Jaki fotelik polecacie?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 paź 2016 20:21

To zależy czy chcesz foteliki z isofixem czy bez. Tych pierwszych na pewno trzech nie zmieścisz. U mnie weszły 2 "poddupniki" dla córek (bez isofixow) i teściowa na środku. Ale zachwycona nie była :-P

Tapatalk @ Galaxy S6
Obrazek

anderk
Przedszkolak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 sie 2016 21:36
Lokalizacja: Wlkp.
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L Business Line

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 paź 2016 21:06

Trzech isofixów nawet nie ma jak zamontować, bo uchwyty są tylko na dwa, na tylnej kanapie, ale pewnie trzech fotelików na pasy też nie da rady wcisnąć.
Na razie fajnie, jakby chociaż weszły te małe foteliki dla niemowląt (te, które można montować na stelaż wózka), bo te co mają boki, dla starszych dzieci, to na pewno nie wejdą :(
Tak więc zostaje jeszcze przednie siedzenie, a niedługo kupno Vana.

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 paź 2016 22:55

Gratuluje koledze he he :yah: Co, zaś do kwestii fotelików to zmiana auta musi być, bo ciężko widzę z tyłu w kijance trzy nosidełka dla maluchów, zaś w przypadku posadzenia z tyłu żony to znowu jej będzie ciężko w zakresie swobody siedzenia. Kolega powinien sięgnąć po inny model kijanki z literą C, który daje więcej miejsca za kierowcą i pozwoli zmieścić zarówno wózek jak i inne przydatne gadżety, w przypadku trojaczków będzie ich pewnie wiele;) Minusem jest chyba tylko, że pomimo trzech siedzeń z tyłu w Carens tylko w bocznych są isofixy.

anderk
Przedszkolak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 sie 2016 21:36
Lokalizacja: Wlkp.
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L Business Line

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 paź 2016 07:47

Dziękuję ;)
No nic, może chociaż na pierwsze pół roku przemęczymy się jakoś w Cee'dzie z żoną na tylnym fotelu i jednym maluchem z przodu, a potem kupi się drugie auto, jakieś używane.
Cee'da nie oddam, bo dwa auta i tak trzeba by mieć, a sprzedawać półroczne auto, to sporo bym stracił.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 paź 2016 10:06

Dostaniesz w końcu tysiaka z 500+, więc można śmiało kupowac nowe auto :)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
rodrigez
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

08 paź 2016 05:47

vonski napisał(a):Dostaniesz w końcu tysiaka z 500+, więc można śmiało kupowac nowe auto :)

Nawet nówke z salonu na raty

Tapnięte z OnePlus One

AUTOR WĄTKU
amigo
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

13 paź 2016 10:04

anderk napisał(a):Od czerwca br. jestem szczęśliwym posiadaczem Cee'da i wygląda na to, że w pierwszym kwartale przyszłego roku będę posiadaczem trojaczków :)
Czy ktoś z Was próbował zmieścić 3 foteliki dla niemowląt na tylnej kanapie (wtedy 2 na isofix, a jedno na pasy) lub 2 z tyłu po bokach, między nimi żonę, a jeden fotelik na przednim siedzeniu, także na pasy?
Wygląda na to, że trochę pospieszyłem się z kupnem nowego auta, ale nikt nie przewidział takiego obrotu sprawy.
Pewnie jak już dojdą foteliki dla większych dzieci, trzeba będzie pomyśleć o kupnie jakiegoś Vana, bo ciężko będzie się zmieścić.
Już pomijam taki problem, że do końca nie wiadomo, czy w bagażniku zmieści się wózek dla trojaczków, ale liczę na to, że gdzieś w sklepie znajdę odpowiedni model i będzie można to sprawdzić.


Spokojnie zmieścisz tylko nie kupuj z isofixem. Bazy przypięte pasami można jakoś w boki poprzesuwać i też jest bezpiecznie. Przetestowane na trójce 3, 4 i 7 lat. (moje to 3 i 7 - 4 okazyjnie) . Jeśli w ogóle żona z tyłu to raczej w opcji przy drzwiach z lewej a skarby po prawej, środku i z przodu tyłem do kierunku jazdy. Przyda się duży organizer na tył przednich siedzeń. Celuj w foteliki 0-25 kg z wąską bazą do pasów, Zadzwoń do sklepu i umów się na przymiarkę dopóki masz jeszcze chwilę czasu. A tak w ogóle to GRATULACJE !

anderk
Przedszkolak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 sie 2016 21:36
Lokalizacja: Wlkp.
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2016, L Business Line

Re: Jaki fotelik polecacie?

13 paź 2016 20:53

Dziękuję :)
Trochę mnie uspokoiłeś tym postem.
Tak zrobię z przymiarką. Z samym kupnem oczywiście wstrzymam się do narodzin, bo przy trojaczkach to różne rzeczy mogą się wydarzyć, ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok :)

AUTOR WĄTKU
Arteliss
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

17 mar 2017 09:19

U mnie na początku nie było fotelika tylko nosidełko takie jak Obrazek

To było całkiem wygodne rozwiązanie. Łatwo się przenosi dziecko, wstawiasz, przypinasz i po temacie.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Jaki fotelik polecacie?

17 mar 2017 16:47

@Arteliss masz refleks szachisty odpisujac na posta sprzed 5 miesięcy :)

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Jaki fotelik polecacie?

17 mar 2017 20:19

Grunt że odp, a tak serio na razie nosidełko maxi-cosi a później rocaro lub sparco.

AUTOR WĄTKU
Gravity
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

23 kwi 2017 08:45

Ryba1983 napisał(a):Grunt że odp, a tak serio na razie nosidełko maxi-cosi a później rocaro lub sparco.

Też stoję przed wyborem fotelika po nosidełku. Chciałbym na isofix i myślę nad recaro optiafix, bo korzysta z tej samej bazy co obecne nosidełko. Mogę wiedzieć nad jakim recaro się zastanawiasz? Być może go przeoczyłem.

AUTOR WĄTKU
CareK
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

24 kwi 2017 07:20


Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Pro_cee'd GT

26 lis 2017 09:45

Czy nie orientujecie się jaka baza do fotelików dziecięcych (nosidełek) jest najlepsza do GTka? Jakieś doświadczenia? Co z samym nosidełkiem - chętnie podpatrzę jakieś optymalne rozwiązanie.

Avatar użytkownika
bart210
Dyrektor
 
Posty: 655
Dołączył(a): 04 lis 2016 11:06
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6T Pb 204KM
2014, XL

Re: Jaki fotelik polecacie?

27 lis 2017 08:59

Etam, po co Ci baza. Też o tym myślałem, ale obyło się bez. Dzieciaka wozimy w Maxicosi City (najtańszy fotelik z tej firmy) i nie żałujemy wyboru, fotelik zapinamy pasem. Po kilku razach człowiek dochodzi do takiej wprawy, że zastanawia się po co jakaś baza, szkoda pieniędzy. Baza kosztuje tyle co fotelik, ok. 500 zł, więc sam się zastanów czy warto.
Domyślam się, że to Wasze pierwsze dziecko, więc ogarnia Was szał zakupów - najlepsze, najdroższe, żeby dziecku się podobało, wózek na zajefajnych kołach bo inaczej dziecko będzie płakać. Wiem co piszę bo 10 miesięcy temu sami byliśmy w takim stanie :) Wypasiona gondola po 7 miesiącach poszła do piwnicy i nikt nie chce kupić bo dla pierwszego dziecka używany wózek? Skandal, co sąsiedzi pomyślą, musi być nowy, ze wspomaganiem :) A dla drugiego dziecka ludzie mają po pierwszym. Ale Polak mądry po szkodzie.

Sorki za moje prywatne wypociny. Mam nadzieję, że admin się nie obrazi ;)

Avatar użytkownika
drghost
Przedszkolak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 lip 2016 18:24
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Turbo ON 204KM
2014

Re: Jaki fotelik polecacie?

27 lis 2017 18:27

Dzięki, z tym że tam mowa jest o fotelikach,nie nosidełkach...Poza tym pytanie - czy tylna kanapa w Pro-Ceedzie Gt jest taka sama jak w zwykłej wersji?

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Jaki fotelik polecacie?

27 lis 2017 18:28

Identyczne nie są.
Nie maja choćby podłokietnika.

Wysłane z SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 13 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl