[C1 i C1FL] Kluczyk kluczyki typu scyzoryk składany

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Adam Garstka
Żandarmeria
 
Posty: 2962
Dołączył(a): 11 lut 2008 13:43
Lokalizacja: Zawiercie / Poręba
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 GDI Pb 135KM
2013

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 kwi 2014 07:08

Mam dokładnie taki jak na zdjęciu (bez trąbki) - jest dobrze zrobiony masywny i fajnie się go trzyma w dłoni.
SW 1.6 Gdi DARK GAN METAL
HB 1.4, Solid Red, Comfort, 2007
Kontakt: gorny_slask@mojaceed.pl

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

18 maja 2014 20:38

Koledzy i koleżanki. Szukam dobrego ślusarza bo mój kluczyk też się wyłamał. W ASO śpiewają sobie 600zł.Zna ktoś może kogoś dobrego w tym temacie w okolicy Katowic-Tychów??

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

18 maja 2014 21:55

Kup obudowę. Na Allegro tego pełno po 50 zeta. Przełóż bebechy i grot.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 06:37

No w sumie to chyba będzie najtańsza opcja. A przekładke to moze każdy zegarmistrz zrobić?

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 09:22

Jeżeli nie chcesz sam się w to bawić, to powinni ci to przełożyć bez problemu w punktach zajmujących się dorabianiem kluczyków do aut.
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 19:33

Jak Łukasz serwisuje się w ASO to myślę, że Kia wymieni mu kluczyk nieodpłatnie w ramach gestu handlowego - wystarczy zgłosić usterkę. A te z allegro za 50 zeta rozpadają się zanim przełożysz "bebechy".
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
lukaaszz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 20:17

gisio napisał(a):Jak Łukasz serwisuje się w ASO to myślę, że Kia wymieni mu kluczyk nieodpłatnie w ramach gestu handlowego - wystarczy zgłosić usterkę. A te z allegro za 50 zeta rozpadają się zanim przełożysz "bebechy".


Mi się złamał w trzpieniu dwa tygodnie temu kluczyk. Zadzwoniłem do ASO w Sopocie i przekazali, że tylko 5lat gwarancji dają na tego typu sprawy, ale obiecali, że przedzwonią do W-wy i może coś uda się załatwić. Po tygodniu oddzwonili, że za 300zł mogą kluczyk załatwić. Olałem ich i zamówiłem z allegro.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 20:38

lukaaszz napisał(a): ... że przedzwonią do W-wy i może coś uda się załatwić. Po tygodniu oddzwonili, że za 300zł mogą kluczyk załatwić. Olałem ich i zamówiłem z allegro.


Ciekawe, szczególnie, że W-wa w takich sprawach odpowiada tylko na maile ... A może po prostu nie serwisujesz auta w ASO?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
lukaaszz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 20:43

Mam serwisowane w ASO. Jednym słowem olali temat, a zarobić muszą :)

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 20:47

Podaj VIN auta - a poznamy szczegóły ...
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 21:39

Swoj problem zgłosiłem do ASO. Na ta chwile to próbują podciągnąc pod naprawe gwarancyjną a że autko jest z 2008r. z grudnia to mają trochę pod górke. Narazie czekam ale powoli zaczynam się rozglądać za alternatywnym (czyt.: tańszym) rozwiązaniem. NIe czuje się zbyt mocny w takim grzebaniu w elektronice dlatego zleciłbym taką przekładke komuś kto się zna na rzeczy. Tylko jak czytam o jakości tych allegrowych kluczyków to się zastnawiam czy nie wybecalować w ASO troche wiecej i mieć spokój.

AUTOR WĄTKU
lukaaszz
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

19 maja 2014 21:52

Powiem tak, kluczyk podróba z allegro to idzie na części rozmontować moment. Oryginał to już gorzej rozłożyć. I poddałem się póki co.

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

29 cze 2014 11:05

DAMIAN napisał(a):... Należy tylko pamiętać aby przełożyć malutką kostkę od imo. około 8mm na 4mm, bez tego nie odpali.

Witam,

O co chodzi z tą kostką? Czy oprócz elektroniki z guziczkami jest coś jeszcze oddzielnego? Pytam zawczasu, bo chyba będę się bawił w przekładkę... albo pozostanie klejenie Poxipolem...

Mi już drugi kluczyk padł:-( Pierwszy po 4 latach - wówczas nie walczyłem o naprawę gwarancyjną (powiedzieli w ASO, że KIA nie uwzględnia reklamacji), tylko kupiłem na allegro oryginalny nowy kluczyk za 60zł i za 150zł mi go w ASO zakodowali. Obecnie minęło już 6 lat, więc jest już nawet po gwarancji (5 lat gwarancji, bo auto z 2008 roku) i nic nie zawalczę nawet jak bym chciał:-(

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

29 cze 2014 14:46

cocosh napisał(a):
DAMIAN napisał(a):... Należy tylko pamiętać aby przełożyć malutką kostkę od imo. około 8mm na 4mm, bez tego nie odpali.

Witam,

O co chodzi z tą kostką? Czy oprócz elektroniki z guziczkami jest coś jeszcze oddzielnego? Pytam zawczasu, bo chyba będę się bawił w przekładkę... albo pozostanie klejenie Poxipolem...

Mi już drugi kluczyk padł:-( Pierwszy po 4 latach - wówczas nie walczyłem o naprawę gwarancyjną (powiedzieli w ASO, że KIA nie uwzględnia reklamacji), tylko kupiłem na allegro oryginalny nowy kluczyk za 60zł i za 150zł mi go w ASO zakodowali. Obecnie minęło już 6 lat, więc jest już nawet po gwarancji (5 lat gwarancji, bo auto z 2008 roku) i nic nie zawalczę nawet jak bym chciał:-(


Nie wloz jej do kluczyka a sie dowiesz o co chodzi - napewno nie odpalisz auta.

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

29 cze 2014 15:13

A czy polecisz kupno obudowy tego kluczyka na allegro? Dobrej są jakości te obudowy?
Warto rozwalać oryginalny kluczyk i przekładać do nieoryginalnej obudowy, czy może lepiej kleić grot na stałe Poxipolem?

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

29 cze 2014 16:57

Przeczytałem cały ten temat dotyczący kluczyka i osoby, które nie zdecydowały się zakupić (za ciężkie pieniądze) tego scyzoryka powinny być zadowolone.
Mi jeden scyzoryk pękł, drugi już pęka (lada chwili się wyłamie), a bratu zaczyna pękać ...to g*wno ...nie wiem czy śmiać się czy płakać...?!

AUTOR WĄTKU
szpetny
 

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

30 cze 2014 08:34

Mnie jak ostatnio pękł przy zawiasie i grot odpadł to u Pateckiego wymienili mi bezproblemowo, czekalem tylko jeden dzien bo akurat mieli jeden dla kogos innego zarezerwowany. Odpalalem samochod przekrecajac grot kombinerkami trzymajac jednoczesnie pilota blisko stacyjki, zeby immob zalapał. Fakt faktem te scyzoryki sa sredniej jakosci. Nie wiem jak w innych markach to jest trwale.

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

30 cze 2014 09:02

szpetny napisał(a):Odpalalem samochod przekrecajac grot kombinerkami trzymajac jednoczesnie pilota blisko stacyjki, zeby immob zalapał.

Też tak odpalałem:-)

bercikh
Klubowicz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 lis 2009 19:24
Lokalizacja: Skierniewice
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2010, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

30 cze 2014 12:54

Dopadło i mnie. Dzieciak ułamał ta część obrotową. Grot cały. Pytanie czy aby rozebrać oryginalny kluczyk trzeba go rozciąć ?
I drugie jeżeli ktoś kupił z alledrogo obudowę to ona jest całkowicie rozbieralna?
Beżowa KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM

cocosh
Klubowicz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lis 2010 23:24
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 SW, 1.0 Pb 120KM
2020, M

Re: kluczyki typu scyzoryk w ceedziarce

30 cze 2014 13:51

Oryginalny pilot nie jest "rozkręcalny" - trzeba go rozwalić/rozciąć. Natomiast ten z allegro jak się dowiadywałem kiedyś (może jest kilka rodzajów?), jest już rozebrany i po przełożeniu bebechów, należy go skleić (bo też nie jest na śrubki). Niestety nie wiem jaka jest jakość tych obudów z allegro?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl