Fabryczny alarm

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Fabryczny alarm

02 sie 2010 19:02

Witam, potrzebuje pomocy. Kupiłem nowego ceeda wersję comfort + dealer dorzucił mi do samochodu alarm i tu moje pytanie czy fabryka montowała jakiś alarm fabryczny w tej wersji? Mam wrażenie że dealer chce mnie oszukać mówiąc że założył coś co już było fabrycznie. W opcji wyposażenia jest alarm z czujnikami i własnym zasilaniem a to co jest u mnie nie ma syreny, czujników. Działa tylko na otwarcie drzwi w sposób taki że zaczyna trąbić i mrugać kierunkami.
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

bociek
 

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 19:09

To Cię chce oszukać. Fabryczny alarm podczas uruchomienia, wykorzystuje dźwięk klaksonu.
Dodatkowy alarm za który zapłaciłeś ma osobną syrenę i można go ręcznie wyłączyć.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 19:51

Czyli ten który wykorzystuje klakson jest w każdym samochodzie wychodzącym z fabryki? Ją ten alarm dostałem od dealera gratis miałem to zapisane w umowie że dodatkowe ustalenia to alarm, czujniki parkowania i dywaniki. Co teraz robić nie brać samochodu i czekać na montaż alarmu ?
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 20:08

Rawq napisał(a):Czyli ten który wykorzystuje klakson jest w każdym samochodzie wychodzącym z fabryki?


Tak było do tej pory.

Rawq napisał(a):Co teraz robić nie brać samochodu i czekać na montaż alarmu ?


Oczywiście tak.
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 20:17

Osz masz ci. Dobrze wiedzieć :P
Rawq napisz proszę jak to się skończyło...

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 20:21

Dobrze więc jutro będę to wszystko dokładnie sprawdzać i prowadzić negocjacje. Dzięki za pomoc. Dam znać jak sprawa potoczy się dalej.
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

bociek
 

Re: Fabryczny alarm

02 sie 2010 20:24

A co to za salon sprzedaży? Proszę napisz mi na PW

Franky
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 05:46

W nowym Ceedzie montowany jest alarm ale bez czujek tzw. "cichy" alarm, który zostaje uruchomiony w momencie OTWARCIA drzwi, maski i chyba tez klapy tylnej (bez sygnały tylko światła),
dodatkowo Dealer może zainstalować alarm z czujkami ruchu, to jest główna różnica gołym okiem widoczna, ponadto jak już bociek wspomniał pod maską jest wł/wył syreny po lewej stronie i do niej powinien być mały kluczyk i książeczka z typem zainstalowanego alarmu.

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 06:40

Czyli jak bedzie wyć alarm w nowym ceedzaku tzn że jest z czujkami czy niekoniecznie ? :?

c22
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 07:23

Franky napisał(a):W nowym Ceedzie montowany jest alarm ale bez czujek tzw. "cichy" alarm, który zostaje uruchomiony w momencie OTWARCIA drzwi, maski i chyba tez klapy tylnej (bez sygnały tylko światła)

ja usłyszałem, że jest to alarm jednoobwodowy i nie jest on cichy - klakson po otworzeniu drzwi wyje, ale może to zależy od rocznika.

kozlp napisał(a):Czyli jak bedzie wyć alarm w nowym ceedzaku tzn że jest z czujkami czy niekoniecznie ? :?

nie wiesz jak wyglądają detektory ruchu?
tu masz podgląd.
Obrazek
powinieneś mieć coś podobnego przy przednim słupku.
Ostatnio edytowano 03 sie 2010 07:26 przez c22, łącznie edytowano 1 raz

Franky
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 07:25

kozlp napisał(a):Czyli jak bedzie wyć alarm w nowym ceedzaku tzn że jest z czujkami czy niekoniecznie ? :?


... tak,

czujki wewnątrz widać z 10 metrów jak się dobrze przyjrzeć, tutaj nie ma filozofii poproś o wszystkie dokumenty do alarmu, Dealer powinien przy odbiorze pokazać gdzie jest syrena i jak się ja wyłącza

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 08:28

Franky napisał(a):W nowym Ceedzie montowany jest alarm ale bez czujek tzw. "cichy" alarm, który zostaje uruchomiony w momencie OTWARCIA drzwi, maski i chyba tez klapy tylnej (bez sygnały tylko światła),
dodatkowo Dealer może zainstalować alarm z czujkami ruchu, to jest główna różnica gołym okiem widoczna, ponadto jak już bociek wspomniał pod maską jest wł/wył syreny po lewej stronie i do niej powinien być mały kluczyk i książeczka z typem zainstalowanego alarmu.


Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie... Wszystko za dopłatą nawet ten alarm, który podczas otwarcia drzwi powoduje, że auto mryga kierunkami i trąbi
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
karolsz
Dyrektor
 
Posty: 608
Dołączył(a): 15 cze 2010 09:12
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1.4 Pb 100KM
2018, Buisness Line

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 08:38

Rawq napisał(a):Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie

Ja mam ten pseudo alarm bez dopłaty, a dealer nie chwalił się że to gratis.
Kraków,
czerwony pro_cee'd 1.6 CRDi Optimum FL, 2009
biała kia cee'd SW 1.6 CRDi 136KM GT Line, 2016
biała kia ceed 1.4 MPI 100KM Buisness Line, 2019

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 09:02

jak detektory wyglądają to wiem ale intryguje mnie kwestia taka:
zamówiłem autko i dealer w gratisie mi dorzucił alarm (myślałem że taki jak w ofercie za dopłatą za 1k) teraz już nie wiem sam. A jeśli z fabryki wyjedzie już z alarmem a dealer mówi że to taki wypaśny alarm w gratisie to lipa i będzie trzeba się troszkę powykłócać. Może dla KMP jest różnica między alarm (podstawa-migają światła i ryczy klakson) a autoalarm :P (osobny obwód, syrena, czujki itp). Bo w takim razie powinni informować że będę miał PRAWIE autoalarm :P
Ciekawe jak jest w roczniku 2011 czy też nie ma żadnego w standardzie ??

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 09:13

karolsz napisał(a):
Rawq napisał(a):Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie

Ja mam ten pseudo alarm bez dopłaty, a dealer nie chwalił się że to gratis.


To ja już nie wiem o co chodzi
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

kozlp
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 09:18

TTTM :D

c22
 

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 09:19

kozlp napisał(a):zamówiłem autko i dealer w gratisie mi dorzucił alarm (myślałem że taki jak w ofercie za dopłatą za 1k) teraz już nie wiem sam. A jeśli z fabryki wyjedzie już z alarmem a dealer mówi że to taki wypaśny alarm w gratisie to lipa i będzie trzeba się troszkę powykłócać.

zerknij tu:
http://www.kia.pl/ceedFL_wyposazenie.htm
komfort --> Funkcja zdalnego sterowania centralnym zamkiem oraz składany kluczyk
1. jeśli masz na piśmie autoalarm gratis, niech dealer pokaże ci, gdzie zamontował centralkę alarmową
2. postrasz federacją konsumentów i rzeczoznawcą

omawiane już były gratis barwione szyby w wersji optimum HB, teraz doszedł bratis jednoobwodowy alarm.

możesz zdradzić gdzie tak czarują klientów?

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 09:26

Rawq napisał(a):
karolsz napisał(a):
Rawq napisał(a):Dzwoniłem do innego dealera i powiedziano mi że w roku modelowym 2009 jak i 2010 nie był montowany żaden alarm w standardzie

Ja mam ten pseudo alarm bez dopłaty, a dealer nie chwalił się że to gratis.


To ja już nie wiem o co chodzi


Dzwoniłem do jeszcze jednego salonu MALIBU-AUTO-CENTRUM i pani powiedziała, że w standardzie montowali ten pseudo alarm, który trąbi i świeci kierunkami po otwarciu drzwi...
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 10:14

Po FL każdy Ceed ma fabryczny alarm. Jak wspomniano wyżej, wykorzystuje on dźwięk klaksonu, ale gwoli ścisłości nie jest to ten sam klakson, który służy do trąbienia. Ten do trąbienia znajduje się pod atrapą przednią, a ten od alarmu pod maską od strony pasażera, tuż obok wyłącznika krańcowego maski. Ma to swoje logiczne uzasadnienie w tym, że klakson pod plastikową atrapą można błyskawicznie unieszkodliwić, a tego pod maską już nie tak ad-hoc.
Dodatkowy alarm montuje się, ponieważ do fabrycznego nie ma możliwości podłączyć ultradźwięków. Teoretycznie da się, ale to zabawa wręcz modelarska i nikt nie podjąłby się robienia tego seryjnie w każdym sprzedawanym aucie. Jeśli ktoś ma pojęcie o elektronice (albo kogoś pod ręką z takim pojęciem) i chciałby sobie fabryczny alarm doposażyć tanim kosztem w czujniki ruchu, mogę rozrysować schemat podłączenia. Fabryczny alarm zadowala ubezpieczycieli i do AC wystarcza, jednak z uwagi na brak czujników ultradźwiękowych, jeśli ktoś wybije szybę i coś wyjmie z auta, to nie zadziała.

Tu jest klakson do trąbienia:
http://zapodaj.net/921a064748b4.jpg.html

A tu do alarmowania:
http://zapodaj.net/b8bfa62623a9.jpg.html
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
Rawq
Brygadzista
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 lip 2010 09:54
Lokalizacja: Strachówka

Re: Fabryczny alarm

03 sie 2010 10:21

Czyli chyba ostania wypowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości. Ja dzwoniłem już do dealera i ma mi dołożyć ten dodatkowy alarm. Trochę się pan zmieszał jak mu powiedziałem, że chce mnie oszukać :) ale mam nadzieję, że wszystko wyjdzie dobrze.

Rozumiem, że te dokładane alarmy z czujnikami ruchu współpracują z oryginalnym pilotem?
Obrazek

Cee'd FL C+ 1.6 CRDI

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl