owiewka maski

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

rsimon
 

Re: owiewka maski

09 wrz 2009 09:32

ten wynalazek przypomina mi owiewki do szyb bocznych, tragos
widziałem wczoraj to na sorento jakiegoś gostka jak byłem wczoraj w GAMie
chyba nie musze nikomu pisać jak to wyglądało - nie na piszę bo dostanę od admiralicji po głowie
niektórzy to jednak urodzili się bez gustu
pomijam fakt pseudo-praktyczności tego wynalzku, bo może w pewnych sytuacjach by się to sprawdziło, ale z dużym naciskiem na MOŻE.
kiedyś ktoś pisał na naszym forum w sprawie pokrowców na siedzenia i podał przykład/anegdotę cioci/babci, która miała pilota od telewizora w orginalnej torebce foliowej, aby się nie zniszczyło.

teon
 

Re: owiewka maski

09 wrz 2009 09:38

Wynalazek ten nie pochodzi z Polski tylko z USA i jest tam bardzo popularny ponieważ problem drobnych kamyczków które obijają maskę jest tam bardzo duży. Przeważnie jest oferowany jako opcjonalne wyposażenie fabryczne dostępne przy konfiguracji auta, podobnie jak oryginalne dywaniki, chlapacze czy maty bagażnika itp. Mój ojciec 15 lat temu kupił Forda Windstara, który ze stanów przyjechał fabrycznie z takim wynalazkiem. W bardziej ekstremalnych przypadkach producenci aut oferują pokrowce na przednią część auta (auto wygląda jakby miało kamuflaż przedprodukcyjny na sobie). Owiewki tego typu są bardzo popularne też w Rosji. Na rosyjskim forum ceeda widziałem już pare aut w galerii z takowymi, produkcji właśnie heko.

rsimon
 

Re: owiewka maski

11 wrz 2009 14:38

[quote="teon"]Wynalazek ten nie pochodzi z Polski tylko z USA i jest tam bardzo popularny quote]
ok.
widziałem dzisiaj jakiegoś pick-up'a - dodge - kolor czarny i ta ciemna nakładka nie rzucała się w oczy, do tego to owiewka była spasowano od frontu do okoła, a nie na masce
to co widziałem na sorento to wołało o pomstę do nieba
sorento - kolor jasny, beż chyba i ten czarny plastik, który zaczynał się na grillu, a kończył na masce - wyglądało to karykaturalnie i było bardzo widoczne
na dodge'u tylko dlatego to zauwarzyłem bo coś bardziej drgało z przodu.
nie neguję tego wynalazku ogólnie, tylko w takim wydaniu jak widziałem na sorento i na stonie heko
ps ceed wygląda jak by miał wąsy :mrgreen:

szady
 

Re: owiewka maski

11 wrz 2009 15:57

Odpowiedź jest prosta - W USA podczas produkcji Dodga producent automatycznie wziął pod uwagę taki gadżet
pod uwagę i sam seryjnie go zakładał. Kia, VW, Mercedes, Honda itp podczas produkcji nie biorą tego pod uwagę
dlatego w przypadku amerykańców jest to lepiej spasowane no i lepiej wygląda.

teon
 

Re: owiewka maski

11 wrz 2009 16:07

Moją opowieść o owiewkach napisałem informacyjnie, nie twierdzę że mi się podobają. Owiewki takowe na rynku USA nie są tylko oferowane do aut rdzennie amerykańskich ale do wszystkich sprzedawanych czy to japońskie czy koreańskie.

gucio33
 

Re: owiewka maski

26 gru 2009 14:28

Ciekawe jak sama owiewka będzie wyglądała po roku lub dwóch latach eksploatacji wcześniej miałem przy szybach właśnie z Heko takie ciemniejsze i wszystko wyszło po dłuższym okresie użytkowania zaczęły się pokazywać zarysowania które już szpeciły .

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl