Zaprawka / Farby do zaprawek

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
graddy
 

Zaprawka / Farby do zaprawek

26 lut 2008 08:43

od paru tygodni chce zamówić
małą podręczną tubkę lakieru zaprawkowego do mego
kia cee'd SW czerwonego.

w dokumentacji a także w blacharni-lakierni kod koloru: HR.
w konfiguratorze na stronie kia cee'd dochodzi pełny kod: HR / solid / so red.

zaś w sklepie z lakierami i farbami, nie mają takiego kodu (HR) w katalogu kolorów kia. Na dodatek twierdzą, że solid znaczy podkład.

kod koloru można także odczytać z tabliczki znamionowej.
czy ktoś wie gdzie ona się znajduje w modelu SW?

czy ktoś miał podobny problem?
mile widziane praktyczne wskazówki.

AUTOR WĄTKU
KZ
 

26 lut 2008 09:01

W Cee'd product guide jest tak

Solid Red - Paint Manufacturer Codes :

Dupont X4707
Spies Hecker 774271
Akzo Nobel KIA3010

AUTOR WĄTKU
graddy
 

gdzie jest tabliczka znamionowa?

27 lut 2008 08:45

a jaki nr jest na tabliczce znamionowej?

a gdzie tak naprawdę jest ta tabliczka znamionowa? ? ? :?:

w SW oczywiście...

AUTOR WĄTKU
graddy
 

28 lut 2008 15:36


Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

Zaprawka.

11 sty 2009 14:16

Czy można kupić lakier zaprawkowy? Jak się kiedyś pytałem to mi sprzedali tekst, że ta są lakiery wodne i zaprawek nie ma. Takie np w butelce jak lakier do paznokci, takie coś miałem w Fiacie.

Zrobiły mi się podłużne, punktowe rysy przy obtarciu o krawędź ściany w garażu, miejscami chyba aż do blachy. Przecież nie będę lakierował całych drzwi.
Co z tym najlepiej zrobić?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

11 sty 2009 14:38

Lakier w kolorze nadwozia kupisz pewnie w serwisach KIA, tylko będzie pewnie drogo. Można też dobrać lakier bazowy w mieszalni + lakier bezbarwny i masz kpl .
Przy takim obtarciu najlepszym wyjściem będzie malowanie drzwi.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

11 sty 2009 14:51

Ale rysek jest dosłownie kilka. Zaprawka załatwiłaby sprawę.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

11 sty 2009 15:04

Ibanezq napisał(a):Ale rysek jest dosłownie kilka. Zaprawka załatwiłaby sprawę.

Jeżeli umiesz sam zrobić zaprawki, to próbuj. Ale nie zaszkodziłoby podjechać do dobrego lakiernika, żeby się wypowiedział czy wystarczy położenie zaprawki i jaki będzie efekt.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

11 sty 2009 16:20

Ibanezq napisał(a):O, dzięki. Zapomniałem o kochanym Allegro! ;]


Zwłaszcza zbyszekk_21 ma dość sporą bazę kolorów o ile nie wszystkie.

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

11 sty 2009 17:05

Kupowałeś może u niego i możesz się wypowiedzieć czy te lakiery są OK.
No i następna sprawa: czy one nie potrzebują bezbarwnego na wierzch?

AUTOR WĄTKU
bociek
 

11 sty 2009 17:07

Ibanezq napisał(a):Kupowałeś może u niego i możesz się wypowiedzieć czy te lakiery są OK.
No i następna sprawa: czy one nie potrzebują bezbarwnego na wierzch?


Niestety nie kupowałem ale ZTCWidać najlepszy ma wybór. Skontaktuj się z kolesiem i zapytaj jak to wygląda

Avatar użytkownika
Ibanezq
Kierownik zmiany
 
Posty: 157
Dołączył(a): 18 lip 2007 18:49
Lokalizacja: Warszawa/Siedlce

11 sty 2009 17:09

To tylko podpowiedz gdzie szukać w aucie tego kodu koloru lakieru. :)

AUTOR WĄTKU
dankat
 

11 sty 2009 19:26

W każdym mieście (powyżej 100.000) masz przynajmniej kilka sklepów z lakierami samochodowymi. Musisz stawić się osobiście z samochodem ( żadne tam podawanie tylko numeru). Potwierdzenie koloru na aucie z kolorem na fiszce. Za 100ml zapłacisz ok.25zł i za lakier bezbarwny w spreju 12-20 zł.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

11 sty 2009 19:59

dankat napisał(a):W każdym mieście (powyżej 100.000) masz przynajmniej kilka sklepów z lakierami samochodowymi. Musisz stawić się osobiście z samochodem ( żadne tam podawanie tylko numeru). Potwierdzenie koloru na aucie z kolorem na fiszce. Za 100ml zapłacisz ok.25zł i za lakier bezbarwny w spreju 12-20 zł.


Zgadzam się te wszystkie oferowane lakiery zaprawkowe dobierane na podstawie tylko nr koloru auta, kupowane na Allegro lub sklepie, mają kolor zbliżony do oryginalnego lakieru. Natomiast te dobierane w sklepach mających własne mieszalnie powinny być takie same jak lakier oryginalny.

AUTOR WĄTKU
motto
 

14 sty 2009 12:38

mark napisał(a):Lakier w kolorze nadwozia kupisz pewnie w serwisach KIA, tylko bĂŞdzie pewnie drogo. MoÂżna teÂż dobraĂŚ lakier bazowy w mieszalni + lakier bezbarwny i masz kpl .
Przy takim obtarciu najlepszym wyjÂściem bĂŞdzie malowanie drzwi.

Nie. Lakier dobierajÂą w lakierni (jestem po lakierowaniu drzwi) i ta sÂą farby wodne, a lakier metaliczny na Cee'd jest trzywarstwowy (nie liczĂŞ podkÂładu), wiĂŞc i tak by Ci to nic nie daÂło, bo Ăłw efekt dajÂą wÂłaÂśnie owe 3 warstwy.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

17 sty 2009 17:31

Ja lakier bazowy dostałem (bo poprosiłem) w małej flaszce od serwisu, jak mi likwidowali łuszczycę. Na zaprawki wystarczy, oczywiście widać, że nie ma warstwy bezbarwnej - ale mówimy o maskowaniu małych wad, więc tak mocno nie przeszkadza.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

17 sty 2009 18:37

motto napisał(a):
mark napisał(a):Lakier w kolorze nadwozia kupisz pewnie w serwisach KIA, tylko bĂŞdzie pewnie drogo. MoÂżna teÂż dobraĂŚ lakier bazowy w mieszalni + lakier bezbarwny i masz kpl .
Przy takim obtarciu najlepszym wyjÂściem bĂŞdzie malowanie drzwi.

Nie. Lakier dobierajÂą w lakierni (jestem po lakierowaniu drzwi) i ta sÂą farby wodne, a lakier metaliczny na Cee'd jest trzywarstwowy (nie liczĂŞ podkÂładu), wiĂŞc i tak by Ci to nic nie daÂło, bo Ăłw efekt dajÂą wÂłaÂśnie owe 3 warstwy.


Lakier metaliczny nie jest trzywarstwowy. Tylko blachy sÂą malowane trzy razy .
PierwszÂą warstwÂą jest podkÂład, drugÂą lakier bazowy tzw. kolor, trzeciÂą lakier bezbarwny.

AUTOR WĄTKU
Pawelec
 

Kompass plus w ceedzie a moonlight blue 9D w i30-identyczne?

08 mar 2009 14:01

Zamierzam kupić zaprawkę do Hyundaia(allegro odpada gdyz juz tam kupowalem i nie bylem zadowolony)Nasunęło mi się pytanie czy kolor kompass plus w cedzie jest taki sam jak w i30 moonlight blue 9D???
Czy polecacie zamawianie w salonie zaprawki.Jesli ktos juz to robil to jaka jest cena???A może sklep z akcesorami do Kia w internecie???

AUTOR WĄTKU
Woody
 

15 mar 2009 22:22

Wiec w ASO KIA mi powiedzieli ze nie ma zaprawek do lakierow wodnych, trzeba lakierowac caly alement wg nich, wiec pewnie powiedzac Ci to samo. Co do koloru to jednak najlepiej spytac sie w serwisie tam beda wiedziec najlepiej

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Kompass plus w ceedzie a moonlight blue 9D w i30-identyc

15 mar 2009 23:42

Pawelec napisał(a):Zamierzam kupić zaprawkę do Hyundaia(allegro odpada gdyz juz tam kupowalem i nie bylem zadowolony)Nasunęło mi się pytanie czy kolor kompass plus w cedzie jest taki sam jak w i30 moonlight blue 9D???
Czy polecacie zamawianie w salonie zaprawki.Jesli ktos juz to robil to jaka jest cena???A może sklep z akcesorami do Kia w internecie???


1. Czytaj poprzednie wypowiedzi.
2. W Olsztynie masz przynajmniej 5 sklepów z lakierami samochodowymi.
3. Na każdym autku masz inny kolor, tak dla uproszczenia.
4. Zakup koloru tylko po sprawdzeniu zgodności z danym egzemplarzem autka.
5. Do koloru bazowego potrzebujesz jeszcze bezbarwny. Kolor bazowy daje kolor. Bezbarwny to jego ochrona. Sama baza zejdzie po kilku myciach.
6. Nigdy kolor nakładany pędzelkiem nie będzie taki sam jak nakładany pistoletem.
7. O "zaprawki" nie pytaj się w ASO, oni nie są od tego. Oni są od malowania całości elementu, z tego mają pieniądze.
8. Nigdy nie kupuj "koloru" do swojego autka z internetu (tak dla przykładu dane kolory mogą mieć po kilkanaście odcieni).
9. Powodzenia

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl