Jaki fotelik polecacie?

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Jaki fotelik polecacie?

05 sty 2011 18:46

Jeśli chodzi o tematykę fotelików to polecam przelecieć stronę ADAC z testami. Ja po obejrzemiu programu chyba w TVN Uwaga wywaliłam stary fotelik i kupiłam mojej lasce (obecnie 5 lat) nowy Roemer Kidfix Plus, jeśli chodzi o ISOFIX to zdecydowanie polecam. Fotelik może i droższy i minimalnie cięższy ale bez porównania lepiej się trzyma i przy zderzeniach bocznych ma nieporównywalnie lepsze parametry niż fotelik bez isofixu. Ten fotelik co kupiłam to jakby co to polecam, bardzo fajny - mam go już około pół roku.
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

05 sty 2011 19:08

acieslin napisał(a):Jeśli chodzi o tematykę fotelików to polecam przelecieć stronę ADAC z testami. Ja po obejrzemiu programu chyba w TVN Uwaga wywaliłam stary fotelik i kupiłam mojej lasce (obecnie 5 lat) nowy Roemer Kidfix Plus, jeśli chodzi o ISOFIX to zdecydowanie polecam. Fotelik może i droższy i minimalnie cięższy ale bez porównania lepiej się trzyma i przy zderzeniach bocznych ma nieporównywalnie lepsze parametry niż fotelik bez isofixu. Ten fotelik co kupiłam to jakby co to polecam, bardzo fajny - mam go już około pół roku.


Gdyby było tak oczywiste, że foteliki z isofixem są zawsze bezpieczniejsze od fotelików bez isofixa to każdy fotelik miałby to ustrojstwo. Ale tak do końca nie jest. Ważniejsze jest naprzyklad właściwe wyprofilowanie zagłówkow, boków fotelika itp. Większości ktorzy twierdzą ze fotelik z isofixem jest lepszy czy bezpieczniejszy poprostu nie potrafią prawidłowo zamontować fotelika pasami.
Pozatym nie wiem jak w obecnych modelach ceeda, ale w moim nie ma trzeciego zaczepu isofixa, więc taki fotelik i tak trzeba mocować pasami, albo stosować oparcia o podłogę.

Kamilla napisał(a):Ja podłączam się pod pytanko ;) Otóż chciałabym kupić ten fotelik Maxi Cosi Rodi Xr ponieważ akurat w tym sklepie mają go w promocji, ale sama nie jestem do niego jakoś przekonana. Może mi doradzić/odradzić jego zakup? Miał już ktośś z Was to cudeńko? Z góry dzięki ;))


Co do maxi cosi to firma lider w produkcji bezpiecznych fotelików. Sam posiadam fotelik maxi cosi priori xp i szczerze mogę polecić tego producenta.

AUTOR WĄTKU
bob
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

05 sty 2011 19:40

Ja osobiście również szukałem, oglądałem testy i wybrałem dla mojego juniora coś takiego: http://bezpiecznyfotelik.com/fotelik-samochodowy-cybex-pallas-fix-isofix myślę, że to rozwiązanie jest relatywnie tanie, bezpieczne i starczy do końca :grin:

AUTOR WĄTKU
Resident
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 10:10

acieslin napisał(a):Ja po obejrzemiu programu chyba w TVN Uwaga

Do przeczytania tutaj:
viewtopic.php?f=11&t=4898

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 10:44

Ja co prawda trochę zilony w temacie , ale mój znajomy ostatnio dość długo szukał fotelika dla córki i po dłuugich poszukiwaniach wybrał jakiś z modeli RECARO w cenie ok 700zl.
jest mega zadowolony i spełnia ponoć wszystkie normy

AUTOR WĄTKU
lewadzki
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 10:46

p.s. doczytałem , że chcesz wydać na fotelik ok550, lepiej dołożyć tą 100 i kupić RECARO :ok

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 14:25

maestro napisał(a):Gdyby było tak oczywiste, że foteliki z isofixem są zawsze bezpieczniejsze od fotelików bez isofixa to każdy fotelik miałby to ustrojstwo.


tu akurat to dałeś po całości....
pomijając fakt że wiele samochodów nie posiada isofixu to foteliki z isofixem są zazwyczaj droższe a ludzie kupują różne foteliki i tańsze i droższe.

Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinno się sprzedawać fajek i wódy :)

co do fotelika to ja osobiście wybrałam ten Roemer kidfix plus bo w testach ADAC miał dobrą ocenę i cena nie była masakrująca. Generalnie jak kupowałam pierwszy fotelik to wogóle nie wiedziałam czym się kierować, teraz po obejrzeniu programu i poczytaniu na ten temat wiem już mniej więcej jakie cechy powinien mieć dobry fotelik. Taką cechą jest między innymi to czy łatwo jest poprawnie zamontować fotelik i czy łatwo to zrobić źle (takie kryterium oceny fotelika również jest brane pod uwagę w testach np ADAC)
Reasumując warto przejrzeć strony z testami fotelików, warto poczytać i wybrać najodpowiedniejszy :)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 16:04

acieslin napisał(a):maestro napisał(a):
Gdyby było tak oczywiste, że foteliki z isofixem są zawsze bezpieczniejsze od fotelików bez isofixa to każdy fotelik miałby to ustrojstwo.

tu akurat to dałeś po całości....
pomijając fakt że wiele samochodów nie posiada isofixu to foteliki z isofixem są zazwyczaj droższe a ludzie kupują różne foteliki i tańsze i droższe.

Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinno się sprzedawać fajek i wódy :)


Nie zrozumiałem wogóle tej aluzji.

Nie neguje wartości isofixa, bo jednak fotelik jest stabilniejszy po zamocowaniu ale... to nie gwarantuje bezpieczeństwa bo wpływ na to mają przede wszystkim inne czynniki. Łatwo to sprawdzić własnie po wynikach testów.

AUTOR WĄTKU
aspon
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

06 sty 2011 21:22

Ja polecam http://www.bangla.pl/foteliki-samochodo ... -p3966.htm bardzo fajny, tanszy niz recaro i inne a tez dobrze w testach wychodzi. Bardzo fajnie sie sprawuje i porzadnie wykonany.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 sty 2011 12:05

maestro napisał(a):Nie zrozumiałem wogóle tej aluzji.


ech chyba muszę się wyrażać bardziej precyzyjnie :smile:

chodziło mi o Twój wpis, że jakby isofix był lepszy to by wszystkie miały

generalnie producenci mają często bardzo głęboko co jest lepiej a co gorzej a najważniejsze jest żeby dużo sprzedać, w tym programie TVN Uwaga o fotelikach rozwaliła mnie pani z GRACO, która stwierdziła (po materiale w którym te foteliki wypadły beznadziejnie - przy wypadku pasy wyrywały się z fotelika) że ten fotelik spełnia wszystkie normy i firma GRACO nie ma zamiaru wycofywać ich ze sklepu....

jeśli chodzi o ISOFIX to moim zdaniem jest o niebo lepszy niż takie foteliki które są po prostu wsadzane do samochodu i zapinasz dziecko tylko pasami trzypunktowymi, takie latają na boki na maksa i jest duże ryzyko że przy kolizji bocznej dzieciak walnie łbem w szybę. Oczywiście, że ważna jest wielkość osłon bocznych i jak fotelik ma duże to nawet jak nie ma isofixu to jest ok. Grunt żeby mieć to na uwadze przy zakupie. Poza tym zdaje się, że jak projektanci projektują samochody żeby były coraz bezpieczniejsze to ten ISOFIX też ktoś wymyślił właśnie w takim celu....

Pozdrawiam :grin:
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 sty 2011 12:36

Ale ja nie miałem na myśli fotelika który zapina się pasami trzypunktowymi razem z dzieckiem.
Chodziło mi o mocowanie samego fotelika. Dziecko powinno być zapięte pasami najlepiej pięciopunktowymi fotelika. Taka konfiguracja pod warunkiem prawidłowego montażu fotelika nie ustępuje fotelikom z isofixem :grin:
Foteliki z isofixem są dużo droższe ale to nie wynika wyłacznie z istnienia samego isofixa, ogólnie mają wiecej bajerów, są lepiej wykonane, dzięki temu są komfortowe i bezpieczniejsze.
Zauważ że foteliki recaro uznawane za jedne z bezpieczniejszych z tego co wiem nie posiadają isofixa (może jakis tam mało dostępny model ma, nie pamiętam dokładnie). Tańsze modele maxi cosi również nie mają a nie ustępują droższym z isofixem innych firm.
Ok. Nie będę przekonywał o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocą. Chodzi mi tylko o to że nie należy kierować się przy wyborze bezpiecznego fotelika posiadaniem isofixa. To tylko pewien atut ułatwiajacy użytkowanie, a nie gwarancja bezpieczeństwa.

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 sty 2011 12:43

maestro napisał(a):Zauważ że foteliki recaro uznawane za jedne z bezpieczniejszych z tego co wiem nie posiadają isofixa

nie no, bez jaj :smile:
pierwsza z brzegu aukcja:
http://allegro.pl/new-fotelik-recaro-mo ... 50692.html
w tej grupie wagowej (15-36) czyli właśnie w tej, gdzie dziecko zapina się tylko pasami trzypunktowymi jeśli o bezpieczeństwo chodzi to moim zdaniem isofix rządzi :smile:
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 sty 2011 12:45

maestro napisał(a):.... a nie gwarancja bezpieczeństwa.

a takiej gwarancji nigdy nie ma, trzeba sobie z tego zdać sprawę wsiadając do samochodu....
....ale dobry fotelik powoduje to że dziecko dobrze zapięte w dobrym foteliku jest często jedyną osobą przeżywającą wypadek....
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

07 sty 2011 15:17

acieslin napisał(a):
maestro napisał(a):Zauważ że foteliki recaro uznawane za jedne z bezpieczniejszych z tego co wiem nie posiadają isofixa

nie no, bez jaj :smile:
pierwsza z brzegu aukcja:
http://allegro.pl/new-fotelik-recaro-mo ... 50692.html
w tej grupie wagowej (15-36) czyli właśnie w tej, gdzie dziecko zapina się tylko pasami trzypunktowymi jeśli o bezpieczeństwo chodzi to moim zdaniem isofix rządzi :smile:


No ale ja nie o takich fotelikach dla 5-10 latków.... Ok ja już nie dyskutuję bo to się robi nudne :lol:

AUTOR WĄTKU
mjrPit
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

10 sty 2011 17:21

a ja kupiłem niedawno córce Cybex-a solution X fix i jestem z niego bardzo zadowolony. Isofix wziąłem bo jest w samochodzie więc szkoda marnować dodatkowe zabezpieczenie, sam fotelik jest bardzo wygodny, ma ruchome siedzisko i odchylane oparcie, regulowany podpór głowy, dzięki czemu jak dziecko zaśnie głowa nie opada do przodu. Sam fotelik otrzymał wiele nagród i faktycznie robi wrażenie "pancernego". Dobrze trzyma dziecko i osłania z każdej strony. Polecam :ok

SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Re: Jaki fotelik polecacie?

16 sty 2011 08:29

Ja swojemu szkodnikowi kupiłem coś takiego: http://www.e-foteliki.pl/recaro-young-s ... ilver.html jeden fotelik i na sporo wystarczy.
KIA CEED SW 1.6 CRDI 115KM
Pozdrawiam
:)
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki fotelik polecacie?

31 sty 2011 08:23

Jane EXo kupilismy jakies 2 miesiące temu
dla malucha ISOFIX to podstawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na auta wydajecie po conajmniej 50 tys a szkoda 1000zł na fotelik??????? :evil: mybomb
najładniejsze sa recaro cudeńka jak zobaczyłem - co z tego jak brak isofix
braliśmy pod uwage tylko romera i jane - romer ma 2 generacji isofix z belka skrętną w środku jane exo "niby" 3 generacji z silownikiem pneumatycznym
nie wiem na ile to bajer a na ile skoteczność -ale kupilismy w aucie tez wole mieć 6 poduszek niz 4


isofix to bezpieczeństwo na skręcanie i przy bocznych uderzeniach -pozatym montaż -z tego co patrze u znajomych to z 50% fotelikó na pasy jest źle zamontowana - a jak czytałem statystyki wypadkó to włąsnie nieprawidłowe mocowanie fotelika jest częsta przyczyną .......

jeszcze jedna ciekawostka 80 % czy nawet więcej wypadków jak dzieco jest niezapięte w pasach zdarza się kiedy przejazd autem miałbyć krótszy niż 5km - taka typowa podwózka do sklepu szkoły czy coś to na 800metrów szkoada pasów zapinac
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Jaki fotelik polecacie?

31 sty 2011 09:30

z isofix to jak z abs i klima w aucie duzo ludzi twierdzi zenei potrzebne

albo esp - jak mnie stac to wolę mieć -byc może sam bym lepiej wyprowadził auta z poślizgu ale jak trafie poślizg jak będe jadł byłkę z Mc Donaldsa i ustawiał nawigacje? :cool:

acha ceed ma mocowanie do tego pasa Top coś tam -soul zresztą tez

a po tym co się naczytałem i naoglądałem to jak dzidziuś urośnie - to tez nie poddupnik -tylko doadtkowo ta część plecwoa
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
KaReS
Kierownik zmiany
 
Posty: 142
Dołączył(a): 07 maja 2009 09:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 PRO, 1,6 Pb 204KM
2020, MAX

Re: Jaki fotelik polecacie?

01 lut 2011 09:41

Witam.
Nie tak dawno kupiliśmy z żoną, drugi fotelik dla Naszej pociechy. W sumię muszę przyznać mojej żonie, że miała rację w podejściu do takiego zakupu. Mianowicie: oglądnij w realu, kup w internecie. W praktyce wzięliśmy Naszą pociechę do sklepu, poprzymierzaliśmy ją do różnych fotelików, pooglądaliśmy budowę oraz funkcjonalność różnych modeli i po wyborze kupiliśmy w internecie. I powiem Wam, że coś co wydawało Nam się świetne w internecie (np. http://www.caretero.pl/spider.html?gclid=CJari7TC5qYCFQgMfAods1x26g i proszę nie brać pod uwagę tego konkretnego modelu tylko ogólną budowę fotelika), przy realnym kontakcie traciło cały swój "urok". Oglądając takie foteliki w sklepie okazywało się, że cała ich konstrukcja oparta jest w głównej mierze o styropian. Wsadzając swoją pociechę do takiego fotelika obawiam się, że prócz atrakcyjnego wyglądu, możliwości aranżacji fotelika (bo rośnie fotelik wraz z dzieckiem, bo potem można zostawić samo podwyższenie dla większego dziecka, bo w sumie taki fotelik wystarczy dziecku na dłuuugo - wszak to zakres od 9kg do 36kg) i homologacji/certyfikatu bezpieczeństwa, które i tak wszystkie foteliki muszą mieć, by zostać dopuszczonymi do sprzedaży - nie zapewniam mu bezpieczeństwa w takim stopniu w jakim jako Rodzic powinienem to zrobić. Do tego dochodzi cena... Fakt, takie foteliki kosztują do 400 - 500 PLN. No ale zgadzam się z osobami, które w tym temacie pisały, że wydajemy na samochód nie małe pieniądze, a na fotelik samochodowy dla Naszego dziecka, sępimy kasę i oszczędzamy. Nie jestem fachowcem w temacie fotelików ale jestem Rodzicem i nawet jako laik w temacie bezpieczeństwa, powinienem wyobrazić sobie różnicę w działaniu, podczas wypadku, fotelika styropianowego, a fotelika o pełnej i zwartej konstrukcji.
Tak więc polecam obejrzeć w realu i porównać z innymi fotelikami ten, który w internecie tak Nam się podoba. Może uchronić Nas to, co najmniej, przed "rozczarowaniem".
Pozdrawiam.
Było: C+ 1,6 CRDi '07
Jest: Proceed GT '20 White Deluxe

AUTOR WĄTKU
Kamilla
 

Re: Jaki fotelik polecacie?

15 lut 2011 00:29

Należy pamiętać, że tak naprawdę foteliki o dużo szerszym zakresie wagowym, jak np. 9-36 nie są robione, żeby na dłużej starczyły, tylko konstruuje się je z myślą o dzieciach z większymi gabarytami, czy o nietypowym wzroście. Producenci zalecają jak najczęstsze wymiany fotelików (gdy tylko dziecko podrośnie), ponieważ tylko wtedy dziecko jest prawidłowo dopasowane i bezpieczne. Ja polecam modele tej kategorii dostępne tutaj: fotelik samochodowy 9-36kg

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl