Kierownica z Optimum + do Optimum

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Kierownica z Optimum + do Optimum

05 lut 2010 23:00

Witam Serdecznie:)

Zakładam że przełożenie skórzanej kierownicy z O+ do O to nie problem;)

Ale moje pytanie dotyczy tego czy w wersji O+ wstawki w wokół guzików na kierownicy są zawsze srebrne czy też jeśli mamy beżową/niebieska tapicerkę foteli to wstawka mieni się pod ten kolor tak jak obudowa panelu sterowania i ten element na tunelu środkowym ?

Bo Chciałem właśnie zainwestować w taką kierownice, i nie wiem czy mam szukać takiej z beżem czy tylko mogę kupić z srebrnym elementem...

Niby taki detal ale będzie mnie drażnił jak do niczego nie będzie pasował;)

Oczywiście chodzi o wersje przed liftem:)
Pozdrawiam

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

05 lut 2010 23:10

Ja tez planuje zmienic kierownice i z tego co sie orientowałem to skorzana kierownica wystepuje tylko ze srebrnymi wstawkami :)
W moim przypadku chce ta wstawke przelozyc z mojej obecnej kierownicy (mam czarna - wersja comfort+)

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

05 lut 2010 23:19

No tak właśnie ja też ostatnio siedziałem w Ceedzie z skórzana kierownica i się mi spodobało to bo dużo lepiej się trzymają ją/prowadzi:)

Na allegro można kupic taką za 200/300 zl wydaje mi się że cena jest do zaakceptowania:)

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

05 lut 2010 23:53

Ja też myślę o allegro, bo ceny sa naprawde niskie :D
Do tego można sprzedać swoją starą za chocby 100 zl :wink:
Poki co wstrzymuje mnie tylko to, ze pomimo opisu stan danej kierownicy nie musi byc bdb :(
Wiadomo jak osoby trudniące się handlem częściami traktują sprzedawane przez siebie podzespoly
Najlepiej wiec wybrac kogos w poblizu i podjechac obejzec, ale z tym juz nieco trudniej zeby ktos obok nas sprzedawal :)

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

06 lut 2010 00:03

Tak ale może ktoś się orientuje jak z tym kolorem tej wstawki ozdobnej jest? :D

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

08 lut 2010 14:13

Czekaj, zajżę zaraz do auta i dam ci znać :-)

EDIT:
Na moje oko, to wstawki w kierownicy mam srebrne, a na desce brązowawe, ale różnica jest na tyle małą, że dopiero teraz ją zauważyłem.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

08 lut 2010 15:24

ja rozważałem zakup takiej kiery z opt+..ale po konsultacji w salonie i wlasnych przemysleniach doszedlem do wniosku ze dam do obszycia..koszt to okolo 250zl plus wymiana z podpieciem do skanera w ASO..kupienie na allegro i samodzielna wymiana napewno beda tansze ale wydaje mi sie ze 100 czy 150zl oszczednosci w perspektywie 4 lat uzytkowania auta jakie planuje to pan pikus :)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

09 lut 2010 19:42

Dzięki za sprawdzenie:)

Ja się zastanawiam czy nie kupić na allegro i czy by mi to zamontowali w serwisie...

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

09 lut 2010 21:10

oczywiście, że Ci zamontują..tylko później podepną do kompa, żeby sprawdzić czy z podpięciem poduszki jest wszystko ok i to przynajmniej tam gdzie ja chce zakładać kosztuje 150zł :?
PRO CEED 1.6pb

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

09 lut 2010 22:20

jjs napisał(a):oczywiście, że Ci zamontują..tylko później podepną do kompa, żeby sprawdzić czy z podpięciem poduszki jest wszystko ok i to przynajmniej tam gdzie ja chce zakładać kosztuje 150zł :?

Jak dla mnie wyciaganie kasy. Co ma byc nie tak z podlaczeniem poduszki?? Jak po wymianie nie zaswieci sie na desce kontrolka poduszki musi byc wszystko OK! Operacje wymiany trzeba zrobic na rozlaczonym akumulatorze i nie trzeba pozniej podlaczac zadnego komutera :wink:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

09 lut 2010 23:18

jeśli chcesz powiedzieć, że ASO doi jak może to..ameryki nie odkrywasz ..przecież to oczywiste..sam bym tak robił na ich miejscu.. :twisted: ..a jak klient nie chce to przecież nie musi korzystać
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

09 lut 2010 23:38

Prawda że serwis doi, tylko taka prawda że na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać, bo potem się zdziwię że mi (odpukać) nie odpali poduszka.Bo nigdy nic nie wiadomo ... Ale zobacze, najpierw muszę jakąś kupić potem pomyślimy co z tym fantem;)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

10 lut 2010 10:36

Radar napisał(a):Prawda że serwis doi, tylko taka prawda że na bezpieczeństwie lepiej nie oszczędzać, bo potem się zdziwię że mi (odpukać) nie odpali poduszka.Bo nigdy nic nie wiadomo ... Ale zobacze, najpierw muszę jakąś kupić potem pomyślimy co z tym fantem;)

właśnie to miałem na myśli..ja osobiście po prostu boję się dotykać do elementów związanych z poduszką, natomiast co do samej kierownicy..to widziałeś na żywo jak wygląda ta fabrycznie obszyta? może jak będziesz miał okazję porównaj taką kierę z taką obszytą przez tapicera..bo jest ryzyko, że uznasz, że srebrne obwódki przycisków nie są priorytetem :wink:
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

10 lut 2010 12:23

myślę obszycie będzie bardziej satysfakcjonujące
nie jestem ekspertem ale jak dla mnie to nie skóra tylko ekoskóra jak na fotelach
a ekoskóra to polimer - tworzywo sztuczne o właściwościach skóropodobnych
wystarczy dotknąć mieszka od dźwigni zmiany biegów,
po roku używania kierownica zaczęła brudzić ręce na czarno
fotele dają radę, łatwo się czyszczą
Ostatnio edytowano 10 lut 2010 12:27 przez rsimon, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

10 lut 2010 12:26

rsimon napisał(a):myślę obszycie będzie bardziej satysfakcjonujące
nie jestem ekspertem ale jak dla mnie to nie skóra tylko ekoskóra jak na fotelach
a ekoskóra to polimer - tworzywo sztuczne o właściwościach skóropodobnych
wystarczy dotknąć mieszka od dźwigni zmiany biegów,
...

fakt. marecki mam obszywaną i wygląda bardzo sympatycznie. IMO lepiej niż oryginał.

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

10 lut 2010 15:39

rsimon napisał(a):nie jestem ekspertem ale jak dla mnie to nie skóra tylko ekoskóra jak na fotelach



Wg ekspertów (tapicerów itp.) jest to skóra naturalna.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

10 lut 2010 22:47

tak..ponoć gałka i kierownica są obszyte prawdziwą skórą, co nie zmienia faktu, że jak ze wszystkim są produkty lepszej i gorszej jakości..można kupić skórzane buty za 150 albo za 500zł..i zazwyczaj różnica jest zauważalna :) na pewno fabrycznie obszyta kierownica jest lepsza od plastikowej ale też raczej na pewno gorsza od obszytej rzemieślniczo a koszt takiego obszycia oscyluje w okolicach ceny używanej kierownicy z allegro..zatem..co kto lubi 8-)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

11 lut 2010 08:19

Zagadza się. Kierownicy z Ceeda daleko do mojej poprzedniej, a niby jedno i drugie skóra ;-):
Obrazek

AUTOR WĄTKU
minister
 

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

07 mar 2010 20:20

Ja obszywałem kierownicę. Umówiłem się z tapicerem, że odbiorą zdjętą przez serwis kierownicę z ASO Kia Krzewscy. Po obszyciu odebrałem kierownicę i w ASO mi ją założyli - cena w serwisie - ok 80 zł (nie pamiętam co do grosza). A co do obszycia - to wolę swoją kierownicę, niż oryginał z opt+. Lepsza skóra, wybrałem sobie tylko 2 łączenia u dołu kierownicy. Też myślałem o zakupie używki na allegro, ale skąd mam wiedzieć ile kierownica wcześniej przejechała? A tak mam bardzo dobrą skórę (właściciel firmy się zarzekał, że na 200.000 km wystarczy, a ja robię kolo 10.000 rocznie:) i chyba w sumie taniej wyszło.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierownica z Optimum + do Optimum

07 mar 2010 23:54

ile za samo obszycie i gdzie obszywałeś? 80zł za zdjęcie i założenie to 2x mniej niż chcą ode mnie w car-droom'ie

edit: no i w końcu obszyłem, w car-droom'ie, wprawdzie większośćz ludzi którzy tu pisali zrobiła to taniej ale jestem zadowolony :) wykonanie świetne clapping , nie wrzucam fotki ale wygląda to z grubsza tak jak u naszych wschodnich sąsiadów
http://www.kia-ceed.info/index.php?section=accessories&item=leather#05
Ostatnio edytowano 30 cze 2010 17:43 przez jjs, łącznie edytowano 1 raz
PRO CEED 1.6pb

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl