Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
elektor
 

Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

20 mar 2010 18:56

Zauważyłem dziwną sprawę.
Otóż po włączeniu samochodu nawiew dmucha ze znaczną prędkością i to niezależnie od ustawionej pokrętłem. Wystarczy jednak lekko przekręcić pokrętło i powrócić na poprzednią pozycję to jest jak trzeba.
Czy to normalne ? :?:
Pytam bo to nieco irytujące. Skoro ustawiam sam na np 1/5 max to czemu po uruchomieniu dmucha jakby było ustawienie 1/2 max
Aha .. NIe wiem czy to ma znaczenie - klima manual

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

20 mar 2010 19:04

Mam tak samo.
I żyję z tym dalej :)
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

20 mar 2010 20:43

Ja również. :P
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

21 mar 2010 09:10

A nie uruchamia się klima ?

U mnie zawsze w pozycji nawiewu na szybę przy włączaniu silnika lub przełączaniu z innego trybu załącza się klima - dość irytujące (TTTM), po co ? chyba ze to jakiś bug :?

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

21 mar 2010 10:32

Franky napisał(a):U mnie zawsze w pozycji nawiewu na szybę przy włączaniu silnika lub przełączaniu z innego trybu załącza się klima - dość irytujące (TTTM), po co ? chyba ze to jakiś bug


Tak wymyślili konstruktorzy, ale jest kod do wyłączenia klimy przy tej pozycji

Zajrzyj TUTAJ - polecam post ENcoda
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

21 mar 2010 10:59

Franky napisał(a):A nie uruchamia się klima ?

U mnie zawsze w pozycji nawiewu na szybę przy włączaniu silnika lub przełączaniu z innego trybu załącza się klima - dość irytujące (TTTM), po co ? chyba ze to jakiś bug :?


to nie błąd - celowe działanie. Położenie nawiewu na szybę to tryb ROZMRAŻANIA/OMGŁAWIANIA. Chodzi i to, żeby jak najszybciej poprawić widoczność przez przednią szybę - czyli dmuchawa na max (największy przepływ powietrza) + załączenie sprężarki (osuszenie powietrza).

elektor napisał(a):Zauważyłem dziwną sprawę.
Otóż po włączeniu samochodu nawiew dmucha ze znaczną prędkością i to niezależnie od ustawionej pokrętłem. Wystarczy jednak lekko przekręcić pokrętło i powrócić na poprzednią pozycję to jest jak trzeba.


Sterowanie manualne nie oznacza obecnie, że fizycznie przełączasz biegi wentylatora - potencjometr podaje sygnał do sterowania całym bałaganem. Być może ustawienie domyślne jest takie, że na starcie ma mocniej dmuchać. Uspokaja się to po chwili jak nic nie robisz czy dalej trzyma intensywny nadmuch? Jeżeli trzyma - pomęcz serwis - lubią takie kwiatki 8-)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Franky
 

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

21 mar 2010 12:08

stj napisał(a):
Franky napisał(a):U mnie zawsze w pozycji nawiewu na szybę przy włączaniu silnika lub przełączaniu z innego trybu załącza się klima - dość irytujące (TTTM), po co ? chyba ze to jakiś bug


Tak wymyślili konstruktorzy, ale jest kod do wyłączenia klimy przy tej pozycji

Zajrzyj TUTAJ - polecam post ENcoda


Sprawdzę :D

to nie błąd - celowe działanie. Położenie nawiewu na szybę to tryb ROZMRAŻANIA/OMGŁAWIANIA. Chodzi i to, żeby jak najszybciej poprawić widoczność przez przednią szybę - czyli dmuchawa na max (największy przepływ powietrza) + załączenie sprężarki (osuszenie powietrza).


tylko, że zakładając, że szyba zawsze lekko zaparuje, zawsze włączam na najniższy poziom nawiew na szybkę i nie potrzebuje do tego klimy :twisted:

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

21 mar 2010 16:22

elektor napisał(a):Zauważyłem dziwną sprawę.
Otóż po włączeniu samochodu nawiew dmucha ze znaczną prędkością i to niezależnie od ustawionej pokrętłem. Wystarczy jednak lekko przekręcić pokrętło i powrócić na poprzednią pozycję to jest jak trzeba.
Czy to normalne ? :?:
Pytam bo to nieco irytujące. Skoro ustawiam sam na np 1/5 max to czemu po uruchomieniu dmucha jakby było ustawienie 1/2 max
Aha .. NIe wiem czy to ma znaczenie - klima manual

a to dziwne bo u mnie nawiew działa tak jak go ustawię, nie ma żadnych samodzielnych wahnięć.
Franky napisał(a):Zajrzyj TUTAJ - polecam post ENcoda

Sprawdzę :D
ja spawdziłem na początku zimy - Działa 8-)

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Prędkość nawiewu po włączeniu samochodu

23 mar 2010 09:45

Ciekawe... u mnie działa tak jak ustawię... bez względu czy to początek działania silnika czy nie...
Może to ma związek z klimą?? ja mam automat...
Jedyne zmiany jakie zauważyłem to przy wersji auto po włączeniu silnika nawiew powoli się zwiększa wraz z ogrzewaniem się silnika... :)

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 99 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl