Zaprawka / Farby do zaprawek

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Farby do zaprawek

09 sie 2011 19:34

Kto powiedział, że ja ich odwiedzam? :he Byłem tam 2 razy. Kupić, a potem odebrać auto. Potem tylko dziesiątki telefonów, żeby domknąć sprawę z gwarancją... Mieszkam w Rzeszowie i tutaj też robię serwis.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Farby do zaprawek

09 sie 2011 22:18

we wrocku też w zasadzie od ręki dają, 40zł.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Farby do zaprawek

10 sie 2011 09:10

ruszok napisał(a):Proszę Cię. Dzwonię do EuroKasu, podaję kod lakieru i za dwa dni odbieram. Cena 40 zł. Żadnych kombinacji. To jest normalna część dostępna w sprzedaży detalicznej... 40 zł dwie tubki - baza i klar.

Czyli macie (niektórzy) dobrze. Ja mieszkam w okolicach Lublina i jak pisałem zarówno w ASO w Lublinie, jak i w Rzeszowie stanowczo stwierdzili, że nie prowadzą sprzedaży i koniec, więc problem jest. W jednym to mi powiedziano, żebym sobie w jakiejś lakierni zamówił, bo receptura jest znana, ale nie u nich.
Nie będę przecież jechał do Krakowa, czy Wrocławia po parę kropel lakieru.

hacker napisał(a):Peepe pokaż fotkę tego koloru, bo nie pamiętam czy to ten sam co ja mam czy inny :D

Jeżeli masz to co w podpisie to nie to. Ja mam chyba najpopularniejszy kolor Ceeda - 8Q Pewter Beige.

ps. odwiedziłem najbliższy sklep z lakierami i mają ten kolor, który mnie interesuje, więc chyba nie mam wyjścia i kupię, mam nadzieję, że nie będzie odbiegał od oryginału... :?
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Farby do zaprawek

10 sie 2011 09:35

Komuś zamówić? :P To może warto do KMP napisać. Nie mam pytań :/
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Farby do zaprawek

10 sie 2011 19:32

oj amatorzy ;)

farba [w tym przypadku baza] może być identyczna, nalana wg receptury. kupicie taką "zaprawkę" z pędzelkiem i będziecie mieć "naciapane" - będą widoczne gołym okiem różnice, tak duże, że nawet daltonista je zauważy.
pistoletem nakładacie cieniutką warstwę, a pędzelkiem kilkadziesiąt razy grubszą warstwę i tym samym będzie ciemniejsza niż oryginalnie nałożona przez fabrykę.

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Farby do zaprawek

10 sie 2011 20:18

Ale zawsze to jakieś zabezpieczenie... A głównie o to chodzi. Nie będę malował maski po każdym kamyczku...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Farby do zaprawek

10 sie 2011 20:36

Być może mam mało wysublimowane poczucie piękna, ale wydaje mi się, że lepiej "prezentuje" się drobny odprysk lakieru "po kamyku", niż takie chałupnicze rękodzieło, które c22 trafnie nazywa "naciapaniem". W końcu nie każdy ubytek lakieru wymaga interwencji. Po kilku latach użytkowania auta też mam kilka otarć, powierzchniowych odprysków i rys. Auto bez problemu "zalicza" coroczny przegląd powłoki lakierniczej.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Farby do zaprawek

11 sie 2011 10:10

maestro napisał(a):Dwa lata temu kupiłem lakier 5K (grafitowy) w jakimś sklepie internetowym na allegro.

Teraz widzę też można naprzykład tutaj:
http://allegro.pl/no-1-motip-lakier-do-samochodu-zaprawka-12ml-farba-i1723277333.html
Także nie tylko w ASO.



kolego szanowny a gdzie kia nr lakieru poadaje w aucie????? jak dlugie jest to oznaczenie? jest napisane że to kolor lakieru
bo chętenie sobie zamówie do ceda i soula
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Farby do zaprawek

11 sie 2011 10:19

sensor napisał(a):kolego szanowny a gdzie kia nr lakieru poadaje w aucie????? jak dlugie jest to oznaczenie? jest napisane że to kolor lakieru
bo chętenie sobie zamówie do ceda i soula

Masz to podane w Vinie. A prościej ci będzie to odnaleźć z podawanej gamy kolorów. Np. 8Q - podając go w sklepie dorabiającym lakier należy tylko dodać że to KIA. :) Tylko tyle albo aż tyle. Proponuję zakupić komplet. Czyli baza, rozpuszczalnik, klar i utwardzacz do niego. 100ml kosztuje 22-25zł za komplet . Wszystkie składniki w oddzielnych pojemniczkach. Następnie bazę przelewamy do szczelnej buteleczki. Po pewnym czasie rozpuszczalnik odparowuje więc go mamy i w miarę potrzeby dolewamy by baza nie była zbyt gęsta. Natomiast klar łączymy z utwardzaczem w stosunku 1:5 ale oczywiście łączymy to podczas prac artystycznych . Resztę zostawiamy i po pewnym czasie zobaczymy jaki elastyczny jest nasz klar po wyschnięciu. Najlepsze do tego są dozowniczki od leków. Proste. Pędzelek kupujemy w sklpie modelarskim. Różne grubości koszt 1-2zł. :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Farby do zaprawek

11 sie 2011 12:37

sensor napisał(a):kolego szanowny a gdzie kia nr lakieru poadaje w aucie????? jak dlugie jest to oznaczenie? jest napisane że to kolor lakieru bo chętenie sobie zamówie do ceda i soula

Exterior Color: 5K
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

peepe
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 16 gru 2010 13:49
Lokalizacja: lubelszczyzna/LKR
Grupa: Lubelska

Re: Farby do zaprawek

11 sie 2011 13:41

Zakupiłem w pobliskim sklepie z lakierami samochodowymi. Akurat wczoraj wpadłem na kolegę, który trudni się lakiernictwem i mi to "ciapnie" ;), tak żeby widać nie było.
1,6DOHC HB FL 8Q ver.M

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Farby do zaprawek

13 sie 2011 12:45

witia_2005 napisał(a):
sensor napisał(a):[...] klar łączymy z utwardzaczem w stosunku 1:5 [...]

który? 10 lat siedzę w tej branży i jeszcze nie słyszałem o takim stosunku lakieru do utwardzacza.
podaj nazwę, bo mnie to intryguje.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Farby do zaprawek

13 sie 2011 15:11

c22 napisał(a):o takim stosunku lakieru do utwardzacza.

Przepraszam czeski błąd. Popatrzyłem na inny asortyment. Dobrze że zwróciłeś uwagę. Na 0,1l klaru przypada 0,05 utwardzacza. Więc jak kto ile potrzrbuje tak należy zmniejszyć proporcję :ok
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: Farby do zaprawek

14 sie 2011 22:56

czyli 2:1
teraz wszystko się zgadza

AUTOR WĄTKU
chipoldo
 

Zaprawka lakieru KIA

13 paź 2014 21:25

Czy ktoś kupował zaprawki lakieru ? jeśli tak to jakie są ich ceny i gdzie kupić najlepiej? na allegro znalazłem oryginalny Kia Motros za 48 zł. są też tańsze zamienniki ale akurat z lakierem nie chciałbym testować. Czy jest szansa że w Kia-salonie będą jeszcze tańsze, może ktoś kupował?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Zaprawka lakieru KIA

13 paź 2014 21:30

ja porozmawiałem w ASO i dostałem za free 1/3 musztardówki lakieru :fiu
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Zaprawka lakieru KIA

14 paź 2014 06:17

Witam,

Poza tym ja w ASO kupilem za 44 zl. Nie ma sensu ryzykowac z alledrogo, zawsze jest ryzyko towaru z niepewnego zrodla. Ja w ostatni weekend objechalem odpryski po kamieniach czy starcia na krawedziach elementow pracujacych wszedzie gdzie cos bylo. Najpierw baza potem bezbarwnym, wszystkie ubytki w samochodzie (w tym 7 cm krecha pod zderzakiem) a w fiolce jeszcze spoooro lakieru.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6858
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Zaprawka lakieru KIA

14 paź 2014 14:57

Potwierdzam, ja też dałem coś około 40zł w ASO, fiolki są spore :)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
chipoldo
 

Re: Zaprawka lakieru KIA

14 paź 2014 20:26

no to super. A czy ktoś może mi podpowiedzieć jak krok po kroku przez to przebrnąć? Chodzi mi czym można rudą potraktować co i jak po kolei...sorry jestem w temacie lakierowania bardzo słaby. Rudą mam:
- drobne kropki na masce od kamieni
- tylna klama u góry przy szparze z lewej strony
- podszybie na klapie
- drobne krechy gdzieniegdzie

dziobsson
Brygadzista
 
Posty: 119
Dołączył(a): 26 sie 2014 09:02
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Zaprawka lakieru KIA

14 paź 2014 22:53

chipoldo napisał(a):no to super. A czy ktoś może mi podpowiedzieć jak krok po kroku przez to przebrnąć? Chodzi mi czym można rudą potraktować co i jak po kolei...sorry jestem w temacie lakierowania bardzo słaby. Rudą mam:
- drobne kropki na masce od kamieni
- tylna klama u góry przy szparze z lewej strony
- podszybie na klapie
- drobne krechy gdzieniegdzie


Drobne krechy i kropki od kamieni to robisz tak:

1. odtłuszczenie benzyną ekstrakcyjną
2. nałożenie bazy (fiolka z kolorem) - przy czym te fiolki fabryczne mają pędzelki jak od korektora, zatem lepiej zaopatrzyć się z profesjonalne sztywniejsze i bardziej "zaostrzone" cienkie pędzle np. dla rysowników komiksów itp. Uważać na nadmiar! Wprawa przyjdzie z czasem.
2. odczekanie dobrych minimum 2 godzin lub do następnego dnia.
3. jeśli powierzchnia malowana jest dużo to można spolerować takimi samymi narzędziami co do polerki lakieru (baza jest miękka)
4. Kładziemy bezbarwny tak samo jak kolor, tylko trzeba uważać bo szybciej schnie i na wietrze potrafią się robić pajęczyny (włoski ciągnące się).

Warto przygotować sobie miękką szmatkę oraz patyczki do uszu (tak, takie waciki :) ) i w razie skapnięcia bezbarwnego lub koloru albo nałożenia nadmiaru zetrzeć go nasączoną szmatką (z benzyną), przy czym nie trzeba się śpieszyć. Patyczki są po to by zebrać nadmiar farby kolorowej jeśli wyszła poza kontur odprysku. Uważać ze zbieraniem bezbarwnej bo zostają włoski i robi się matowa jeśli zaczynamy ją ruszać, przecierać nadmiar. Lepiej zetrzeć benzyną i nałożyć od nowa.

Sprawa z rdzą nie będzie prosta, bo trzeba po odtłuszczeniu pozbyć się rdzy więc trzeba oczyścić oż do blachy i znowu odtłuścić a potem położyć podkład antykorozyjny (starło się ocynk) albo zaryzykować i szybko nałożyć grubą warstwę bazy i dalej jak przy odpryskach. Od razu mówię, że przy dużych powierzchniach efekt będzie kiepski, bo nie da rady równo nałożyć. Będzie rzucało się w oczy, no chyba że ktoś będzie potrafił dobrze spolerować kolor na równo z otoczeniem przed położeniem bezbarwnego a potem znowu polerka.


W razie pytań, służę pomocą. :) Ja postępuje jak powyżej. Zastrzegam, iż nie jest to profesjonalna porada ;) Każdy czyni na własne ryzyko

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl