owiewka maski

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

owiewka maski

13 sie 2009 20:09

witam.
mam pytanie. co myślicie o takim wynalazku na zimę przed sypanie piaseczku przez drogowców i naprawami ulic grysikiem latem

http://www.heko.pl/images/galeria/przednie/12/KIA%20cee`d.jpg
http://www.heko.pl/images/galeria/przednie/12/KIA%20CEE`D-small.jpg
http://www.heko.pl/index.php?opt=gal_przednie

"Zadaniem owiewki szyby przedniej jest takie odchylenie strugi powietrza, aby wszystkie zanieczyszczenia zostały przemieszczone ponad dachem samochodu. Przejmuje ona także uderzenia drobnych kamyków, wyrzucanych spod kół jadących samochodów, uniemożliwiając powstanie trwałych uszkodzeń powłok lakierniczych w tej szczególnie narażonej części nadwozia. Skuteczność działania tej owiewki jest potwierdzana bardzo dużym zainteresowaniem naszych odbiorców. Owiewka uatrakcyjnia wygląd samochodu"
Ostatnio edytowano 13 sie 2009 20:21 przez alerob, łącznie edytowano 1 raz
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

novee
 

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:17

wieśtjunink na kilometr zalatuje :? :lol: wg mnie g... pomoże

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:18

Coś mi link nie bangla.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
alerob
Klubowicz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 30 maja 2009 20:50
Lokalizacja: WSCHOWA 67-400

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:22

problem z linkiem przez ten ' w nazwie wozu :)
możemy traktować jako ciekawostkę autora produktu :D
a tu straszna cena :?
http://allegro.pl/item712154029_owiewki ... _heko.html
Biały Prosiak 1,6 crdi , średnio dopasiony , gruby zadek , ciemne oczy może czasem cię zaskoczy

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:32

Obrazek
Tak jest łatwiej i wiadomo, o co lotto :wink:
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:44

Ten wynalazek jest OKROPNY.
Nie dosyć, że żle wygląda to zabezpiecza tylko kawałek maski.
A co ze zderzakiem ???
Idąc dalej tym tokiem rozumowania, powinni zrobić osłonę również na zderzak - więc prawie cały przód mamy osłonięty.
Ale co z naszą słabą przednią szybą ? ją też należałoby zabezpieczyć, ale jak: czy zrobić otwory obserwacyjne w osłonie czy może wyprowadzić peryskopy na dach pojazdu.
No i tym sposobem oszpeciliśmy Ceed'a i zrobiliśmy wóz (prawie)opancerzony. 8-)

Czy o to chodziło ?
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

mjrPit
 

Re: owiewka maski

13 sie 2009 20:50

wygląda strasznie, a cena wygląda jeszcze gorzej - ogólnie dla mnie masakra 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: owiewka maski

13 sie 2009 21:25

podobne cuda widziałem na dachach na Krupówkach ,żeby śnieg nie zsuwał się na głowy turystów
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
pewuel
Klubowicz
 
Posty: 40
Dołączył(a): 03 maja 2009 12:45
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Wielkopolska

Re: owiewka maski

13 sie 2009 21:36

Przyznacie jednak, że reklama bardzo zachęca do zakupu tego produktu i czytając a nie widząc można pomyśleć, że to coś naprawdę rewelacynjego. Nie widziałem wprawdzie tej owiewki na żywo ale może tak beznadziejnie wygląda tylko na zdjęciu a w rzeczywistości nie jest tak źle montując ją do samochodu w kolorze czarnym? 8-)
Obrazek

szady
 

Re: owiewka maski

13 sie 2009 22:13

jak będzie u mnie przedstawiciel Heko Polska to zapytam ile takie cudo kosztuje i jak to działa,
bo szczerze mówiąc to może i by to zdało egzamin z tymi kamyczkami itp a że ohydnie
wygląda to już swoją drogą..

less
 

Re: owiewka maski

14 sie 2009 21:00

Drodzy Koledzy, to nie jest nasz poslki wymysł. Takie owiewki/osłony są popularne w USA. Są tam zresztą wersje z czarnej dermy i takie dopiero wyglądają masakrycznie.
Mi się to też nie za bardzo podoba, ale niwątpliwie:
- przy ciemnych lakierach będzie się lepiej prezentowało (będzie mniej widoczne)
- na pewno ochroni maskę przed odpryskami

T0MEK
 

Re: owiewka maski

29 sie 2009 18:18

Jak zobaczę kiedyś na drodze cee'dkę z "czymś" takim, będę miał okazję podejść i zobaczyć, ewentualnie się przejechać - ok, może się zastanowię. A swoją drogą, skoro taka owiewka świetnie zdaje egzamin, to czemu producenci samochodów nie montują ich albo nie przerabiają nadwozia w ten sposób? Przecież tak byłoby lepiej...

less
 

Re: owiewka maski

29 sie 2009 21:00

T0MEK napisał(a):A swoją drogą, skoro taka owiewka świetnie zdaje egzamin, to czemu producenci samochodów nie montują ich albo nie przerabiają nadwozia w ten sposób? Przecież tak byłoby lepiej...

Hałas pewnie większy, opory powietrza większe, wygląda toto niespecjalnie i dla producenta koszt dodatkowy. Fartuchów p. błotnych też nie montują w standarcie zazwyczaj (tutaj ceedek jest wyjątkiem ale nie na wszystkich rynkach), choć z pewnością spełniają dobrze swoje zadanie

vois
 

Re: owiewka maski

02 wrz 2009 09:14

owiewka wygląda masakrycznie, ja na swojej czarnej bym czegoś takiego nie załozył mimo, że byłoby mniej widoczne niz na tym srebrnym zdjęciu. Nie jestem zwolennikiem oszpecania samochodu tego typu wynalazkami.
Zamiast montowac takie coś żeby bród omijał auto proponuję wziąc lepiej gąbkę w łapę i częściej myć swoja kijankę ;)


a tak poza tym skoro taka owiewka zmienia aerodynamikę auta to pewnie podnosi też spalanie

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6522
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: owiewka maski

02 wrz 2009 11:56

Masakra - jak zobaczę kogoś z czymś takim poproszę właściciela o wyjazd na diagnozę do pensjonatu w Tworkach :P
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

szady
 

Re: owiewka maski

02 wrz 2009 14:45

pioter napisał(a):jak zobaczę kogoś z czymś takim poproszę właściciela o wyjazd na diagnozę do pensjonatu w Tworkach


Piotrze akurat mnie nie będziesz musiał prosić nawet Ci pozwolę zrobić zdjęcie mojej kijanki w masce :)

Koszt nie jest taki wielki i przedstawiciel HEKO ma mi podrzucić w następnym tygodniu
do obejrzenia a potem ewentualnie kupie. Chce kupić z myślą o zimie, a dwa zobaczę
jaką rolę spełni przy kamyczkobiciu:) Bo około 100km robię dziennie po drogach
gdzie cały czas coś robią w sensie " cukrzą " :P

Ktoś musi zaryzykować i założyć to cudo paskudne dla dobra wiedzy i nauki :)

Franky
 

Re: owiewka maski

02 wrz 2009 15:25

powiem krótko - ale zwała ... różowych nie ma :? :?:

szady
 

Re: owiewka maski

02 wrz 2009 20:46

poczekamy zobaczymy - może to akurat na tym zdjęciu tak kiczowato wygląda, może przy moim czarny lakierze jakoś to współgra

- widzicie przez wasze opinie muszę się sam pocieszać :P

T0MEK
 

Re: owiewka maski

03 wrz 2009 10:03

Franky napisał(a):powiem krótko - ale zwała ... różowych nie ma :? :?:


Moro by były fajne xD

border1986
 

Re: owiewka maski

07 wrz 2009 22:05

widziałam takie "cudo" na żywo, na golfie po "tuningu" fajnego wyżelowanego właściciela... więcej nie muszę chyba dodawać.....

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 103 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl