagenem i prosi o zamontowanie modułu domykania. Za kilka godzin odbiera auto i mówią klientowi: "moduł zamontowaliśmy i teraz ma pan tak, że jak przytrzyma pan przycisk zamykania zamka na fabrycznym pilocie, to się szyby zamkną". :D
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 14:06

kozlp napisał(a):to jak rozumieć wypowiedź Rawq:
"Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie... Wszystko za dopłatą nawet ten alarm, który podczas otwarcia drzwi powoduje, że auto mryga kierunkami i trąbi" :?


Taka informacje udzielił mi jeden z dealerów jak się okazało był w błędzie. Drugi udzielił takiej informacji jak koledzy wyżej.
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 14:10

:twisted: no to bomba mybomb

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 20:13

No i wyjaśniło się, dealer dorzucił oddzielny alarm QX 002 taki o jakim pisaliście. Jestem zadowolony :)
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

bociek
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 21:13

Moc forumowa jest nie do opisania :D :D :D :D

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 21:37

Zgadzam się żeby nie forum i wasza opinia został bym ze standardem :( Dzięki za pomoc i rady :)

Pozdrawiam
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

wujekcybul
 

Re: Fabryczny alarm

04 sie 2010 13:40

Ten dodatkowy alarm to zwykle qx do obejścia w kilka sekund wiec alarmem się nie przejmuj.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

04 sie 2010 14:03

Jak mają ukraść to i tak ukradną... bardziej chodziło o fakt że chcieli mi dać coś co w aucie już było i, że nie dałem się oszukać.
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

04 sie 2010 15:16

wujekcybul napisał(a):Ten dodatkwoy alarm to zwykle qx do obejscia w kilka sekund wiec alarmem sie nie przejmuj.


To prawda :)
Tylko należy wziąć pod uwagę, że w praktyce alarm absolutnie nie jest zabezpieczeniem przed kradzieżą auta, tylko tego, co znajduje się wewnątrz.
Takich kradzieży dokonują zazwyczaj okazyjnie nastoletni blockersi a nie "zawodowi złodzieje". Jeśli osiedle jest napakowane samochodami, to taki blockersik zawsze zdecyduje się dziabnąć radio z tego auta, które mu nie będzie wyło przy wybijaniu szyby :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

c22
 

Re: Fabryczny alarm

04 sie 2010 16:38

jerry napisał(a):Jeśli osiedle jest napakowane samochodami, to taki blockersik zawsze zdecyduje się dziabnąć radio z tego auta, które mu nie będzie wyło przy wybijaniu szyby

tylko w przypadku ceed'ów nie słyszałem o przypadkach, że jest tendencja do kradzieży standardowo zainstalowanych radioodbiorników. nie wiem, czy one pasują do innych samochodów.

abies
 

Re: Fabryczny alarm

05 sie 2010 09:01

Z tego co się mi wiadomo to alarmy montują standardowo bo prawie zawsze jest potrzebny np. auto na kredyt, ubezpieczenie itp.
Myślę że jak by się ktoś zapierał że nie chce to by mu alarm dorzucono gratis tak jak mi.

Zapomniałem dodać że dotyczyło to roku modelowego 2009.

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

05 sie 2010 09:18

abies napisał(a):Z tego co się mi wiadomo to alarmy mątują standardowo bo prawie zawsze jest potrzebny np. auto na kredyt, ubezpieczenie itp.
Myślę że jak by się ktoś zapierał że nie chce to by mu alarm dorzucono gratis tak jak mi.

Przeczytaj wszystkie posty w wątku :)
Jest napisane, że alarm fabryczny JEST W KAŻDYM defaultowo i do ubezpieczenia wystarcza :)

c22 napisał(a):tylko w przypadku ceed'ów nie słyszałem o przypadkach, że jest tendencja do kradzieży standardowo zainstalowanych radioodbiorników. nie wiem, czy one pasują do innych samochodów.

Absolutna racja. Ja tu piłem ogólnie do wszystkich samochodów, ale może źle się wyraziłem :)
Niemniej jednak, NIESTETY, zdarzają się przypadki kradzieży odtwarzaczy dedykowanych z różnych marek aut, a wynika to z faktu, że kradnący je są indolentnymi tępakami i nie mają świadomości tego, że nikt takiego radia nie może użyć...
Poza tym, jeśli na szybie jest przyssawka od navi, to taki złodziejaszek jest skłonny wybić szybę, bo a nuż w schowku jest samo urządzenie? I tu wracamy do punktu wyjścia - jak ma ryzykować niepewny zysk, to wybierze auto bez alarmu.
Inna sprawa, że navi są już tak koszmarnie tanie, że trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby pakować się w zakup kradzionego :)
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

filip_84
 

Re: Fabryczny alarm

01 gru 2010 11:46

słuchajcie może jestem ciemny ale jak mam zamontowany alarm z osobnym zasilaniem, kluczykiem aby go tam pod maską w razie czego wyłączyć to to jest ten standardowy czy ten co jest opcją za 1000 zł?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Fabryczny alarm

01 gru 2010 11:55

To jest opcja. :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Fabryczny alarm

01 gru 2010 13:42

filip_84 napisał(a):słuchajcie może jestem ciemny ale jak mam zamontowany alarm z osobnym zasilaniem, kluczykiem aby go tam pod maską w razie czego wyłączyć to to jest ten standardowy czy ten co jest opcją za 1000 zł?

Obawiam się ,że osobne zasilanie ( w przypadku sabotażu - odcięcia zasilania z akumulatora )i kluczyk do wyłączania to się tyczy samej syrenki alarmu ( choć są alarmy że centralka jest wewnątrz obudowy syrenki i stanowi integralną część ale te opcję i tak tyczą się syrenki) :eek:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

JarquezWar
 

Re: Fabryczny alarm

02 gru 2010 20:59

Jak masz na osłonie kolumny kierownicy kontrolkę/wygląda gówniano/ i czujniki na przednich słupkach drzwi to napewno masz założony dodatkowo.
Ponadto pod machą z prawej masz klakson ,a po lewej , na podszybiu , syrenę z własnym zasilaniem - wyłączaną malutkim/bardzo/kluczykiem dołączonym do firmowego klucza/pilota.
A do książki serwisowej powinni dołączyć instrukcję obsługi autoalarmu.
Spokojnie a rozpracujesz "modela".!!!
Pozdro!!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 85 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl