Czujnik parkowania

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6863
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czujnik parkowania

25 sty 2012 23:31

Moim zdaniem zapakowanie jakiegokolwiek elektronicznego urządzenia w foliowy worek nie jest dobrym rozwiązaniem :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

Re: Czujnik parkowania

21 lut 2012 23:08

Witajcie,
Czy orientujecie się czy jest możliwość regulacji kąta skanowania czujników parkowania ?
Powiem w czym rzecz. W moim ceed'ku czujniki były montowane przy zakupie jako prezent dilera. Przez 4 lata działały idealnie... aż do dnia, w którym ktoś mi poprzestawiał tylną część auta. Wymiana zderzaka i rzeczonych czujników na nowe. No i od tego czasu zaczęły się problemy. Czujniki świrują - pikają nawet jak z tyłu nic nie ma. Co ciekawe nie ma żadnej reguły w ich aktywności bo w tych samych okolicznościach są albo totalnie cicho albo sygnalizują intensywnie obecność przeszkody. Nie wiem czy chodzi o odbijanie podłoża (śnieg, woda etc.), czy kondensowanej się pary wodnej przy wylocie z tłumika ?!? Czujniki są czyste, nie są mokre... a mimo to świrują. Teraz przyszło mi do głowy, że być może nie wymienili całego kompletu a tylko pojedyncze, które uszkodziły się w trakcie kolizji - tego nie wiem.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Czujnik parkowania

22 lut 2012 07:45

Raczej nie jest tu winien kąt, bo musiałby być solidnie skoszony zderzak, zeby czujniki łapały coś tam. Zapewne winna jest naprawa - albo wymienili czujki a one nie grają z centralką albo któryś z czujników jest uszkodzony - najlepiej wypnij po kolei pojedyńczo czujniki z centralki i zobacz, czy sa zmiany - jak problem ustanie to będziesz wiedział, ze winny jest czujnik. JAk wypinanie nie pomoże to winną będzie centralka albo niekompatibylne czujniki (jeśli jest stara centralka a nowe czujniki) - wtedy wymiana na nowe. A przede wszystkim skoro ktoś Ci naprawiał zderzak i wymieniał czujniki to on odpowiada za to, jak system działa - jedź z reklamacją.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Czujnik parkowania

22 lut 2012 10:31

pioter napisał(a):wypnij po kolei pojedyńczo czujniki z centralki i zobacz, czy sa zmiany - jak problem ustanie to będziesz wiedział, ze winny jest czujnik.

lub jego przewód..bo mogli go : nieumiejętnie zabezpieczyć ,skręcić , zaizolować.
Jeśli nie wczytałeś się w ten temat od początku to czujniki mają wskaźnik/pozycjoner "strzałką do góry" , niektórzy użytkownicy mieli montowane odwrotnie - polecam prześledzić wątek.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

Re: Czujnik parkowania

22 lut 2012 20:26

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj wylądowałem w warsztacie, który przeprowadzał naprawę. Rzeczywiście jeden czujnik był skopany. Czujniki są produkcji Valeo i ponoć można je wymieniać pojedynczo a nie całym kompletem. Więc czekan a na wymianę tego uszkodzonego - reszta działa bez zarzutu.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 12:16

Jędrek napisał(a):Czujniki są produkcji Valeo i ponoć można je wymieniać pojedynczo a nie całym kompletem

ciekawe...bo "fabryczne" czyli te montowane w salonach sa chyba na ogol produkcji SteelMate od dystrybutora EMG Poland. Inna sprawa ze gdzies ostatnio widzialem fabryczne..prawdziwie fabryczne czujniki do ceeda z cala wiazka..sa montowane od tylu zderzaka i idealnie sie komponuja..w polsce takich nie bylo pewnie KMP uznalo ze taniej bedzie domontowywac w salonie i sprzedawac jako fabryczne...szkoda

sorry za OT :)
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 12:57

jjs napisał(a):w polsce takich nie bylo pewnie KMP uznalo ze taniej bedzie domontowywac w salonie i sprzedawac jako fabryczne...szkoda

Teraz już są w wersji Euro 2012 :)
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 17:49

Coś mnie zaraz trafi z tymi czujnikami. Okazuje się że te trzy, niby dobre nadal świrują. Równy, bez żadnych przeszkód plac i czujniki piszczą jak pokopane. To jakaś masakra. Ciekawostką jest to, że moje stare czujniki były montowane u dilera u samej góry zderzaka tuż pod klapą bagażnika. Gość z warsztatu gdy montował nowe czujniki po wymianie zderzaka, zadzwonił do mnie z pytaniem czy ma wiercić otwory w tym samym miejscu czy niżej (ok. 3-4 cm w dół). Pytam dlaczego niżej a on mi na to że właśnie tam na zderzaku patrząc od wewnątrz, są oryginalnie przygotowane "obrączki" pod czujniki. Mało tego w piankowym wypełnieniu zderzaka na tej właśnie obniżonej wysokości są wycięte oryginalne kanały na kable a chcąc czujniki zamontować wyżej tuz pod klapą trzeba w piankach urządzać wycinanki. Ciekawe nie? Dodatkowa ciekawostkę stanowi fakt że od tego czasu obejrzałem kilka ceedków kupionych u różnych dilerów i w każdym przypadku czujniki były właśnie montowane pod górną krawędzią zderzaka a nie bliżej środka jak to wskazywał zderzak.

Mam jedno podejrzenie nie wiem tylko czy zasadne. Blacharz kupił 4 czujniki z Valeo, podpiął je do starej centralki prawdopodobnie - jak mi podpowiedzieliście - z firmy EMG Poland i jedno z drugim nie bardzo się zgadza - znaczy gryzie się.

AUTOR WĄTKU
Jędrek
 

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 19:29

Sprawdziłem ... centralka też valeo - czyli to nie to :(

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 19:57

Odłącz pozostałe czujniki. Włącz wsteczny i zobacz co się dzieje. Potem dodawaj po jednym. Któryś musi leżeć, a może wszystkie...
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czujnik parkowania

23 lut 2012 20:23

Jędrek napisał(a):Sprawdziłem ... centralka też valeo - czyli to nie to :(


Przeczytaj/ściągnij instrukcję Twoich czujników tam masz opisany test na sprawdzenie poprawnego działania zestawu. :!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czujnik parkowania

26 lut 2012 22:58

moim zdaniem jest jeszcze inaczej...czujniki steel mate od dealerow wsuniete w zderzak sa ustawione pod pewnym katem (lekko do gory) valeo prawdopodobnie maja inny kat i dlatego wariuja
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
makakut
 

Re: Czujnik parkowania

27 mar 2012 18:44

Panowie zamówiłem KIA CEED SW model M2012.

Dzisiaj otrzymałem info że jest samochód i fakturę do zapłacenia. Więc pojechałem przed zapłatą go obejrzeć.

Samochód w kolorze sirius silver jest wyposażony w fabryczne tylne czujniki parkowania i o zgrozo. Obwódki w kolorze nadwozia a sam środek czarny. Co biorąć pod uwagę zderzaki, klamki i lusterka w kolorze nadwozia wygląda nieco tandetnie. Wy też tak mieliście? Kia skąpi na takich małych elementach? Orientujecie się czy w bogatrzych wersjach też tak jest? Co o tym myślicie? Jak się pytałem przed złożeniem zamówienia to sprzedawczyni poinformowała mnie że czujniki fabryczne będą w kolorze nadwozia. Jest inaczej ale nigdzie w ofercie zamówieniu temat niejest doprecyzowany. Zastanawiam się czy mam felerny egzemplarz czy wersję eco :) czy poprostu tak jest i opłaca mi się kłócić z Salonem.
Ostatnio edytowano 27 mar 2012 20:47 przez makakut, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Czujnik parkowania

27 mar 2012 18:48

Ja osobiście miałem całe czarne i tak chyba najczęściej było. Pierwszy raz spotykam się z 2 kolorowymi :D

AUTOR WĄTKU
makakut
 

Re: Czujnik parkowania

27 mar 2012 19:09

Może mi się zdawało z tymi obwókami. albo fabrycznie plastik ma takie ładne ścięcie w zderzaku. Zobaczymy co jutro zaporponuje mi Pani z salonu. W sumie boczne listwy też będą czarne. a jak się je pomaluje to za pare miesięcy będą pewnie odpryski. wiec niech lepiej zostaną czarne.

AUTOR WĄTKU
and
 

Re: Czujnik parkowania

28 mar 2012 09:54

Niech zejdą z ceny lub cos dołożą

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czujnik parkowania

28 mar 2012 10:19

makakut napisał(a):Może mi się zdawało z tymi obwókami. albo fabrycznie plastik ma takie ładne ścięcie w zderzaku. Zobaczymy co jutro zaporponuje mi Pani z salonu. W sumie boczne listwy też będą czarne. a jak się je pomaluje to za pare miesięcy będą pewnie odpryski. wiec niech lepiej zostaną czarne.


and napisał(a):Niech zejdą z ceny lub cos dołożą


Ale czego ty oczekujesz and :??
Samochód jest wyposażony w oryginalne czujniki parkowania. Ostatnimi czasy samego czujnika nie lakierują. Czemu nie wiem. Nawet w Nowym cee'd-zie to zauważyłem. W czujnikach fabrycznych nie ma rantu montażowego, gdzyż montuje się je od spodu. Więc budowa czunika jak i jego montaż jest zupełnie inny.

Pokaż mi czy w cenniku masz napisane "czujniki parkowania w kolorze nadwozia" :??

Czarny kolor samego sensora jest ułatwieniem przy wymianie gwarancyjnej.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
makakut
 

Re: Czujnik parkowania

28 mar 2012 10:55

W cenniku nie ma zapisane. Czarny kolor sensora może jest ułatwieniem przy wymianie gwarancyjnej ale napewno nie wygląda ładnie.

Ale zaufałem sprzedawcy w momencie kiedy przed złożeniem zamówienia zapytałem czy czyjnuki parkowania będą w kolorze nadwozia. Myślałem że to taki standard. A tu oglądam samochód i rozczarowanie. Przy zakupie służbowego pewnie by mi to nie przeszkadzało. Ale to mój pierwszy nowy samochód który kupuje prywatnie. I ewidentna wina sprzedawcy który do końca nie wiedział co sprzedaje (nie mówię że umyślnie) może KIA ma kiepskie prospekty.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czujnik parkowania

28 mar 2012 11:13

makakut napisał(a):Ale zaufałem sprzedawcy w momencie kiedy przed złożeniem zamówienia zapytałem czy czyjnuki parkowania będą w kolorze nadwozia.

Też bym był zdenerwowany :(
makakut napisał(a):Myślałem że to taki standard

Owszem taki był do nie dawna. :( Niższe koszty produkcji
makakut napisał(a):Ale to mój pierwszy nowy samochód który kupuje prywatnie

To boli. Ale uwież mi jest sporo użytkowników którzy wiele by dali by mieć oryginalne. Sporo problemów by unikneli
makakut napisał(a):I ewidentna wina sprzedawcy który do końca nie wiedział co sprzedaje

To jest szczegół na który nie zwrócił uwagi lub nie chciał zwrócić bo nie miał na to wpływu. Kolejnego klienta uprzedzi po Twojej uwadze.
makakut napisał(a):może KIA ma kiepskie prospekty.

Foldery sobie a życie sobie. I przeczytaj jedno że jest na nich uwaga że foler nie stanowi... itp i zastrzegają sobie prawo do zmian bez uprzedzenia ball
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
makakut
 

Re: Czujnik parkowania

28 mar 2012 11:22

czekam na odpowiedź z serwisu.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 127 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl