Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Woody
 

16 cze 2008 09:17

<span>cyberstorm</span> napisał(a):Witam

Jak w temacie - jakieś ciekawe propozycje / rozwiązania w tej działce akcesoriów?

Zdjęcia i linki mile widziane.

[EDIT]

Może coś takiego:





Pozdrawiam
_________________

Z tego co widzialem to takie uchwyty sa rowniez na allegro koszt byl chyba cos kolo 50-60zl ale PODOBNO tak slyszalem( na zlocie) ze nie trzymaja za dobrze

AUTOR WĄTKU
Ziootek
 

18 cze 2008 19:42

cyberstorm napisał(a):Ciekawe jaki zostanie ślad po taśmie na konsoli centralnej od góry?

A jakieś metody mniej inwazyjne? (bez wiercenia, przyklejania, przykręcania - szkoda tak na początek kaleczyć nowiutkie auto :) ).

Chyba tylko przylepiec gumowy na szyb? albo mocowanie do kratki wentylacyjnej - ale to wszyscy stanowczo odradzają bo kratka nie jest przeznaczona do tego celu :wink: .


Pozdrawiam


Ja mogę śmiało polecić uchwyt na GSM/PDA mocowany na przyssawkę do przedniej szyby. W moim przypadku sprawdza się znakomicie już od ponad roku - utrzymuje moje dość ciężkie PDA wręcz idealnie. Uchwytów mocowanych do kratki nawiewu nie polecam - do GSM może się i nadają ale do PDA absolutnie nie - byle podskok na wyboju i już szukamy uchytu i przymocowanego do niego urządzenia na podłodze...

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

18 cze 2008 20:29

Obrazek
Obrazek
Z tym mocowaniem nie straszne mi żadne dziury i bruki. Kołek "10" w kratce trzyma bez zarzutu.

AUTOR WĄTKU
r3dbull^
 

07 lip 2008 15:10

cyberstorm napisał(a):Ciekawe jaki zostanie ślad po taśmie na konsoli centralnej od góry?

A jakieś metody mniej inwazyjne? (bez wiercenia, przyklejania, przykręcania - szkoda tak na początek kaleczyć nowiutkie auto :) ).

Chyba tylko przylepiec gumowy na szyb? albo mocowanie do kratki wentylacyjnej - ale to wszyscy stanowczo odradzają bo kratka nie jest przeznaczona do tego celu :wink: .



Bez wiercenia to tylko przyssawka na szybe lub kopyto (konsola). Sprawdzalem to drugie i wyszlo, ze skorzane kopyto kosztuje 200 zl, uchwyt do przykrecenia na kopyto ok 100 zl + koszty transportu i montazu. Troche duzo :(

AUTOR WĄTKU
zbynio
 

04 wrz 2008 11:17

Szukałem różnych rozwiązań, polegających głównie na przyssaniu do szyby uchwytu GSM/PDA z lewej lub prawej strony albo na środku, ale zawsze był problem że albo był dobrze widoczny ale nie poręcznie było lewą ręką cokolwiek stukać rysikiem, a jak był na środku, to znowu za bardzo odbijało się światło że o słońcu nie wspomnę.
Wpadłem na taki pomysł jak na zdjęciu, dwie blaszki obłożone koszulką termokurczliwą w kolorze czarnym, wciśnięte w szparę panelu sterowania i mam wszystkie problemy o których wyżej wspomniałem z głowy, a jeżeli chodzi o sterowanie radiem - też nie ma problemu, można (i zresztą chyba wszyscy tak robią) obsługiwać radio i odtwarzacz CD przyciskami w kole kierownicy
Obrazek

AUTOR WĄTKU
Astromatrix
 

04 wrz 2008 11:55

Nie bardzo rozumiem problem. Przyssanie uchwytu po lewej stronie wydaje się najsensowniejszym miejscem do montażu w ceedzie. Ten sposób powyżej wydaje mi się wyjątkowo kiepski - nie dość, że blokuje dostęp do przycisków radioodtwarzacza (a jest tam kilka przydatnych których nie ma na kierownicy), to jeszcze ewentualna obserwacja trasy jest utrudniona.

AUTOR WĄTKU
potok
 

04 wrz 2008 12:08

Mam tomtoma z uchwytem na przyssawkę, mocowanie go na szybie jest bez sensu - daleko do sięgnięcia i zasłania drogę. Rozwiązałem to w ten sposób, że na daszku osłaniającym wyświetlacz komputera nakleiłem kółko z przeżroczystej folii, takiej jak dla osłony lakieru pod podstawę magnesową anteny. Przyssawka trzyma się folii doskonale a Tomtom jest w zasięgu ręki i co ważniejsze nie ogranicza widoczności.

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

05 wrz 2008 07:00

A ja mam małą mante z bardzo fajną przyzsafką wogule mnie nie drażni jest przyklejona na szybie po środku i supersie spisuje nie ogranicza widoczności wogule nie zwraca mojej uwagi jak chce spojzeć to patrze jak nie to nie :)

AUTOR WĄTKU
saga
 

17 gru 2008 15:45

Obrazek
Uchwyt bez kleju, bez przyssawki, montaż "sprężysty" - łatwo demontowalny. Pasuje na komórkę, PDA i inne. Wygodna obserwacja tak z pozycji kierowcy jak i wicekierowcy. Nic nie przysłania. Koszt - ok 30zł + 3h.

Pozdrawiam - saga

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

17 gru 2008 16:29

<span>saga</span> napisał(a):Uchwyt bez kleju, bez przyssawki, montaż "sprężysty"


Znaczy się dziura w desce??

AUTOR WĄTKU
saga
 

17 gru 2008 17:09

asfilm napisał(a):
<span>saga</span> napisał(a):Uchwyt bez kleju, bez przyssawki, montaż "sprężysty"

Znaczy się dziura w desce??

No wiesz!
Leć się wyspowiadać z takich myśli... :D

Montaż bezinwazyjny! Na elemencie sprężystym.

pozdr. saga

AUTOR WĄTKU
less
 

17 gru 2008 17:16

saga napisał(a):Montaż bezinwazyjny! Na elemencie sprężystym.


A może tak zdjęcia tego montażu i jakieś bliższe info Kolega poda :D

AUTOR WĄTKU
saga
 

17 gru 2008 17:29

Oczywiście, podam :D
Uchwyt z allegro 18zł + przesyłka. wykorzystana głowica z przegubem i uchwytem
Blacha ocynk na podstawę - z piwnicy.
Okleina czarna - 1zł
Uszczelka 3/4" - 1zł
Śruba M4 - znaleziona
Nakrętka samohamowna - 0,2zł
Czas - 3h - bezcenny

Z blachy robimy podstawę z jednej strony wpuszczoną w szczelinę za konsolką a z przodu zaczepioną o krawędź tejże konsolki. Na blasze lutujemy śrubę do której zamontujemy głowicę. Stępiamy krawędzie blachy i oklejamy ją folią. Montujemy.

Jeśli nadal kogoś interesują szczegóły - pobawię się w dokładniejszy opis i załaduję fotki

Pozdrawiam - saga

AUTOR WĄTKU
wuder
 

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

23 mar 2012 19:03

Witajcie,

trochę odświeżę dawno nieaktywny temat. Poniżej przesyłam Wam zdjęcie z zamontowaną konsolą marki Kuda + uchwyt uniwersalny Nokia:

Obrazek

Cena konsoli to 150 zł + 80 zł montaż w autoryzowanym serwisie KIA. Uchwyt uniwersalny Nokia CR-39 ok. 70-80 zł.

Może komuś się przyda w podjęciu decyzji jaką konsole (kopytko) wybrać. :-)

AUTOR WĄTKU
Elephant
 

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

12 maja 2012 10:05

To i ja nieco powrócę do tematu ??
Czy istnieje jakaś alternatywa dla uchwytów Brodit ?? Świetne rozwiązanie, jako podstawa do montażu navi ale cena 100 zł za kawałek plastiku to lekka przesada :?
Szukał ktoś może jakiegoś innego rozwiązania ewentualnie próbował samemu mocować jakiś uchwyt w okolicach nawiewu na centralnej konsoli ??

Obrazek


źródło

Avatar użytkownika
zelu
Dyrektor
 
Posty: 906
Dołączył(a): 23 lis 2011 23:31
Lokalizacja: Łódź / Rożenek GRUPA ŁÓDZKA
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 GDI, 6MT Pb 135KM
2018, L + Business Line, kolor KCS

Re:

13 maja 2012 19:49

cyberstorm napisał(a):Ciekawe jaki zostanie ślad po taśmie na konsoli centralnej od góry?

A jakieś metody mniej inwazyjne? (bez wiercenia, przyklejania, przykręcania - szkoda tak na początek kaleczyć nowiutkie auto :) ).

Chyba tylko przylepiec gumowy na szyb? albo mocowanie do kratki wentylacyjnej - ale to wszyscy stanowczo odradzają bo kratka nie jest przeznaczona do tego celu :wink: .


Pozdrawiam



Ja tam nabyłem w markecie za śmieszne pieniądze jakieś uniwersalne badziewie z wieloma mocowaniami. Założyłem to na kratkę powietrza - rewela to nie jest ale telefon utrzyma tylko trzeba zamknąć nawiew na tą kratkę bo albo zamraża albo mocno rozgrzewa komórę. Też nie jestem zwolennikiem dziurawienia nowego auta. A nawigację przyklejam na szybę.
KIA Cee'd SW, 1,6 GDI, 135 KM, 6MT, kolor KCS, wersja L + Business Line
KIA Stonic, 1,4 , 100KM 6MT, kolor EU3, wersja L+STY
Obrazek
Ceed - "Community of Europe with European Design"

AUTOR WĄTKU
boryskonin
 

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

29 sie 2012 18:25

Brodit ma kilka wersji dedykowanych do Ceeda -zdjęcia bezpośrednio na stronie producenta http://www.brodit.com/productList.html?lrhandDrive=lhd&brand=Kia&model=cee%27d&year=2009&pn=prod
Dostępne np. na allegro:
- http://allegro.pl/konsola-proclip-kia-cee-d-2010-2012-brodit-c-fvat-i2565180979.html
- http://allegro.pl/konsola-proclip-kia-cee-d-2007-2009-brodit-p-fvat-i2555793396.html
U nas zawitała wersja "nad radiem"... dobrą opcją jest dokupienie do Proclipa uchwytu dedykowanego z ładowaniem...

AUTOR WĄTKU
MaciekF
 

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

30 paź 2014 12:35

Cześć,

Odświeżam temat z prośbą o Wasze doświadczenia z dedykowanymi uchwytami do smartfonów dla KIA CEED II.

Na stronie Brodita jest coś takiego

http://www.brodit.com/product.html?id=8 ... &year=2013 - uważam że może "szpecić" deskę, co o tym sądzicie, czy ktoś już z tego korzysta?

http://www.brodit.com/product.html?id=8 ... &year=2013 - opcja wydaje się być znacznie bardziej estetyczna. Moje wątpliwości budzi fakt czy nie przeszkadza to w znacznym stopniu osobie siedzącej na miejscu pasażera, co o tym sądzicie, czy ktoś z tego korzysta?

Będę wdzięczny za wszystkie opinie + zdjęcia z zamocowanym uchwytem (z holderem na dowolne urządzenie/smartfon)...

Dzięki z góry!

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

10 wrz 2017 18:05

Co prawda ktoś może mnie posądzić o zamiłowanie do archeologii, ale zaryzykuję, bo mowa tu o nie tak starych artefaktach. :wink:

Niestety w naszej kochanej EU, w coraz większej ilości krajów, policja czepia się wszystkiego, co nie jest fabrycznie "przyklejone" do szyby samochodowej. W maju musiałem w Wiedniu usunąć z przedniej szyby uchwyt z telefonem, który robił za nawigację. Na szczęście obyło się bez mandatu, choć pan policjant twierdził, że zasłania mi więcej pola widzenia niż jest to dopuszczalne. Nie polemizowałem tylko zdemontowałem ustrojstwo.

Znalazłem coś takiego, jak w poniższym linku:
http://www.mobilefun.co.uk/olixar-cd-slot-mount-universal-case-compatible-car-holder-48066

Uchwyt wygląda obiecująco, tylko jest w opisie zastrzeżenie, że może nie pasować do wszystkich wejść CD. Czy ktoś z forumowiczów używa może tego uchwytu?
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Uchwyt samochodowy do GSM/PDA

10 wrz 2017 18:09

ja używam takiego co wchodzi w kratkę nawiewu - chwale sobie, nic nie zasłania wygodne i cena nie najgorsza
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl