Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
marko
 

Czujnik parkowania

10 paź 2007 06:26

Koledzy!!! Przymierzam się do założenia czujnika parkowania (tył) i bardzo mnie interesuje Wasza opinia i doświadczenie na ten temat. Napiszcie i opiszcie swoje doświadczenia na ten temat. Jaki lepszy - firmowy około 800 do 1000zł. lub inny i czy założę inny. Na co zwracać uwagę przy zakupie i co jest przydatne tak naprawdę.
Pozdrawiam wszystkich i niech moc waszych silników ciągle wzrasta!!!

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

10 paź 2007 06:59

Ja mam założony z wyświetlaczem odległości od przeszkody i taki polecam.
Wcześniej też miałem podobny w astrze , sam go zakupiłem i założyłem .Kupowałem na allegro za jakieś 200zł i sprawował sie OK.

AUTOR WĄTKU
marko
 

10 paź 2007 07:17

tstwi dzieki, a może masz jakieś kozystne fotki jak to masz zamontowane???

AUTOR WĄTKU
malin_f1
 

10 paź 2007 07:36

nie decydujcie się na czujniki które montują w salonie bo ten czujnik warty jest ok 90zł na allegro :D miałem identyczny w poprzednim samochodzie. Dosłownie identyczny tzn centralka, wyświetlacz czujniki itd Profi montaż zajął mi 3 godziny. co innego fabryczny czujnik w zderzaku... oglądałem taki samochód na połczyńskiej w wawie to już wygląda po ludzku i wtedy ew można dopłacić te tysiąc zł za ten czujnik.

AUTOR WĄTKU
mariusz_p
 

10 paź 2007 07:41

Ja dokupiłem do swojego Ceed'a SW na allegro czujnik z wyświetlaczem za 105 z?.
Montaż zleciłem w ASO - zapłaciłem 150 zł. Nie polecam tego robić samodzielnie, gdyż z tego co widziałem, to elektryk rozebrał spory kawałek auta przy montażu :).
Wyświetlacz zamontowałem pomiędzy wskaźnikami a kierownicą, akurat jest tam takie zagłębienie do którego ten wyświetlacz pasuje idealnie.
Nie jest to najlepsze rozwiązanie, bo przy skręconej kierownicy jest czasem zasłonięty, ale w zasadzie jeżdżę tylko na dźwięk.
Teraz myślę, że bardziej praktyczny byłby wskaźnik mocowany do podsufitki, widoczny w lusterku wstecznym.
Co do montażu, to nie mam zastrzeżeń. Wykonany jest fachowo. Nie ma żadnych zadrapań czy wystających kabli. Wydawanie 1000 zł na ten z salonu to głupota.

Pozdrawiam
Mariusz

AUTOR WĄTKU
taskarinos
 

10 paź 2007 09:18

zastanawiam zie nad dokupieniem czujnikow cofania
ale prawde mowiac nie mam o nich pojecia
bo nigdy nie korzystalem
szukam na allegro i kieruje sie raczej cena
wpadl mi w oko ten zestaw
http://allegro.pl/item253365379_czujniki_cofania_lcd_srebrne_i_czarne_czujniki.html

ze wzgledu na dostepnosc koloru srebrnego
( nie chce czarnych wypryskow na zderzaku )

moze ktos doradzic czy to dobry wybor
ewentualnie zaproponowac cos innego ?

AUTOR WĄTKU
wilam
 

10 paź 2007 09:47

Mi w salonie zamontowali czujniki parkowania gratis. Podstawowa wersja - tylko pikanie, ale spełnia swoja role. Naprawde przydatne, szczególnie jak się cofa w miejscach gdzie stoją betonowe pachołki. Czujniki są oczywiście czarne, a centralka jest wpuszczona za tapicerkę w bagażniku i z tamtąd wydaje dzwięki. Minusem jest to, że czasami muszę zciszyć radio aby dobrze słyszeć te pikania.

AUTOR WĄTKU
lemur
 

10 paź 2007 09:51

No właśnie - czemu montują czarne? Moim zdaniem powinny być w kolorze nadwozia, bo trochę szpecą tył auta...

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 09:59

ja też dostałem gratis i jestem z niego bardzo zadowolony - głównie przy parkowaniu do ciasnego garażu :)

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

10 paź 2007 15:20

marko napisał(a):tstwi dzieki, a może masz jakieś kożystne fotki jak to masz zamontowane???

Wyświetlacz jest zamontowany na podsufitce w końcówce auta.Bez odwracania się wszystko ładnie widać w lusterku (cyfry są OK ponieważ wyświetla lustrzane odbicie) Tak więc korzystając z lusterek bocznych i wewętrznego ładnie można zaparkować.Aha , emituje też dzwieki .
Wytargowałem go w ASO ,tak więc nie wiem ile kosztuje

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

10 paź 2007 19:17

Szkoda, że czujniki oryginalne (w kolorze nadwozia) są montowane w fabryce.

Ktoś próbował założyć takie (pod kolor) w jakimś ASO przy zamawianiu auta?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 11:18 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

10 paź 2007 19:52

masiu w garażu polecam inny patent połuż sobie na podłodze grubą dechę czy np. płyty chodnikowe dojeźdzasz powoli i auto samo staje na tym i już
miałem tak przez wiele lat w garażu teraz też mam ale nie parkuje tam auta

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 20:45

no to jest wyjście :) ale kłaść na dywanie płytki podłogowe :)

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

10 paź 2007 20:47

Tyle ludzi jeżdzi bez czujników i jakoś daje sobie radę - zaczynamy chyba szukać "dziury w całym" :wink: . Jeśli już iść na całość, to może system który sam za nas będzie parkował auto :) .

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
masiu
 

10 paź 2007 21:07

Wiesz czujnik to gadżet bez którego tył można tak samo jak bez klimy, centralnego zamka, wspomagania i wielu innych, ale skoro już mi go dali to z niego korzystam i stwierdzam że spełnia swoją funkcje. Ja sobie go chwalę.

AUTOR WĄTKU
Radost
 

10 paź 2007 22:11

cyberstorm napisał(a):Tyle ludzi jeżdzi bez czujników i jakoś daje sobie radę - zaczynamy chyba szukać "dziury w całym" Wink . Jeśli już iść na całość, to może system który sam za nas będzie parkował auto Smile .
Pozdrawiam

Sarkazm niepotrzebny - wielu producentów testuje systemy do automatycznego parkowania (niekoniecznie w gara?u, ale np. na ciasnych uliczkach, czy innych parkingach miejskich). Zapewne za 10 lat takie systemy b?d? prawie standardem.

AUTOR WĄTKU
Goldenos
 

10 paź 2007 22:30

Ostatnio jechałem VW Tuaregiem, z zamontowaną kamerą cofania. To jest dopiero bajerek. Sam mniód i malina. Myslę, że stąd już tylko mały krok do systemów automatycznego parkowania

AUTOR WĄTKU
j@mal
 

11 paź 2007 07:40

Goldenos napisał(a):Ostatnio jecha?em VW Tuaregiem, z zamontowan? kamer? cofania. To jest dopiero bajerek. Sam mniód i malina. Mysl?, ?e st?d ju? tylko ma?y krok do systemów automatycznego parkowania

Właśnie VW coś takiego wprowadza w nowym Tiguanie. Kierowca podczas parkowania nie musi dotykać kierownicy!
Ostatnio edytowano 13 paź 2007 13:21 przez j@mal, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

11 paź 2007 09:58

Jak już wymyślą automatycznego pilota to całą przyjemnoąść z jazdy szlag trafi. Ja ma radochę jak sobie gdzieś zaparkuję bezpiecznie "na grubość lakieru".

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

11 paź 2007 13:37

Ja generalnie nie wziąłem tego czujnika cofania, ale jak patrzę co moja żona wyrabia to żałuję ... :wink:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl