Podgrzewanie siedzeń

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
zarest1
 

Podgrzewanie siedzeń

20 paź 2009 11:09

Jako że zbliża się okres zimowy, pomyslałem żeby założyć maty podgrzewające siedzenia(dostępne na allegro od 40 zł), lecz mam pytanie czy ktoś w ogóle robił coś takiego chodzi mi o ukrycie tych mat pod oryginalne obszycie foteli przednich. jeśli tak to prosił bym o jakiś tutorial czy jest to skomplikowane i jak uchronić się przed uszkodzeniem airbagu?
pozdrawiam

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

20 paź 2009 15:08

Airbagu nie uszkodzisz..raczej bym sie martwił podłączeniem elektrycznym. Czy w wersjach bez podgrzewanych foteli jest wiązka do grzania pociągnięta? bo jeśli tak to można dorzucić moduł z fabrycznymi przyciskami podgrzewania (na allegro widziałem za 80zł)
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
zarest1
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

20 paź 2009 16:38

Wydaje mi sie ze jeśli nie ma oficjalnie podgrzewanych siedzeń to pewnie nie będzie i wiązki, ja raczej myślałem o wyprowadzeniu 12 V z gniazda zapalniczki lub tez z dostępnego obok gniazda usb, i poprowadzenia pod siedzenia,przerobienie wtyczki przy matach podgrzewanych i wyprowadzenie jedynie przełącznika z boku. a mate wykorzystal bym taką http://moto.allegro.pl/item778595392_ma ... point.html lub coś w tym stylu tylko nie wiem w jaki sposób ściąga się obszycie oryginalne a nie chciał bym czegoś popsuć dlatego też poruszyłem ten temat

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Podgrzewanie siedzeń

20 paź 2009 19:25

Jeżeli nic nie wymyślili innowacyjnego, główne mocowanie poszycia bedzie na dole oparcia i w tylnej części poduszki siedzenia. Odwijasz taką plastikową zakładkę i ścigasz - jeżeli dasz rade. Musisz zdemontować pokrętło regulacji lędźwi w oparciu. Mata na 90% ci nie wejdzie pod oryginalną tapicerkę, bo się tam po prostu nie zmieści. Pamiętaj, że mata ma pewną grubość, której oryginalnie tapicerka nie przewiduje.

pozdrawiam

gb
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 10:36

Może łatwiejszy sposób to : na siedzenia założyć matę a na to "wszystko" dedykowane do modelu( ze względu na boczne poduszki :!: ) pokrowce i będzie cacy :oops:
PS Po chwili zastanowienia - ciekawe rozwiązanie - bo mam od nowości pokrowce :P
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 13:03

Gizmo121 napisał(a):Może łatwiejszy sposób to : na siedzenia założyć matę a na to "wszystko" dedykowane do modelu( ze względu na boczne poduszki :!: ) pokrowce i będzie cacy :oops:
PS Po chwili zastanowienia - ciekawe rozwiązanie - bo mam od nowości pokrowce :P

łatwiejszy to napewno..ale pomijając taksówkarzy i ludzi z małymi dziećmi nie rozumiem montażu pokrowców..każdy pokrowiec wygląda gorzej niż nowa tapicerka oryginalna. To trochę tak jakby oszczędzać samochód dla przyszłego właściciela, wiadomo tapicerka się brudzi ale pomijająć ekstremalne przypadki to wypranie raz na rok w profesjonalnym warsztacie załatwia sprawę.
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 17:42

witam. rozbierałem fotel i jest tam pełno kabelków od zagłówka oraz zaczepów od poszycie co trzymają tapicerki na miejscu, jak już zakładać to tylko takie jak oryginalne bo rozwalisz poszycie inaczej. może coś podobnego by tam wcisnąć pod tapicerkę http://moto.allegro.pl/item788940104_wa ... s_12v.html
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

Avatar użytkownika
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 17:44

acha- tylko nie pod pupę bo się przyszłe dzieci ugotują :D
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 21:56

jjs napisał(a):łatwiejszy to napewno..ale pomijając taksówkarzy i ludzi z małymi dziećmi nie rozumiem montażu pokrowców...

Już to kiedyś tłumaczyłem wiec po krótce
1. ze względu na psa
2. często wożę sprzęt "mobilnego Dja"
3. duże dzieci też brudzą i my sami również ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

21 paź 2009 22:46

Gizmo121 napisał(a):
jjs napisał(a):łatwiejszy to napewno..ale pomijając taksówkarzy i ludzi z małymi dziećmi nie rozumiem montażu pokrowców...

Już to kiedyś tłumaczyłem wiec po krótce
1. ze względu na psa
2. często wożę sprzęt "mobilnego Dja"
3. duże dzieci też brudzą i my sami również ;)

dlatego to nie była wycieczka personalna :) po prostu założyłem, że kolega który chce maty nie założył pokrowców bo nie ma takiej potrzeby..i wyraziłem swoją opinię, że zakładanie pokrowców bez jakiegoś wyjątkowego powodu jest oszpecaniem...Ty swój powód masz więc moja uwaga nie dotyczyła tej sytuacji :) Wracając do meritum..może poszukać na allegro foteli z podgrzewaniem? albo zwyczajnie zlecić to tapicerowi
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

27 paź 2009 16:20

Ja mam podgrzewane siedzenia. Mam je pierwszy raz i jest super fajna sprawa, szczególnie w wolno, jakby nie było, nagrzewającym się dieslu.

Jeśli chodzi o psy (na temat dzieci nie mam bladego pojęcia, podobnie jak na temat kotów), to opcja z podgrzewanymi siedzeniami, rozwiązuje również tą kwestie- odkurzacz, szmatka i po kłopocie.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

05 sty 2010 23:59

jako że jest zimno i nic nie wskazuje na rychłą zmianę mam pytanie czy ktoś może drążył temat odnośnie możliwości instalacji podgrzewania? najlepiej w wersji jaknajbliższej oryginałowi..czyli oryginalne włączniki (można kupić za 100zł na allegro) oraz żadnych zmian w tapicerce, maty są cienkie i nie widzę problemu z założeniem..pytanie czy trzeba modyfikować instację elektryczną czy też istniejąca wiązka to uwzględnia?
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
raczek
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

17 sty 2010 21:05

Orientujecie się może czy jest możliwe zamontować podgrzewane fotele (oryginalne z modelu seryjnie wyposażonego w nie) do modelu nie posiadającego takich foteli. Jak wygląda sprawa z wiązkami czy są już poprowadzone?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

17 sty 2010 23:05

raczek napisał(a):Orientujecie się może czy jest możliwe zamontować podgrzewane fotele (oryginalne z modelu seryjnie wyposażonego w nie) do modelu nie posiadającego takich foteli. Jak wygląda sprawa z wiązkami czy są już poprowadzone?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

no przecież zadałem jeden post wyżej de facto to samo pytanie (czy wsadzisz nowy fotel czy założysz maty sprawa z podłączeniem stanowi identyczny problem)...póki co brak odzewu :(
PRO CEED 1.6pb

Atom
Brygadzista
 
Posty: 116
Dołączył(a): 19 wrz 2008 18:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Podgrzewanie siedzeń

18 sty 2010 23:54

jjs napisał(a):
raczek napisał(a):Orientujecie się może czy jest możliwe zamontować podgrzewane fotele (oryginalne z modelu seryjnie wyposażonego w nie) do modelu nie posiadającego takich foteli. Jak wygląda sprawa z wiązkami czy są już poprowadzone?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

no przecież zadałem jeden post wyżej de facto to samo pytanie (czy wsadzisz nowy fotel czy założysz maty sprawa z podłączeniem stanowi identyczny problem)...póki co brak odzewu :(

Pod fotelami nie ma wiązki potrzebnej do mat grzewczych :) Tylko czy to az tak duzy problem??? Moim zdaniem pociagniecie wiazki elektrycznej do foteli to chyba najmniejszy problem w calej tej zabawie :wink:

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podgrzewanie siedzeń

19 sty 2010 11:35

to zależy..jeżeli chcesz podpiąć panel z oryginalnymi włącznikami to moim zdaniem problem jest spory (z wtyczkami)..opcji typu włączniki uniwersalne nie rozważam
PRO CEED 1.6pb

AUTOR WĄTKU
Nemiroff
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

01 lut 2010 10:48

moon napisał(a):Ja mam podgrzewane siedzenia. Mam je pierwszy raz i jest super fajna sprawa, szczególnie w wolno, jakby nie było, nagrzewającym się dieslu.


Witajcie,
ile trwa u Was nagrzewanie siedzeń drodzy Ceedomaniacy ? U mnie trwa to niestety koło 5min a ciepła jest tylko końcówka siedziska w okolicach mniej szlachetnej części ciała oraz odcinek lędźwiowy do wysokości połowy fotela. Przód siedziska jest niestety chłodny. W Oplu Antarze całe siedzenia były gorące w minutę, stąd moje zaniepokojenie. Czy też tak macie, czy może z moim podgrzewaniem coś jest nie tak?

Pozdrawiam
Nemiroff

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

03 lut 2010 10:53

Siedzenie całe jest ciepłe.
Nie wiem ile to trwa- szybko. Nie mam odniesienia.

AUTOR WĄTKU
pawka007
 

Re: Podgrzewanie siedzeń

15 wrz 2014 10:05

Witam
Odgrzeję temat może ktoś wie gdzie znajduje się moduł sterowania do grzanych foteli czy pod siedzeniami czy w konsoli?

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 824
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Podgrzewanie siedzeń

05 paź 2016 17:22

Odgrzewam temat - dzisiaj się pytałem w serwisie i robią taką modyfikację za około 1200 zł. Wkładają specjalną dedykowaną do danego modelu matę, podłączają i wymieniają moduł z przyciskami do podgrzewania.
To samo robi firma w łodzi MMAUDIO http://www.mmaudio.pl/galeria.html <- na dole jest pokazana galeria z montażu w samochodzie Cia Keed :-) Ci robią to za 2500 PLN :szok:

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl